Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-05-30
Peržiūrėta
1645
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu.
Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie, net ir neturėdami profesionalių gaivinimo žinių, dar bandė gelbėti Anapilin žengiantį kolegą ir draugą.

Visi gyvensime iki mirties. Jos laiko neįmanoma pasirinkti, nebent tai būtų savižudis ar likimą bandantis ekstremalas. Giedrius nebuvo nei vienu, nei kitu. Puoselėdamas ateities planus jis ramiai gyveno savo gyvenimą, rūpinosi šeima, išaugino du sūnūs.
Tačiau pasirinkęs savivaldos politiko kelią savo miesto reikalams G. Šatkauskas skyrė nemažą savo laisvalaikio dalį. Simboliška, kad jo gyvybė užgeso ne darbovietėje, namuose ar pramogaujant, bet Palangos savivaldybėje, mero kabinete aptariant tarybos posėdžio darbotvarkę.
Kažkodėl taip jau yra, kad gerą žodį žmogui išdrįstame pasakyti tik jam mirus. Gal todėl, kad pelnytas pagyras išgirdęs Giedrius greičiausiai jas būtų įvertinęs kaip pataikavimą, kaip siekį kažką iš jo gauti mainais.
Nors ir pavėluotai, bet šiandien drąsiai galima pasakyti, kad netekus G. Šatkausko nukentėjo ir bendras Palangos konservatorių dalykinės kompetencijos bei erudicijos lygis.
Miesto gyvenimui lemiamus sprendimus darantiems kolegoms tris aukštąsias mokyklas baigęs, inžinieriaus išsilavinimą turėjęs Giedrius buvo tas žmogus, kuris įtikinamais argumentais sugebėdavo atvėsinti labiau emocijomis valdomus politikų ketinimus. Jo vertingi pasiūlymai visuomet buvo pagrįsti ekonomikos žiniomis ir gyvenimiška patirtimi.
Tai buvo aukšta vidine kultūra pasižymintis, taktiškas, kitiems jautrus žmogus, kuris neleisdavo sau įžeisti net ir agresyviai diskutuojančio oponento.
Dar vienas simbolis – paskutinę gyvenimo dieną datuotas jo pasiūlymas Tarybai kitais metais sumažinti žemės mokestį Palangos oro uosto apsaugos zonoje beverčius sklypus turintiems palangiškiams. Tai vakar tarybą privertė padidinti į mokestinę lengvatą galinčių pretenduoti gyventojų ratą.
Tačiau net ir netikėta politiko mirtis vakar bent trumpam nesuvienijo susiskaldžiusios Tarybos. Net prisidengdama velionio vardu, opozicija ir toliau varė pleištą priimant miestui svarbius sprendimus.
Tvirtinant miesto biudžetui svarbius mokesčių tarifus patys komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą turintys tarybos nariai aršiai kovėsi už mokesčio sumažinimą viena dešimtąją procento dalimi. Dėl to išgelbėto trupinio verslą turintys politikai ir kiti miesto verslininkai nei praturtės, nei suklestės. Menkai padidėjus mokesčio tarifui nebūtų jie ir nuskurdę. Tačiau toks sprendimas miesto biudžetui kainuos dešimtis tūkstančių litų, kurių kitais metais pritrūks visai Palangai.
Kaip dabar pasikeis miesto tarybos darbas netekus G.Šatkausko? Vieniems – praradimas, kitiems – troškimų išsipildymas. Mirusį politiką taryboje pakeis pastaruosius dvejus metus rinkėjų valia į politikos užribį nustumtas ir miesto valdyme įtaką praradęs Vaidas Šimaitis.
Po praėjusių savivaldos rinkimų už tarybos borto likęs šventojiškis neslepia savo ambicijų. Nors Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąraše rinkimuose dalyvavęs, bet su pačiais konservatoriais nesutariantis V. Šimaitis iš pat pradžių buvo nepageidaujamas Taryboje.
Prieš dvejus metus konservatoriai atsisakė savo planų savivaldybės administracijos direktoriumi siūlyti rimčiausią kandidatą Mindaugą Skritulską, nes jį Taryboje būtų pakeitęs V. Šimaitis.
Dabar pastarajam kelią į miesto valdžią atvėrė netikėta G. Šatkausko mirtis. Net tą pačią dieną V. Šimaitis jau nusiteikęs karingai. „Valdančioji dauguma ir konservatorių frakcija turės derintis prie manęs. Jei jie nenorės tai daryti, nebūsiu tokioje daugumoje”, – viešai pareiškė savotiško revanšo siekiantis šventojiškis.
V. Šimaičio kalbos apie rūpestį Šventąja labiau panašios į dūmų uždangą, turinčią paslėpti savus interesus. Praėjusią tarybos kadenciją, skirtingai nuo likusių konservatorių, jis buvo valdančiojoje daugumoje ir užėmė svarbų Miesto statybos komiteto pirmininko postą. Ar per ankstesnės kadencijos praėjusius ketverius metus Šventoji tai pajuto?
Panašu, kad G. Šatkausko išėjimas į amžinybę sustiprins miesto tarybos opozicijos balsą. Tačiau ar tai padės Palangai?

Jūsų komentaras:

jjj 2013-06-04 20:42 (jskk / IP: 78.62.36.161)
su visa pagarba velioniui, taciau turiu pasakyti, ar tai bus vienas ar tai kitas "vietinis" esmes Palangos valdzioje nepakeis. Kaip sakant, chebryte yra chebryte ir nieko tu cia nepakeisi.. Ir Palangoje niekas nepasikeis, nes tai - provincijos mentalitetas (kurio, matyt, ir neturejo vienintelis Satkauskas)..

Konservams NE 2013-06-04 14:37 (IP: 194.176.60.225)
Ne žmogaus mirtis turi vieniti tarybos narius, o tarybos galva ŠV. Bet ŠV valdymo principas skaldyk ir valdyk.

mmm 2013-06-02 08:03 (a / IP: 109.128.4.63)
ir SVAJUNUI bradunui atsiveria perspektyva

mmm 2013-06-02 07:45 (a / IP: 109.128.4.63)
viskas tvarkoj, ,,Elija,, bus korta rankovej, keiciant mera

hmmm 2013-05-30 20:30 (IP: 78.61.104.50)
tai dabar Simaitis tures sauktis mirties, kad apie ji gerai prakalbetu...Bet su tooookia "greitaja" verciau nerizikuoti...

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Apsemtoje vietoje Klaipėdos rajone rastas negyvas vyras su dviračiu, pranešė policija ir ugniagesiai.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Pastarųjų dienų kriminalinių įvykių suvestinėje pranešta apie netikėtas kelių 50-mečių vyrų mirtis Klaipėdoje ir Palangoje.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Pirmadienį, prieš vidudienį staigi mirtis Ganyklų gatvėje prie pat 18 numeriu pažymėtame pastate įsikūrusio Registrų centro Klaipėdos filialo Palangos skyriaus įėjimo ištiko 1960 m. gimusį vyriškį. Atvykę medikai jo gyvybės išgelbėti nebespėjo, ir kurį laiką žmogus, policijos ekipažo prižiūrimas, gulėjo ant geltonai-raudona juosta su užrašu...


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino mirtis ir jo palydos šiandien į paskutinę žemišką kelionę – pokalbių temos, kurios pastarosiomis dienomis buvo daugybės palangiškių lūpose. Kuklaus, bet didele tikėjimo ugnimi degusio žmogaus dvasia, pagerbiant velionį, kartu parklupdė net nesutaikomus politinius priešininkus. Net tuos, kurie iki šiol niekada ar labai retai praverdavo bažnyčios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius