Į Palangą nuo šiandien grįžta autobusų stotelės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-05
Peržiūrėta
1402
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą nuo šiandien grįžta autobusų stotelės

Nesulaukusi norinčiųjų dalyvauti konkurse dėl reklaminių inžinerinių statinių: vitrinų, kolonų, skydų, o svarbiausia – transporto laukimo paviljonų, miesto valdžia apsisprendė pati biudžeto lėšomis įrengti bent jau dešimt autobusų stotelių ten, kur jų būta ir anksčiau. Ir tikisi už gautus iš reklamos ant stiklinių paviljonų sienelių pinigus įrengti ir daugiau stotelių, kad laukiantiems autobusų žmonėms nereikėtų mirkti lietuje ar šalti pučiant žvarbiam rudens bei žiemos vėjui.
O pirmieji paviljonai į savo vietas turėtų grįžti jau šiandien.

Stotelėms –
110 tūkstančių litų

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto taryba beveik vienbalsiai – susilaikė opozicijoje esantys Danas Paluckas, Artūras Sabaliauskas bei Aleksandras Jokūbauskas, – priėmė sprendimą dėl Palangos miesto savivaldybės 2013 metų biudžeto patikslinimo.
Jame, be kita ko, numatyta 110 tūkst. litų mažinti asignavimus Ekonominės plėtros programos priemonei „Turizmo informacijos teikimas turistams bei turistines paslaugas teikiantiems subjektams“, „išimant“ juos iš biudžeto „pagalvės” mokesčio eilutės, ir tokia pat suma didinti Ūkio ir turto programos priemonei „Viešajam naudojimui skirto inventoriaus įsigijimas“ skirtas lėšas. Šie pinigai numatyti autobusų stotelių paviljonų su reklaminiais stendais įsigijimui.
Tokį sprendimą politikai iš dalies priėmė todėl, kad neatsirado pageidaujančių savo lėšomis įrengti ir 10 metų eksploatuoti – ir, žinoma, gauti tam tikrų pajamų – reklaminius inžinerinius statinius – vitrinas, kolonas, skydus, o svarbiausia – autobusų stoteles. Dėl pastarųjų palangiškiai jau atakavo Savivaldybę skundais, nes paviljonų šeimininkai vasaros pradžioje juos išmontavo, ir žmonėms, laukiantiems viešojo transporto, nebebuvo kur pasislėpti nuo darganos ar lietaus.

Sutartis baigėsi dar
lapkritį

Skelbti konkursą reklaminiams inžineriniams statiniams (vitrinoms, kolonoms, skydams, transporto laukimo paviljonams) įrengti bei eksploatuoti Palangos mieste Taryba apsisprendė priėmusi atitinkamą sprendimą birželio šeštąją, tuo pačiu patvirtindama ir įrenginių operatoriaus parinkimo konkurso nuostatus. Tiesa, sprendimo projektas buvo parengtas dar balandžio mėnesio posėdžiui.
Vienas sprendimo projektų rengėjų, darbo grupės pirmininkas vicemeras Saulius Simė priminė, jog 2002-ųjų lapkritį sudaryta sutartis su iki šiol buvusių 10 autobusų stotelių šeimininkais baigėsi pernai lapkritį, ir bendrovė „JCDecaux Lietuva” gali jas bet kuriuo momentu išmontuoti. Savivaldybė gi neturi operatoriaus, kuris įrengtų ir eksploatuotų reklaminius inžinerinius statinius, tarp jų – ir transporto laukimo paviljonus kurorto Savivaldybės teritorijoje, tad dera skelbti konkursą jam parinkti.

Pageidavo 32 stotelių
Konkurso nuostatuose numatyta, jog būsimasis operatorius galės ir turės savo lėšomis įrengti 14 vitrinų, 3 kolonas ir 4 reklaminius stendus. O taip pat 32 transporto laukimo paviljonus vietoj buvusių dešimties.
Stoteles planuota įrengti abiejose Vytauto g. pusėse prie Palangos reabilitacijos ligoninės, prie miesto centrinės aikštės, prie Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“, prie kavinės „Senasis židinys“, ir abiejose centrinės gatvės pusėse prie sankirtos su Druskininkų g; Vanagupės g. prie poilsio namų „Rugelis“; Ganyklų g. – prie sankirtos su Pirties g., prie pastato Nr. 30 ir prieš Turgavietę bei prie jos; Kretingos g. prie Sodų g. (vykstantiems Kretingos kryptimi); Sodų g. prie gyvenamųjų namų Nr. 9 ir Nr. 43; Nemirsetoje; Dobilo gyvenvietėje; Klaipėdos plente – prieš degalinę „Statoil“, prie Virbališkės tako bei Palangos ligoninės; Druskininkų g. prie daugiabučių Nr. 3 ir 4; Liepojos plente prie Būtingės sodų vykstantiems abiem kryptimis – į Palangą ir į Būtingę; Miško take prie Šventosios kapinių ir prieš jas; Elijos g. prie degalinės; Mokyklos g. prie Šventosios žemėlapio ir prie pašto; Kopų g. prie „beždžionių“ tilto ir prie Terminalo kelio ir Būtingės g. sankirtos.

Siūlė rinkliavos lengvatas
Konkursą laimėjusiai bendrovei, atsižvelgiant į didelius reklaminių inžinerinių statinių įrengimo ir eksploatacijos kaštus, nuspręsta suteikti šimtaprocentinę lengvatą, kitaip tariant, apskritai leisti nemokėti už leidimą įrengti išorinę reklamą transporto laukimo paviljonuose. O už leidimo išdavimą įrengti reklamą vitrinose, kolonose ir skyduose būtų suteikta 50 proc. lengvata.
Konkurso laimėtojų uždarbis būtų iš reklamos. Penkis metus rinkę pinigus, jie būtų turėję pasitraukti ir palikti miestui, ką pastatę.
Beje, už tuos pinigus, kurie „sukristų“ į Savivaldybės piniginę gavus 50 proc. nuo leidimo išdavimą įrengti reklamą vitrinose, kolonose ir skyduose sumos, kaip teigiama sprendimo dėl konkurso reklaminių inžinerinių statinių (vitrinų, kolonų, skydų, transporto laukimo paviljonų) įrengimo ir eksploatavimo Palangos mieste operatoriui parinkti nuostatų aiškinamajame rašte, Palangos miesto savivaldybė galėtų pati kasmet įsirengti po vieną konteinerinį tualetą.

Norinčių neatsirado
Birželio 10-ąją Savivaldybės administracijos direktorės įsakymu sudaryta komisija organizuoti ir vykdyti konkursą reklaminių inžinerinių statinių (vitrinų, kolonų, skydų, transporto laukimo paviljonų) įrengimo ir eksploatavimo Palangos mieste operatoriui parinkti, kuriai vadovavo direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus. Tą patį mėnesį paskelbtas ir konkursas.
„Norinčių dalyvauti konkurse neatsirado nei vieno, nors besidominčių jo sąlygomis buvo”, – „Palangos tiltui“ sakė B. Martinkus, pridūręs, jog ir pakartotinai skelbtame konkurse taip pat pretendentų nebuvo.
„Sunku dabar pasakyti, kodėl niekas nepanoro dalyvauti konkurse. Galima daryti nebent tokią prielaidą, kad tie, kurie domėjosi, tikėjosi, jog, konkursui neįvykus, keisis sąlygos. Pavyzdžiui, už leidimų skelbti reklamą išdavimą apskritai nereikės mokėti. Gal galvojo, kad miestui teks daryti tam tikrų nuolaidų, nes juk be autobusų stotelių Palanga tikrai neišsivers“, – svarstė B. Martinkus.

Nusprendė tvarkytis
patys

Tačiau miestas nusprendė tvarkytis pats. Kaip „Palangos tiltui“ sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Palanga rado išeitį, kaip savo jėgomis įrengti stoteles, o taip pat į miesto biudžetą patiems rinktis pinigus už reklamą ant stiklinių paviljono sienų.
„Girdėjome iš buvusių operatorių atsiliepimų, neva mes norime tiek pat, kiek didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda. Jų nuomone, tokios sąlygos Palangoje nepriimtinos. Mes kartu su specialistais atlikome skaičiavimus. Ir nutarėme siūlyti Tarybai skirti lėšų iš pradžių bent jau buvusioms dešimčiai stotelių atstatyti, ir padaryti tai mūsų pačių, t.y., „Palangos komunalinio ūkio“ jėgomis. Kadangi Palanga pagaliau pradėjo gauti lėšas už išorinės reklamos įrengimą – šiemet surinkta per du šimtus tūkstančių litų, tiesiog rekordinė suma, – jau žinome, kiek kas kainuoja. Vasarą transporto laukimo paviljonuose bus vietos komercinei reklamai, už leidimus, kuriai surinktos lėšos teks miestui, ne sezono metu galėsime reklamuoti, pavyzdžiui, mūsų pačių organizuojamus renginius“, – dalijosi planais meras Š. Vaitkus.

Pirmosios stotelės – jau šiandien
Pirmieji transporto laukimo paviljonai į senąsias vietas turėtų grįžti jau šiandien.
„Buvo skelbtas konkursas šiems įrenginiams įsigyti, stotelės jau nupirktos, ir pirmos penkios šią savaitę pasieks Palangą“, – informavo B. Martinkus.
Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus vakar „Palangos tiltui“ sakė, jog šiandien, penktadienį, komunalininkai pradės montuoti pirmuosius transporto laukimo paviljonus. Artimiausiu metu į Palangą atkeliaus dar penkios stotelės, ir taip pat atsistos ten, kur stovėjo „JCDecaux” statytosios.
„Vienas įrenginys kainavo apie 10 tūkst. Lt. Mes pasirūpinsime jas pastatyti ir prižiūrėti, reklamos talpinimu rūpinsis tie, kas bus įpareigoti“, – sakė K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Algis 2013-09-10 13:16 (IP: 78.61.51.119)
Virbališkės stotelėje galėtų bent suoliuką pastatyti

majamis 2013-09-09 14:36 ([email protected] / IP: 84.46.252.166)
Visuose miestuose , net skuode ar plungei atsiranda norinciu , o pas mus ne, kai plius dar vasara toks uzdarbis uz reklama , nesuvokiama

to filadaelfijui 2013-09-06 09:35 (fi / IP: 195.182.88.82)
Negaliu patikėti, kad A. Sabaliauskas save FILADELFIJUMI vadina ir pats komentarus pasirasineja:):):)

Filadelfijus 2013-09-06 05:33 (IP: 78.61.251.251)
Sutartis baigėsi 2012m lapkričio mėnesį. 2013 rugpjūti džiaugiasi sugalvoję ir iš mūsų pinigų nupirkę 10 stotelių (110 tūkstančių). Ką jie veikė 11 mėnesių??? Mūsų savivaldybės vadovams, su galva viskas gerai... ? Bent nesigirtų.

Taip pat skaitykite

Palangos autobusų stotyje, paprastai apytuštėje kiekvieno lapkričio pabaigoje, dabar itin retai sušmėžuoja atsitiktinių keleivių figūra – jau savaitė, kai iš jos ir į ją dėl karantino vykdoma mažiau autobusų reisų.


Paskambinusi į „Palangos tiltą“, vilnietė Jolita Žurauskienė stebėjosi ir piktinosi, kad nei Palangos, nei Klaipėdos maršrutiniai autobusai nestabteli Nemirsetos autobusų stotelėje.


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškis, prašydamas išspręsti problemą dėl viešojo transporto tvarkaraščių ties Klaipėdos universitetine ligonine. Pasak skaitytojo, stotelė prie šios ligoninės įrengta, o tvarkaraščiai, kaip ir kada autobusai kursuoja į Palangą – ne. Anot skaitytojo, tai sukelia labai didelių...


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.


Nesulaukusi norinčiųjų dalyvauti konkurse dėl reklaminių inžinerinių statinių: vitrinų, kolonų, skydų, o svarbiausia – transporto laukimo paviljonų, miesto valdžia apsisprendė pati biudžeto lėšomis įrengti bent jau dešimt autobusų stotelių ten, kur jų būta ir anksčiau. Ir tikisi už gautus iš reklamos ant stiklinių paviljonų sienelių pinigus įrengti ir daugiau...


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Šventoji sulaukė stotelių ir stogo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 02 | Rubrika: Miestas

Viešuoju miesto transportu besinaudojantys šventojiškiai gali būti ramūs, jog ant jų galvų nebelis lietus bei nebekris snaigės. Šventojoje įrengtos naujos autobusų stotelės. Viena stovi Miško tako ir Šventosios gatvių sankryžoje, kita – Mokyklos gatvėje priešais lopšelį-darželį „Sigutė“. Stotelių įrengimui dar...


Kas pasirūpins autobusų stotelės stogu?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios miestelyje, Mokyklos ir Jūros gatvių sankirtoje, esanti autobusų stotelė, jau kuris laikas atrodo lyg po karo. Vėjo perpučiamoje visuomeninio transporto sustojimo vietoje nėra nei sienų, nei stogo. Pradėję minti stotelės stogo dingimo mįslę sužinojome, jog ši stotelė nežinia net kam priklauso. „Ši autobusų stotelė ne seniūnijos. Ją jau seniai pastatė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius