Dilema: dirbti pelningai per šventes, ar nuostolingai visą žiemą?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-05
Peržiūrėta
1691
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorte sezono metu „verda“ gyvenimas, darbo vietų itin padaugėja, o kaip yra žiemos metu? Ar žiemą „atsikratoma“ kai kurių darbuotojų, ar yra „apkarpomos“ jų algos, ar mažinami darbuotojų etatai? Apie visa tai „Palangos tiltui“ pasakojo Palangos kavinių, restoranų, grožio salonų, sporto klubų savininkai.

 

Palangos viešoji įstaiga „Horacijus“, įsikūrusi Palangos reabilitacijos ligoninėje, turi savo kavinę ir kirpyklą, tačiau, čia darbo visiems užtenka tiek vasaros, tiek žiemos metu.

„Žiemos metu išlaikome visus darbuotojus, tik vienam iš jų yra sumažinamas etatas, tačiau tai būna sutarta iš anksto. Tačiau tikrai nesiskundžiame, jog žiemą mes neturime darbo. „Horacijus“ yra reabilitacijos ligoninėje, todėl mes žymiai pigiau maitiname ligoninės darbuotojus, karštą patiekalą pietums jie gali įsigyti už penkis litus“, - pasakojo „Horacijaus“ vadovė Tatjana Filatova.

Kaip ir kiekvienai įstaigai, vasarą darbo yra žymiai daugiau, tačiau ši kavinė „išlošia“ savo kainų atžvilgiu. „Mūsų kainos yra tikrai mažesnės nei J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių kavinių. Pas mus galima išgerti kavos puodelį tik už du litus, patiekalų kainos taipogi yra gana žemos. Dažnai susilaukiame ir studentų grupelių, kurie ateina pas mus valgyti ir išeina tikrai patenkinti“, - kalbėjo T. Filatova.

Moteris pasakojo, kad darbuotojai taip pat nėra skriaudžiami žiemos metu. „Alga išlieka ta pati, dirbama pagal valandas, nėra jokių viršvalandžių, jei būna, tai už juos ir sumokama. Kas dirba kavinėje daugiau nei penkis metus, gauna papildomus priedus, kas dirba virš dešimt metų – dar didesnius priedus paskatinimui už gerą darbą. Grafikas darbuotojams yra griežtas ir teisingas – savaitę dirbama, kita savaitė laisva nuo darbo“, - pasakojo T. Filatova.

„Horacijus“ taip pat turi ir savo kirpyklą, kurioje ir vasarą, ir žiemą dirba ta pati ir viena kirpėja. „Ji gauna pastovią algą. Ji nepriklauso nuo to, ar tai vasaros sezonas, ar žiemos. Žmonių būna panašus skaičius. Bandėme samdyti atskirą manikiūrininkę, tačiau tai nepasiteisino. Dabar dirbanti kirpėja suspėja dirbti ir kirpėjos, ir manikiūrininkės darbą“, - kalbėjo T. Filatova.

Virbališkės take įsikūrusiam sporto klubui „Lady sport“ vasaros metu kaip tik nėra daug darbo. „Šiame sporto klube dirbu viena pati, vedu aerobikos, pilvo šokių treniruotes. Vasaros metu susidaro praktiškai tik viena grupė, o nuo rudens iki gegužės mėnesio yra pats darbymetis, tuomet susidaro ir po penkias grupes. Per dieną turiu po tris grupes, kainos yra tikrai prieinamos, todėl klientų tikrai yra nemažai. Žinoma, norėtųsi ir pagalbininkės, tačiau Palangoje šioje srityje dar nesutikau geros specialistės, o iš Klaipėdos samdyti trenerę neapsimokėtų man, juolab, kad kainos Palangoje yra mažesnės nei Klaipėdoje“, - pasakojo sporto klubo „Lady sport“ savininkė Ilona Davidovič.

Palangos centre J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusi kavinė „Monika“ žiemos metu išlaiko devynis pastovius darbuotojus. „Vasaros metu kavinėje dirba apie dvidešimt darbuotojų, šiuo metu dirba devyni. Vasaros sezono metu būna sutarta, jog priimami darbuotojai bus tik vasaros sezono metu ir alga jiems yra tokia pati. Alga nesiskiria vasaros ir žiemos metu, ji išlaikoma tokia pati. Tik vasarą galima papildomai užsidirbti daugiau arbatpinigių“, - pasakojo kavinės savininkas Feliksas Pakutinskas.

Kavinėje „Monika“ šiuo metu darbuotojai dirba kas keturias dienas – po jų eina keturios laisvos dienos. Kavinėje darbo žiemos metu žymiai sumažėja, kaip turbūt ir kiekvienoje kavinėje. Tačiau darbuotojams darbo žiemą išlieka, ypač savaitgaliais ar švenčių metu.

„Kasdien dirba keturi arba penki žmonės, ir jie tarpusavyje keičiasi, visiems darbo užtenka, algos yra tokios pat kaip ir vasarą. Žiemos metu tikrai nemažiname algų ir neatleidžiame pastoviai dirbančių žmonių“, - kalbėjo F. Pakutinskas.

Šventojoje įsikūrusios kavinės „Titanikas“ savininkas sakė, jog žiemą jų veikla visiškai būna nutraukiama, nes dirbti būtų beprasmiška – išlaidos didesnės nei pelnas.

J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusi kavinė „Baras 21“ nuo rugsėjo 21 dienos savo darbą sustabdė keliems mėnesiams.

„Manau, kad kas keli metai kavinės privalo atsinaujinti. Atėjo metas ir mūsų kavinei. Planuoju veiklą sustabdyti gal trims mėnesiams, per tą laiką nudažysime kavinės grindis naujai, iškabinsime naujų paveikslų, fotografijų ir pakeisiu visą kolektyvą. Žadame vėl atsidaryti apie gruodžio 26 dieną“, - pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.

Jis teigė, kad žiemos metu Palangoje veikiančių kavinių yra per daug.

„Jei dirbtų žiemą dvi ar trys kavinės, tuomet jos normaliai išsilaikytų. Įsivaizduokite: už rugpjūčio mėnesį sumokėjau už dujas 800 litų, tiek anksčiau sumokėdavome už visą žiemos sezoną net per šalčiausias žiemas. Dabar už elektrą žiemos metu mokėjau apie 1500 litų, o elektros žiemą niekaip neina pataupyti – vakarai ilgi, reikia, tad be šviesos neapsieisi“, - pasakojo A. Macius.

„Baras 21“ savininkas sakė, kad jau dvi žiemos jiems buvo nuostolingos. „Manau, kad kavinės turėtų tarpusavyje susiderinti, kad žiemą jų dirbtų mažiau, o  per dideles šventes, tokias kaip Naujieji metai, galėtų dirbti daugiau kavinių. Na, čia jau tarpusavio susikalbėjimo reikalas. Viena aišku, kad Palangoje kavinių žiemą turi stipriai sumažėti, o jei taip neatsitiks, visi dirbs nuostolingai“, - kalbėjo A. Macius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Higiena itin svarbi atliekant grožio procedūras, siekiant išvengti infekcijų ir ligų. Iš tikrųjų grožio paslaugas galima teikti tik turint leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


„Palangos tiltas“ tęsia rašinių ciklą apie miesto verslininkų vasaros sezoną. Kalbinti restoranų bei kavinių savininkai džiaugėsi klientais, kurie negailėjo pinigų prabangiems patiekalams bei gėrimams. Daugiausiai restoranuose pietavo bei vakarieniavo poilsiautojai iš Rusijos.


Per Naujųjų metų šventę Palanga visuomet trumpam pabunda iš žiemos miego - kurorte sulaukiama labai daug svečių, norinčiųjų šventę sutikti prie jūros. Palangiškiai vėl trumpam pasijaučia lyg vasarą, o viešbučiai, svečių namai ar vilos trina rankomis“ skaičiuodami uždarbį. Viešbučiai džiūgauja: lėtai prasidėjusi viešbučių rezervacija įsibėgėja, o kai kuriuose viešbučiuose laisvų kambarių...


Palangos kurorte sezono metu „verda“ gyvenimas, darbo vietų itin padaugėja, o kaip yra žiemos metu? Ar žiemą „atsikratoma“ kai kurių darbuotojų, ar yra „apkarpomos“ jų algos, ar mažinami darbuotojų etatai? Apie visa tai „Palangos tiltui“ pasakojo Palangos kavinių, restoranų, grožio salonų, sporto klubų savininkai.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius