Klaipėdos teismas atvertė palangiškio nužudymo prieš 16 metų bylą

"Palangos tilto" redakcija, 2021-03-25
Peržiūrėta
2699
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marius Civinskas 2006 metais. Policijos nuotr.
Marius Civinskas 2006 metais. Policijos nuotr.

Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti posėdis buvo neįvyko dėl vieno iš proceso šalių ligos. Šią savaitę teismas apklausė kelis liudytojus, paviešino ekspertų išvadas, darytas netrukus po įvykio.
Kaip jau buvo pranešta, M. Civinskas buvo sulaikytas užernai, po 13 metų slapstymosi užsienyje. Jis buvo vienas ieškomiausių įtariamųjų Lietuvoje.
Apie žmogžudystę, dėl kurios ieškomas M.Civinskas, lrytas.lt ir kita šalies interneto žiniaklaida, rašė ne vieną kartą. Ji buvo įvykdyta Palangoje 2006 metų balandžio 3-iosios pavakare. Apie 17 val. 20 min. į Palangos ligoninę buvo atvežtas peršautas 27 metų kretingiškis Raimondas Šimkus. Jo kairioje mentėje žiojėjo degtukų dėžutės dydžio šautinė žaizda.
Vyras dar silpnai kvėpavo, kurį laiką plakė širdis, tačiau apie 23 valandą jis mirė. Keletą kartų teistas R.Šimkus buvo gerai žinomas policijai. Tų pačių metų pradžioje Kretingos policijos komisariato iškeltoje byloje jis buvo įtariamas plėšimu. Peršautą R.Šimkų savo automobiliu „Volkswagen Golf“ į ligoninę atvežė 19 metų palangiškis Karolis Zimliauskas. Jaunuolis pareigūnams papasakojo, kad norėdamas išmėginti suremontuotą savo mašiną jis atvažiavęs į apleistą automobilių stovėjimo aikštelę. Čia jis pamatęs gulintį peršautą vyrą ir jį atvežęs į ligoninę. Žmogžudystė įvyko aikštelėje Toks pasakojimas pareigūnams sukėlė įtarimų.
Aikštelėje K.Zimliauskas negalėjo parodyti vietos, kur neva gulėjo sužeistasis. Be to, joje nebuvo matyti jokių kraujo dėmių. Apsimelavęs palangiškis buvo sulaikytas. Daugiausia kraujo buvo pritekėję ant automobilio „Volkswagen Golf“ vairuotojo sėdynės. Kruvina buvo ir priekinė keleivio sėdynė. Buvo tikrinamos versijos, kad į R.Šimkų galėjo būti šauta jam sėdint prie automobilio vairo. Mašinos kėbulas nebuvo pažeistas, todėl manoma, kad šauta pravėrus vairuotojo dureles. Vėliau nustatyta, kad šūvis nuaidėjo aikštelėje, kurioje įvyko vietos jaunuolių konfliktas.
Mažiau nei po paros buvo nustatyti visi nužudymo dalyviai. Į aikštelę keliais automobiliais buvo suvažiavę apie dešimt dėl vagysčių ir smulkių nusikaltimų policijai žinomų asmenų. Į draugą pataikė netyčia? Aiškinantis tarpusavyje iškilusius nesutarimus barnis virto atviru konfliktu. Nujausdamas galimą konfliktą anksčiau teistas M.Civinskas į susitikimą atsivežė nupjautvamzdį medžioklinį šautuvą. Vėliau ekspertai nustatė, kad į žmogų buvo šauta iš lygiavamzdžio šautuvo, užtaisyto 3 milimetrų kalibro ančių medžioklei skirtais šratais.
Kaip įtariama, prasidėjus konfliktui M.Civinskas išsitraukė šautuvą ir iš nedidelio atstumo šovė į priešininkų pusėję buvusį jaunuolį, bet netyčia pataikė į draugą R.Šimkų, kuris priekyje stovėjo nugara į jį. Jam parkritus draugai medžiaginėmis atplaišomis stabdė iš žaizdos plūstantį kraują. Todėl aikštelėje jo ir nebuvo aptikta. Pastebėtas keliose šalyse K.Zimliauskas sužeistąjį automobiliu nuvežė į ligoninę, o kiti išsilakstė. Palangos policijos pareigūnai greitai nustatė, kad į R.Šimkų galėjo šautio M.Civinskas, tačiau Palangoje gyvenęs vyras dingo tarsi į vandenį. Kriminalistai vėliau sulaukdavo informacijos, kad jis naudojasi suklastotu pasu, slapstosi Olandijoje ar Danijoje, gyvena statybiniuose vagonėliuose.
Vienas iš labiausiai ieškomų įtariamųjų 2016 m. gruodį M.Civinskas buvo paskelbtas veinu iš labiausiai ieškomų įtariamųjų Lietuvoje. Jo atvaizdas buvo išplatintas Europolo platformoje eumostwanted.eu. Tąkart buvo skelbiama, kad nuo ikiteisminio tyrimo besislapstantis Marius Civinskas (gim. 1983 m.) dar yra žinomas kaip „Gangas“ arba „Gangrielius“. Ieškomasis 2006 m. balandžio 3 d. Palangoje, grupei asmenų aiškinantis tarpusavio santykius, šovė vienam iš asmenų į nugarą ir šis, dėl šautinio sužalojimo, tą pačią dieną mirė gydymo įstaigoje. Europos labiausiai ieškomų asmenų sąraše (eumostwanted.eu) figūruoja daugiau nei 60 įstatymų pažeidėjų. Tarp jų – žudikai, žmonių pagrobėjai, teroristai, narkotikų prekeiviai ir kiti nusikaltėliai, kurie buvo nuteisti arba įtariami padarę itin sunkius nusikaltimus. Visi jie slapstosi nuo teisėsaugos institucijų, norėdami išvengti atsakomybės ir bausmės.
„Palangos tiltas“ seka teismo posėdį ir informuos savo skaitytojus apie jo baigtį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, liepos 18 d., Palangoje atidengta memorialinė lenta, skirta prieš 200 metų Palangoje viešėjusiam ir čia sveikatą stiprinusiam pasaulinio lygio lietuvių ir lenkų poetui, dramaturgui, publicistui bei visuomenės veikėjui Adomui Mickevičiui. 


Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sutuoktinio nužudymu ir neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu pareikšti 45 metų verslininkei. 


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Klaipėdos apygardos prokuratūra Palangos apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 43 metų vyriausiasis kurorto architektas kaltinamas paėmęs 3 tūkst. litų kyšį.


  Ar prieštaringai vertinamas buvęs ministras Raimundas Palaitis pagaliau priėjo liepto galą? Prieš dešimt metų R. Palaičiui, jau Seimo nariui, pavyko išsukti sausą uodegą dėl „makleriavimo“ savo įmonėje „Klaipėdos vertybiniai popieriai“, nors tuometinis STT Klaipėdos valdybos viršininkas Leonas Keniausis nė kiek...


Raimundas Palaitis – dabar Vidaus reikalų ministras. Bet prieš penkiolika metų, prieš pradėdamas kopti karjeros laiptais, jis buvo maklerių kontoros vadovas. Liaudyje makleris dažniau reiškia, paprastai kalbant, vertelgą ar, dar blogiau, sukčių. Būtent tokiu dabartinį ministrą iki šiol laiko 75-erių metų palangiškis Steponas Petreikis, kuris teigia...


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius