Moksleivių forumas: „Siek neįmanomo – pasieksi maksimumą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
1339
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Moksleivių forumas: „Siek neįmanomo – pasieksi maksimumą“

Spalio pabaigoje beveik trys šimtai moksleivių iš visos šalies rinkosi į tradicinį Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Rudens forumą 2014, kurio pagrindiniai organizatoriai šįkart buvo LMS Palangos skyrius. Neradę mūsų mieste vietos tokiam gausiam bendraminčių būriui, moksleiviai į LMS padalinių savanoriams skirtą forumą tema „Siek neįmanomo – pasieksi maksimumą“ susibūrė Klaipėdoje.

Palanga rengia antrąkart
LMS moksleivių sąjungos organizuojamas renginys – Rudens forumas 2014 šįkart moksleivius sukvietė į Klaipėdą, spalio 24-26 dienomis.
Kaip sakė vienos iš pagrindinių forumo organizatorių, Senosios gimnazijos moksleivės, LMS narės Ona Labžentytė ir Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) pirmininkė Živilė Repšytė, pagrindiniai LMS tikslai – atstovauti Lietuvos mokiniams ir jų interesams, ginti jų pilietines teises, padėti spręsti iškilusias problemas, stiprinti mokinių savivaldas, aktyviai dalyvauti formuojant ir įgyvendinant jaunimo politiką.
Per ilgus darbo ir tobulėjimo metus nuo 1996 metų, kai organizacija buvo įkurta, jos nariai suprato, kad norint ugdyti pilietišką, kūrybingą, smalsią ir aktyviai dalyvaujančią visuomenės gyvenime moksleivių bendruomenę, yra reikalingi tam tikri įgūdžiai bei kompetencijos. Siekiant kuo efektyviau tobulinti moksleivių bendruomenę gimė kasmetinių keturių nacionalinių forumų idėja.
Jau vienuoliktame tokiame forume dalyvaujanti ir prie trečiojo organizavimo prisidedanti O. Labžentytė sakė, jog forumai vyksta kiekvienu metų laiku vis kituose Lietuvos miestuose. Dėl galimybės juos rengti tarpusavyje „rungiasi“ 25 LMS skyriai. Palanga antrąkart nusipelnė garbės organizuoti visos Lietuvos LMS skyrių forumą. Prieš porą metų šis renginys vyko „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje bei poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“. Šiemet gi mūsų mieste nepavyko rasti vietos, kur būtų galima sutalpinti beveik 300 delegatų ir organizatorių, tad kartu su Klaipėdos LMS skyriumi vieta rasta uostamiestyje: paskaitos vyko Klaipėdos universitete, gyventa buvo Vėtrungės gimnazijoje.

Forumas savanoriams
Į Rudens forumą 2014 susirinko LMS padalinių savanoriai. Kaip minėjo O. Labžentytė, Ž. Repšytė ir viena forumo dalyvių Senosios gimnazijos antrosios klasės mokinė Gintarė Budginaitė, renginio metu moksleiviai gavo naudingos informacijos, kėlė savo kompetencijas, aptarė ateities perspektyvas ir diskutavo įvairiomis, jiems aktualiomis temomis. Forumo dalyvių laukė tradiciniai
Lietuvos moksleivių sąjungos žaidimai, socializacijos ir naujos pažintys.
Forumo programa buvo išties labai plati. Penktadienį moksleiviams pristatytas Klaipėdos universitetas, vyko diskusija „Galimas moksleivių vaidmuo užsienio piliečių integracijos procese
Lietuvoje“, paskaitą „Kodėl jaunimui svarbu būti aktyviam?“ skaitė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektoriai. Visą šeštadienio dieną vyko darbas grupėse. Sekmadienį forumo dalyviai vėl klausėsi paskaitų, jiems buvo pristatytos programos „Misija – sveikata“ ir „Kalbą kuriu AŠ!“.
Pasak G. Budginaitės, forumo metu vyko intensyvus darbas. Ypač daug naudos davė pasidalinimas patirtimi darbo grupėse.
„Aš pasirinkau darbo grupę, skirtą savanoriams, dirbantiems renginių organizavimo srityje. Ypač įstrigo vienos iš lektorių žodžiai, kad organizuojant renginį visų pirma reikia atsakyti sau į tris klausimus: kam tas renginys daromas, kokiu tikslu ir ko norima pasiekti“, – kalbėjo gimnazistė.
Praėjusio mėnesio pradžioje Palangos MSIC pirmininke tapusi Ž. Repšytė sakė, jog jai daugiausiai naudos davė dalyvavimas darbo grupėje, į kurią įėjo visų čia atvykusių MSIC pirmininkai.
O. Labžentytė tik atsiduso: „Aš, kaip viena pagrindinių organizatorių, beveik visą forumą stebėjau iš už kulisų...“

Smagu ir dirbti, ir bendrauti
Paklaustos, kas buvo sunkiausia organizuojant forumą, jo rengėjos paminėjo, kad programa buvo pradėta dėlioti dar pavasarį. Ir paatviravo, jog sunku buvo paskutines porą savaičių, kai reikėjo viską pabaigti derinti ir „sužiūrėti“ visas smulkmenas bei detales. Ir – itin sunku buvo rasti rėmėjų, be kurių forumas vargu ar apskritai būtų galėjęs įvykti.
O smagiausia palangiškėms buvo tada, kai forumui artėjant į pabaigą jau buvo aišku: viskas eina sklandžiai. Ir tada, kai jam pasibaigus visi ėjo ir dėkojo už puikiai ir naudingai praleistą laiką.
„Be darbo buvo ir labai linksmų momentų: susipažinimas, bendravimas, socializacijos, žaidimai. Šiemet atgaivinome vadinamuosius „talentus“: visos atvykusios delegacijos parengė prisistatymą. Mes, Palanga, Adomui Armonui grojant gitara, dainavome Sauliaus Mykolaičio dainos „Arbata“ motyvais pačių sukurtą dainą apie mūsų MSIC ir pasirengimą forumui“, – pasakojo merginos, čia pat pacitavusios priedainį: „Bet biure šurmulys / Ona rėkia hei-hou-ššš / Dirbom dirbam ir dirbsim /
Nes mylim mes jus“.
O pačią paskutinę dieną didžiausią įspūdį visiems padarė palangiškių Roko Balsio ir Martyno Tamkevičiaus sukurtas filmas apie forumą.
„Kai skambant LMS himnui žiūrėjome filmą, ne vienam akyse pradėjo tvenktis ašaros. Dabar atrodo, kad ir to vargo organizuojant forumą nebuvo. Tad, kaip juokavome su komandos nariais, gal dar spėsime pateikti paraišką ir surengti dar vieną LMS forumą Palangoje“, – šypsojosi trečiojoje gimnazijos klasėje besimokančios O. Labžentytė ir Ž. Repšaitė.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 6-7 dienomis Palangoje jau trečius metus iš eilės vykstantis kultūros forumas „Kultūros jūra: Panirti. Išnirti. Atsinaujinti“ šiemet išsiplėtęs į dviejų dienų programą, kviečiantis kultūros ir meno srities specialistus dalintis patirtimi ir skatinti tarptinklinį bendradarbiavimą.


Spalio 8 dieną Palangoje įvyks kultūros forumas

"Palangos tilto" informacija, 2021 09 29 | Rubrika: Miestas

Kultūros forumas Palangoje – antrą kartą organizuojamas renginys, sukviečiantis kultūros ir meno srities specialistus dalintis patirtimi ir skatinti tarptinklinį bendradarbiavimą. 


Spalio 2 d. Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia apsilankyti kultūros forume „Kultūros jūra: panirti.išnirti.atsinaujinti“, kuris vyks Palangos kurhauzo salėje. Šis nemokamas renginys skirtas bendruomenės nariams, kultūros ir meno srities specialistams. Idėja surengti šį forumą vystėsi apie metus, dėl pasaulinės epidemijos iš pavasario renginys...


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


Spalio pabaigoje beveik trys šimtai moksleivių iš visos šalies rinkosi į tradicinį Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Rudens forumą 2014, kurio pagrindiniai organizatoriai šįkart buvo LMS Palangos skyrius. Neradę mūsų mieste vietos tokiam gausiam bendraminčių būriui, moksleiviai į LMS padalinių savanoriams skirtą forumą tema „Siek neįmanomo – pasieksi...


Praėjusį spalį Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius gausiame Palangos mokinių savivaldų forume, į kurį susirinko per 70 aktyvių kurorto moksleivių, aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Nepaisant didelio krūvio mokyklose, daugiau kaip pusė Palangos senosios gimnazijos moksleivių užsiima popamokine veikla. „Yra tokių vaikų, kurie suspėja visur. Jie eina dainuoti, lipdyti ar muzikuoti, šokti – jie kaip vijurkai sukasi visur“, – nuomonę išsakė Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė.


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius