„Druskininkai – kaip Vokietija“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-29
Peržiūrėta
553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Druskininkai – kaip Vokietija“

Palanga ir Druskininkai. Kas už ką? Kas geriau? Pasiruošę kautis?

Vieno atsakymo nėra (o ir baisu piršti vienintelį atsakymą, kad, pavyzdžiui, įsižeidęs Palangos meras nepasektų kolegos iš Druskininkų pavyzdžiu ir neįsteigtų kokio nors „gerų naujienų“ laikraščio per kokį nors švietimo centrą).

Ką bedarytų ir kuo nustebintų Druskininkai, Palanga visada turės nepajudinamą „geležinį“ argumentą: Druskininkai negali lygintis su Palanga, nes jie neturi Baltijos jūros.

Druskininkai žinoma, atkirs: „Mums jos ir nereikia – galime pasiūlyti daug ir be jos...“

Kai praėjusio ketvirtadienio vėlų vakarą – apie 11 valandą – pralėkiau dviračiu su vėjeliu nuo redakcijos iki Palangos tilto, gyvas sielas galėjau suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų: porelė stypsojo lauke prie boulingo durų, trys vyrukai mindžikavo prie restorano „Devintame danguje“, o prie tilto ant suoliukų, kaip vaiduokliai, glaudėsi dvi vienišos poros.

Nors imk ir pakviesk kokius nors baltų žynius vakarais prie tilto laužus deginti – prie jų kviesti miestelėnus ir itin negausius kurorto svečius?!

Matyti šiltą rugsėjo vakarą J. Basanavičiaus gatvėje beveik visas kavines ir restoranus uždarytus, gali būti neįprasta kokiam nors užsieniečiui, bet nieko nauja Palangos gyventojui ir verslininkui.

Virsmas šiais metais iš žmonių jūra dūstančio didmiesčio į gražiai sutvarkytą, švarų, bet tuščią miestą buvo toks staigus, kad net per redakcijos tradicinį antradienio kavarytį Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas nusistebėjo: „Vieną dieną eini miegot – lauke dar matai žmonių minias, prabundi kitą – tuščia. Tarsi po branduolinio sprogimo“.

Tokia visa dar Palanga. Orai ją valdo, ne investicijos. Kada tai pasikeis?

O penktadienio vakarą – irgi panašiu laiku – jau pėdinau Druskininkų gatvėmis.

Nežinau, kaip būna įprastai, bet tą vakarą Druskininkai buvo gyvi – žmonių būreliai, įsimylėjusios poros ir susimąstę vienišiai slampinėjo prie miesto vandens telkinių, muzikinio fontano, pagrindine M. K. Čiurliono gatve. Kiti šurmuliavo iki vėlumos veikiančiose kavinėse – prie jų kas trečias automobilis – su Rusijos numeriais, nors rusų turistų po įvykių Ukrainoje, sakoma, sumažėjo trečdaliu.

Kažin ar kas nors gali įsivaizduoti, kad penktadienio vakarą, apie pusę dešimtos, tam, jog patektum į kokią nors Palangos kavinę, tektų lūkuriuoti eilutėje? Būtent joje su pussesere ir jos draugu, atvykusiais iš Vokietijos, praleidome bene 15 minučių, laukdami staliuko naujoje kavinėje „Sicilija“ Druskininkuose. Tą vakarą joje patyriau neabejotinai geriausią aptarnavimą šiais metais. Jau valgant sriubą, padavėjas pranešė, po kelių minučių atkeliaus kepsnys, o po to net dukart pasiteiravo, ar jis skanus.

Ar kuri nors kavinė ar restoranas gali pasiūlyti tokį servisą Palangoje? Pasakykite kur, aš tokios vietos nežinau.

Kepsnys buvo skanus, kaip ir tos picos, svarbiausia kainos – jos iki 20 litų, net kepsnių. Pamėginkite už tiek suvalgyti gerą kepsnį kavinėje J. Basanavičiaus gatvėje. Nepavyks.

Buvo jau po 11-tos valandos, kai pakeliui į svečių namus pravažiavome Druskininkų Aqua (vandens) parką. Pro stiklinę sieną vingiuojantys nusileidimo takai, tyvuliuojantis baseinas – kad ir vėlu buvo, įžvelgiau kelis nuogalius – kaip iš fantastikos srities.

Giminaitės draugas taikliai įvertino: „Man Druskininkai – kaip Vokietija. Nesiskiria“.

Prisipažinsiu: jų šįkart net nekviečiau savaitgalio praleisti Palangoje. O ką čia veiksi pačioje rugsėjo pabaigoje?

Taip, Palanga – galbūt net gražesnė nei Druskininkai. Bet geresni Druskininkai, nes juos šildo žmonių sielos. Net rugsėjo pabaigoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Palangos kurorto muziejuje penktadienį atidaryta neeilinė paroda „Paplūdimio mada. 150 metų. Iš AlexandreVassiliev kolekcijos“. Kokias sukneles vasaros metu dėvėdavo moterys, o vyrai kostiumus, dar 1850 metais, kaip keitėsi vasaros mados laikui bėgant, kokius aksesuarus mėgdavo, o kokie būdavo maudymosi kostiumėliai, – visa tai pamatyti galima naujoje parodoje, kuri...


Vienoje iš gražiausių Antikos sakmių minimi tokie mitologiniai pabaisos, kurie maitinosi akmenimis ir kas rytą kruopščiai ruošdavosi jų medžioklei. Visiškai nenustebome, kai tolimame Kolorade Brekenridžo (Breckenridge) kurortiniame miestelyje taip pat išgirdome išsireiškimą apie „grybų medžioklę“ („hunting of...


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Juozo Meškio drobėse sklendžia kirai kaip debesys

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Gegužės 14-osios rytą su analitiškai „pasaulio horizontą“, kaip knygą nužvalgančiu Palangos miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos kolektyvui daug daug „palangietiškų“ metų vadovaujančiu Kęstučiu Rudžiu prisiminėme prieš šešetą metų lyg ir ankstokai iš bendruomenės senbuvių „keselio“ Anapus...


Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Jei gyventume juodai baltame pasaulyje, ar būtumėm laimingi? Tikriausiai, kad ne, nes kaip pasakojo dailės terapeutė Jelena Zacharova, spalvos geba atskleisti žmogaus savijautą, tampa savotišku būsenos „šaukliu“. Dar ne visiems žinomos terapijos specialistė atskleidė, jog bendravimas per meną parodo žmogaus viduje glūdinčias problemas, apie kurias galbūt jam pasakyti sunku.


Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius