Naujųjų metų kainos maitina viešbučius visą žiemą

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-22
Peržiūrėta
181
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per Naujųjų metų šventę Palanga visuomet trumpam pabunda iš žiemos miego - kurorte sulaukiama labai daug svečių, norinčiųjų šventę sutikti prie jūros. Palangiškiai vėl trumpam pasijaučia lyg vasarą, o viešbučiai, svečių namai ar vilos trina rankomis“ skaičiuodami uždarbį. Viešbučiai džiūgauja: lėtai prasidėjusi viešbučių rezervacija įsibėgėja, o kai kuriuose viešbučiuose laisvų kambarių jau nebeliko.

 

Laisvų vietų jau nebėra

Viešbučio „Prie parko“ direktoriaus pavaduotoja Jūratė Valantinavičienė teigė, kad ypač aktyvi rezervacija Naujiesiems metams prasidėjo nuo gruodžio tryliktos dienos. „Viešbutyje yra 25 kambariai, iš jų pusė jau užimti. Planuojame, kad per Naujųjų metų naktį bus užpildyti visi kambariai šimtu procentų“,- įsitikinusi moteris. Klientūra, anot jos, įvairi: pusė užsisakiusiųjų yra lietuviai, o kita pusė – Rusijos piliečiai. Kambarių kainos yra kaip vasarą – mažiausias dvivietis kambarys kainuoja 300 litų, o didžiausias – 500 litų. „Kaina didėja tik vienai Naujųjų metų nakčiai. Paprastomis dienomis didžiausias kambarys tekainuoja 200 litų. Tačiau nors kambarys Naujiesiems kainuoja 500 litų, žmonės vis tiek jį rezervuoja. Naujųjų metų kainos padeda viešbučiams išsilaikyti sunkųjį žiemos metą“,- kalbėjo J. Valantinavičienė.

Tačiau viloje „Chateau Amber“ „Smėlio pilis“ jau mėnesį laiko laisvų vietų nebėra. „Žmonės labai aktyviai užsisakinėjo  kambarius. Jų turime aštuonis ir visi užsisakiusieji buvo tik Lietuvos piliečiai - daugiausiai įmonių vadovai, kurie mėgsta prabangą ir gerą vaizdą. Turbūt turime mažai konkurentų, kurie gali pasigirti vaizdu tiesiai į jūrą, manau, todėl mūsų klientai ir mėgsta šią vilą“,- svarstė vilos direktorius Egidijus Kasiulevičius.

Kainos Naujųjų metų naktį šioje viloje pabrango maždaug dvigubai - svyruoja nuo 500 litų iki 1000 litų, priklausomai nuo kambario dydžio. Žiemos metu paprastomis dienomis kambario kainos svyruoja nuo 210 litų iki 600 litų.

„Taip pat mūsų viloje bus organizuojama šventinė Naujųjų metų programa, kuri papildomai žmogui kainuos 200 litų ir visi, užsisakę kambarius, užsisakė ir šventinę programą, todėl svetimų žmonių daugiau ir nebus. Dabar ramūs laukiame švenčių“,- kalbėjo E. Kasiulevičius.

 

Pigiausia, bet ne prasčiausia

Viešbutis „Palangos Juzė“ Naujuosius metus siūlo sutikti kone pigiausiomis kurorte kainomis, bet tikrai ne prasčiausiais pasiūlymais. Viešbutyje iš viso yra 31 numeris, ir jau 85 procentai kambarių yra užimti.

 „Žmonės labai aktyviai ieškosi nakvynės Naujiesiems. pavyzdžiui, antradienį iš pat ryto buvo užsakyti net penki numeriai, manau, kad taip yra dar ir todėl, kad kainos yra gana mažos. Kambario kaina yra nuo 170 litų iki 320 litų už naktį, mes branginame kainas Naujiesiems tik apie 20 procentų“,- kalbėjo viešbučio administratorė Rasa Endzinienė.

Moteris taip pat užsiminė, kad daugelis užsisakančiųjų yra vidutines pajamas turintys lietuviai ar iš užsienio šventėms grįžtantys emigrantai. „Buvo, kad skambino lietuvis iš Italijos ir užsisakė tris numerius specialiai šventėms. Dar turime ir šventinę programą, kurioje bus daug muzikos, Kalėdų senelio dovanos, vakarienė. Kitą dieną taip pat organizuosime vėlyvus šventinius pusryčius, vaikams sniego gniūžčių mūšį, senio besmegenio darymą iš sniego, suaugusiems –pasivažinėjimą karieta. Visa programa suaugusiam žmogui kainuos 100 litų. Manau, kad tai labai nedidelė kaina“,- pasakojo R. Endzinienė.

Viešbučio administratorė sakė tikinti, kad visi numeriai Naujųjų metų naktį bus užimti.

Svečių namai „Tarp tujų“ dar tik laukia užsakymų Naujiesiems metams. „Šiuo metu yra užsakyti apartamentai, tai yra trys kambariai. Jie kainuoja 500 litų nakčiai. Tai - vasaros sezono kainos. Turime dešimt liukso numerių ir visi jie labai dideli, erdvūs, todėl žiemą man nelabai apsimoka juos šildyti, nes itin daug kainuoja. Jei užsisako pastovūs klientai, tuomet galiu tikėti, jog jie tikrai atvyks, o nežinomi būna, kad ir neatvyksta dėl įvairių priežasčių“,- kalbėjo svečių namų šeimininkas Vytautas Samuilevičius.

Svečių namų šeimininkas sakė, kad jo kambarius dažniausiai užsisako paskutinėmis dienomis, kuomet jau neberanda vietos viešbučiuose. „Kadangi daugelis Naujųjų metų naktį ieškosi paprasto mažo kambarėlio, todėl aš pasiūlyti tokio neturiu. Visuomet sakau, kad mano siūlomi kambariai yra erdvūs ir dideli. Jų išlaikymas žiemos metu tikrai nemažai kainuoja, todėl užsakymai iš anksto man patikimiausi yra tik iš pastovių klientų“,- aiškino vyras.

 

Rusams žiemą Palangoje nėra ką veikti

Vilos „Elegancija“ vadybininkė Kristina sakė, kad jau maždaug prieš mėnesį viskas buvo rezervuota. „Mes turime tris kotedžus, tad jie visi buvo užrezervuoti Naujųjų metų nakčiai. Vienas kotedžas kainuoja 690 litų ir jame gali apsistoti keturi žmonės“,- kalbėjo moteris.

Šeimyninio viešbučio „Artemidė“ savininkas Algimantas Tarasevičius sakė, kad šiuo metu daugiau interesantų nei konkrečių užsakymų. „Žmonės prieš šventes labai mėgsta pasiskambinėti, pasiteirauti, ieškosi geriausio sau varianto. Mūsų viešbutį labiau mėgsta Rusijos, Baltarusijos piliečiai, o ne lietuviai. Lietuvių daug teiraujasi, tačiau mažai užsisako, matysim, kaip bus toliau. Lyginant su praėjusiais metais, žmonės labai vangiai užsisakinėja, pernai buvo daugiau tokiu metu užsisakiusiųjų“,- pasakojo A. Tarasevičius.

Viešbučio kainos, kaip ir daugelio, Naujųjų metų naktį yra vasaros sezono. Šeimyninio viešbučio „Artemidė“ numerio kainos svyruoja nuo 180 iki 450 litų. „Nors mūsų viešbutį vasarą labai mėgsta rusai, tačiau žiemos metu jie nėra mėgėjai atvažiuoti, nes paprasčiausiai jiems nėra čia ką veikti. Jie sako, kad Palangoje žiemą trūksta įvairių pramogų. Manau, todėl ir Naujųjų čia švęsti tik retas atvažiuoja. Manau, kad per Naujuosius nebus viešbutis pilnai užpildytas“,- kalbėjo viešbučio savininkas.

Viešbutis nerengs ir Naujųjų metų šventės. „Mes esame orientuoti į ramų, šeimyninį poilsį, todėl pačiame viešbutyje jokios šventinės programos nebus“,- kalbėjo vyras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas.


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Kurortas šiemet iš žiemos miego prabudo anksčiau

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 11 | Rubrika: Miestas

Jau ne pirmas savaitgalis, kuomet Palangoje svečių tiek, kiek ankstyvą sezoną. Kurortas sezono pradžią šiemet skelbia gegužės 20 dieną, tačiau svečių sulaukėme jau daug anksčiau. Kuo Palanga traukia svečius labiau nei ankstesniais metais? Galbūt tuoj neliks ir sezoniškumo problemos?


Šių metų tradicinės Jurginės ir gražioji ansamblio „Mėguva“ rengiama šventė „Jurgi, paimk raktus!“, į kurią palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami šeštadienį, prasitęs dar viena puikia švente. Ją dovanos Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblis „Kikilis“, į kurio dešimties metų jubiliejų...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Naujųjų metų naktį Palanga tiesiog knibždėjo nuo sugužėjusių žmonių. Tiek žmonių, panorusių sutikti Naujuosius Palangoje, ko gero, dar nebuvo! Dalis svečių atvažiavo į Palangą tik atšvęsti naujus ir iškart po jų išvažiavo, tačiau didžioji dalis miesto svečių pasiliko. Kalbinti viešbučių vadovai netvėrė džiaugsmu - Drakono metai pažėrė skrynias pinigų.


Per Naujųjų metų šventę Palanga visuomet trumpam pabunda iš žiemos miego - kurorte sulaukiama labai daug svečių, norinčiųjų šventę sutikti prie jūros. Palangiškiai vėl trumpam pasijaučia lyg vasarą, o viešbučiai, svečių namai ar vilos trina rankomis“ skaičiuodami uždarbį. Viešbučiai džiūgauja: lėtai prasidėjusi viešbučių rezervacija įsibėgėja, o kai kuriuose viešbučiuose laisvų kambarių...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius