Mero komanda negirdi palangiškių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-03
Peržiūrėta
483
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Seimo narys Pranas Žeimys miesto savivaldybėje esančiame savo biure priiminėjo gyventojus. Apsilankęs palangiškis Zigmas Vaičiūnas parlamentarui sakė, kad daugiau nei pusmetį iš kurorto valdžios nesulaukia atsakymo dėl dar pernai pateiktos miestelėnų peticijos. Taip pat kalbėta, kad nenorima spręsti teisėtų miesto gyventojų reikalavimų dėl šilumos tiekimo bei kitų komunalinių įmonių veiklos.

 

Nereaguota į peticiją

Pasak miestelėno, pernai liepos pabaigoje įvykusiame miesto bendruomenės mitinge buvo išreikštas nepasitikėjimas kurorto valdžia bei atvirai išsakytas nepasitenkinimas savivaldybės Tarybos valdančiosios daugumos politika. Miesto valdžiai buvo įteikta peticija dėl nepateisinamos pozicijos sprendžiant svarbiausias ir aktualiausias kurorto gyventojų socialines problemas. Ją pasirašė daugiau nei aštuoni šimtai miestelėnų. Deja, anot Z.Vaičiūno, peticija liko nepripažinta.

 

Tikėjosi, kad svarstys

Anot Z.Vaičiūno, paaiškinta, kad čia kalčiausias buvęs vicemeras Edmundas Krasauskas, kuris laiku nepateikęs atsakymo ir dėl tos priežasties esą buvo atstatydintas iš pareigų.

Mero Vytauto Stalmoko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta teikti siūlymus dėl šilumos ir vandens kainų bei dėl niekaip neišsprendžiamo „gyvatuko“ mokesčio. „Mes, deleguoti kurorto bendruomenės, tikėjomės, kad apibendrintos išvados bus svarstomos savivaldybės Tarybos posėdyje. Deja, to neįvyko. Mums taip ir liko neaišku, kam apskritai buvo sudaryta ši darbo grupė,“ – teigė miestelėnas.

 

Nesulaukia atsakymo

Z.Vaičiūno teigimu, tik originaliu būdu, mieste ant reklaminių stendų iškabinus kreipimąsi į merą Vytautą Stalmoką bei jam priminus apie nevykdomus pažadus, lapkričio pradžioje buvo organizuotas susitikimas su bendrovių „Palangos vandenys“,  „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“, „Palangos butų ūkis“ vadovais. Vienok, kaip sakė palangiškis, ir iš šio susitikimo apčiuopiamų rezultatų nesulaukta, nes tai buvo  klausimų-atsakymų vakaras. Pasak miestelėno, darbo grupės narys, buvęs ilgametis įmonės „Palangos vandenys“ vadovas Vitalijus Bernardas Litvaitis kreipėsi su skundu  į Seimo kontrolierių įstaigą. Gautas atsakymas, jog reikia kreiptis į teismą. Lapkričio pabaigoje iniciatyvinė grupė vėlgi  nusiuntė asmeniškai miesto vadovui V.Stalmokui laišką. Tačiau iki šiol raštas ignoruojamas.

 

Neramina investicijos

Palangiškis Z.Vaičiūnas taip pat išsakė savo nuogąstavimus dėl UAB „Litesko“ 2010-2014 metų investicijų į kurorto šilumos ūkį. Anot miestelėno, jau paruošti dokumentai, kuriuos tvirtins investicijų priežiūros komisija. „Manau, kad vėl bus investuojama, kur patogu „Litesko“. Jau užskaityta 15 mln. litų investicijų ir, jei toliau bus investuojama, pasirašytoji nuomos sutartis praranda prasmę. Manau, kad valdžia turėtų pasilikti  teisę nutraukti tokią veiklą, nes „Litesko“ nesilaiko sutarties“, - sakė gyventojas.

 

Atsakingas – meras

Parlamentaro P.Žeimio nuomone, šioje istorijoje mesti kaltinimai buvusiam vicemerui E.Krasauskui – valdžios vaidyba, nes už tai yra atsakingas meras. „Aš esu gyvas pavyzdys. Man būnant miesto vadovu, už Viešojo administravimo įstatymo nesilaikymą ir į laiku neatsakytą raštą buvau nubaustas 750 litų bauda. Jei kreipiamasi į merą ir jis atsakyti į raštą paveda vienam ar kitam pavaldiniui, tai tas 30 dienų terminas valdininkui turi būti lyg peilis po kaklu. Jei miesto vadovas nesidomi, tai yra svertų jam priminti“, - patirtimi dėl įstatymo nevykdymo pasidalijo Seimo narys.

Kad reikalai pajudėtų, P.Žeimys paskambino Seimo kontrolierių vadovui Romui Valentukevičiui. Kontrolierius  paprašė išsiųsti raštus, pažadėjęs, kad kurorto valdžios vyrams „užkurs“ pirtį. Už  Viešojo administravimo įstatymo nesilaikymą  miesto vadovui V.Stalmokui gali būti skirta pusantro tūkstančio litų bauda.

 

Trūksta viešumo

Parlamentaras P.Žeimys pripažino, kad dėl investicijų bei bendrovės „Litesko“ veiklos nepakanka viešumo ir skaidrumo. „Yra savivaldybės įmonė „Palangos šilumos tinklai“, kurioje dirba du žmonės. Tačiau manau, kad įmonės direktorius paskirtas tam, kad nesikištų ir nebūtų jokios kontrolės. Yra patvirtintas specialusis šilumos ūkio planas, kuriame numatyta, kad, tarkime, kai kurie Palangos miesto rajonai apskritai negali atsijungti nuo centralizuoto šildymo, o kai kuriuose, naujai numatomuose plėtoti kvartaluose, yra numatyta galimybė įsivesti autonominį šildymą. Manau, kad pradėjus mažėti vartotojų skaičiui, vėl kainos už šildymą gali didėti“, - konstatavo P.Žeimys

 

Ateitis – ne optimistinė

Parlamentaro svarstymu, nutraukus sutartį, galiojančią iki 2015 metų, reikia jau dabar kurorto Savivaldybei mąstyti, kas valdys šilumos ūkį. Jei, pasak politiko, nebus renovuojamos šiluminės trasos, o tik investuojama į kaminus, tai finalas gali būti graudus. „Pasibaigus sutarties terminui turėsime modernizuotą katilinę ir sukiužusį vamzdyną“, - ne itin optimistinę ateities perspektyvą nupiešė parlamentaras.

Palangiškio Z.Vaičiūno nuomone, nevertėtų baimintis, kad miesto Savivaldybė negalėtų pati susitvarkyti. Anot jo, Kretinga neparsidavė ir rajono savivaldybės įmonė „Kretingos šilumos tinklai“ dirba be rubikonininkų.

 

Gali būti apklausa

Pasak Seimo nario P.Žeimio padėjėjo, miesto savivaldybės Tarybos nario Dainiaus Želvio, Vietos savivaldos įstatyme yra nuostata, suteikianti galimybę vienu ar kitu klausimu atlikti miesto bendruomenės apklausą. Pavyzdžiui, suformulavus klausimą,  ar gyventojai sutinka, kad nebūtų pratęsta sutartis su  UAB „Litesko“. Vadovaujantis gautais apklausos rezultatais, kurorto valdžia galėtų priimti sprendimą dėl nuomos sutarties.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuotolinės mediacijos paslaugos. Mediacija – tai konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas (konfliktuojančių pusių sutaikymas turto dalybų, vaiko ugdymo/išlaikymo, skyrybų ir kt. klausimais), kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims pasiekti priimtiniausią konflikto sprendimą. Registracija tel. nr. 867453558. Mediatorė Kristina Martinkienė


Kviečiame dalyvauti nemokamose projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ veiklose gruodžio mėnesį. Individualios nuotolinės psichologo konsultacijos.Registracija tel. nr. 864598955.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras.


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Mero komanda negirdi palangiškių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 03 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Seimo narys Pranas Žeimys miesto savivaldybėje esančiame savo biure priiminėjo gyventojus. Apsilankęs palangiškis Zigmas Vaičiūnas parlamentarui sakė, kad daugiau nei pusmetį iš kurorto valdžios nesulaukia atsakymo dėl dar pernai pateiktos miestelėnų peticijos. Taip pat kalbėta, kad nenorima spręsti teisėtų miesto gyventojų reikalavimų dėl šilumos tiekimo bei kitų komunalinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius