Mindaugas Skritulskas – apie užsakomąją žurnalistiką bei naudingus Kremliui idiotus

Palangos tiltas, 2024-02-28
Peržiūrėta
1692
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas – apie užsakomąją žurnalistiką bei naudingus Kremliui idiotus

Užsakomoji žurnalistika, su tam tikrais diskreditavimo elementais –  senas žanras. Kur yra užsakymas, ten ir užsakovas, turintis tikslą pasėti abejones tavo argumentacijai, kuri neatitinka paprastai turtingo užsakovo užmačių. 

Tuo tikslu keliamas provokacinis klausimas, kodėl aš (Mindaugas Skritulskas – aut.) ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, girdi, pasisakome prieš vandenilio ir metanolio gamyklos atsiradimą šalia Darbėnų, kaip ir kontraversiškai vertinami asmenys, kurie yra minimi VSD grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitose, pagarsėję prokremliškomis pažiūromis ar yra teisiami riaušių prie Seimo byloje?

Gerai suformuluotas klausimas, ar ne? Klausimas su suponuojamu atsakymu, kuris turi aiškią diskreditacinę konotaciją. Suprask, kas yra prieš vandenilio gamyklą, tas yra Lietuvos priešas, kitaip tariant, Kremliaus draugas.

Tačiau šioje vietoje reikia išskirti tris esminius dalykus:

PIRMA. Tiek Palangos meras Šarūnas Vaitkus, tiek aš, Seimo narys Mindaugas Skritulskas - ne kartą konstatavome, kad vandenilio ir metanolio pramonė turi būti vystoma Lietuvoje, kadangi ji yra neatsiejama atsinaujinančios energetikos sudėtinė dalis, didinanti mūsų šalies ekonominį konkurencingumą, tačiau ji turi būti vystoma ne greta gyvenamųjų vietovių, šalia kurorto, bet tam tikslui pritaikytose pramoninėse zonose. 

ANTRA. Būtent tie, kurie neapgalvotai siūlo statyti tokias chemijos pramonės objektus šalia gyvenviečių, nesitardami su jų bendruomenėmis, vengdami pateikti atsakymus į pagrįstus gyventojų klausimus, pirmiausia diskredituoja šią reikalingą ateities pramonę, kelia bereikalingą įtampą visuomenėje. 

TREČIA. Parenkant netinkamą šiai pramonei vietą, daroma dvigubą žala: keliamas nerimas visuomenėje bei sykiu sukuriamas pretekstas tuo naudotis ir Kremliaus įtakoje esančiai penktajai kolonai, kurios užduotis labai aiški: neleisti šiai pramonei apskritai atsirasti Lietuvoje, t.y. nei laisvosiose ekonominėse zonose, nei kitose teritorijose, skirtose pramonei vystyti. Todėl būtent tie, kas neatsakingai, nepagalvoję apie tokias pasekmes siūlo šiai pramonei akivaizdžiai netinkamas vietas, veikiausiai patys to nenorėdami, tampa „naudingais Kremliui idiotais". 

 

P. S. Sąvokos "naudingas idiotas" reikšmė: "viešasis asmuo, kuriuo pasinaudojama propagandos tikslais, jam pačiam to nesuvokiant”

 

Mindaugas Skritulskas

Seimo narys

Jūsų komentaras:

Dziugelis 2024-02-29 10:55 (IP: 162.158.222.87)
Geriau bedarbyste ir skurdžios pašalpos...merdejanti LT ir sotus meras, skritulskis.... P. S seimo sandėlys, privilegijos, kanceliarinės išlaidos ir tt ir tt. Tikiuosi pastatys ta gamykla ir atsigaus visas regionas, Darbenai ir aplink esantis kaimai... Beje Butingeje, jūroje avarija po avarijos, teršalai,... miškai kertami,nuodijami medžiai pačioje Palangoje čia tai viskas gerai ir nieks nemato.

RF infiltratas TS LKP gaujoje 2024-02-29 07:13 (IP: 172.69.235.130)
Puikiai pasinaudojome naudingais Palangos sav. adm. idiotais, kai jie dėl ribotų kognityvinių gebėjimų, nesuprato, jog reikia pasitarti su bendruomene dėl Dušinių Meilės alėjoje konspiracijos būdo. Dabar, kai juos išdūrėme, ponas Seimo narys M. Skritulskas, matyt, sugalvojo atkeršyti ir metanolio gamyklą pastatyti šalia mūsų RF placdarmo - Dušinių!

Savas. 2024-02-29 03:48 ([email protected] / IP: 172.69.52.138)
Jis gal tą naudingą idiotą gali veidrodį išvysti? Lietuvoje visi nori uždirbti, bet ir tuo pačiu veiklos turi vykti kitur, tik ne kažkieno pašonėje? Ir nesvarbu ar tai globos namai, ar tai vandenilio gamykla, ar tai pusiaukelės namai, ar dar kas nors. Viskas tik kitur,o šitas neišimtis, nes jam sunkiai sekasi matyti toliau savo pilvo?

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ viešą tribūną jau suteikęs miesto Tarybos naujokei Martynai Miklovienei (LVŽS) bei į Tarybą po pertraukos sugrįžusiam Eimučiui Židanavičiui (Regionų partija) bei Nerijui Stasiuliui (TS-LKD), sulaukė ir kitų Tarybos naujokų – Renaldo Seibučio, Ingridos Valaitienės bei į Tarybą sugrįžusio Arvydo Martinkėno (visi jie yra TS-LKD frakcijos nariai) – atsakymų apie darbą Taryboje....


Užsakomoji žurnalistika, su tam tikrais diskreditavimo elementais –  senas žanras. Kur yra užsakymas, ten ir užsakovas, turintis tikslą pasėti abejones tavo argumentacijai, kuri neatitinka paprastai turtingo užsakovo užmačių. 


Klaipėdos darželiams ir mokykloms ketvirtadienį pranešta apie padėtus sprogmenis, apie tai, kad bus užminuotas pastatas pranešta ir Palangos savivaldybei.


Valentino dienai skirtus „Palangos tiltus“ klausimus kandidatai į Palangos merus praleido negirdomis. Nuolat savo meilę žmonai Vilmai prisiekiantis Palangos meras Šarūnas Vaitkus, su kuria abu augina tris vaikus, antradienį buvo nepasiekiamas. Tik Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Jonas Kubilius atsakė greitai ir aiškiai.


Palangos baseinas kovo 1-ąją šventė savo trečiąjį gimtadienį. Kaip ir dera tokiai progai, buvo supjaustytas didelis tortas, baseinas išgirdo daug sveikinimų ir pagyrų.


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus.


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite visą interviu penktadienį laikraštyje „Palangos tiltas.“


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius