Už partijos sprendimų nevykdymą – LSDP etikos sargų papeikimas D. Paluckui

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-18
Peržiūrėta
1869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Danas Paluckas
Danas Paluckas

Priešinęsis partijos nurodymams LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas kartojo burtažodį: „Pas mus – demokratija“, bet jos nesuprato partijos vadovybė: už tai, kad pašalino, o vėliau, Socialdemokratų prezidiumui nurodžius, nesugrąžino partijoje Justino Masalsko ir Viktoro Geco narystės, D. Paluckas praėjusią savaitę sulaukė partijos Etikos ir procedūrų komisijos nuobaudos-papeikimo. Komisijos pirmininkas neatmeta galimybės, kad dėl D. Palucko „politinį sprendimą“ priims LSDP Prezidiumas, kuris posėdžiaus spalio viduryje.

 

Už papeikimą balsavo 5 komisijos nariai

Į LSDP Etikos ir procedūrų komisijos posėdį, kuriame buvo svarstytas klausimas „Dėl Dano Palucko veiksmų šalinant iš LSDP J. Masalską ir V. Gecą“, buvo pakviestas ir D. Paluckas.

Bet jis neatvyko, nors, komisija, vildamasi, kad skyriaus pirmininkas į Jurbarke vykusį posėdį vėluoja atvykti, perkėlė klausimo svarstymą iš darbotvarkės pradžios į pabaigą.

Komisija kirto iš peties: konstatavusi, kad birželio 7-ąją įvykusiame partijos Palangos skyriaus visuotiniame susirinkime nebuvo kvorumo, panaikino visus šiame susirinkime priimtus sprendimus.

Vadinasi, ir sprendimą su kitais bičiuliais į partiją priimti iš konservatorių pabėgusią Eleną Kuznecovą, kurią vėliau skyrius ir LSDP prezidiumas patvirtino Palangos socialdemokratų kandidate į Palangos merus.

„Pagal pateiktus dokumentus akivaizdu, kad LSDP Palangos skyriaus 2014-06-07 įvykusiame visuotiniame narių susirinkime nebuvo kvorumo, todėl visi šiame susirinkime priimti sprendimai – negaliojantys (vienbalsiai balsavo 11 komisijos narių).

Partijos LSDP Prezidiume priimti sprendimai dėl LSDP Palangos skyriaus narių Justino Masalsko ir Viktoro Geco, todėl šis klausimas jau laikomas išspręstu (balsuota vienbalsiai)“, – rašoma Etikos ir procedūrų komisijos protokole.

Nuomonės dėl nuobaudos paskyrimo D. Paluckui už Socialdemokratų partijos statuto pažeidimą išsiskyrė: 4 komisijos nariai balsavo už įspėjimą, 5 – už papeikimą, 1 – apsiriboti svarstymu, 1 –nebalsavo.

Balsų dauguma skirtas papeikimas už LSDP statuto straipsnių nesilaikymą, taip pat ir dėl 52-ojo straipsnio, numatančio, kad „aukštesnių partijos organų nutarimai yra privalomi žemesniems...“

 

Teks iš naujo kviesti susirinkimą?

„Išties, situacija dabar yra kebli. Nežinau visų mūsų partijos statuto niuansų – ar gali asmuo, gavęs partijos papeikimą, kandidatuoti į valdymo organus ar būsimus savivaldos rinkimus, bet moraline prasme man sunku regėti D. Palucką partijos rinkimų į savivaldybės Tarybą rinkimų sąraše, juolab jo lyderiu“, – „Palangos tiltui“ sakė LSDP Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Kęstutis Virbickas.

Internete nesunku rasti Socialdemokratų partijos statutą, kurio 59 straipsnis aiškiai nurodo, ką daryti tokiu atveju: „... partinės nuobaudos – įspėjimas ir papeikimas – galioja 12 mėnesių nuo sprendimo jas skirti priėmimo dienos. LSDP narys, turintis galiojančią nuobaudą, negali būti siūlomas į partijos renkamus organus arba keliamas partijos kandidatu visų lygių rinkiminėse kampanijose“.

K. Virbickas samprotavo, kad, komisijai panaikinus Palangos skyriaus Visuotinio susirinkimo sprendimus, „akivaizdu, kad dabar reikės iš naujo priimti visus sprendimus“.

„Įdomi padėtis, logiškai mąstant, tampa ir dėl skyriaus nario (E. Kuznecovos – aut.), priimto į partiją tame susirinkime, patvirtinimo kandidatu į merus“, – svarstė socialdemokratų etikos ir procedūrų sargas.

„Iš esmės, į LSDP priima grupė, o visuotinis susirinkimas tik patvirtina priėmimą. Gali būti, kad dabar teks iš naujo tvirtinti“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, D. Paluckas turi teisę sprendimą dėl papeikimo skųsti teismui arba partijos prezidiumui, kuris jau yra davęs D. Paluckui nurodymą atkurti J. Masalsko ir V. Geco narystę partijoje.

„Jis pats priims sprendimus, bet neatmetu, kad partijos Prezidiumas ar Taryba dėl D. Palucko priims ir politinį sprendimą“, – sakė K. Virbickas.

 

Nesilaikė ir partijos rekomendacijos dėl mero rinkimų

Tuo tarpu Algirdas Sysas, partijos rinkimų į artėjančius savivaldos Tarybų rinkimus štabo pirmininkas, stebėjosi, kad D. Paluckas, būdamas sąrašo viršuje, nėra kandidatas į merus Palangoje.

„Tai būtų partijos rekomendacijos nesilaikymas. LSDP Prezidiumas ir Taryba rekomendavo, kad sąrašo lyderis dalyvautų ir mero rinkimuose“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Sysas.

Socialdemokratų partijos Klaipėdos regiono kuratorė Lilija Petraitienė teigė, kad „galutinį tašką“ istorijoje turės padėti partijos Prezidiumas, kuris rinksis spalio viduryje.

„Nuobaudą Danui Paluckui, kitaip nei eiliniam partijos nariui, dar turės patvirtinti partijos Prezidiumas, kuris rinksis prieš spalio 25-ąją įvyksiantį partijos Tarybos posėdį. Gali būti visaip – gali Prezidiumas ir nepatvirtinti, juolab, kad iki rinkimų nedaug laiko liko. Gaila, kad ta visa istorija Palangoje užsitęsė“, – sakė L. Petraitienė.

 

D. Paluckas neišgirdo A. Butkevičiaus nurodymo

Istorijos pradžia siekia „Palangos tiltui“ paskelbus straipsnius: „Bedarbiui Danui Paluckui Ūkio ministerija ruošia šiltą vietelę „Baltijoje“? (Gegužės 28 d., 2013 m.) ir „Ant raudonos socialdemokratų rožės jojančiam D. Paluckui partija – kaip savo ūkis“ (Birželio 6 d., 2013 m.).

Rašėme, kad prie Vyriausybės vairo stojus socialdemokratams, bedarbis D. Paluckas ne tik ėmė drąsiai mindžikuoti prie partijos pirmininko ir premjero A. Butkevičiaus durų, bet ir mynė kelius pas buvusią socialdemokratų ūkio ministrę Birutę Vėsaitę, jos prašė įdarbinti poilsio namų „Baltija“ direktoriumi.

Tuo pačiu metu jis negailėjo pažadų ir kitiems skyriaus aktyvistams dėl tos pačios kėdės „Baltijoje“. D. Paluckas neneigė, kad kartu su skyriaus aktyvistais lankėsi pas ministrę.

J. Masalskas ir V. Gecas, viešai suabejoję skyriaus pirmininko veiksmais, sulaukė D. Palucko rūstybės: abu buvo pašalinti iš LSDP gretų, nors D. Paluckas, neįvardijęs, nurodė „kitas svarbias priežastis“.

J. Masalską ir V. Gecą žeidė tai, kad skyriaus dokumentus pradanginęs skyriaus pirmininko pavaduotojas A. Vadeika atsipirko įspėjimu, ir tame pat susirinkime balsavo už savo dviejų bičiulių pašalinimą iš partijos. Abu žinomi palangiškiai nenukabino nosių ir siekė atkurti narystę, skųsdami skyriaus sprendimą partijos Etikos ir procedūrų komisijai, Prezidiumui.

Praėjusią žiemą, dalyvaujant iš žiemos Olimpinių žaidynių grįžusiam partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui, nurodė „susitaikyti“ – atkurti J. Masalsko ir V. Geco narystę LSDP. „Paspauskite vienas kitam rankas ir į Palangą važiuokite viena mašina, o ne atskirai“, – toks buvo A. Butkevičiaus palinkėjimas. Bet D. Paluckas jo neišgirdo, kaip ir Prezidiumo nurodymo.

 

Per visuotinį susirinkimą pirmininkas – Rumunijoje

„Noriu, kad būtų atstatytas teisingumas. D. Paluckas ne tik kad nevykdo partijos Prezidiumo sprendimų, bet ir užmerkia akis – visuotinis susirinkimas priima neteisėtus sprendimus, nesant kvorumo. Dėkingas partijos Prezidiumui, vadovybei ir pirmininkui Algirdui Butkevičiui, kad jie rūpinasi eiliniais partiečiais“, – sakė J. Masalskas.

Kai birželį vyko skyriaus visuotinis susirinkimas, pirmininkas D. Paluckas lankėsi Rumunijoje. Susirinkimo dieną socialinio tinklapio „Facebook“ D. Palucko asmeninėje paskyroje visus džiugino nuotrauka, kurioje kurorto socialdemokratų vadas stovi prie galvijų rumunų ūkyje.

Kad nebuvo kvorumo, anot šaltinių LSDP Palangos skyriuje, kalta „popierinė“ narystė: nemaža dalis bičiulių yra išvykę į užsienį ar gyvena kitose savivaldybėse – Palangos skyriaus veikloje nedalyvauja.

V. Gecas sakė, kad, gavęs partinį papeikimą, D. Paluckas pagal LSDP statutą negali būti partijos rinkimų sąraše metus. „Kaip jis gali būti sąrašo lyderiu dabar ir moraline prasme pagaliau?“ – „Palangos tiltui“ sakė V. Gecas.

Kurorto socialdemokratai dar nėra išreitingavę savo rinkiminio sąrašo.

V. Gecas įsitikinęs, kad ne be D. Palucko nurodymo skyriaus rinkimų sąrašas buvo patvirtintas per visuotinį susirinkimą, kuris balsavo už J. Masalsko ir V. Geco pašalinimą iš LSDP. „Taip buvo atimta teisė mums būti rinkimų sąraše, – įsitikinęs žinomas kurorto advokatas. – Kitoje partijoje būtų, ko gero, nueita paprasčiausiu keliu – išmesti ir tiek, bet žmonės Socialdemokratų partijos prezidiume ir pats pirmininkas A. Butkevičius yra teisiškai išprusę“.

Abu vyrai sutinka, kad leidus visiems Palangos rinkėjams reitinguoti socialdemokratų rinkiminį sąrašą, kuriame būtį įrašytos ir judviejų pavardės, geriausiai parodytų, kas yra kas.

„Tai būtų demokratiška. O dabar D. Paluckas savo sukurta demokratija manipuliuoja kaip jam patogu. Jeigu jis toks lyderis, kodėl jis, sąrašo lyderis, pabūgo eiti į tiesioginius mero rinkimus?“ – retoriškai klausė garbingo amžiaus J. Masalskas.

 

„Nematau jokios problemos“

D. Paluckas žurnalistui teigęs, kad „tokio etikos komisijos sprendimo“ dar nematęs, o jeigu toks sprendimas – tiesa, kreipsiąsis į LSDP Prezidiumą, Tarybą ar konferenciją jį panaikinti.

„Mane žmonės palaiko skyriuje. Labai abejočiau, kad partijos organai nuspręs mane dėl to atstatydinti. Mūsų partija – demokratiška. Dėl tų dviejų narių skyrius jau priėmė sprendimą. Jeigu kam nors kyla klausimų dėl kvorumo, nematau problemos: įrodysime, kad viskas buvo padaryta teisingai“, – „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Donatas 2017-10-11 16:02 (dzviktorija@yahoo,com / IP: 99.126.245.17)
Gerb, Danai Paluckai, Jusu partija "demokratines" vardu pakrikstyta, todel demokratiniu principu Jus pazeidineti tikrai neturite teises, Juolab istatymu raides laikymasis kiekvienam valdininkui ar politikui turetu buti sventas dalykas. Labai norite Jau viska daryti greitai ir pavirsitiniskai, todel ir "prisiskaldote malku", o veliau nenorite to pripazinti. Damokratija - tai visu pirma tvarka!

Taip pat skaitykite

Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Neatsakingas elgesys prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, Tarybos narei Elenai Kuznecovai grįžo bumerangu vakar: Tarybos posėdyje ji nebuvo patvirtinta savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininke (toks postas pagal įstatymą priklauso Tarybos opozicijai), o Tarybos Etikos komisija dėl jos pradėjo tyrimą.


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, vakar ją minėjo Palangos policijos komisariato pareigūnai. Sulaukta gausybės sveikinimų profesinės dienos proga, nors renginio pradžia ir neatrodė tokia šventiška – atsisveikinta su tarnybą paliekančiu Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Ričardu Vinciūnu.  


Tradiciškai spalio 2-ąją minint Angelų sargų dieną, Palangos miesto policijos komisariate vyko minėjimas, skirtas policijos pareigūnams.


Priešinęsis partijos nurodymams LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas kartojo burtažodį: „Pas mus – demokratija“, bet jos nesuprato partijos vadovybė: už tai, kad pašalino, o vėliau, Socialdemokratų prezidiumui nurodžius, nesugrąžino partijoje Justino Masalsko ir Viktoro Geco narystės, D. Paluckas praėjusią savaitę sulaukė partijos Etikos ir...


Sparčiai keičiantis žiniasklaidos veidui, amžinas etikos ir visuomenės teisės žinoti klausimas įgyja naujų atspalvių. Apie ribą tarp viešo ir privataus, apie visuomenės intereso gynimą ir piktnaudžiavimą juo, apie žiniasklaidos objektyvumo ir etiškumo vertinimą bei šiandieninę žurnalisto duoną ir teisę klysti mintimis dalijosi trijų didžiausių Lietuvoje interneto portalų...


Beveik įpusėjus miesto savivaldybės Tarybos kadencijai, politikai gali pasididžiuoti skirtingu įdirbiu ir „kraičiu“. Bet kalbant apie Tarybos sprendimų projektų rengimą, vos keletas politikų tempė vežimą. Kaip, matyt, ir dera, sąrašo viršuje rikiuojasi abu Tarybos vadovai: meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, kurie iki 2012-ųjų metų galo Tarybai...


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Tik pagiežingi ir trumparegiai palangiškiai gali aklai neigti Palangos pastarojo meto pasiekimus – iš mirties taško pajudėjusius kurhauzo renovacijos reikalus, kelininkų pastato, kuriame įsikurs Palangos savivaldybės administracija, perdavimo svarbą. Bet už šių ir kitų kurortui palankių sprendimų slypi eiliniams palangiškiams nežinomos didžiosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius