„Palangos šilumos tinklai“ nėra televizijos „pageidavimų koncertas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-15
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artūras Mažrimas
Artūras Mažrimas

„Palangos šilumos tinklams“ neseniai pradėjęs vadovauti Artūras Mažrimas – trečiasis įmonės direktorius per trejus metus. Bet, neabejotina, būtent jo laukia sudėtingiausia misija – įvykdyti miesto Tarybos sprendimą: miesto šilumos tinklų įmonei perimti iš „Litesko“ miesto šilumos ūkį jau nuo kitų metų vasaros, kai baigiasi savivaldybės sutartis su „Litesko“. Pagal išsilavinimą teisininkas, A. Mažrimas tiki, kad išsiskirta bus gražiuoju: „Tikiu, kad gyvename teisinėje, o ne teisminėje valstybėje“. Kad naujasis direktorius – tvirtas, akivaizdu: sprogus 1986 metais Černobylio atominei elektrinei, jis jau po kelių valandų vaikštinėjo prie jos. „Deja, ne maža dalis kitų černobyliečių šiandien jau yra kitur“, – sako A. Mažrimas.
– Ką apie save papasakotumėte Palangos visuomenei?
– Esu gimęs Telšių rajone tremtinių šeimoje. Nuo 1977 metų su tėvais atvykome gyventi į pajūrį, kuriame gyvenu iki šiol. Turiu tris vaikus: dukras Jūratę ir Gintarę bei sūnų Artūrą, žmona Gražina baigusi Kauno medicinos universitetą dirba gydytoja. Esu baigęs Lietuvos teisės universitetą, kuriame man buvo suteiktas teisės magistro kvalifikacinis laipsnis, po to baigiau Klaipėdos universitetą, kuriame buvo suteiktas vadybos magistro kvalifikacinis laipsnis. Vadovaujantį darbą dirbu jau 24 metus, tad vadyboje ir administravime tikrai nesijaučiu naujokas.
Tėvai, nors ir būdami pensinio amžiaus, man yra tie žmonės, kurie neretai duoda išmintingų patarimų pačiais įvairiausiais gyvenimo atvejais. Man jie – žmonės, kurie manyje sugebėjo įskiepyti meilę ir pagarbą šeimai, todėl ir šiandien man šeima yra didžiausia vertybė, kurią turiu šioje žemiškoje gyvenimo kelionėje, kurioje visad randu užuovėją, kai linksma ar liūdna.
Į paskyrimą vadovauti UAB „Palangos šilumos tinklams“ žiūriu labai atsakingai, dirbdamas stengsiuosi išnaudoti visą savo sukauptą patirtį.
Esu tikras žemaitis nuo prigimties, tad užsispyrimo tikslams pasiekti tikrai pakanka, o šiaip gyvenime esu tik žmogus su savo privalumais ir trūkumais.
Gyvenimas yra pateikęs ne vieną išbandymą, tarnaujant tarybinėje armijoje teko dalyvauti likviduojant Černobylio avarijos padarinius, esu iš tų, kuris praėjus kelioms valandom po sprogimo, jau vaikščiojo šalia reaktoriaus ir vykdė karininkų nurodymus, nes kito pasirinkimo nebuvo, bet kaip giliai tikintis žmogus galiu pasakyti: ačiū Dievui, šiandien esu sveikas ir gyvas, nors nemaža dalis kitų černobyliečių šiandien jau yra kitur.
– Esate teisininkas pagal išsilavinimą. Kiek laiko jums reikės perprasti šilumos ūkio ypatumus Palangoje?
– Nemanau, kad šis procesas pareikalaus daug laiko ir pastangų.
– Beje, jūsų manymu, kodėl taip dažnai keičiasi UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriai? Akivaizdu, kad tai nėra gerai įmonės veiklai.
– Įmonių vadovų kaita, manau, vyksta ir kituose Lietuvos miestuose, tai normalus procesas, o veiksnių, turinčių įtakos šiems procesams, būna pačių įvairiausių.
– Kokie spręstini klausimai su „Litesko“ yra svarbiausi, jūsų manymu?
– Spręstini klausimai yra visi svarbūs kaip ir visos sutarties sąlygos yra privalomos tinkamai ir savalaikiai vykdyti abiems sutarties šalims, tiek UAB „Litesko“, tiek UAB „Palangos šilumos tinklai“.
– Ar kaip teisininkas manote, kad pakaks jūsų teisinių žinių atstovauti įmonei galimuose teisminiuose ginčuose su „Litesko“? Ar siūlysite savivaldybės vadovams pirkti specializuojančių energetikos srityje teisininkų paslaugas?
– Siūlyčiau neturėti išankstinių nuostatų ir negalvoti, kad būtinai atsiras tarpusavio ginčai ir jie persikels į teismus, o gal priešingai, visas procesas vyks labai sklandžiai, ko labai nuoširdžiai norėčiau palinkėti abiems sutarties šalims.
– Ar galite būti tikras, kad sutartis su „Litesko“ po 2016-ųjų bus nutraukta?
– Manau, kad dėl to net neverta diskutuoti – sutarties pradžia ir pabaiga buvo numatyta ją pasirašant. Tikrai tikiu, kad gyvename teisinėje, o ne teisminėje valstybėje ir įstatymai šalyje galioja visiems vienodai, tuo labiau, kad Palangos miesto savivaldybės taryba 2014 m. rugsėjo 30 dieną yra priėmusi sprendimą Nr. T2-276 dėl sutarties su UAB „Litesko“ nepratęsimo. Manau, tikrai yra aiški ir nedviprasmiška Palangos miesto savivaldybės pozicija dėl sutarties tęstinumo galimybių ir šiuo klausimu nebetūrėtų būti jokių spekuliacijų, bandant Palangos gyventojams įnešti kažkokių abejonių. Sutartis su UAB „Litesko“ pasibaigia 2016 metų birželio mėnesį ir miesto šilumos ūkis perduodamas UAB „Palangos šilumos tinklai“.
– Ar sieksite, kad būtų sudaryta derybinė grupė su „Litesko“ visiems klausimams aptarti?
– Tokio klausimo – sieksiu ar nesieksiu – net negalėtų būti. Tokios grupės sudarymas yra numatytas pasirašytoje sutartyje ir šiuo metu jau abi sutarties šalys yra delegavusios po 2 savo atstovus ir artimiausiomis dienomis ši grupė pradės darbą.
– Ar miestas sugebės laiku pasiruošti šilumos ūkio perėmimui iš „Litesko“? Kas jau ta linkme padaryta?
– Miestas nieko nei periminės, nei perdavinės, tai yra dviejų sutarties šalių sutartinių įsipareigojimų vykdymas ir, manau, kad visas tas procesas įvyks sklandžiai. Tikrai tikiu, kad UAB „Litesko“ sugebės tinkamai pasirengti šilumos ūkio perdavimui, o mes būsime pasirengę jį perimti ir greičiausiai nuliūdinsime tuos skeptikus, kurie, turėdami išankstines nuostatas, tuo netikėjo.
– Vadovaujantis VKEKK patvirtintose Šilumos tiekimo licencijavimo taisyklėse nustatyta tvarka, UAB „Palangos šilumos tinklai“ turi laiku gauti šilumos tiekimo licenciją. Kada ketinate ją gauti? Kas daroma ta linkme?
– Galiu patikinti, kad mūsų įmonė, perėmus šilumos ūkį iš UAB „Litesko“, tikrai turės visas licencijas, kurios yra būtinos, kitaip ir būti negali.
– Kaip jums atrodo biokuro katilinės projektas? Ar galite patikinti, kad biokuro katilinė Palangoje bus pati moderniausia, itin efektyvi?
– UAB „Palangos šilumos tinklai“ įgyvendina naujo 5 MW biokuro katilo statybą, dalinai finansuojamą iš klimato kaitos specialios programos. Ši programa yra vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012-05-04 d. įsakymu Nr.D1-393 „Dėl finansavimo skyrimo pagal finansavimo kryptį biokuro katilų nuo 500 KW iki 5MW galingumo įrengimas centralizuotam šilumos tiekimui savivaldybėse, kurių bendras gyventojų skaičius ne didesnis negu 100 tūkst. gyventojų. Artimiausiu metu planuojame užbaigti minėtą projektą ir tikrai miesto gyventojai turės modernią katilinę.
– Kiek gali sumažėti kaina, jūsų nuomone, pastačius biokuro katilinę Palangoje?
– Atsakydamas į Jūsų klausimą galiu pasakyti, kad šilumos kaina daugiabučių namų gyventojams susideda iš šilumos gamybos, šilumos perdavimo ir šilumos pardavimo dedamųjų, tad teigti, kad vien katilinės renovavimas turės įtakos galutinei šilumos kainai vartotojams, negalima. Galutinei šilumos kainai vartotojams įtakos turi kintamos ir pastovios šilumos tiekėjų sąnaudos, kurios lemia visų trijų minėtų šilumos kainos dedamųjų dydį. Šildant daugiabutį centralizuotai ir šilumą paskirstant pagal disponuojamą plotą, kiekvienam butui mokesčiai už ploto vienetą yra vienodi, kadangi daugiabutis gyvenamasis namas yra vienas inžinerinis objektas su atitvarinėmis konstrukcijomis, stogu, pamatais, inžinerinėmis bei šildymo sistemomis. Akivaizdu, kad galutinę kainą šilumos vartotojui mokėjimo pranešime lemia ne tik pačios šilumos kaina, bet ir šiluminės energijos vartojimo efektyvumas bei pastato sandarumas, neleidžiantis šilumai sklisti per atitvaras į lauką. Jei namas yra nesandarus, prasta sienų, langų, stogo bei grindų šiluminė varža, tokiam pastatui reikia patiekti daugiau šilumos butams apšildyti, norint palaikyti higienos normomis nustatytą temperatūrą gyvenamosiose patalpose.
– Ar pelningai šiemet „Palangos šilumos tinklai“ baigs metus?
– Siekiamybė tokia tikrai yra, o kokie bus konkretūs rezultatai, matysime pasibaigus kalendoriniams metams.
– Neabejotinai bendrovės veikla, o ir jūsų vadovavimas jai yra ir bus stebimas pro politikų padidinimo stiklą. Ar atsispirsite jų nuomonėms, įtakai?
– Jokios įtakos, apie kurią jūs kalbate, iš politikų pusės tikrai nepajutau ir nemanau, kad ji gali būti. Mūsų įmonė nėra televizijos laida, kurioje transliuojamas „pageidavimų koncertas“, beje, norėčiau pasakyti priešingai ir pasidžiaugti, kad Palangos miesto vadovai – meras, vicemeras, administracijos vadovai – tikrai domisi kaip vyksta pasiruošimas šildymo sezonui, biokuro katilinės projekto įgyvendinimas ir panašiai, nors tos funkcijos yra tiesiogiai deleguotos mūsų įmonei, bet tai vertinu ne kaip įtaką man, o rūpesčiu miesto gyventojais, nes šiluma tikrai visiems aktualus klausimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad hidraulinių bandymų metu gegužės 6 d. trūko magistralinis šilumos energijos tiekimo vamzdis. Avarija įvyko ties Gintaro g. 46 pastatu.


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,19 ct/kWh be PVM, t. y. 0,8 proc. didesnę, palyginus su šiuo metu taikoma (5,15 ct/kWh be PVM).


„Palangos šilumos tinklams“ neseniai pradėjęs vadovauti Artūras Mažrimas – trečiasis įmonės direktorius per trejus metus. Bet, neabejotina, būtent jo laukia sudėtingiausia misija – įvykdyti miesto Tarybos sprendimą: miesto šilumos tinklų įmonei perimti iš „Litesko“ miesto šilumos ūkį jau nuo kitų metų vasaros, kai baigiasi...


„Palangos šilumos tinklai“ turi naują vadovą  4

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 12 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį įvyko konkursas bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigoms užimti.


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Kurorto valdžia, apsvarsčiusi ir pritarusi trijų dešimčių Savivaldybės įmonių vadovų  ataskaitoms, vienintelei UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo veiklos ataskaitai nepritarė.


Savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Palangos šilumos tinklai“ yra pagal sutartį išnuomoto turto UAB „Litesko“ valdytoja. Miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi bendrovės auditą, konstatavo, kad įmonės vadovybė neteisingai sudarė finansinę atskaitomybę bei pateikė klaidingą informaciją. Taip pat nustatyta, kad įmonė dirba nuostolingai bei jos veikloje yra nemažai ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius