Į politikų etikos sargų akiratį pakliuvo Elena Kuznecova

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-03-29
Peržiūrėta
1894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į politikų etikos sargų akiratį pakliuvo Elena Kuznecova

Neatsakingas elgesys prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, Tarybos narei Elenai Kuznecovai grįžo bumerangu vakar: Tarybos posėdyje ji nebuvo patvirtinta savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininke (toks postas pagal įstatymą priklauso Tarybos opozicijai), o Tarybos Etikos komisija dėl jos pradėjo tyrimą.
Politikė paslydo ant slidaus mažo akmenėlio: 2015 metų rugsėjo 23 d. įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas Tarybos sprendimo projektas „Dėl šalto geriamojo vandens suvartojimo normų nustatymo“ E. Kuznecova, kuri kartu su savo vyru Andrejumi yra miesto savivaldybės įmonės UAB „Palangos vandenys“ akcininkai, nenusišalino nuo klausimo svarstymo ir balsavimo.
Posėdžio protokole užfiksuota, kad Rimantas Antanas Mikalkėnas, kurio žmona taip pat turi akcijų „Palangos vandenyse“, nusišalino nuo sprendimo projekto svarstymo ir balsavimo.
Kad E. Kuznecova net nebandė nusišalinti, patvirtina ir šio posėdžio garso įrašas. Jis liudija, kad Tarybos nariui R. A. Mikalkėnui pareiškus apie jo nusišalinimą nuo sprendimo projekto svarstymo, E. Kuznecova jo pasiteiravo, kodėl jis taip darąs. Tačiau net ir jam paaiškinus, ji ir toliau dalyvavo klausimo svarstyme ir balsavime.
Vakar vicemeras R. A. Mikalkėnas „Palangos tiltui“ sakė: „Mano žmona, kaip ir jūsų minima Tarybos narė, „Palangos vandenyse“ turi labai mažai akcijų, kažkiek po nulio ir kablelio. Tačiau, esmė yra ne tai, kas ir kiek kas turi akcijų – vieną ar milijoną – tačiau svarbu yra pats principas: jeigu yra toks įstatymas ir tokie griežti jo reikalavimai, jį reikia vykdyti.“
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas (toliau – įstatymas) aiškiai pasako, kad valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui (cituoju) „draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.“
Taigi pagal įstatymą, E. Kuznecova kuriai „Palangos vandenyse“ priklauso vos 17 (septyniolika) akcijų, kurios sudaro 0,00038 procentų nuo visų įmonės akcijų sumos, privalėjo tai padaryti.
Jos sutuoktiniui Andrejui Kuznecovui priklauso 15 (penkiolika) akcijų, kurios sudaro 0,00034 procentų nuo visų akcijų sumos. Bendras UAB „Palangos vandenys“ akcijų skaičius 4466834 vienetai.
Logiškai, nei E. Kuznecova, nei jos sutuoktinis įtakos priimant sprendimus su tiek akcijų vandens įmonėje neturi, tačiau įstatymas išlygų nenumato.
Keista, kad ant slidaus mažo akmenėlio paslydo ne politikos naujokė, o patyrusi, ne vienus metus Audito ir kontrolės tarnybos vadove dirbusi Elena Kuznecova.
„Savo interesus „Palangos vandenyse“ esu deklaravusi, ir kasmet deklaruoju privalomojoje politikų ir tarnautojų turto deklaracijoje. Po minėto balsavimo komitete dėl vandens normų aš turėjau tam tikrų abejonių (dėl savo balsavimo), todėl paskambinau į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir paprašiau jos išaiškinimo. Man buvo išaiškinta, kad tokiais atvejais ateityje turėčiau nusišalinti. Tai ir padariau vėliau įvykusiame Tarybos posėdyje“,- vakar „Palangos tiltui“ sakė E. Kuznecova.
„Toks įvykis dabar buvo paviešintas dabar ne šiaip sau. Palangos miesto savivaldybės Taryboje buvo įkurta Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ir buvo numatytas balsavimas dėl mano paskyrimo Kontrolės komiteto pirmininke. Akivaizdu, kad tyrimas bus tęsiamas ne vieną mėnesį, o tai jau - politika“, - sakė E. Kuznecova.
Ją Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) apskundė Danas Paluckas, šiais metais atsisakęs miesto savivaldybės Tarybos nario mandato. E. Kuznecova tam tikrą laiką buvo Lietuvos Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus, kuriam vadovauja Danas Paluckas, narė.
Vakar D. Paluckas paaiškino „Palangos tiltui“, kodėl jis savo buvusią bendrapartietę ir kolegę miesto Taryboje apskundė politikų etikos sargams.
„Apskundžiau, nes kai kurie žmonės save vaizduojasi šventesniais už patį popiežių. Tad už gera geru atlyginama“, - sakė D. Paluckas.
Paprašytas patikslinti, ką turįs omeny, jis priminė, kad LSDP Palangos skyrius E. Kuznecovą „kažkada kėlė į merus“, o paskui ji „nelabai“ gražiai ir teisingai „atsidėkojo“ už jai parodytą pasitikėjimą.
„Jokio čia keršto nėra. Tik priminimas, kad nesame nei vienas šventesnis už popiežių. Apie tokį faktą seniai žinojau, tačiau tik dabar jį prisiminiau,“- sakė D. Paluckas. „Mano nuomone, jūsų minima ponia galėjo prisidėti prisidėjo prie mano Italijos istorijos“,- pridūrė.
Priminsime, kad šių metų pradžioje buvo paskelbta informacija, kad D. Paluckas yra neva nuteistas Italijoje už 2002 metais Venecijoje įvykdytus nusikaltimus. Dalyvaudamas 2015 metais savivaldybių Tarybose rinkimuose, jis to nenurodė. Dėl to D. Paluckas šį vasarį atsisakė Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario mandato. D. Paluckas neigė ir neigia tokius kaltinimus ir siekia reabilitacijos – paprašė Italijos teisėsaugos pateikti duomenis apie jo teistumą. Jis neatmeta galimybės dėl to kreiptis ir į teismą.
VTEK pavedė Palangos miesto Tarybos Etikos komisijai (jos pirmininkas- Arvydas Dočkus) per mėnesį atlikti tyrimą ir pateikti išvadas, ar E. Kuznecova, nenusišalindama ir balsuodama už sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo Palangos mieste, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

 

Jūsų komentaras:

Palangos grupuote eda 2018-04-14 05:30 (IP: 178.20.242.18)
Yra akivaizdu, kad tai yra pretekstas palangos mero grupuotei idurti Kuznecovai, kuri yra labai neparanki valdzios kritike. Cia tas ir vyksta. Aisku, istatymu reikia laikytis visiems.

Gandriukas 2018-04-03 14:25 (IP: 5.154.39.190)
Žmonės kalba, kad tarp EŽ ir EK yra kažkas daugiau nei politika ? Ar tiesa ?

popiezius 2018-04-03 12:13 (IP: 84.15.227.106)
D. Paluckas paaiškino „Palangos tiltui“, kodėl jis savo buvusią bendrapartietę ir kolegę miesto Taryboje apskundė politikų etikos sargams. „Apskundžiau, nes kai kurie žmonės save vaizduojasi šventesniais už patį popiežių. Tad už gera geru atlyginama“, - sakė D. Paluckas.

To Vanagas 2018-04-03 11:06 (IP: 78.60.135.19)
Kiek tu senas tarybinių laikų nuopeza losi tą patį per tą patį. Surask kokios naujesnės info. Jau visiems atsibodo tie vatniko seni anekdotai.

Vanagas 2018-04-02 19:29 (kina / IP: 5.154.39.190)
Ši asaba susireikminusi, nesioja Antanui Vinkui telefona ir gyvenime neranda vietos, niekur nepritampa del savo bjauraus charakterio, rusu laikais buvo prekybininke, veliau savivaldybes kontroliere, veliau dirbo mokesciu inspekcijoje nes Vaitkus taip norejo dar veliau bande padirbti versle viesbutyje Auska, o dabar nesioja Antanui liecargi, telefona ir uzrasu knygute. Ir vis tiek amzinai nepatenkinta, o dabar dar susidejo su palangos reketininku Žiedanaviciumi isikure frakcija Vieninga Palanga, kazkada Ziedanaviciaus gauja palangoje buvo ikure kazkokia panasia abra kadabra neva versliinkus gyne, o is tikruju reketavo juos, veliau visa ta sutve Zidanaviciu, Brazauska suseme ir pasodino i kaliuze. ANTANAS Vinkus net neisivaizduoja kas perzmones ji supa !$$$$!!@89

Malagiu diena 2018-03-31 17:13 (IP: 90.131.44.254)
Netikekite Vinkumi balandzio 1 melagių diena

julius 2018-03-31 13:55 (IP: 78.61.248.161)
Ar teisybe, kad Seimo narys Antanas Vinkus nuo balandzio 1 dienos atsisake sios ponios paslaugu? gal zurnalistai pasidomes.

Vai vai 2018-03-30 12:28 ([email protected] / IP: 84.15.180.233)
Danuk,kiek dar rasinesi ir aiskinsi kad esi svarus kaip kristolas?Nerasineti reik,o dabar jau yra tiesioginis reisas i Venecija,seniaysiai galejai suskraidyti ir visiem parodyti,ar irodyti savo tiesa ir tada galetum,o ir sulauktum atsiprasymo ar supratingumo.To nepadares taip ir liksi,su ginkluoto plesikelio etikete.Nelauk ir nerasinek tusciu rasineliu.Nemanau kad E.Kuznecovos ir tavo prazangos lygiavertes.Ir ta tavo rasta E.K prazanga tau solidumo ir politinio svorio neprideda,nebent pries ?........... .Greiciau ateik tavo kalte paneigiancius dokumentus.Graziu svenciu.

Skruzdelyte tauskalyte 2018-03-30 09:36 (IP: 195.182.88.82)
Pastebėjau, kad visada viena taušką ir tauška ir tauška ...... Lazda turi du galus, skundikams visada ji atsisuka antru galu.

Lk 6,42 2018-03-29 18:47 (IP: 88.223.27.28)
Ir kaip gali sakyti broliui: ‘Broli, leisk, išimsiu krislą iš tavo akies’,-pats nematydamas savo akyje rąsto?! Veidmainy, pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o tada matysi, kaip iš brolio akies išimti krislelį

Daina 2018-03-29 18:09 (IP: 90.131.44.60)
Teisuolė Seimo nario Vinkaus patarėja :):(:):):):) eina mieste tauška be paliovos ....... visi blogi tik ji geru geriausia :(:(:(:(:(:(: Taip dažnai nutinka kai esi sau kiečiausias ir į veidrodī nepažiūri........

Sena prekybininkė 2018-03-29 17:58 (IP: 78.57.230.163)
"Šventoji" ELENA visada save pristatinejanti kai gerio, skaidrumo, teises Temidė, oi Elena viską palangiškiai apie tave žino, kiek kaukių turi. " Palangos vandenų" akcininkė net neketino nusišalinti nuo balsavimų.

Taip pat skaitykite

Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Praėjusį penktadienį, spalio 1 d., miesto meras Šarūnas Vaitkus Šiandien ir vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasveikino Palangos miesto policijos pareigūnus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Visų palangiškių vardu kurorto vadovai padėkojo pareigūnams, už nelengvą, bet visuomenei labai svarbų darbą bei palinkėjo sėkmės tieks...


Neatsakingas elgesys prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, Tarybos narei Elenai Kuznecovai grįžo bumerangu vakar: Tarybos posėdyje ji nebuvo patvirtinta savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininke (toks postas pagal įstatymą priklauso Tarybos opozicijai), o Tarybos Etikos komisija dėl jos pradėjo tyrimą.


Angelų sargų dienos proga Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė¬ – vakar, pirmadienį, apsilankė Palangos policijos komisariate, pasveikino miesto policijos pareigūnus bei padėkojo jiems už nuoširdų darbą bei rūpestį visų miesto gyventojų bei svečių saugumu. Profesinės šventės proga...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, vakar ją minėjo Palangos policijos komisariato pareigūnai. Sulaukta gausybės sveikinimų profesinės dienos proga, nors renginio pradžia ir neatrodė tokia šventiška – atsisveikinta su tarnybą paliekančiu Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Ričardu Vinciūnu.  


Tradiciškai spalio 2-ąją minint Angelų sargų dieną, Palangos miesto policijos komisariate vyko minėjimas, skirtas policijos pareigūnams.


Priešinęsis partijos nurodymams LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas kartojo burtažodį: „Pas mus – demokratija“, bet jos nesuprato partijos vadovybė: už tai, kad pašalino, o vėliau, Socialdemokratų prezidiumui nurodžius, nesugrąžino partijoje Justino Masalsko ir Viktoro Geco narystės, D. Paluckas praėjusią savaitę sulaukė partijos Etikos ir...


Kaip aš,  dabar žurnalistas su tarptautine karjera,  prieš 10 metų pakliuvau į Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgybos CŽV akiratį? Prisipažinsiu: sunku tai trumpai paaiškinti. Mano, keturiasdešimtmečio vyro gyvenimo istorija, gan ryški- jos dešimt metų priklauso Amerikai. Nesigailiu „svajonių šalyje“ praleistų metų...


Sparčiai keičiantis žiniasklaidos veidui, amžinas etikos ir visuomenės teisės žinoti klausimas įgyja naujų atspalvių. Apie ribą tarp viešo ir privataus, apie visuomenės intereso gynimą ir piktnaudžiavimą juo, apie žiniasklaidos objektyvumo ir etiškumo vertinimą bei šiandieninę žurnalisto duoną ir teisę klysti mintimis dalijosi trijų didžiausių Lietuvoje interneto portalų...


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius