Trijose Palangos rinkimų apylinėse rinkėjų simpatijos – I. Šimonytei, keturiose – G. Nausėdai

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-19
Peržiūrėta
1428
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.
Nors paskutinės prezidento rinkimų apklausos rodė nežymią persvarą Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS–LKD) remiamos kandidatės I. Šimonytės, ji tik aštuoniose iš 60 šalies savivaldybių laimėjo pirmajame ture. Tik dėka pergalių Kaune ir Vilniuje bendroje įskaitoje pergalę pirmajame ture šventė I. Šimonytė, gavusi 31,21 proc. nuo visų balsų. Gitanas Nausėda - 30,93 proc., trečias – Saulius Skvernelis (19,67 proc.), ketvirtas – Vytenis Povilas Andriukaitis (4,79 proc.), penktas – Arvydas Juozaitis (4,69 proc.). Po jo išsirikiavo Valdemaras Tomaševskis (3,98 proc.), Mindaugas Puidokas (2,58 proc.), Naglis Puteikis (0,79 proc.), Valentinas Mazuronis (0,65 proc.).
„Palangos tiltas“ domėjosi Palangos politikų, ar juos nustebino tokia nuožmi kandidatų kova kurorte, kurio gyventojai tradiciškai dažniau remia konservatorius.


Š. Vaitkus neatskleidžia už ką balsavo

Palangos meras, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus sakė, kad būtų netikslu sakyti, jog dauguma balsavo už G. Nausėdą.
„Dauguma man yra tada, kai tiesioginiuose mero rinkimuose už vieną kandidatą balsuoja daugiau kaip 70 procentų rinkėjų, o už kitą – vos 10 procentų,“ – sakė meras, prisiminęs rinkimus į savivaldybės Tarybą kovo pradžioje. Jį tiesioginiuose mero rinkimuose palaikė šiek tiek daugiau nei 70 procentų Palangos ir Šventosios rinkėjų.
Anot jo, kova tarp dvejų pagrindinių kandidatų Palangoje buvo įtempta ir nederėtų prezidento rinkimų rezultatų lyginti su kitų, ypač savivaldybės Tarybos, rinkimų rezultatais.
„Savivaldos rinkimuose žmonės aktyviausiai renkasi partijas, prezidento rikimuose – labiau asmenybes,“ – pabrėžė jis.
Š. Vaitkus neatskleidė, kaip jis balsavo prezidento rinkimuose.
Paklaustas, ar tiki TS-LKD remiamos I. Šimonytės pergale antrajame rinkimų ture gegužės 26 dieną, Š. Vaitkus sakė, kad jos pergalė – reali.
„Ji – labai stipri kandidatė. Moderni, tvarkinga, kompetentinga, išmananti valstybės valdymo reikalus,“ – sakė miesto meras.
Rinkėjų nuotaikas – sunku suprasti
Pranas Žeimys, buvęs Seimo narys ir Palangos meras, o dabar – mero Š. Vaitkaus patarėjas, „Palangos tiltui“ pastebėjo, kad iš septynių rinkimų apylinkių Palangoje trijose laimėjo I. Šimonytė, o keturiose – G. Nausėda.
„Žmonių, dalyvaujančių bet kuriuose rinkimuose, nuotaikos labai skiriasi. Jos vienokios – savivaldybių Tarybų rinkimuose, kitokiose – prezidento ir dievai žino kokios – Europos Parlamento rinkimuose,“ – sakė P. Žeimys.
Jis neslėpė, kad pirmajame ture balsavo ir antrame ture palaikysiąs I. Šimonytę.


Socialdemokratų kandidato pasirodymą vertina gerai
Svetlana Grigorian, Lietuvos Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkė ir miesto Tarybos narė, „Palangos tiltui“ sakė, kad jos rinkimų rezultatai itin nenustebino.
„Visos tendencijos, apklausų rezultatai atsispindi gan tiksliai prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatuose, – sakė ji. – Palangiškiai balsavo labai panašiai kaip ir visos Lietuvos gyventojai. Tik Kauno ir Vilniaus didmiesčių gyventojai parodė didesnį palankumą I. Šimonytei.“
Į klausimą, kodėl rinkimuose nesėkmingai pasirodė socialdemokratų kandidatas Vytenis Andriukaitis, S. Grigorian sakė nesutinkanti su tokiu vertinimu: „Turint omeny visas aplinkybes ir ypač svarbiausiąją jų – kad jis įsijungė į rinkimų kampaniją gerokai vėliau nei kiti, jo pasirodymą vertinu gerai.“
Ji sakė, kad LSDP partijos valdyba šiandien (penktadienį) spręs, ką paremti – ir ar paremti ką nors – antrajame rinkimų ture.
S. Grigorian neatskleidė, kaip balsuosianti antrajame rinkimų ture, bet patikino, kad pilietinę pareigą atliks.


Tikėjosi didesnio Sauliaus Skvernelio palaikymo

Elena Kuznecova, Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė ir miesto Tarybos narė, sakė, kad jos rinkimų rezultatai nenustebino.
„Viskas – kaip ir tikėtasi. Jokių netikėtumų nebuvo. Atvirai pasakius, aš tikėjausi, kad daugiau palangiškių balsuos už Saulių Skvernelį, nes jis čia lankėsi, buvo reklamuojamas. Aš, žinoma, balsavau – dalyvauju visuose rinkimuose, tačiau neviešinsiu, ką palaikiau. Dalyvausiu ir antrajame prezidento rinkimų ture, tačiau už ką balsuosiu – nesakysiu,“ – sakė E. Kuznecova.


E. Simutis palaiko I. Šimonytę
Eugenijus Simutis, visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ lyderis ir savivaldybės Tarybos narys, „Palangos tiltui“ prisipažino, kad balsavęs už I. Šimonytę.
„Ji man imponuoja – ir kaip žmogus, ir kaip politikė. Ir, taip, aš ją matau kaip liberalių pažiūrų politikę. Vis tik manau, kad antrajame ture nugalės Gitanas Nausėda – daug senų žmonių vis dar prisimena, kad I. Šimonytė buvo Kubiliaus vyriausybėje, kuri „apkarpė“ pensijas ir kitas išmokas. Daug kam ji, kaip konservatorių kandidatė, nėra priimtina,“ – sakė E. Simutis.
Politikas prisipažino, kad jo žmona balsavo kitaip negu jis.
„Antrame ture aš tikrai nenorėjau matyti trečios vietos laimėtojo. Palangoje buvo žmonių, kurie labai norėjo jį matyti antrame rinkimų ture – buvo susitikimai, raginimai. Man keista, kad jau po rinkimų jie ėmė šūkauti: „Mes palaikome Šimonytę,“ – sakė E. Simutis.
Kad Arvydas Juozaitis Palangoje aplenkė socialdemokratų kandidatą Vytenį Andriukaitį, E. Simutis nesistebi.
„Palanga niekada nebuvo „socdemiška.“ Nuolat gauna miesto Taryboje dvi vietas, daugiausiai gal tris mandatus turėjo vienu metu,“ – sakė pašnekovas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

balsuoti už 2019-05-20 11:44 (IP: 61.205.110.147)
tą partiją?

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedra, praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų atliko kasmetinę vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjų pokyčio analizę. 


Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas", režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose.


Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangiškių simpatijos – dešiniesiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą palangiškių aktyvumas niekuo nesiskyrė nuo visos šalies piliečių, atėjusių prie urnų. Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos išankstiniais duomenimis, kurorte savo pilietinę pareigą atliko  22,59 proc. rinkėjų. Palangoje iš 14 tūkst. 398 turinčiųjų teisę rinkti, savo balsus atidavė 3 tūkst. 252...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius