Tarybos naujokas Seibutis kalba apie didelius informacijos kiekius, Valaitienė – apie nelengvą „už“ balsuojant dėl „pagalvės“ mokesčio didinimo, Martinkėnas prisiminė Anapilin iškeliavusį Stankų

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-24
Peržiūrėta
2019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis

„Palangos tiltas“ viešą tribūną jau suteikęs miesto Tarybos naujokei Martynai Miklovienei (LVŽS) bei į Tarybą po pertraukos sugrįžusiam Eimučiui Židanavičiui (Regionų partija) bei Nerijui Stasiuliui (TS-LKD), sulaukė ir kitų Tarybos naujokų – Renaldo Seibučio, Ingridos Valaitienės bei į Tarybą sugrįžusio Arvydo Martinkėno (visi jie yra TS-LKD frakcijos nariai) – atsakymų apie darbą Taryboje. Balandį ji minės pirmąsias savo veiklos metines. 

R. Seibutis kalba apie didelius informacijos kiekius Taryboje

Paklaustas, ar taip įsivaizdavęs darbą Taryboje, R. Seibutis, buvęs žymus krepšininkas, sakė: „Sunku atsakyti, nes nelabai įsivaizdavau, kaip darbas Taryboje atrodo realybėje – neturėjau nė mažiausios patirties. Žinojau, kad tai –  labai atsakingas sprendimas, ir kad tikrai nebus lengva. Taip ir yra iš tiesų. Dideli informacijos kiekiai, į kuriuos reikia įsigilinti, išanalizuoti ir išdiskutuoti prieš priimant mūsų miestui svarbius sprendimus. Viskas man buvo nauja. Vis dar nauja, bet mokausi ir judu į priekį.“

Anot šio politiko, jam „labai smagu“, kad dar visai neseniai, tik svajone atrodžiusi Šventosios uosto prikėlimo idėja, tampa realybe. 

„Reikia pasidžiaugti mero Šarūno Vaitkaus, ankstesnės Tarybos bei administracijos atliktu darbu, pradedant įgyvendinti šį tikrai milžinišką projektą. O mes, naujoji Taryba, toliau prisidedame ir prisidėsime savo sprendimais, kad Šventojoje turėtumėme puikų, modernų uostą. 2023 metais jau buvo įgyvendintas antras Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapas. Priimti reikalingi sprendimai, kad judėtumėme pirmyn iki galutinio tikslo įgyvendinimo,“ – sakė R. Seibutis.

 Politikos naujokas žeria pagyrų ilgamečiam Palangos merui Šarūnui Vaitkui: „Galiu pasakyti, kad Palanga turi puikų merą. Per visus Šarūno Vaitkaus vadovavimo Palangai metus mūsų visų mylimas, gražiausias Lietuvos kurortas pražydo ir taip suklestėjo, kad, manau, retas kuris drįstu su tuo nesutikti.“

A. Martinkėnas prisiminė jau mirusį kolegą Taryboje

A.Martinkėnas, kuris yra Klaipėdos universiteto (KU) Tarybos, KU Sveikatos mokslų tarybos narys, sakė „Palangos tiltui“, kad dėl Palangos miesto Taryboje nesąs „visai naujokas“. 

„2007-2011 metais buvau Palangos miesto Tarybos narys, tuo metu daug jėgų ir energijos dėjau, kad būtų įdiegtas elektroninis balsavimas posėdžių metu,“ – prisiminė ponas Arvydas.

Pasak jį, dabar Tarybos posėdžiai visada yra kruopščiai paruošti, išdiskutuoti, apsvarstyti komitetuose. 

„Tai be abejonės yra nenuilstamo Mero Šarūno Vaitkaus ir visos komandos darbų išdava. Tarybos narių, savivaldybės padalinių bendros pastangos ir darbai sinergizuoja bendrą rezultatą – kad Palanga gražėtų ir klestėtų. Manau, kad diskusijos, kartais ir aštresnės, yra galimos, gal ir reikalingos, be tik kad savo argumentų įrodinėjimas neperaugtų į įžeidinėjimus,“ – sakė A. Martinkėnas.

 Kurio Tarybos sprendimo priėmimas ar atmetimas jam kol kas labiausiai įsiminė? Kodėl?

„Mano nuomone, visi Tarybos sprendimai yra svarbūs ir labai reikalingi, savalaikiai. Pavyzdžiui, kad ir klasių formavimas mokyklose, administracijos ir biudžetinių kultūros įstaigų renginių patvirtinimas ir taip toliau. Vis tik man atrodo, kad svarbiausias –  sausio 18 dieną patvirtintas Palangos strateginis veiklos planas, ir kad miesto gražinimui ir gyventojų poreikiams buvo numatyta virš 62 milijonų eurų Palangos miesto savivaldybės 2024 metų biudžeto lėšų,“ – sakė A. Martinkėnas.

O kokių klausimų svarstymas, jo nuomone, įskels žiežirbų Taryboje pavasarį?

„Prasidedant vasaros sezonui, daugeliui verslininkų bus svarbus prekybos ir aptarnavimo vietų pasirinkimas ir paskyrimas. Kadangi bus tokių, kuriems „pasiseks“ ir kuriems „nelabai pasiseks“, tai čia galimai bus pakibirkščiavimo ir aštresnių diskusijų. Norėtųsi, kad viskas išsispręstų aiškiai ir teisingai,“ – sakė Tarybos narys.

Paklaustas, kokį pažymį dešimtbalėje sistemoje kol kas pasirašytų už darbą Taryboje per nepilnus jos veiklos metus, A. Martinkėnas prisiminė smagų pasišnekėjimą su jau Anapilin iškeliavusiu profesoriumi, ilgamečiu miesto Tarybos nariu Albinu Stankumi.

„Toks buvo gyvenimiškas nutikimas, kartą jis manęs klausė: „Ką veiki?“ Sakau: „Vertinu egzaminą.“ O jis: „Tai kiek rašai?“ Sakau, kad 8, 9, 10. O Stankus klausia: „O pats kokiam (balui) moki?“ Atsakiau jam: „Na, manau, kad aštuntukui tikrai“ – prisiminė A. Martinkėnas.

„Manau, kad Tarybos nario veiklą vykdau, sekasi normaliai, dalyvauju komiteto, Antikorupcinės komisijos veikloje, net palaikau savo krepšinio komandą,“ – pridūrė. 

I.Valaitienei įsiminė sprendimas ir dėl didesnio „pagalvės“ mokesčio

Ingrida Valaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad darbą Taryboje įsivaizdavusi „labai panašiai“ į tai, ką pamatė Taryboje.

„Tik tapusi Tarybos nare, pamačiau, kiek ir kokio dydžio projektų Palangos miesto savivaldybė vykdo vienu metu – vien 2023 metais virš 60 projektų. Kad vienas klausimas yra svarbesnis už kitą, ir kad kiekvienas Tarybos sprendimas įtakoja vieną ar kitą rinkėjų grupę, jų interesus, tad sprendimai privalo būti argumentuoti, patikrinti ir apskaičiuoti visomis prasmėmis (sprendimo rizikos, galimos pasekmės ir siekiamas rezultatas). Žinoma, tik kai pradedi dirbti Taryboje, pajunti, kokio dydžio atsakomybę tenka nešti prieš savo rinkėjus,“ – sakė I. Valaitienė.

Kurio Tarybos sprendimo priėmimas ar atmetimas jai kol kas labiausiai įsiminė? Kodėl?

„Kaip svarbiausi Palangos miesto savivaldybės tarybos nutarimai, savo turiniu ir apimtimi įsiminė  Palangos miesto savivaldybės 2024 – 2026 metų strateginio veiklos plano patvirtinimas bei Palangos miesto savivaldybės biudžeto 2024 metų patvirtinimas, kadangi tai yra kertiniai dokumentai, kuriuose matosi Savivaldybės tikslai, uždaviniai, įgyvendinamos programos, jų vertinimo rodikliai, terminai ir reikalingas biudžetas bei finansiniai šaltiniai. Labai svarbūs taip pat yra visi Tarybos sprendimai dėl Šventosios jūrų uosto atstatymo,“ – pabrėžė I. Valaitienė.

„Be abejo, įsiminė ir Palangos miesto tarybos sprendimas dėl kurorto rinkliavos mokesčio didinimo, vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, kadangi sukėlė daug diskusijų ir valdančioje daugumoje, ir opozicijoje. Tikrai nebuvo lengva, dirbant viešbučio vadove, pasisakyti už „pagalvės“ mokesčio didinimą, tačiau tai ir yra esmė – matyti vieną ar kitą sprendimą ilgalaikėje perspektyvoje: kiek tai atneš naudos miestui ir ką, iš surinktų lėšų į miesto biudžetą, galėsime įgyvendinti, kad tai džiugintų kurorto gyventojus ir svečius,“ – sakė Tarybos naujokė.

Kokį pažymį dešimtbalėje sistemoje sau kol kas pasirašytų už darbą Taryboje?

„Esu pakankamai savikritiška, tad po pirmųjų metų darbo Taryboje rašyčiau sau 7-8 balus,“ – buvo atvira I. Valaitienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ viešą tribūną jau suteikęs miesto Tarybos naujokei Martynai Miklovienei (LVŽS) bei į Tarybą po pertraukos sugrįžusiam Eimučiui Židanavičiui (Regionų partija) bei Nerijui Stasiuliui (TS-LKD), sulaukė ir kitų Tarybos naujokų – Renaldo Seibučio, Ingridos Valaitienės bei į Tarybą sugrįžusio Arvydo Martinkėno (visi jie yra TS-LKD frakcijos nariai) – atsakymų apie darbą Taryboje....


„Akyse nesu matęs to J. Pirožniko“, – tikina Seimo narys Artūras Skardžius, kuris, teigiama, buvo sekamas inicijavus kriminalinės žvalgybos tyrimą buvusio Palangos gelbėjimo stoties vadovo Jono Pirožniko atžvilgiu.


Išgirdus onkologinės ligos diagnozę, pacientus ir jų artimuosius pasitinka sudėtingas iššūkis – informacijos trūkumas, vėliau virstantis informacijos pertekliumi. 


Pasaulinė turizmo diena kurortui yra ypatingai svarbi, tad šiandien kartu su vicemeru Rimantu Mikalkėnu Palangos meras Šarūnas Vaitkus skubėjo pasveikinti Turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojus. Jame meras prisiminė ir Anapilin iškeliavusią legendinę TIC direktorę Allą Valužienę.


Palangoje, Basanavičiaus gatvės viduryje, jau 20 vasarų galima matyti dieną iš dienos šedevrus kuriančią portretistę: moters darbų realistiškumas atima žadą, o ir pati dailininkės gyvenimo istorija – ne ką mažiau įspūdinga: dar jaunystėje patirta sunki trauma moters nesustabdė nuo tikslo atiduoti gyvenimą kokybiškam menui ir šiandien apie Anną žino ne tik Lietuva, bet ir pasaulis, o kai...


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje dėl tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimo pripažino, kad atsakovo paskleista informacija buvo ne nuomonė, o žinia ir dėl to tokią informaciją paskleidusiam asmeniui taikytina civilinė atsakomybė.


2021 m. vasario 25 d. vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje ir 2021 m. vasario 26 d. išleistame Palangos miesto laikraštyje „Palangos tiltas” Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią ir tendencingą informaciją apie BĮ „Palangos investicijų valdymas“ valdomą Palangos baseiną.


Palangos miesto taryba apsisprendė – nuo kitos vasaros kurorto svečiams, apsistojusiems Palangos apgyvendinimo įstaigose, nebereikės mokėti vadinamojo „pagalvės“ mokesčio. Taip siekiama į kurortą privilioti daugiau svečių bei parodyti, kad Palanga turi ką jiems pasiūlyti ne tik vasarą, bet ir visus metus.


Rūta STANIULYTĖ Iki liepos 15 dienos buvo galima deklaruoti nuo birželio mėnesio įsigaliojusią rinkliavą, kitaip tariant, „pagalvės mokestį“, už birželio mėnesį. Savivaldybės duomenimis, savivaldybės biudžetas papilnėjo 78 275 litais. Birželį rinkliavą deklaravo apie 500 kurorto juridinių ir fizinių asmenų. Kurorto vadovai pripažįsta, kad tai toli gražu ne visi...


„Poilsiautojų pagausėjimas jaučiamas nuo liepos pradžios“, – Palangos turizmo informacijos centre (TIC) sakė jo vadybininkė Ilona Česnaitė. Jos teigimu, prastas oras apsunkina poilsiautojų laisvalaikio galimybes, tada dažniausiai sulaukiama klausimų, ką veikti Palangoje. Dėl prastų oro sąlygų itin išaugo ekskursijų į Klaipėdą ir Neringą paklausa.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius