Politikų debatų trečdalį laiko pasigviešė šuniukai paplūdimyje, bet liko abejonė – ar Svetlana Grigorian nėra ateivė?

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-12-09
Peržiūrėta
1992
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Politikų debatų trečdalį laiko pasigviešė šuniukai paplūdimyje, bet liko abejonė – ar Svetlana Grigorian nėra ateivė?

Palangos Kurhauze surengta diskusija „Žinau, ką renku“, kurią organizavo to paties pavadinimo Jaunimo politikos stebėsenos tinklas, buvo mažų mažiausia keista, su leksika, kuri, ko gero, būtų labiau būdinga kada nors žmonėms užmezgus pirmąjį kontaktą su nežemiškos kilmės protinga civilizacija – ateiviais.

Diskusijoje dalyvavo kurorto socialdemokratų lyderė ir kandidatė į merus Svetlana Grigorian, renginio vedėjas iš nevyriausybinės organizacijos „Žinau, ką renku“, Palangos meras ir konservatorių kandidatas į merus Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Mikalkėnas, tarybos narė Elena Kuznecova, kuri į merus nekandidatuoja.

S. Grigorian, kuri yra Seimo nario Gintauto Palucko padėjėja Seime, tik pirmą pusvalandį skambėjo žemiškai. Tol, kol ji konservatorių merą ir vėl kandidatą į merus Šarūną Vaitkų buvo sėkmingai įmurkdžiusi į „amžiaus“ diskusiją – leisti šuniukams pasibėgioti Palangos paplūdimiais ar ne. 

Neapsikentęs vicemeras Rimantas Mikalkėnas ją baigė pakeltu tonu: „Niekada nerasime sutarimo šiuo klausimu. Vieni savo pasivaikščiojimo paplūdimyje be šunų neįsivaizduoja, o kitiems tai tiesiog nepriimtina.“

O netrukus, S. Grigorian pastebėjus, kad Šventosios jūrų uostas ne tokia tvarka yra atstatomas, o merui suabejojus, ar Vilniuje gyvenanti kurorto socialdemokratų lyderė tikrai yra „įsigilinusi“ į visus Palangos reikalus, debatai virto į dialogą, kuris, matyt, būtų įsivaizduojamas tik sutikus ateivį ar ateivę iš plačiojo kosmoso, ne iš Vilniaus.

Tokį įspūdį susidariau ne tik aš. Internautas iš Facebook grupės „Mūsų Palanga“ net nepatingėjo „kosminės“ debatų dalies surašyti.

Ją skelbiu žemiau ir palieku patiems palangiškiams nuspręsti, kas aplankė Palangos Kurhauzą.

S.Grigorian: Aš noriu paklausti šiandien susirinkusių čia salėje – kelinta šiandien yra diena? Kuri diena? 

Vedėjas: Ta prasme? Lapkričio 24 – oji. Jūs to klausiate? 

S.Grigorian: Ketvirtadienis? Taip? 

Vedėjas: Taip, ketvirtadienis. Kur jūs čia lenkiate? 

S.Grigorian: Kur mes šią dieną randamės?... Kur mes esame šiandien? Kur mes dabar sėdime? Kurhauze? Palangoje? Mes tikrai esame Palangoje? 

Š.Vaitkus: Nežinote, kur yra Kurhauzas, kur yra Palanga? 

S.Grigorian: Mes esame Palangoje, taip? 

Vedėjas: Jūs turite omenyje ...? 

S.Grigorian: Gerbiami kolegos ir visi... Anksčiau aš buvau 90 – 60 – 90. Vėliau buvau vadinama įvairiausiais gražiausiais visokiais epitetais, kokia aš esu ir nesu. Dabar yra jo „arkliukas“ – „Vilniuje gyvenanti moteris“. Aš, tiesą sakant, nesuprantu... Nors suprantu... Šitas žmogus arba pasamdęs asmeninį detektyvą, arba vaikščioja iš paskos... 

E.Kuznecova: Svetlana, baikite taip mojuoti rankomis, tiesiai man į veidą... 

Š.Vaitkus: Gal vis dėlto galime grįžti prie diskusijos temų? 

S.Grigorian: (kalba, bet neįmanoma suprasti turinio). 

Vedėjas: Na... Gerai... Žiūrėkit... 

S.Grigorian vedėjui: Palaukit! 

S.Grigorian Š. Vaitkui: Yra etikos taisyklės. Noriu paprašyti laikytis… Jei jūs turite kažkokias asmenines nuomones ir neturite idėjų… 

Š.Vaitkus: Šiandien mes apie darbus kalbame. 

S.Grigorian Š. Vaitkui: Tai ir kalbėkit apie darbus. Aš tai nesakau, kad jūs kosmose gyvenantis kosmonautas. Tiesa? 

Vedėjas: Gerai… Dabar… 

S.Grigorian: Dabar… Grįžtame prie darbų! 

Matyt, ne tik aš, bet ir kiti debatų dalyviai nesuprato tokios S. Grigorian „kosminės“ tirados – gūžčiojo pečiais ir suabejojo, ar S. Grigorian gerai jaučiasi ir – baisu ir ištarti – ar tikrai ji nėra ateivė – net ne iš Vilniaus, o iš plačiojo kosmoso?

Oi, tik nepulkite skrebenti dar vieno skundo Vyriausiajai rinkimų komisijai – girdi, užsipuoliau kandidatę moterį. Tarp kitko, ji iškėlė ir man įdomių svarstytinų dalykų, pavyzdžiui, – didesnio Tarybos komitetų ir komisijų posėdžių skaidrumo.

Bet žodžių iš dainos – kosminės tirados iš debatų – neišmesi. Ji įeis į Palangos politikos istoriją.

Kai S. Grigorian sutikau Palangos senosios gimnazijos šimtmečio minėjime, aš jai pasakiau, ko gero, eilinį savo komplimentą: „Svetlana, jūsų išgyvenamumas – neįtikėtinas. Jūs ir branduolinę bombą , ir ateivių desantą, jeigu jis nusileistų Palangoje, išgyventumėte.“

Bet, prisipažinsiu, abejonė liko: o kas, jeigu ji vis tik – ateivė? Ar patikėsime Palangos vairą ateiviams? Būtinai palauksiu kitų kandidatų į merus debatų, kad įsitikinčiau S. Grigorian žmogiškumu. 

Linas JEGELEVIČIUS

„Palangos tiltas“ redaktorius

 

Jūsų komentaras:

kestutis 2022-12-06 08:13 (IP: 162.158.222.233)
Čia , Palangos liga. Mobingas prieš tuos kurie turi savo nuomone, tiek laikraštyje tiek taryboje.

Jura 2022-12-05 07:55 (IP: 162.158.222.176)
O Palanga kurortas ar babuliu norinčių ramybes pensionata? Klausimas redaktoriui... Kodėl Palangą leidžia prisistatyti, aplipinti visur buteliais, sandėliukais kuriuose gyvena asobos vasara iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir poto jiems pataikauja uždrausdamos muzika, šokius ir taip naikindama kurorto veidą ir dvasia... Tai lai perkelia laidojimo namus į basanke ir visi liūdni vaikščios, babules diena pagiedos ir miegoti po panoramos

Partietis 2022-12-04 20:17 (IP: 172.69.52.130)
Siaubas, ką ji rūko ??? Įsivaizduoju, kiek ji dar pridarys nesąmonių :) :) :) LSDP Palangoje žemiau plintuso, na nejaugi nėra normalių žmonių kas mūsų skyrių galėtų vesti, o ne tempti žemyn į dugną.? Pirmininke Blinkevičiūtę prašom pagalbos !!!!!!

redaktoriui 2022-12-03 12:14 ([email protected] / IP: 172.68.102.153)
jei toki tokiu pavadinti galima butu. manau, kad teisingiau ji pati raseiva vadinti. na bet ne apie tai. esme, ta, kad to straipsneko paskirtis atvirai asmenine. speju, kad raseiva turi savu asmeniniu polinkiu I grigorian, kurie , matyt, kaip tai jos atzvilgiu nesirealizavo. o apie susitikimo gilesni apatarima- va cia tai tikrai , kaip iki menulio.

Adelina 2022-12-02 20:05 (IP: 172.69.52.131)
Šaunuolis Redaktorius, viešinkit šios kosmonautės nusišnekėjimus. SVETIMA GĖDA SVIETA PALANGAI.

socdemas 2022-12-02 19:26 (IP: 172.68.138.111)
Jegelevičiau, pats esi ateivis. bet 'moteris' ar 'panelė' (kaip iš tikrųjų, reikia klausti mero), nevaldo emocijų ir šneka ne kaip kandidatė. rimtų kandidatų Palangoje be 'amžino' nėra. gal kada nors ateis jauna karta?

Arnoldas 2022-12-02 18:57 (IP: 172.68.138.111)
Gėda redaktoriui, nusileidžiant iki „skalbinių skalbimo purve“. Ar miesto laikraštis jau tapo „15 kapeikų“ geltonąja spauda? Toks vaizdas, jog kitokios nuomonės, kaip „koncervatoriškoji“, Palangoje negali būti?...Paimkit iš bet kokio Tarybos posėdžio „iš konteksto“, bet kokio nario ištrauką, gausite tokį patį „ateivišką“ kalbos dėstymą.

Taip pat skaitykite

Ekstremalaus sporto varžybos Karramba okupuoja Palangos paplūdimyje esančią mini rampą ant kurios jėgas surems geriausi BMX ir SKATE atletai!


Palangos Kurhauze surengta diskusija „Žinau, ką renku“, kurią organizavo to paties pavadinimo Jaunimo politikos stebėsenos tinklas, buvo mažų mažiausia keista, su leksika, kuri, ko gero, būtų labiau būdinga kada nors žmonėms užmezgus pirmąjį kontaktą su nežemiškos kilmės protinga civilizacija – ateiviais.  


Remontuoti būstą ar patalpas gali tekti gan dažnai. Tačiau kas kiek laiko remontuoti – normalu, o kas kiek – per retai ar per dažnai? Aišku, vienareikšmiško atsakymo niekur tikrai nerasime, bet galime pasvarstyti apie tai, kokios tendencijos pasaulyje ir mūsų šalyje yra dažniausios bei kaip remontuoti būtų teisingiausia. Taigi, kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?


Dar vasarą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė įvairiaus rango šalies politikų – ir vietos Tarybų narių – turto deklaracijas už 2020 metus. Socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius yra vienas turtingiausių ne tik Palangos miesto savivaldybės Tarybos, bet ir visos Lietuvos politikų. Deklaruoto didžiausio turto 2020 metais sąraše tarp visų kitų šalies įvairaus lygio politikų yra...


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Kai Antano („Palangos tiltui“ vyro pavardė yra žinoma, Antanas yra laikraščio bičiulis – L. J.) marti susapnavo ryškų sapną, kuriame jo prieš kelis metus mirusi žmona, sapne vilkėjusi ryškią šviesią suknelę, sode šypsodamasi raškė didelius obuolius, ne tik ji, bet ir Antanas laužė galvą: „Ką toks sapnas galėtų...


Žurnalas „Reitingai“ ir DELFI paskelbė turtingiausių šalies politikų 50-ą. Jame 42-ąją vietą užima Palangos miesto Tarybos narys Domininkas Jurevičius, 2018 metais deklaravęs turto už 1,45 milijono eurų. Beveik 1,2 mln. eurų verti politiko įsigyti žemės sklypai.


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius