Palangiškių simpatijos – dešiniesiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-10
Peržiūrėta
869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą palangiškių aktyvumas niekuo nesiskyrė nuo visos šalies piliečių, atėjusių prie urnų. Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos išankstiniais duomenimis, kurorte savo pilietinę pareigą atliko  22,59 proc. rinkėjų. Palangoje iš 14 tūkst. 398 turinčiųjų teisę rinkti, savo balsus atidavė 3 tūkst. 252 palangiškiai. Rinkimuose dėl dvylikos vietų Europarlamente varžėsi penkiolikos Lietuvos politinių partijų  kandidatai.

 

Ateities rinkimų apylinkėje – aktyviausi rinkėjai

Sekmadienį apsilankius Aikštės rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje Ganyklų gatvėje, rinkimų komisijos pirmininkė Aurelija Petrauskienė „Palangos tiltui“ sakė, jog iš turėjusiųjų teisę balsuoti per 2 tūkst. palangiškių prie urnų atėjo daugiau nei trečdalis. Pirmininkės nuomone, kai šalyje ir kurorte rinkėjų aktyvumas siekė per 22 proc., tai jos vertinimu, šioje miesto dalyje gyvenantys miestelėnai buvo pakankamai aktyvūs (31,18 proc.). Minėtą apylinkę paskirtas kuruoti Palangos miesto rinkimų komisijos narys Justinas Masalskas šmaikštavo – rinkėjai aktyvūs, nes pirmininkė A.Petrauskienė ne vienerius metus vadovauja apylinkės komisijai, sugeba puikiai organizuoti darbą, tad ir rezultatai akivaizdūs. Pasak rinkiminės apylinkės pirmininkės, malonu buvo dirbti su visais komisijos nariais. Be to, per šiuos rinkimus labai didelis dėmesys ir parama skirta iš Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, kuriai vadovavo Vida Buivydienė.

 

Simpatijos – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams

Paskelbus preliminarius rinkimų rezultatus paaiškėjo, kad palangiškiai, kaip ir didžioji dalis šalies gyventojų, savo simpatijas skyrė Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Už šią dešiniąją politinę jėgą pasisakė net 907 miestelėnai. Antri, surinkę 503 rinkėjų balsus, liko Lietuvos socialdemokratai, treti – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, kurių kraityje 469 balsai. Kurorte rinkėjai buvo dosnūs Prezidento Rolando Pakso vadovaujamai partijai „Tvarka ir teisingumas“ . Už ją savo balsus atidavė 381 palangiškis, perpus mažiau balsavo už Darbo partiją – 176, o tiesiogine prasme „smūgis žemiau juostos“ suduotas  Liberalų ir centro sąjungai, už kurią balsavo tik l39 rinkėjai. Miestelėnai geriau įvertino  Lietuvos centro partiją, kuriai savo pasitikėjimą išreiškė 163 balsais.

 

Liberalų ir centro sąjungai – nokautas

Peržvelgus Palangos savivaldybės rinkimų apylinkių pateiktus išankstinius rezultatus,  Kauno rinkimų apylinkėje tik vienas rinkėjas atidavė balsą už liberalcentristus, o ir kitose likusiose šešiose apylinkėse balsuota ne ką skaitlingiau.

Tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje (uostamiestyje už juos balsavo 492 klaipėdiečiai) esantiems valdžioje liberalcentristams toks rinkėjų nokautas – ženklas, kad pasitikėjimas šia politine jėga tirpsta kiekvieną dieną. Lietuvoje neperžengusi 5 proc. barjero ir surinkusi tik 3,47 proc. balsų, LICS ir jos vedlys Artūras Zuokas su visa įgula, kurios sąraše net dvidešimt keturi kandidatai siekė vietų Europos Parlamente, liko už borto. 

 

Turėtų susimąstyti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus, komentuodamas rinkimų rezultatus, sakė, kad malonu, jog kurorto rinkėjai išreiškė pasitikėjimą konservatoriais-krikdemais, nes stabilus ir nesiblaškantis elektoratas puikiai supranta, kas deramai gali atstovauti Europos Parlamente. Anot politiko, Palangai vadovaujantys liberalcentristai turėtų rimtai susimąstyti. „Šis rinkėjų rimtas ženklas jiems turėtų būti pamoka. Žmonės puikiai supranta ir mato jų darbus, tad ir įvertinimas toks, kokio nusipelnė. Nemanau, kad to nesupranta partijos kurorto skyriaus nariai. Lyderiams bus išsakytos nesėkmių priežastys, nes partija iš aukštumų nukrito į bedugnę, iš kurios bus sudėtinga išsikapstyti“, - įvertino padėtį politikas.

Pirminiais rinkimų į Europos Parlamentą duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo keturis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – tris, „Tvarka ir teisingumas“ – du, Darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos liberalų sąjūdis - po vieną mandatą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?


Jauna Palangos gyventoja vasario 9 d. vakarą buvo apgauta sukčių ir prarado solidžią sumą pinigų.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas antrajame rinkimų į Seimą rate. Palangoje teise pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112, nuo 8 iki 20 val. 


Palangiškių simpatijos – dešiniesiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą palangiškių aktyvumas niekuo nesiskyrė nuo visos šalies piliečių, atėjusių prie urnų. Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos išankstiniais duomenimis, kurorte savo pilietinę pareigą atliko  22,59 proc. rinkėjų. Palangoje iš 14 tūkst. 398 turinčiųjų teisę rinkti, savo balsus atidavė 3 tūkst. 252...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius