Dainuojantys mažųjų mokytojai surengė antrąjį dainų festivalį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-06
Peržiūrėta
2295
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simbolinė dainų paukštė iš direktorės B. Mazrimienės rankų –  I. Cholinienei.
Simbolinė dainų paukštė iš direktorės B. Mazrimienės rankų – I. Cholinienei.

 

Veidai, kuriuos mažieji myli

Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis moterų vokalinių ansamblių festivalis „Dainuojantys mokytojai 2013“.

Jauki „Nykštuko“ salė vos talpino puošnias festivalio dalyves iš penkių Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei Pradinės mokyklos, ir festivalio svečius – įstaigų vadovus. Festivalį pagerbė ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.
Festivalio pradžią čirendami molinėmis švilpynėmis paskelbė lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja Birutė Remeikienė ir šiemet paskutinius metus prieš pereidamas į pradines klases „Nykštuke“ ugdomas Augustas.
„Visi jaučiame, kad žmonės dabar labai mažai dainuoja. Net susirinkę ko nors švęsti nebe dainuoja, o tik kalba, kalba... Mes su Augustu norime palinkėti: dainuokime kuo daugiau“, – kreipėsi į festivalio dalyvius B. Remeikienė, sveikinimo žodį perdavusi „Nykštuko“ direktorei Birutai Mazrimienei.
„Daina nuskaidrina širdis, daina pakylėja sielą. Gražu ir simboliška, kad pavasarį į „Nykštuką“ atskrido dainų paukštė, kurią atskraidinote jūs, antrojo festivalio „Dainuojantys mokytojai“ dalyviai. Džiugu, kad prie mūsų, ikimokyklinio ugdymo dainuojančių pedagogų, prisijungė ir Pradinės mokyklos dainuojančios mokytojos. O aš labiausiai noriu padėkoti mūsų muzikos mokytojai metodininkei Inai Cholinienei, kurios dėka visi susirinkome čia, „Nykštuke“, – kalbėjo direktorė, įteikusi I. Cholinienei simbolinę dainų paukštę.
Pirmasis į sceną išėjo šeimininkų kolektyvas – I. Cholinienės vadovaujamas lopšelio-darželio „Nykštukas“ moterų vokalinis ansamblis „Burė“, atlikęs lietuvių liaudies dainą „Prie ežerėlio“ bei kūrinį „Iš kur tu, muzika“ (teksto autorius V. Suslovas, muzika – J. Dubravino).
Išradingai bei išmoningai prisistatė festivalio naujokai – Pradinės mokyklos moterų vokalinis ansamblis „Asorti“. Muzikos mokytojos metodininkės Aistės Strakšienės vadovaujamas kolektyvas atliko lietuvių liaudies dainą „Šaltyšius“ bei dainą „Pamary“ (tekstas – K. Kornėjeva, muzika – I. Mažuikaitė).
Muzikos mokytojos metodininkės Nijolės Petrauskienės vadovaujamas lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ansamblis „Gilė“ žemaitiškai sudainavo lietuvių liaudies dainą „Auga vuobilelė“ ir kūrinį „Po svajonių medžiu“ (žodžiai ir muzika A. Girkontaitės).
Lopšelio-darželio „Žilvinas“ moterų vokalinis ansamblis „Žilvinietės“, vadovaujamas muzikos mokytojos metodininkės Aistės Strakšienės, festivaliui parengė lietuvių liaudies dainą „Saulutė tekėjo“ bei L. Remeikienės dainą „Nieko nejaučiu“.
„Gintariniai balsai“ iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“, vedami mokytojos metodininkės Valdonės Juozapavičienės, sudainavo lietuvių liaudies dainą „Siuntė mane motulė“ ir V. Stakėno sukurtąją „Seni draugai“, o mokytojos Bangos Gabriolaitės vadovaujamos lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytojos, susibūrusios į ansamblį „Dainuokime kartu“ atliko lietuvių liaudies dainą „Ant kalno gluosnys“ ir N. Malūnavičiūtės kūrinį „Pasakų šalis“.
Oficialiąja dalimi festivalis nesibaigė: ilgai dar „Nykštuke“ skambėjo muzikiniai kūriniai ir visų dainuojančių mokytojų atliekamos bendros dainos. Ir norisi tikėti, kad B. Remeikienės linkėjimai išties išsipildys: dainuojančių mokytojų dainuoti išmokyti mažieji dainą parneš į savo namus. Juolab, kad renginį pradėjęs Augustas sakė, jog jo namuose yra dainuojama.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabino įspūdingais, dviejų metrų aukščio margučiais.


Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Gėlės ir patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai antradienį, lapkričio 30 dieną, buvo skirti Šventosios pagrindinės mokyklos darbuotojoms – vyresniajai socialinei pedagogei, etikos, ekonomikos mokytojai Danutei Petkienei ir bibliotekininkei Zofijai Klapatauskienei.


Mieli mokytojai, Jūs dirbate nepaprastą darbą, dalindamiesi savo žiniomis, meile, tikėjimu. Mokytojo vaidmuo kuklus, tarsi nepastebimas, dažnai jis lieka savo ugdytinių šešėlyje. Bet jis niekuo nepakeičiamas, – tai liudija pasaulio kultūra ir mokslas, didžiųjų žmonių


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


„Pajutau, jog esu toje vietoje, kur man ir dera būti“, – apie pasirinkimą dirbti mokytoja kalbėjo V. Jurgučio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė. Tai – pirmoji pedagoginė jaunos mokytojos patirtis, kuri, kaip ji pati sakė, ją džiugina ir kasdien skatina tobulėti. Su ja kalbėjomės apie viską. Darbšti, kruopšti, neseniai tik...


Šiuolaikinį vaiką nustebinti sunku, bet viena pramoga garantuos jo sukoncentruotą dėmesį. Ir tai ne kompiuteriniai žaidimai, bet animaciniai filmukai.Kurį laiką Palangoje gyvenęs animatorius Antanas Skučas pripažino, kad lietuviškų filmukų rinka – itin siaura, bet jam pavyko rasti joje vietą. Jis kuria įvairaus pobūdžio filmukus, kurie ne tik džiugina, bet ir pamoko. O...


Kartą Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) paskaitoje lektorius, patardamas, kaip ilgiau išlaikyti vyresnio amžiaus žmonių optimistinį požiūrį į bėgančius metus, patarė šventės metu nekalbėti apie ligas. Jis retoriškai paklausė: „Kada žmogus senas?“ Ir čia pat paaiškino: „Kai jam dainuoja „Sveikatos metų ...“. Ir senatvės pojūtis, ir...


Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis...


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius