Į Tarybos posėdį iš 21 Palangos politiko atvyko tik dešimt

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-20
Peržiūrėta
1570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Tarybos posėdį iš 21 Palangos politiko atvyko tik dešimt

„Taryboje prasidėjo keisti politiniai vaikų darželio lygio žaidimai: šįryt staiga susirgus trims Tarybos nariams, o kitiems nedalyvaujant dėl iš anksto žinomų rimtų priežasčių, neturime kvorumo, tad posėdis neįvyks“, – atsiprašęs visų susirinkusiųjų į Tarybos posėdžių salę vakar sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Laukė 25 klausimai

Vakar turėjusiame vykti Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje turėjo būti svarstomi 26 klausimai. Planuota, jog bus tvirtinami septyni teritorijų planavimo dokumentai – detalieji planai bei jų koncepcijos, ketinta pagaliau svarstyti ilgai rengtą Palangos miesto vizualinės informacijos ir išorinės reklamos specialųjį planą.

Tarp kitų parengtų sprendimų projektų – nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų suteikimas, Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės, šių metų socialinių paslaugų planas. Politikai turėjo apsispręsti dėl UAB „Palangos klevas“ teikiamų atlygintinų paslaugų tarifų, dėl 2009-aisiais sudarytosios Palangos tilto prieplaukos nuomos sutarties atnaujinimo, taip pat planuota patvirtinti Palangos miesto savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą.

Svarbiausias iš planuotų patvirtinti sprendimo projektų – pakeisti su praėjusio Tarybos posėdžio, vykusio vasario 26 d., metu patvirtintą ir su miesto biudžetu tiesiogiai susijusį Tarybos sprendimą dėl atitinkamų Palangos miesto savivaldybės programų finansavimo. Būtent dėl šio sprendimo projekto Tarybos posėdis šį kartą sušauktas ne paskutinį mėnesio ketvirtadienį, kaip įprasta, o savaite anksčiau.

Posėdis neįvyko

Ketvirtadienio rytą į Tarybos posėdžių salę aktyviai rinkosi tik Savivaldybės administracijos skyrių, rengusių sprendimus, vadovai bei specialistai ir tie juridiniai bei fiziniai asmenys, kuriuos lietė ketinami svarstyti tarybos sprendimų projektai. O prie stalo, aplink kurį susėdę posėdžiauja palangiškių valdžion išrinktieji politikai, praktiškai kas antra kėdė buvo tuščia.

Kiek po devintos valandos į susirinkusiuosius kreipėsi Palangos meras Š. Vaitkus.

„Nemalonu konstatuoti, tačiau Tarybos posėdis šiandien neįvyks – salėje neturime kvorumo. Taryboje prasidėjo keisti mažų vaikų lygio politiniai žaidimai. Kai kurie Tarybos nariai, iš anksto žinodami, jog šią dieną aštuoni kolegos dėl ligų ar kitų svarbių priežasčių negalės dalyvauti posėdyje, netikėtai pranešė, kad susirgo. Ligos užklupo Eleną Kuznecovą, Eimutį Židanavičių ir Artūrą Sabaliauską“, – sakė meras, pridūręs, jog pirmąkart šios kadencijos metu susiklosčiusią situaciją, kai posėdis neįvyksta dėl to, kad nėra kvorumo ir negalima priimti Tarybos sprendimų, jis vertinąs kaip politinius žaidimus ir tam tikrą „sabotažą“ siekiant sužlugdyti posėdį.

„Manau, kad kai kurie kolegos sąmoningai kenkia, bet kenkia ne Tarybai, o miestui ir jo gyventojams. Šiandien turėjome priimti svarbų sprendimą dėl miesto biudžeto, taip pat turėjome balsuoti dėl detaliųjų planų, dėl kurių sprendimus reikia priimti per 20 dienų. Tad atsiprašau visų už tuos, dėl kurių kaltės posėdis neįvyks, o su terminais bus pavėluota“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Keisti sutapimai

Po posėdžio meras Š. Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė nors ir nesureikšminantis to, kad posėdis neįvyko, tačiau pati situacija esanti neskani ir kiek atsiduodanti savotišku „sabotažu“: „Visi Tarybos nariai yra suaugę žmonės, ir priima tokius sprendimus, kokius mano esant teisingus. Tačiau iš esmės manau, kad posėdis buvo specialiai sužlugdytas: kai kurie politikai paskaičiavo, jog nedalyvaus nemaža dalis daugumos atstovų, ir nusprendė padaryti taip, kad sprendimų apskritai nebūtų galima priimti“.

Pasak mero, šiame „sabotaže“ tikrai nedalyvavo tie politikai, kurie iš anksto – prieš kelias dienas ar net savaites – buvo pranešę, jog dėl svarbių priežasčių neatvyks į posėdį.

„Aleksandras Jokūbauskas prieš 5 dienas buvo pateikęs teismo posėdžių grafiką – šiandien jis dalyvauja baudžiamojoje byloje. Remigijus Kirstukas jau kurį laiką serga, turi nedarbingumo lapelį, Mindaugas Skritulskas guli ligoninėje. Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė taip pat buvo pranešusi, jog šiandien negalės dalyvauti posėdyje, Sondra Kulikauskienė dėl svarbių priežasčių būtų į posėdį gerokai vėlavusi. Vicemeras Saulius Simė ir Albinas Stankus yra išvykę į Vilnių, kur Seimo rūmuose šiandien minimos šviesios atminties buvusio Palangos mero, Kovo 11-osios akto signataro Algimanto Vinco Ulbos 75-osios gimimo metinės. Nedalyvauti renginyje, į kurį susirinks ir Seimo nariai, ir signatarai bent vienam iš miesto vadovų būtų tiesiog negražu, tad su vicemeru sutarėme, jog į Vilnių vyks jis. Kartu su juo išvyko ir A. Stankus – ilgametis A. V. Ulbos kolega ir bičiulis“, – vardijo meras.

Anot jo, tai, kad dar trys Tarybos nariai staiga pasiligojo – gan keistas sutapimas.

„Negaliu nieko kaltinti ar smerkti, bet tikrai keista, kai iš ryto prieš posėdį apie ligą pranešė E. Kuznecova. Keista, kad taip sutapo, jog ir E. Židanavičius taip pat staiga apsirgo. Pirmadienį, kai su D. Palucku ir A. Sabaliausku kalbėjomės apie būsimąjį posėdį, A. Sabaliauskas buvo sveikas, tačiau šiandien neatėjo. Kai jam paskambinau, pasakė, jog staiga iškilo kažkokių problemų – neva siūlus reikia skubiai ištraukti“, – keistus, jo nuomone, sutapimus suminėjo meras.

Beje, „Palangos tilto“ žiniomis, vienas iš staiga pasiligojusių politikų trečiadienio vakarą skambino dar mažiausiai dviems kolegoms iš miesto Tarybos ragindamas juos irgi „susirgti“ ir nedalyvauti posėdyje.

Ne specialiai

Po neįvykusio posėdžio „Palangos tiltas“ susisiekė su trimis staiga pasiligojusiais politikais.

„Koks „sabotažas“, kas taip sugalvoti galėjo, – pasipiktino klausimą išgirdęs E. Židanavičius. – Guliu lovoje, karščiuoju, kraujospūdis pakilęs, baisi sloga ir vos prašneku. Matyt, vakar vėjas perpūtė“.

„Kažkoks absurdas – kaip 3 nariai gali sužlugdyti Tarybos posėdį, jeigu valdančiojoje daugumoje 16 narių? – sakė A. Sabaliauskas. – Nesu linkęs pasakoti apie sveikatą, tačiau prieš porą savaičių man buvo daryta operacija, dabar prasidėjo komplikacijos. Taip kad apie jokį specialų susirgimą kalbos būti negali“.

„Aš jau šeštadienį pasijutau blogai, ir planavau nuo pirmadienio pasiimti nedarbingumo lapelį. Tačiau trečiadienį privalėjome pristatyti VMI paskelbtą pajamų ir turto deklaravimo pradžią, tai, kaip skyriaus vadovė, nenorėjau palikti kolegų vienų – o jos matė, kaip aš jaučiausi. Jau trečiadienio pavakare kreipiausi į gydytojus, turiu nedarbingumo lapelį“, – sakė E. Kuznecova.

Posėdžiaus kitą savaitę

Dar kartą pabrėžęs, jog negalįs nieko konkrečiai kaltinti, meras Š. Vaitkus apgailestavo dėl, jo žodžiais, sužlugdyto posėdžio, kurį nuspręsta nukelti į ateinantį ketvirtadienį.

„Didelės tragedijos, kad šiandien posėdis neįvyko, nėra – sprendimus priimsime kitą savaitę. Tačiau nėra gerai, kad į kitą savaitę nusikelia vienas klausimas susijęs su miesto biudžetu“, – sakė Š. Vaitkus.

Kaip minėta, ketvirtadienį planuota pakeisti praėjusią savaitę priimtą tarybos sprendimą dėl atitinkamų Palangos miesto savivaldybės programų finansavimo. Vasario 26 d., patvirtinus šių metų biudžetą ir tvirtinant programas, dėl tam tikro nesusikalbėjimo perskirstant lėšas atsirado neatitikimų tarp biudžeto ir programų. O iki kovo 26 dienos privalu Finansų ministerijai pateikti visus su šių metų Palangos miesto savivaldybės biudžetu susijusius dokumentus, kuriuose skaičiai turi atitikti.

„Nenorėjome, kad dokumentus reiktų teikti paskutinę dieną, todėl ir posėdį perkėlėme iš kovo 27 d. į kovo 20 d. Didelės tragedijos dėl pavėlavimo neturėtų būti, bet vėluoti – nemalonu, juolab, kad mes stengiamės viską padaryti laiku, kad nebūtų pažeisti terminai“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


„ Ačiū Vilniaus merui Valdui Benkunskui, kuris su žmona ir vaikučiu atvyko pasveikinti Palangą su 770 metų gimtadieniu,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo asmenuke su Vilniaus meru Facebook įraše šeštadienį, birželio 3 d. PT info


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Šiandien (trečiadienis, lapkričio 10 d.) buvo labai darbinga ir produktyvi diena – palangiškio parlamentaro Mindaugo Skritulsko iniciatyva Palangoje lankėsi bei išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas, vadovaujamas Kazio Starkevičiaus. Į Palangą taip pat atvyko šio komiteto nariai palangiškis Mindaugas Skritulskas, Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas. 


Šiandien, ketvirtadienį, lapkričio 26 dieną, Palangos miesto Tarybai „gliaudant“ posėdžio darbotvarkės klausimus, posėdžiui pirmininkavęs Tarybos pirmininkas ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, viename Zoom-o langely pastebėjęs opozicijos narį Eugenijų Simutį, vis delnu kažkodėl užsidengiantį burną, replikavo: „Eugenijau, per tarybos posėdį rūkyti –...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vakar įvyko miesto savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 17 narių. Jau tradiciškai posėdžių pradžioje įvairiais gyvenimo klausimais pasisakantis Eimutis Židanavičius šįkart „perspjovė“ pats save: posėdį vedusiam vicemerui Rimantui Mikalkėnui (meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Angelų sargų dienos minėjime policijos komisariate) įteikė...bokso...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


„Taryboje prasidėjo keisti politiniai vaikų darželio lygio žaidimai: šįryt staiga susirgus trims Tarybos nariams, o kitiems nedalyvaujant dėl iš anksto žinomų rimtų priežasčių, neturime kvorumo, tad posėdis neįvyks“, – atsiprašęs visų susirinkusiųjų į Tarybos posėdžių salę vakar sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Laukė 25 klausimai...


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius