Kelionė į Rundalę

Alfredas UMBRASAS, 2010-05-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Saulėtą pavasario rytą didelis būrys Palangos neįgaliųjų susiruošė į kelionę. Virš laukų, pievų kilo rūkas, pakelėje savo lizdą tvarkė gandrų pora. Greitai pralėkėme Kretingą, Karteną, šone paliko Plungė, Telšiai. Pravažiavę Šiaulius, Joniškį pasiekėme Latvijos sieną. Netoli už jos akį patraukė didingi rūmai.

 

Baroko ir rokoko stiliaus Rundalės dvaro ansamblis pasaulyje žinomas kaip „Baltijos Versalis“. Jis pastatytas XVIIIa pagal italų architekto Bartolomėjaus Frančesko Rastrelio projektą kaip Kuržemės hercogo, carienės Anos Joanovnos favorito Ernesto Johano Birono vasaros rezidencija. B. F. Rastrelis yra ir Sankt Peterburgo Ermitažo žiemos rūmų projekto autorius. Po 1795m, Rusijai užėmus Kuršo – Žiemgalos kunigaikštystę, Rundalės rūmų ansamblio šeimininku tapo Valerianas Zubovas, iš jo rūmus paveldėjo brolis Platonas Zubovas.  Vėliau, iki 1920m. agrarinės reformos dvarą valdė Šuvalovai. 1933m čia įkurtas Latvijos istorijos muziejus. Šiuo metu tai didžiausias restauruojamas kultūros paveldo objektas kaimyninėje šalyje. Iš 138 rūmų kambarių numatyta restauruoti 43. Atkurti hercogo apartamentai, reprezentacinė iškilmių, karūnavimo, Baltoji (pokylių), paauksuotoji salės, banketų kambarys, didžioji galerija. Vakariniame rūmų sparne – Rožių salė, hercogienės buduarai, kunigaikščių miegamieji ir kitų rūmų savininkų šeimos narių patalpos. Rūmus supa prancūziško stiliaus parkas su rožių sodais, fontanais, pavesinėmis. Visa tai mums paliko nepakartojamų įspūdžių.

Grįžtant sustojome Kryžių kalne, aplankėme Šiaulių dviračių muziejų. Daug pamatėme, sužinojome, dvasiškai praturtėjome. Už šią nuostabią kelionę dėkojame jos organizatoriui, Palangos neįgaliųjų draugijos pirmininkui Antanui Šiupiniui ir autobuso vairuotojui Jonui Kleinui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien popiet Liepojos plente, netoli Šventosios, įvyko didelė avarija. Žuvo kretingiškis.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais-šauktiniais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Ką veikti jauniems žmonėms mažame miestelyje? – tokį klausimą prisipažino ne kartą išgirdę neseniai šeimą sukūrę Rūta ir Lukas Gaudėšiai, gyvenimą drauge kuriantys Palangoje. Tačiau jauna pora nė neabejojo savo sprendimu. Jie nedideliame ir itin skirtingu pulsu skirtingais metų laikais gyvuojančiame mieste jaučiasi itin gerai. Politologijos mokslus abu baigę naujieji...


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Pasilabinkim kuo širdingiausiai su žaliaakiu pavasariu, su žiedų ežerais. Tai ir yra gyvenimo Aistra. Esmė ir prasmė. Viltis. Meilė, kelianti geismą – „Kuo ilgiau ČIA“.


Gerą S. Povilaičio įamžinimo įdėją gaubia keistas rūkas

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 10 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Jau trečią savaitę Lietuva gyvena be Stasio Povilaičio. Nors, tiesą pasakius, tokio masto menininkai, kaip Stasys Povilaitis, Vytautas Kernagis, Donatas Banionis, Justinas Marcinkevičius niekada nemiršta. Jie lieka amžinai gyvi savo dainomis, mums palikta poezija, kino filmais. Mes nematome ir dabar kur nors Vilniuje savo kambarėliuose ar slaugos namuose tyliai tūnančių, ligų ir...


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Kelionė į Rundalę

Alfredas UMBRASAS, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Saulėtą pavasario rytą didelis būrys Palangos neįgaliųjų susiruošė į kelionę. Virš laukų, pievų kilo rūkas, pakelėje savo lizdą tvarkė gandrų pora. Greitai pralėkėme Kretingą, Karteną, šone paliko Plungė, Telšiai. Pravažiavę Šiaulius, Joniškį pasiekėme Latvijos sieną. Netoli už jos akį patraukė didingi rūmai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas