„Ligos priežasčių reikia ieškoti ne kūne, o sieloje, žmogaus pasaulėžiūroje“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-05-29
Peržiūrėta
0
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ligos priežasčių reikia ieškoti ne kūne, o sieloje, žmogaus pasaulėžiūroje“

Viename iš „Palangos tilto“ redakcijos kabinetų įsikūręs sveikos gyvensenos ir Reiki propaguotojas Vilhelmas Džiugelis jau priima pirmuosius pacientus.

„Svarbu pačiam žmogui suvokti, kad ligas sau jis sukuria pats – savo emocijomis, mintimis ir veiksmais. Ligų priežastys yra žmogaus viduje, o ne išorėje. Gyvenimo būdas yra tik fonas, kuris turi įtakos ligos eigai, svarbus faktorius, tačiau nelemiamas. Žinoma, ilgametė gydytojo patirtis labai praverčia, suvokiant žmonių mąstymą“, – sakė V. Džiugelis. Jis maloniai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.

– Klaipėdos krašte ne vienam esate žinomas kaip politikas, gydytojas pediatras, ir, matyt, tik nedaugeliui – kaip Reiki – Rytų netradicinės medicinos – propaguotojas. Kaip, kada ir kodėl susidomėjote netradicine Rytų medicina?

– Manyčiau, terminas „netradicinė medicina“ nėra visai korektiškas. Ši medicina egzistuoja jau penki tūkstančiai metų, o vadinamoji tradicinė tik kelis šimtus metų. Taigi, kuri iš jų tradicinė? Bet ne tai svarbu. Netradicine medicina susidomėjau iš karto po studijų Vilniaus universitete medicinos fakultete. Mane mokė, norint kad pasitrauktų liga, pašalinti jos priežastį. Ilgainiui suvokiau, kad ne visada alopatinė medicina ieško ligos priežasčių ten, kur jos yra.

Pamąstykite – ligoninės modernėja, finansavimas gerėja, gausybė naujų cheminių preparatų, daugybė modernios medicininės įrangos, o ligų daugėja, jos įgauna chroninį pavidalą, atsiranda naujos ligos!..

Meškos paslaugą padaro siaura gydytojų specializacija, kai gydomas vienas organas ar sistema. Kai serga visuma, nepagydysi, kai gydai tik visumos dalį. Nėra individualaus požiūrio į pacientą. Kiekvienas žmogus labai savitas, todėl ir jo ligos eiga labai savita. Mūsų kultūroje priimta vertinti ligą kaip blogį, ieškoti ligos priežasčių išorėje. Tai suteikia pacientui galimybę užimti labai patogią poziciją: „Aš už savo ligas neatsakau, tegul problemas sprendžia gydytojai”.

Jei žmogus nenori prisiimti atsakomybės už savo ligas, tai jos tampa neišgydomomis ar pereina viena į kitą. Tada pacientas pradeda kaltinti aplinkybes, blogą orą, darbą, politikus, pagaliau gydytojus. Ir taip daro užuot kreipęsis į savo vidų ir padėjęs pats sau.

Aš esu už naują požiūrį, kuriame ligonis nepasyviai laukia išgijimo, o jam priskiriamas vienas iš pagrindinių vaidmenų. Šiame modelyje gydytojui skiriama ne felčerio funkcija, o mąstančios, kūrybingos asmenybės vaidmuo. Ne veltui senovėje sakydavo, kad gydytojas filosofas panašus į Dievą. Šiandieninė medicina per daug pajungta farmacijos pramonei.

– Bet vis tik kodėl jūs propaguojate rytiečių Reiki, ne mūsų Maceinos ar Vydūno sveikatinimo koncepcijas, ar senovės Baltų sveikos gyvensenos metodiką? Ką siūlote, kai neveikia tradicinės gydymo priemonės?

– Mano siūlomi teiginiai neprieštarauja nei Maceinai nei Vydūnui. Jie naudojosi ir Vedų išmintimi.

Bet kokių asmeninio gyvenimo ligų ir kančių priežastys yra trys: savo gyvenimo tikslo, prasmės ir paskirties nesuvokimas; visatos dėsnių nesupratimas ir nesilaikymas; pražūtingų minčių, jausmų ir emocijų egzistavimas pasąmonėje ir sąmonėje.

Liga – tai pasąmoninė apsauga nuo kažkokio pražūtingo žmogaus elgesio.

Tai Dievo, Visatos, Aukščiausiojo proto pokalbis su jumis. Todėl, kai neveikia tradicinės gydymo priemonės, siūlau prisiimti atsakomybę už savo ligą ir keisti savo mąstymą, emocijas, poelgius. Siūlau vibruoti tą lengvą, šviesią, visur gelbstinčią energiją – MEILĖS energiją. Čia padeda ir Reiki metodika.

– Kaip konkrečiai pacientas turi pasiruošti susitikimui su Reiki mokytoju?

– Didžioji žmonių dauguma nežino kas yra Reiki. Tačiau pacientai apsilanko savaime, vedami vidinio noro, intuicijos. Specialaus pasiruošimo čia nereikia.

 

– Jūs nurodote, kad teiksite ir Lotoso diagnostiką? Kas tai yra?

– Tai – speciali diagnostika, paremta pulso diagnostikos pagrindu, tik modernizuota, kompiuterizuota – tiksliau suvakarietinta. Jos pagalba nustatomas sveikatos indeksas, imuniteto galimybės, psichoemocinė būsena, širdies kraujagyslių ir endokrininės sistemų sveikata, palyginamas biologinis amžius su pasiniu. Nustatoma energetinių centrų – čakrų, meridianų būklės.

– Esate žinomas kaip vaikų gydytojas, pediatras. Atėjęs pas jus tėtis su susirgusiu vaiku, greičiausiai iš jūsų rankų gaus receptą. Ką „į rankas“ gaus iš jūsų kabineto išėjęs pacientas?

– Gaus vertingus pamokymus – kaip sustiprinti sveikatą ir išlikti sveikam. Gaus supratimą ir atjautą, ko trūksta šiuolaikinėje medicinoje.

– Kaip jūs keliate savo Reiki kvalifikaciją?

– Iš mokytojo gaunamos iniciacijos, simboliai, kurių pagalba yra praktikuojama. Toliau – nuolatiniai tobulinimosi kursai.

– Ar jūsų duris gali praverti ir pacientai, kurie skundžiasi konkrečiomis ligomis, bloga savijauta?

– Taip. Tai – žmonės, kurie nori žinių apie sveikatą, kurie nori pažinti save, savo negalavimo priežastis.

– Ar dažnai iš pacientų išgirstate: „O, jūs man atvėrėte akis”?

– Taip, kartais vienas sakinys gali pakeisti žmogaus gyvenimą. Kartais žmogui reikia tik padėti įsiklausyti į savo vidų.

Šventojoje Knygoje pasakyta: „Neieškokite Dievo karalystės nei danguje, nei rojaus žemėje, toji karalystė – kiekvieno iš mūsų viduje”. Ir Dzen Budizme yra puikus posakis: „Jeigu žmogus ieško tiesos aplink save, tai jis ją mindo  kojomis”.

– Esate jaunatviškas vyras, teikiate pasitikėjimą kaip gydytojas. Ar savo asmeniniame gyvenime propaguojate Reiki dalykus?

– Kaip gydytojas visada viską „perleidžiu” per save, patikrinu, pačiupinėju – tik tada siūlau pacientui. Jeigu 150 kg sveriantis dietologas jums aiškintų apie svorio korekciją arba okulistas su storais akinių stiklais jums aiškintų apie regėjimo išsaugojimo taisykles – tai tikrai pasitikėjimo nesukeltų. Asmeninis pavyzdys yra pats įtaigiausias ir svariausias.

30 metų esu vegetaras, propaguoju jogą – rytinės praktikos vyksta apie pusantros valandos. Toliau pranajamos – kvėpavimo technikos, viską vainikuoja meditacija. Mano žmona eina tuo pačiu keliu. Tai puikiai padeda šeimyniniame gyvenime. Manau, tai darnos pagrindas.

– Matyt, labai nesuklysiu, jeigu pasakysiu, kad jūs, Reiki propaguotojas, tam tikra prasme esate ir psichologas, ir dvasininkas, ir gydytojas, psichoanalitikas?

– Per skambiai pasakyta. Esu gerokai kuklesnis ir paprastesnis. Tiesiog visiems žmonėms linkiu LAIMĖS. Manau, pagrindinė medikų klaida, kad į žmogų žiūri kaip į fizinį kūną. Žmogus yra gerokai daugiau. Jis yra Siela.

– Nemažai žmonių jus pažįsta kaip politiką. Dvi kadencijas vadovavote Mažeikių miestui, iki šiol esate tarybos narys. Ar Reiki padėjo jums, kai teko braidyti po politikos vandenis? Ar jie švarūs?

– Svarbiausia, dirbti pagal savo sąžinę, įsitikinimus ir daryti tai, ką išmanai. Toks mano suvokimas. Politika, ko gero, nėra suderinama su sveikata. Aštuonerius metus stovėti prie miesto vairo, išgyventi politikos išbandymus man padėjo rytietiška filosofija, netradicinė medicina ir šeima.

– Kaip ir kur galima jus rasti?

– Vytauto g. 85A, Palanga. Tel. nr. 8 698 45174.

Jūsų komentaras:

Gintautas 2019-01-07 22:37 ([email protected] / IP: 78.56.249.166)
Gerbiamas gydytojau Vilhelmai Džiugeli, esu "vėžininkas" su stažu, po širdies šuntavimo operacijos , trijų pašalintų piktybinių auglių ir aštuonių chemioterapijos seansų.Mane palaiko Aldonos Dingelienės Sveikos gyvensenos klubas Vaistus ,Jūsų žodžiais tabletes, naudoju minimaliai. Manau, reikėtų sujungti Jūsų ir A. Dingelienės klubo pastangas, turėtų būti fantastiškas efektas. Jums daug sėkmės ir dar daugiau sveikatos. Nuoširdžiai Jūsų -Gintautas,VU afiliuotas docentas

Jonas Jonka 2017-04-17 19:30 ([email protected] / IP: 78.158.11.217)
Yra Lietuvoje toks vagis, V.D., buvęs vieno žemaitijos rajono meras, "prasukęs" tokias žemės sklypų aferas, kad net dabar baisu. Dar jis turi sūnų, kuris savo leksikoje po 2-3 rusiškų keiksmažodžių įteria vieną lietuvišką žodį. Ir t.t., net negera daros viską prisiminus.

Taip pat skaitykite

Antradienį, balandžio 7 d., Palangoje pradėjo veiklą mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmąją mobiliosios brigados darbo dieną tepinėliai paimti trims pacientams – dviem Lietuvos piliečiams bei vienam Latvijos piliečiui, dirbančiam mūsų šalyje. Šiandien, trečiadienį, tepinėliams paimti jau...


Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojos gastroenterologės Sigitos Gelman, kepenų skausmo žmogus nejaučia, todėl kepenų ligos – vienos pavojingiausių „pasislėpusių“ ligų pasaulyje. Jų sergamumo rodikliai kasmet žaibiškai auga, o „pražiūrėtų“ atvejų nemažėja.


Man šiandien nelengva: sunkios ligos prispaustas, privalau nepalūžti, nes turiu dar daug nebaigtų darbų... Nežinau, ką man žada rytojus, tačiau gyvenu šia diena – esu laimingas, kad turiu puikią šeimą, anūkus ir dėl to jaučiuosi laimingas. Pragyvenau jau 78 metus, ir jie nebuvo betiksliai.


Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Ligijos Silvos Mikalauskienės, dažnai pirmuosius ligos požymius artimieji linksta suvesti į charakterio keistenybes, o nežinodami kaip elgtis, sergančiuosius dažnai palieka vienus. Laiku...


Palangiškių gripas nepuola, bet peršalimo ligos kimba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo epidemijų „sezonas“ Lietuvoje prasideda gruodį ir tęsiasi beveik iki pavasario pradžios – kovo mėnesio. Gruodį bei sausį didelio sergamumo gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) tiek visoje šalyje, tiek mūsų mieste nebuvo užfiksuota. Tačiau pastaruoju metu sergančiųjų skaičius auga. Ir...


2015-ieji atneš teigiamų pokyčių Lietuvos gyventojams, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nuo kitų metų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, be to, kitąmet numatyta didinti pensijas, bus tęsiamas šiemet prasidedantis per krizę sumažintų pensijų kompensavimas.


Viename iš „Palangos tilto“ redakcijos kabinetų įsikūręs sveikos gyvensenos ir Reiki propaguotojas Vilhelmas Džiugelis jau priima pirmuosius pacientus.


Gripas dar nepuola, bet peršalimo ligos atakuoja

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 24 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo sezono pradžia laikomas spalio mėnuo. Tačiau kol kas didelio sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) nei Klaipėdos apskrityje, nei Palangoje neregistruojama, nors sergamumo rodikliai viršija pernykščius. Tačiau slogos, kosuliai, žodžiu, įprastos peršalimo ligos atakuoja tiek...


Veikiausiai kiekvienas sutiks, kad gyvenime visada reikia klausyti širdies. Renkantis būstą taip pat. Tik tuomet namai tampa jaukia tvirtove, kurioje norisi ilsėtis. Tačiau ko imtis tuomet, kai naujuose namuose jautiesi nesmagiai, nejaukiai o nuolatiniu tavo palydovu tampa nuovargis? Pajūryje žinoma gydytoja pulmonologė, radiologė, natūropatė Zofija Tikuišienė mano, kad...


Prasčiau sekasi matematika? Norite geriau pasiruošti gimtosios kalbos egzaminui? Galbūt svajojate apie studijas užsienyje ir norite pagilinti anglų kalbos žinias, o mokymo įstaigoje negaunate tinkamo žinių bagažo? Išeitis viena – samdytis korepetitorių? „Palangos tiltas“ nesiekia sumenkinti mūsų miesto mokytojų triūso, tačiau kuomet klasėje mokosi 20-30...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas