Galima nuversti ir kalnus, bet bendromis jėgomis

Alfredas PUMPULIS, 2010-11-02
Peržiūrėta
1674
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokyklose veikia mokinių tarybos arba parlamentai.  Apie jų veiklą  visi jau  pakankamai daug yra girdėję, tačiau kirba klausimai:  ar iš tikrųjų jie yra reikalingi? Ar dirba jie efektyviai?  Ar teikia apčiuopiamą naudą mokiniams, mokyklai ar net visuomenei?

 

Pradėkime nuo mokinių. Jaunas entuziastingas žmogus ateina ir pareiškia norą dalyvauti rinkimuose į mokyklos parlamentą ar tarybą. Noras atrodo labai sveikintinas, bet  daugumos entuziazmas greitai dingsta vos gavus pirmąją užduotį.  Mano žodžiai nėra iš piršto laužti.  Palangos senosios gimnazijos parlamento rinkimuose dalyvauti šiemet norą paskelbė 21 jauni ir entuziazmu trykštantys žmonės, tačiau pareikalavus iki numatytos datos atnešti aprašymus apie save, iš jų liko tik 10...  Dauguma jaunuolių, pailsėję po vasaros, „neapskaičiavo“ savo galimybių ir „nepasvėrė“ norų?..Reikia sutikti, kad iš aktyvaus mokinių parlamento ir tarybos laimi visi. Ir mokykla, ir   mokyklos tarybos nariai, ir mokyklos  moksleiviai.

„Aktyvistai, dalyvaujantys tokioje veikloje, įgauna patirties, išmoksta dirbti komandoje, skatinama tolerancija, supratimas. Lavinami organizaciniai įgūdžiai, gebėjimas bendrauti, visuomeniškumas“,- teigė buvusi Palangos senosios gimnazijos prezidentė Marija Fridinovaitė.  Kokie įkvepiantys žodžiai! Gaila, kad nemažai moksleivių  mokykloje susiformuoja požiūrį  kad  jie parlamentui ar tarybai yra per prasti, ir kad jie nesugebės nieko pakeisti. Ar  ne tai matote už lango – suaugusių gyvenime? Lietuvoje būrys žmonių, besidedančių visažiniais politikais, diktuoja žaidimo taisykles, o visi žmonės (dauguma?) kantriai sukandę dantis kenčia ar laukia, kol atsiras koks nors drąsuolis, kuris išves mus iš  duobės, vadinamos krize, bet patys nieko nedaro! 

Alma Pronckūnienė, kuruojanti Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos reiklaus,   teigė: „Kiek tik yra įmanoma, ši veikla yra skatinama. Jaunimo tikrai nereikia nei stumti, nei traukti, jie eina į tarybą su mielu noru.  Dažniausiai iniciatyvą rodo  mergaitės, bet man labai žavu, kad  šiais metais vaikinai pradėjo rodyti didžiulę iniciatyvą“ ,- teigė Alma Pronckūnienė.  Ar tik mes nestovime ant permainų slenksčio? Gal jau pribrendo laikas keisti sistemą, ir tai  gali padaryti jauni žmonės?

 Artūras Jonkus, vienas iš Palangos Senosios gimnazijos parlamentarų, teigė:  „Vis daugiau žmonių mokykloje supranta, kad vietoje skundimosi geriau padaryti ką nors naudingo ir prie to prisidėti pačiam. To reikia ne tik mūsų mokyklai, bet ir mūsų valstybei“,- sakė A. Jonkus. M. Fridinovaitė  pridūrė:  „Moksleiviams nepadės ir nebus naudingas niekas, kol jie patys nepradės žiūrėti į tai rimtai ir aktyviai“.

Dažniausiai žmonės ateina į valdžią tikėdamiesi „nuversti kalnus“, bet po kelių savaičių ar kelių nepasisekusių projektų meta visus darbus ir pasiduoda. Taip bus tol, kol į mokyklos tarybą ar parlamentą  neateis savo jėgomis neabejojantis, gerai motyvuotas jaunimas. Tokių, turiu pastebėti, vis daugėja. Jaunimas vis mažiau sėdi prie kompiuterių, vis mažiau žiūri televiziją.  Jie pradeda suvokti, jog  kompiuteriniai žaidimai  ilgainiui nebetenka prasmės. „Norint, kad mokinių parlamentas būtų aktyvus, į jį ir turi susirinkti aktyvūs mokiniai, kurie išjudins visus veiklai“,-  sakė Antanas Mikalauskas. Tad reikėtų palinkėti sėkmės visiems būsimiems ir esamiems mokyklos  tarybos nariams ir parlamentarams. Nepraraskime motyvacijos ir ryžto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Labai gera vasara. Niekuo nesiskundžiu. Ir orai geri, ir poilsiautojų yra daug. Nors viskas brangsta – pradedant elektra, baigiant aliejumi bulvytėms gruzdinti, manau, kad šiemetine vasara visi džiaugsis“, – kalbėjo vienos Palangos paplūdimyje įsikūrusios kavinės savininkas.


Nors moksleivių  beveik visoje šalyje mažėja, Palanga – maloni išimtis: miesto mokyklų duris rugsėjo 1-ąją pravers daugiau mokinių. 


Skirtingai nei kitose šalies savivaldybėse, mokinių skaičius Palangoje, kuri pernai buvo viena iš penkių šalies savivaldybių su teigiamu gyventojų prieaugiu, naujais mokslo metais yra stabilus, o, pavyzdžiui, Palangos senojoje gimnazijoje net ženkiai išaugo: šiemet joje mokysis 459 gimnazistai, pernai – 431, užpernai – 420.


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Palangos senosios gimnazijos bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes pradžiugino, galima drąsiai pavadinti, tikras muzikinis įvykis – buvo parodytas bendromis mokinių ir mokytojų jėgomis pastatytas miuziklas pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“.


Jausmų vakuumas? Nenusiminkim: mes visi reikalingi

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2016 06 13 | Rubrika: Nuomonės

O gal ir nekvaili tie 200 kvadratinių metrų didumo dvariukų-kotedžų statytojai Palangos prieigose. Stato – turi už ką. Gal ir gausiašeimiai. Man tiek daug nereiktų. Ir ne tik man. Ir broliui, genetinį tėvo giminės smėlį Aukštaitijoje Ukmergėje ankstokai „pasirinkusiam“ redaktoriui ir publicistui Kęstučiui G. (1953–2014). Aš tik dabar suprantu Kęsto...


Smurtą ir patyčias mokyklose turėtume mažinti visi

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė nemažai dėmesio smurto ir patyčių mokyklose prevencijai. Kartu su psichologais, vaiko teisių apsaugos specialistais, įvairių mokyklų vadovais siekė aptarti, kokiomis priemonėmis mažinti smurtą bei patyčias mokyklose ir kaip užtikrinti vaikų saugumą.


Jau bemaž dešimtmetį Palangoje masažo kabinetą turintis Napaleonas Maselskis veiklos stoka nesiskundžia – kaip pats paminėjo, ypač vasarą, seni klientai praveria duris ir praneša, jog jie jau čia. „Vasarą palangiškiai neserga“, - nusišypsojo masažuotojas, šią profesiją jau po ilgų metų puikiai įvaldęs. Regėjimą praradęs dar pačiame jėgų žydėjime, tarnaudamas Afganistane, palangiškis, kaip...


Galima nuversti ir kalnus, bet bendromis jėgomis

Alfredas PUMPULIS, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Mokyklose veikia mokinių tarybos arba parlamentai.  Apie jų veiklą  visi jau  pakankamai daug yra girdėję, tačiau kirba klausimai:  ar iš tikrųjų jie yra reikalingi? Ar dirba jie efektyviai?  Ar teikia apčiuopiamą naudą mokiniams, mokyklai ar net visuomenei?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius