Atsakymas Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentei E. Šiškauskienei: užlipęs ant kito, aukštesnis nebūsi

Palangos tiltas, 2017-04-13
Peržiūrėta
2152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas
Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

„Į pajūrį atvažiavau vakare, ir tas visiškai tuščio miesto vaizdas manęs tikrai nesužavėjo. Priešingai, man, kilusiai iš Klaipėdos, labai apmaudu, kad Palangą lenkia kiti kurortai, nors čia turite vieną didžiausių privalumų – jūrą“, – dėstė prie visuomenės nuomonės formavimo prisidedantis viešas asmuo.

Tokį LVRA prezidentės vertinimą išplatinus didžiausiam internetinės žiniasklaidos portalui ir po to kilus visuomenės nepasitenkinimui, E. Šiškauskienė bando švelninti situaciją.
Palangos miesto savivaldybei atsiųstame laiške ji jau neigia savo žodžius ir tendencingumu kaltina ne tik E. Šiškauskienės mintis išplatinusį laikraštį „Vakarinė Palanga“, bet ir meta šešėlį kalbinusiai žurnalistei, kad ji neva vykdžiusi kažkieno užsakymą. Be to, ji savo atsiųstame rašte savivaldybei patikino, kad yra pasirengusi viešai atsiprašyti dėl šių netinkamai perteiktų minčių.

„Vakarinės Palangos“ redakcija mane patikino, kad E. Šiškauskienės žodžiai iškraipyti nebuvo, pokalbis su ja buvo įrašytas. Taigi, kuo Palanga, anot E. Šiškauskienės, atsilieka nuo kitų kurortų? Kad šaltą ir lietingą ankstyvo pavasario darbo dienos – ketvirtadienio – vakarą Palangos gatvėse nesibūriavo žmonės? Ar tokiu metu minias poilsiautojų gatvėse galima sutikti Birštone, Neringoje, Druskininkuose? Ar net didmiesčiuose?

Kodėl vėlų vakarą Palangos gatvėse žmonių pasigedusi LVRA vadovė mūsų kurorte neapsilanko savaitgaliais, kai žmonės turi išeigines, kai, pavyzdžiui, balandžio pradžioje svečiais buvo užpildyti miesto viešbučiai, o restoranuose lankytojai eilėje laukė laisvų vietų? Kalbėti apie tariamą Palangos atsilikimą E. Šiškauskienei, matyt, leidžia ir Statistikos departamento teikiama informacija apie kurortuose apsilankiusius turistus. Štai pernai Druskininkuose visose viešose (kartu su privačiomis) apgyvendinimo įstaigose užfiksuota apie 328 tūkst. žmonių, o Palangoje - tik 276 tūkst. poilsiautojų.

Ar galima patikėti, kad Palangoje per visus praėjusius metus neapsilankė nė 300 tūkst. žmonių? Niekam ne paslaptis, kad tiek poilsiautojų didžiausiame šalies kurorte vidurvasarį atvyksta per porą savaičių. Juolab, būna vasaros savaitgalių, kai Palanga ir Šventoji vos sutalpina apie 200 tūkst. svečių vienu metu.

Nenorėčiau tikėti, kad net 18 metų vadovaujanti LVRA prezidentė nesupranta, kad, skirtingai nei kituose Lietuvos kurortuose, didžiąją dalį poilsiautojų Palangoje pasiima privačiai nakvynės paslaugas teikiantys palangiškiai, kurie toli gražu mažiausiai galvoja apie tai, kaip perduoti duomenis Statistikos departamentui apie atvykusius savo svečius. Taigi turistų skaičius didžiausiame Lietuvos kurorte absoliučiai didžiąja dalimi lieka latentinis, o Lietuvos statistikos departamentas iš esmės turi tik tuos atvykusių turistų skaičius, kuriuos pateikia viešasis apgyvendinimo sektorius, turintis tik apie ketvirtadalį visų apgyvendinimo vietų visoje Palangoje ir Šventojoje.
Žongliruodama skaičiais LVRA prezidentė daro išvadą, kad Palangoje itin didelis sezoniškumas, kurio neva Birštone ir Druskininkuose nėra. Tačiau laikas atkreipti dėmesį, kad šiuose Dzūkijos kurortuose koncentruotu poilsiautojų antplūdžiu pasižyminčio kurortinio sezono iš viso nėra. Ten ištisus metus stebimas daugmaž vienodas poilsiautojų srautas, kurį privilioja ten teikiamos SPA ir sveikatinimo paslaugos sanatoriniuose kompleksuose.
O štai prie jūros esančioje Palangoje turime aiškų vasaros laikotarpį, kurio metu į mūsų kurortą atvyksta keliasdešimt kartų daugiau žmonių, nei kitu metų laiku. Natūralu, kad dauguma žmonių savo atostogas planuoja šiltuoju metų laikotarpiu, o poilsiautojams juk neįvesi atvykimo kvotos vasaros mėnesiais.

Palangoje per paskutiniuosius keletą metų pastatyta nemažai naujų uždarų kultūros, sporto objektų, ir tai akivaizdžiai padidino turistų srautus ne vasaros laikotarpiu. Natūralu, kad, be išplėtotos poilsio infrastruktūros, vasarą Palanga išnaudoja ir dar vieną privalumą, itin viliojantį poilsiautojus – jūrą. Pajūryje galima kurti kokias nori paslaugas, bet žiemos ir pavasario mėnesiais bent priartėti prie vasaros srautų yra neįmanoma, nes tuo metu jūra nėra viską lemiantis privalumas. Vadinasi, toks sezoniškumas, apie kokį kalba E. Šiškauskienė, Palangoje yra neišvengiamas, kaip ir kituose Europos pajūrio kurortuose. Ir nesvarbu, kur jie būtų – ar prie Baltijos, ar prie Viduržemio jūros.

Aišku, Palangai yra kur stiebtis, norint daugiau žmonių privilioti ne sezono metu. Tai ir yra daroma: savo planus netrukus ims įgyvendinti tarptautinis „Marriott“ tinklas, kuris Palangoje statys didelį SPA paslaugas teikiantį viešbutį. Dar šiemet turi prasidėti SPA ir
sanatorinio gydymo „Eglės“ komplekso statybos. Kitų metų pabaigoje atidarysime baseiną su vandens pramogų zona ir pirčių kompleksu.

Apskritai, Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis, pagal pastarųjų trijų metų visas investicijas į kurorto infrastruktūrą Palanga gerokai lenkia visus Lietuvos kurortus. Tad kur čia įžvelgiamas mūsų atsilikimas?

O gal E. Šiškauskienei Palanga – labiausiai atsilikęs šalies kurortas todėl, kad ji per nuomą valdo apgyvendinimo paslaugas teikiančią įstaigą Birštone? Juk kaip susilaikysi nepagyrus savo kiemo? Kas, kad nepelnytai žeminant kitą.

Esu tikras, kad iš esmės yra ydinga lyginti ne prie jūros esančius ir pajūrio kurortus, kurie skirtingi savo prigimtimi, dydžiu. Dar blogiau nuteikia akivaizdžiai rodomos pastangos paniekinamai nuvertinti vienus kurortus, matyt, tam, kad būtų iškelti kiti.

Aš, kaip Lietuvos pilietis, netgi su pasididžiavimu džiaugiuosi kiekvieno mūsų šalies kurorto ir kurortinės vietovės besikeičiančiu veidu: naujomis sanatorijomis, viešbučiais, kultūros ir sporto statiniais, Sniego arena, Kuršių marių krantinėmis, Lajų taku ir kitais reikšmingais Lietuvos turizmo objektais. Galiausiai reikia suprasti, kad Lietuvos kurortai ir kurortinės vietovės turistus traukia ne savo panašumais, bet veikiau savo skirtumais – vieni renkasi poilsį prie ežero ar upės, kitus vilioja jūra. Palangą poilsiautojai renkasi dėl įvairiapusiškumo: galimybės mėgautis ramiu poilsiu, sveikatinimo ir SPA paslaugomis, kultūrinių ir sporto renginių gausa, šurmuliuojančia J. Basanavičiaus gatve ir neabejotinai – jūra. Svečių skaičius Palangoje kasmet vis auga, nepaisant to, kad LVRA prezidentei E. Šiškauskienei vieną žvarbų kovo ketvirtadienio vakarą ji pasirodė tuščia ir rami.

Šarūnas Vaitkus,
Palangos miesto savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas
 

Jūsų komentaras:

Palangos parsiukui 2017-06-06 07:46 ([email protected] / IP: 83.176.254.72)
Ji pasake tik tiesa.ir nera cia ko pusti burbulus.

Sake 2017-05-04 13:55 ([email protected] / IP: 37.232.17.165)
As ne palangiskis, bet zinau keleta zmoniu Palangoje, kurie turejo ideju daryti versla Palangoje. Nieko neisejo, nes suprato, kad si valdzia abuoja idejoms, ypac jei jos ne didelio verslo. Tai faktas. Siskauskiene pasake tai ka jaute. Man irgi Palanga nepatraukli pasidare nei verslo nei atostogu prasme.

Bz 2017-05-03 20:14 ([email protected] / IP: 94.43.99.234)
Palangos meras rodo silpnumo pozymius. Nemokejimas priimti kritika - daug ka pasako apie zmogu. Paprastai man sunku gerbti tokius zmones.

Palangiskis 2 2017-04-20 15:47 ([email protected] / IP: 84.28.45.189)
As pritariu kazkuriam is komentatoriu, kuris sake, kad galima visaip ziureti i tos moters zodzius. Esme lieka ta, kad Palanga turi problemu, kurias valdzia dangsto graziais fasadais. Gal tai ji ir turejo omeny. As pritariu, bent jau Lietuvoje - visuose kurortuose zmoniu ne per daugiausiai.. Bet turint omeny Palangos potenciala, - cia visgi g.b. gerokai geriau nei Palangos meras giriasi.

Gal galima komentarą į temą? 2017-04-20 12:25 (IP: 86.38.204.119)
Esu palangiškis. Šiandien grįžau iš Druskininkų. Apsilankėme šiame kurorte po Šv. Velykų - antradienį ir trečiadienį. Darbo dienomis. Deja, visiškai tuščio miesto vaizdas suglumino. Nors apsigyvenome pačiame Druskininkų miesto turistų traukos centre - greta Vandens pramogų parko, miestas buvo tuščias. Tuščios gatvės, parkai, skverai. Visiškai ramu buvo ir prie Druskininkų miesto pasididžiavimo - Vandens pramogų parko ir Lynų kelio. Kadangi mūsų kelionės tikslas buvo gamta ir miestelio ramybė, Druskininkai mus sužavėjo, kaip visad. Druskininkai, kaip Palanga ir kiti Lietuvos kurortiniai miesteliai ne sezono metu darbo dienomis būna tušti. Negi tai neaišku 18 metų vadovaujančiai LVRA prezidentei E.Š. ?

Palangiskis 2017-04-19 17:03 (IP: 193.219.12.71)
Is cia jaunimas bega, lieka tik naftalinas. Darbu nera apart dirbant puse etato valfliukus kept, arba sutikt su save vadinamais verslininkai dirbt uz morka puse etatu ( nors dirba visu ir daugiau, tik ant popieriaus puse)

VFBSJ 2017-04-17 13:20 ([email protected] / IP: 188.69.208.143)
Palangos meras neatsilieka nuo Druskininku. Tipo, jei jau tvarkytis "reikalus", tai tyliai, kad niekas nei krebst, o jei kas ne taip- reikia duoti atgal, kad net pajurio smelis dulkemis paruktu. Persasi tokia isvada, kad Siskauskiene teisi buvo.

jonas 2017-04-16 13:00 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Siskauskiene visiskai teisi, Palanga savaitgalio kurortas, ovaldzia nedaro nieko , kad kazkas pasikeistu.

To druskininkai 2017-04-16 09:05 ([email protected] / IP: 188.69.208.143)
Pats greiciausiai esi Vaitkus, jei jau taip jautriai rupiniesi kas kur ka raso, ypac jei tai kritiskas poziuris. Normaliam zmogui ( ne is Vaitkaus aplinkos) - jokio skirtumo kas raso, svarbu KA RASO! Bet to tokie kaip jus nesuprasit. O kad Palanga turi ziauriai daug gudriai maskuojamu bedu- tai faktas!

druskininkai 2017-04-16 05:27 (IP: 88.119.186.93)
Labas, Eimuti. slaptų užsienio tarnybų lingvistai sako, kad yra 99 proc įsitikinę, kad tu šio teksto autorius?

Savikritikos -nulis 2017-04-14 18:11 ([email protected] / IP: 86.100.130.32)
Sunku kalbeti apie Palangos mera kaip apie asmenybe, nes yra jau is daugelio zmoniu zinoma, kad jei yra nors truputi uzgaunamos jo ambicijos- jis negali susitureti: jis tuomet "puola priesa" , net jei tas priesas -ne priesas, o paprasciausias zmogus turintis savo nuomone. Siuo atveju, Siskauskiene nera "paprasciausias zmogus"- ji eksperte, viesbuciu rinkos specialiste. Nenoriu vertinti jos zodziu, nenoriu bandyti paaiskinti tai, ka galimai ji turejo omeny. Faktas vienas vienintelis: nors gal ji tiksliai ir neivardino Palangos bedu, bet ji pajaute- Palanga turi problemu!!!!!!!! Ir meras gali pustis kiek tik nori, kad ir iki menulio- jis to fakto neuzgos. Ir jis puikiai supranta, kad tai problemos su kuriomis jis nesusitvarko, o gal net tam tikru mastu jas ir kuria. Biurokratizmas, pavirsutiniskumas, asmenines ambicijos priestaraujanciu jam asmenu adresu, galbut svogerizmas, netinkamas komandos pasirinkimas, neukiskumas (tai kas pastatyta, reikia ir islaikyti), nesugebejimas isskirti prioritinius darbus, toleravimas tarybos nariu svaistuniskumui, abuojumas smulkiam verslui, nelankstumas.. na turbut siam kartui uztektu. Ir kas liudniausia- zmones, lyg kokios issiziojusios varnos klauso jo lyg lapes, vograujancios apie skanu suri. Kur mokejimas kritikuoti? kur mokejimas pareikalauti? Kur mokejimas atskirti, kas yra ispusta savireklama ir kur karti tiesa? O jei kur as ir klystu, as buciau laimingas zmogus, jei tai ir butu.

Taip pat skaitykite


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC) padovanojo modernų ir patogų bekontaktį kūno temperatūros detektorių, į kurį yra integruotas automatinis rankoms skirto higieninio dezinfekcinio skysčio dozatorius. Bendra paramos vertė – 2602 eurų. „Vis dar tebesitęsiančios ekstremalios situacijos ir karantino metu tai...


Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius