Ar palangiškiai duos garo?

Palangos tiltas, 2012-05-24
Peržiūrėta
1035
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar palangiškiai duos garo?

Kuo be jūros dar didžiuojasi palangiškiai? Ogi vienu geriausiu ir populiariausiu Lietuvoje folkloro ansambliu „Mėguva“. Ar šiandien jis taps geriausiu, priklausys ir nuo palangiškių – Lietuvos televizijos konkurse „Duokim garo“ dalyvauja ir Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“.

Šių dienų folklorinis ansamblis yra tarsi vaizdinis-garsinis muziejus. Kiekvienas „eksponatas“ – daina, rūbas ar šokis – yra surastas, autentiškai užrašytas, atkurtas skambėjimas ar judesys ir pateiktas šiuolaikinio pasaulio žmogui. Pasak mokslininkų, muzika ir daina („ištobulėjusi vokalinė muskulatūra“) padarė  esminį šuolį žmogaus evoliucijos procese. Pagal išlikusias senovines tautos dainas galima spręsti apie tautos kultūros lygį, jos būtį ir buitį. Lietuvių tauta gali pagrįstai didžiuotis buvusia aukšta kultūra – senovinės lietuvių dainos  panašios į vieną tobuliausių muzikos raiškų – grigališkąjį giedojimą. Kiekviename šimtmetyje priklystančios pramoginės ar užstalės dainos yra trumpalaikės, neturi išliekamosios vertės ir jos nunyksta. Tikrasis folkloras išlieka šimtmečiais ir atkuriamas žavi ir sužadina mūsų viduje tebeslypinčius tautos kultūros resursus, nes folkloro kūrinys, skirtingai nuo daiktinio muziejaus eksponato, tebėra mūsų pasąmonėje genetiškai išlikęs gyvas.

Džiugu, kad po primityvių užstalės dainų vajaus sugrįžtama prie vertingojo folkloro. Ar televizijos konkurso finale Palangos ansamblis bus pripažintas pačiu geriausiu, priklausys ir nuo kiekvieno mūsų palaikymo.

Tai duokim garo visi!

Nuotraukoje: Ansamblio vadovė Zita Baniulaitytė senovinių romansų varare.

Kazimieras Celestinas ALMINAS

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kūrybinė architektų grupė – nacionalinės premijos laureato Audriaus Ambraso vadovaujamas architektų biuras kartu su Olandijoje reziduojančių lietuvių architektų studija N’OTHER – pasiūlė projektą Palangos kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai. Architektūriniame konkurse Vertinimo komisijos jis pripažintas geriausiu, tačiau vėliau diskvalifikuotas viešųjų pirkimų specialistų. Todėl architektai...


Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Jubiliejinėse jau penktosiose „Palangos dienose“, šiemet vykstančiose kovo 30 – balandžio 5 dienomis, Palangos viešoji biblioteka dalyvauja Kurorto muziejaus organizuojamame „Suneštinio muziejaus“ konkurse, pirmą kartą parodydama kraštotyros fonde saugomus unikalius spaudos eksponatus. Šįkart nuspręsta pasidalinti tuo, kas susiję...


„Palanga SPA LifeBalance“ įvertintas pasauliniu lygmeniu: šių metų sausį vienintelis iš Lietuvos viešbučių patekęs tarp finalininkų „WorldSpaandWellnessAwards 2018“ apdovanojimuose, vasario 25 d. šis šeimos viešbutis gavo geriausiojo titulą Rytų Europos kategorijoje. Nugalėtoją rinko kompetentinga tarptautinė komisija.


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Savaitgalį Palangoje skambėjo dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvietė palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęsti Jurgines. Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į...


Maždaug pusė tūkstančio etnokultūros propaguotojų – folkloro kolektyvų narių sugužėjo į Lietuvos kultūros sostinę Palangą, kad rytoj, penktadienį, savo dalyvavimu praturtintų tarptautinį Jurginių papročių festivalį „Jurgi, paimk raktus“.


Kuo be jūros dar didžiuojasi palangiškiai? Ogi vienu geriausiu ir populiariausiu Lietuvoje folkloro ansambliu „Mėguva“. Ar šiandien jis taps geriausiu, priklausys ir nuo palangiškių – Lietuvos televizijos konkurse „Duokim garo“ dalyvauja ir Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius