Santuokos lietuviškame paplūdimyje nėra geidžiamiausios: kas atbaido poras

Palangos tiltas, 2024-08-31
Peržiūrėta
484
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vestuvių paplūdimiuose jaunavedžiai vengia. FOTO: SHUTTERSTOCK/DELFI
Vestuvių paplūdimiuose jaunavedžiai vengia. FOTO: SHUTTERSTOCK/DELFI

Santuokos ceremonija išties yra viena įsimintiniausių akimirkų gyvenime ir kiekviena pora tą nori patirti įspūdingai. Kartais būsimiems sutuoktiniams ta įamžinimo vieta tampa lietuviškas pajūris. 

Santuokų registruota mažiau 

Šiais metais Palangoje santuokų buvo registruota mažiau: iki rugpjūčio 23 dienos Palangoje registruotos 154 santuokos, o 2023 metų tuo pačiu laikotarpiu – 166 santuokos.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė sako, kad populiariausias santuokų mėnuo šiais metais buvo rugpjūtis. „Paprastai darbo dienomis, kai registruojamos santuokos, susituokia apie 4 poras, o štai išskirtinę datą – 2024-08-24, šiais metais santuokai pasirinko net 7 poros“, – sako ji. 

Anot pašnekovės, konkrečiai pajūryje šiais metais registruotos 3 santuokos. Pasirinktos vietos santuokai – paplūdimyje, kur Rąžė įteka į jūrą, taip pat – vadinamasis Pasaulio kraštas Kunigiškiuose bei vilos „Auska“ teritorijoje.

Ž. Žulkuvienės sako, kad paplūdimys nėra patogi vieta iškilmingai ceremonijai. „Vestuvininkai visuomet patraukia pajūryje besiilsinčių poilsiautojų dėmesį, nemaža dalis jų ateina pažiūrėti ceremonijos, pakliūva į fotografų kadrus, patys filmuoja ir fotografuoja jaunuosius. Nelabai patogu šventiškai pasipuošusiems vestuvininkams, ypač – aukštakulnius avinčioms moterims ir vaikščioti po pajūrio smėlį“, – patikino pašnekovė.

Pašnekovės tikinimu, dažniausiai poros Civilinės tuokiasi metrikacijos skyriuje, tarp išvykstamųjų santuokų populiariausia vieta – Birutės parkas. Parke ceremonijai renkamasi rotonda, mažasis parteris, rožynas, Birutės kalnas. 

„Išvykstamosioms santuokoms paprastai būna iš anksto papuošiama ceremonijos vieta – tuo pasirūpina patys vestuvininkai: įrengiamos gėlėmis puoštos arkos, samdomi muzikantai, sustatomos kėdės ceremonijos svečiams, patiesiami kilimai, šventės vieta papuošiama balionais ir pan.“, – papasakojo pašnekovė.

Ž. Žulkuvienės teigimu, išvykstamosios santuokos darbuotojams reikalauja papildomo pasiruošimo – reikia laiko nuvykti į vietą, taip pat būtina atsižvelgti į oro sąlygas.

Specialių reikalavimų nėra 

Pašnekovė sako, kad nėra konkrečios vietos, kur pajūryje galima tuoktis. „Tuokiantis ne Civilinės metrikacijos skyriuje, o pavyzdžiui, prie jūros, Savivaldybės leidimų nereikia. Kitais atvejais reikalingas suderinimas su privačios teritorijos savininku, jei pasirenkama privati teritorija. Pavyzdžiui, Palangos Birutės parko administracija ir pan.“, – sakė pašnekovė. 

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėja Gintarė Butkienė sako, kad išvažiuojamųjų santuokos ceremonijų taip pat buvo fiksuota, bet pajūris nėra mėgstamiausia vieta santuokai.

„Pažymėtina, jog sezono metu Klaipėdos pajūryje yra gausu poilsiautojų, o organizuojant tokią asmeninę šventę norisi privatumo, todėl pajūris nėra populiariausia vieta išvažiuojamai santuokos registravimo ceremonijai Klaipėdos mieste. Jei būsimi sutuoktiniai nusprendžia santuoką registruoti prie jūros, tai dažniausiai būna privačioje erdvėje (kavinėje, restorane ir pan.) ant jūros kranto ar atokiau kopose“, – teiga savivaldybės atstovė. 

Klaipėdos miesto civilinės metrikacijos skyrius šiais metais užregistravo 34 santuokas pasirinktose vietose, 8 iš jų pajūryje. Santuokos registravimas pasirinktoje vietoje turi neprieštarauti viešajai tvarkai, gerai moralei, nekelti pavojaus gyvybei ar sveikatai.

„Populiariausia jaunavedžių santuokos registravimo vieta – Klaipėdos universiteto Botanikos sodas, netgi 18 porų susituokė, toliau kavinės, restoranai, viešbučiai vėsiuoju metu“, – sako pašnekovė. 

Anot jos, anksčiau neretai jaunavedžiai dar pasirinkdavo jachtas ar kitus laivus („Meridianą“), tačiau šiemet laive registruota tik 1 santuoka, dar viena bus registruojama minėtoje vietoje. „Labai neįprastų pageidavimų dėl santuokos vietos jaunieji neišreiškia“, – akcentavo G. Butkienė.

Audinga Satkūnaitė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Santuokos ceremonija išties yra viena įsimintiniausių akimirkų gyvenime ir kiekviena pora tą nori patirti įspūdingai. Kartais būsimiems sutuoktiniams ta įamžinimo vieta tampa lietuviškas pajūris. 


Popiežiui Pranciškui praėjusių metų gale leidus laiminti tos pačios lyties poras, Julius ir Jonas, gėjų pora iš Vilniaus, norėtų palaiminimą gauti Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – abu vaikinai yra tikintys ir myli Palangą – tačiau kurorto klebonas Kęstutis Balčiūnas jiems aiškumo nesuteikia.


Palangos Kurhauze surengta diskusija „Žinau, ką renku“, kurią organizavo to paties pavadinimo Jaunimo politikos stebėsenos tinklas, buvo mažų mažiausia keista, su leksika, kuri, ko gero, būtų labiau būdinga kada nors žmonėms užmezgus pirmąjį kontaktą su nežemiškos kilmės protinga civilizacija – ateiviais.  


Miesto meras Šarūnas Vaitkus niekada neslėpė, kad jo šeima – žmona Vilma ir trys vaikai, dukros Gabija, Ieva ir sūnus Domantas – yra jo didžiausias gyvenimo turtas. Dvidešimt pirmųjų santuokos metinių proga Š. Vaitkus ketvirtadienį, spalio 21 dieną, paliko jautrų įrašą savo Facebook puslapy.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Vestuvių metinės – tai nepaprastos sukaktys, kadangi jos žymi santuokinį kelią, bendrą gyvenimą bei visas sutuoktinių įveiktas kliūtis šiame, bendrame augime. Viena gražiausių švenčių poros gyvenime yra vestuvės, tačiau po to kiekvieni metai, gali simbolizuoti tik dar gražesnę, prasmingesnę šventę. Kiekvienos metinės turi savo prasmę, simbolį, tad šiandien viskas apie tai nuo 1-ųjų iki 10-ųjų...


Po neseniai palangiškius ir miesto svečius sukvietusio prisėsti „Palangos stalo“ pasigirdo nuomonių, kad šventei reikia naujų idėjų, naujo postūmio. O kas kitas, jei ne jaunimas gali pasiūlyti šaunių verslo idėjų?


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Rūta STANIULYTĖ Vis daugiau porų ryžtasi santuoką užregistruoti ne Civilinės metrikacijos biure, o kitose erdvėse, esančiose Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Ceremonijos metu norėdami matyti jūrą, žmonės netgi perkasi nekilnojamąjį turtą Palangoje ir čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą.


Teisingumo ministerija parengė teisės aktų projektus, kuriais liberalizuojama santuokų sudarymo tvarka. Joje numatyta, kad santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama ne tik civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, bet ir savivaldybės nustatytose reprezentacinėse vietose. Siūloma šią tvarką įteisinti nuo rugsėjo l dienos, o už ceremoniją ne santuokų rūmuose jaunavedžiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius