Neįtikėtinas sezonas – Palangos verslininkai sako, kad tokio nebuvo keliolika metų

Palangos tiltas, 2025-07-01
Peržiūrėta
321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tušti restoranai Palangoje. FOTO: DAINIUS LABUTIS | DELFI
Tušti restoranai Palangoje. FOTO: DAINIUS LABUTIS | DELFI

Palangos verslininkai, žvelgdami į tuščias kėdes restoranuose ir tuštėjančias sąskaitas bankuose juokauja, kad ilgai, kai tik proga pasitaikydavo, skųsdavosi prastu sezonu, o dabar, kai liepai beldžiantis į duris dar šalta ir žmonių gana nedaug, skundžiasi, tačiau jais jau niekas netiki.

Turbūt viena iš J. Basanavičiaus ir kitų turistinių pajūrio gatvių ypatybė net savaitgaliais gana tušti barai ir kavinės. Nors gatvė nėra visiškai tuščia, tačiau poilsiautojai tiesiog nueina prie jūros, pažvelgia į pliaže besiplaikstančią raudoną vėliavą – maudytis draudžiama – stipriau įsisuka į striukes ir eina atgal. 

„Išgyvename, nes turime gana daug vietų po stogu. Lauke, kai tik prasideda lietus, žmonės kaip skruzdėlės skuba bėgti į namus“, – pasakoja kavinės Šventojoje darbuotoja. 

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vienam iš restoranų vadovaujantis vyriškis sako, kad tokio sezono nepamena per vienuolika darbo metų Palangoje.

„Mes, Palangos verslininkai, kartais pasiskųsdavom, kad viskas blogai, o dabar, kai sezonas vis neprasideda ir iš tiesų blogai, mumis niekas nebetiki. Šiuo metu deginu pinigus, nes darbuotojus reikia išlaikyti, negali jų paleisti, nes nebus kas barščius verda. Žinau kolegų, kurie ima paskolas, kad mokėtų atlyginimus ir tai mėgina nuslėpti nuo darbuotojų, nes bijo, kad jei žmonės supras, kad barai ir restoranai dirba nuostolingai, išsilakstys. Išsigąs, jog liks be algos, Be to, niekas neatleidžia ir nuo nuomos mokesčio“, – dėlioja verslininkas.

Visgi, jis nepraranda optimizmo. Viliasi, kad prasidės karščiai ir sezonas tiesiog susispaus į porą mėnesių. Tuo labiau, kad pats darbymetis pajūrio verslininkams prasidėdavo po Joninių. Laiko uždirbti kol kas negautas pajamas dar yra. 

Vienas iš kavinių gelbėjimosi ratų – dienos pietūs. 

Pavyzdžiui, už 6,5 euro galite gauti sriubą ir šnicelį arba naminius kotletus pasirinktinai. Jei tai brangu, yra pasirinkimas už 6 eurus – pupelių sriuba ir plovas arba cepelinai su varške. Prabangos mėgėjai gali rasti dienos pietų ir už 8 eurus. 

Kainos panašios ar net šiek tiek mažesnės nei Vilniaus centre veikiančių dienos pietų kavinių. 

Beje, lygiai prieš metus – per 2024 m. Jonines – dienos pietų kainos Palangos centre buvo labai panašios. Pigiausi kainavo 6 eurus, brangiausi 13,5.

„Kol kas neuždirbau nė euro ir laukiu kada atšils“, – pasakoja paslaugas teikiantis vietos verslininkas. 

„Šalta, žmonių nėra. Pas mane dirba keliasdešimt žmonių, kuriuos turiu išlaikyti. Dar dvylikai darbas pažadėtas, tačiau jų negaliu įdarbinti kol neprasidėjo sezonas. Neturėsiu iš ko mokėti, nes pajamų nėra. Žmones renku visoje Lietuvoje“, – pasakoja kitas verslininkas.

 

„Delfi“ „Verslo požiūrio“ redaktorius Arūnas Milašius

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai, žvelgdami į tuščias kėdes restoranuose ir tuštėjančias sąskaitas bankuose juokauja, kad ilgai, kai tik proga pasitaikydavo, skųsdavosi prastu sezonu, o dabar, kai liepai beldžiantis į duris dar šalta ir žmonių gana nedaug, skundžiasi, tačiau jais jau niekas netiki.


Neįprastai vėsus birželis ištuštino Palangą. Darbo dienomis, ypač papūtus šaltesniam vėjui, turistų ten vos vienas kitas. Palangos verslininkai skundžiasi, kad jau seniai nepamena tokios liūdnos vasaros ir tvirtina, kad prekyba beveik nejuda iš vietos.


Šį rytą pabudau nuo kažkokio keisto, dar niekada negirdėto garso.  Pakėlusi lango užuolaidas, pamačiau saulėtą dangų ir du balandžius, tupinčius ant mano laukinių durų stogo. Paukščia, kraipydami uodegas ir liesdami vienas kitą sparnų galais, šoko savo meilės  šokį.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Į Ispaniją atvykusi prieš daugiau nei 10 metų, Eglė su šeima iš pradžių gyveno Andalūzijoje, Pietų Ispanijoje. Išvažiavo iš Lietuvos ne vargo genami, o tiesiog pabandyti pagyventi kitoje šalyje, kol vaikai buvo mažesni. 


Kai Palangos miesto savivaldybės laiptais lipau į viršų interviu su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu, akimirkai stabtelėjau: „Po galais, o kur jo kabinetas?“ Palangos merą Šarūną Vaitkų visi žino, bet toli gražu net ne visi palangiškiai pasakytų, kas yra jų vicemeras. „Man būti dėmesio centre, ant scenos – ne mano dalykas. Niekada to nemėgau. Savo žvaigždės valandas aš jau atgyvenau – kitąmet...


Šių metų žiemą viena po kitos praūžusios keturios stiprios audros iš paplūdimių nuplovė tris kartus daugiau smėlio nei prieš 17 metų siautusi audra „Ervinas“ ar 2015 metais vykęs „Feliksas“, sako mokslininkai, o ypatingai nukentėjo Kuršių nerija.


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Pagaliau Šventosios uoste aiškiai matyti – artėja permainos. Visa uostelio teritorija aptverta, žvejai iškraustyti kitur, jiems įrengtas laikinas slipas. Tačiau šventojiškiai sako, kad kol kas darbai pačiame uostelyje nevyksta, statoma tik automobilių aikštelė. Ne vienas jų mano, kad tai daryti buvo galima ne vasarą, o rudenį, kai baigsis poilsiautojų sezonas. Smulkieji verslininkai sako...


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius