Prieš debatus Kretingoje – viltys į jaunimą ir nusivylusius rinkėjus

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-19
Peržiūrėta
1432
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien, 17 val. 30 min., vyks kandidatų Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatai
Šiandien, 17 val. 30 min., vyks kandidatų Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatai

Prieš kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatus praėjusį pirmadienį., socialiniuose tinkluose neišvengta strėlių ir strėliukių jų organizatorių adresu: kodėl suplanuoti debatai Palangoje vėliau buvo perkelti į Kretingą? Kodėl „Facebook“ debatų reklaminiame makete puikuojasi keturi veidukai, nors juose ketino dalyvauti daugiau kandidatų.

 Kretinga pasirinkta dėl kelių priežasčių

 Iniciatyvos „Žinau, ką renku“, organizuojančios tokius debatus jau trečius metus, koordinatorė Aušra Diržinskaitė „Palangos tiltui“ sakė, kad Kretinga buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių.

„Pirmiausia, patys kretingiškiai parodė labai didelę iniciatyvą, sulaukėme labai daug prašymų, kad debatai vyktų Kretingoje, – sakė ji. – Antra, pati moderatorė (Rita Miliūtė) yra kretingiškė, todėl ir jos noras buvo, kad debatai vyktų Kretingoje, kurią ji geriau žino nei Palangą“.

„Žinau, ką renku“ socialiniame tinkle „Facebook“ apie debatus Kretingoje skelbė tokią informaciją: „Kviečiame žmones susipažinti su kandidatais, užduoti jiems savo klausimus ir tiesiogiai išgirsti atsakymus. Artėjant Seimo rinkimams kviečiame susipažinti su kandidatais Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje. Tai nebus įprasti debatai, kuriuos stebime per televizorių rinkiminio laikotarpio metu. Šįkart politikai ateis pas mus, jaunus žmones, ir diskutuos mums svarbiomis temomis. Šį iššūkį priėmė: Vaidotas Bacevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Jolita Vaickienė (Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis), Nerijus Stasiulis (Lietuvos centro partija), Antanas Vinkus (Lietuvos socialdemokratų partija)“.

 Jaučiasi ignoruojama

 Bet Janė Narvilienė, Lietuvos laisvės sąjungos (Liberalų) kandidatė, teigė, kad jos niekas net nesiteiravo, ar ji juose dalyvausianti. Moteris dėl to liejo nuoskaudą: „Mane valdžia ignoruoja. Tai manęs nepristato su kitais kandidatais kuriame nors laikraštyje, tai mano nuotraukėlės į debatų maketą neįdeda. Aš, žinoma, dalyvausiu debatuose. Kaip galėčiau nedalyvauti?“.

Nepaisant ignoravimo, ji ketino debatuose dalyvauti, anot jos, „išdidžiai atstačiusi krūtinę“ ir vylėsi, kad debatuose visiems kandidatams bus duotos vienodos galimybės.

„Tikiuosi, kad neatsitiks taip, kaip Šventojoje, kur vykusiame bendruomenių renginyje organizatoriai liejo panegirikas tik socialdemokratams ir jų kandidatui. Kiti kaip „durneliai“ sėdėjo klausydamiesi“, – prisiminė kandidatė.

A. Diržinskaitė iš „Žinau, ką renku“ sakė, kad buvo pakviesti visi kandidatai į debatus.

„Tik kažkas pasakė, kad serga, vienas kandidatas negalėjo juose dalyvauti dėl darbo reikalų, o su viena kandidate nepavyko susisiekti“, – aiškino debatų atstovė. Anos jos, jeigu kandidatas ar kandidatė, iš anksto nepranešę apie dalyvavimą debatuose, vis tik juose pasirodytų, jiems juose būtų, žinoma, leista dalyvauti.

 Kandidatas susirgo

 Kai kuriems kandidatams pasirodyti nemažo šurmuliuko sukėlusiuose debatuose sutrukdė liga.

„Prastai jaučiuosi. Pasigavau kažkokią kvėpavimo takų infekciją, turiu nedarbingumą. Apmaudu“, – „Palangos tiltui“ sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Arūnas Merkelis.

Ar debatuose ketino dalyvauti „tvarkiečių“ kandidatas Edgaras Bernotas, sužinoti nepavyko – jo telefonas šiandien popiet tylėjo.

O Darbo partijos kandidatui Vytautui Ročiui koją pakišo prieš du mėnesius vakar ir šiandien Vilniuje numatyta Darbo inspekcijos darbuotojų atestacija.

„Taip, dvi dienas buvau joje, o praleisti jų negalėjau. Gaila, kad taip nutiko, bet ką padarysi – debatus turėsiu praleisti“, – sakė V. Ročys, kuris yra Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjas.

Socialdemokratų kandidatas Antanas Vinkus pastebėjo, kad ne visiems buvo paaiškinta, kodėl debatai buvo perkelti iš Palangos į Kretingą. „Bet man iš esmės yra tas pats, kur juose dalyvauti. Tikiuosi, kad debatai vyks korektiškai“, – prieš juos vylėsi ambasadorius.

 Skatina jaunimo pilietiškumą

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Vaidotas Bacevičius prieš debatus Kretingoje, Šv. Antano rūmuose, kalbėjo trumpai kaip visada: „Debatai naudingi, svarbi politinės kultūros dalis“.

Konservatorius pastebėjo, kad tokie debatai itin patrauklūs jaunimui. „Jeigu debatai prisidės, kad didės jaunimo politinis sąmoningumas, pilietiškumas, tai tokių debatų nauda bus neabejotina“, – sakė V. Bacevičius.

Centro partijos kandidatas Nerijus Stasiulis tikino esąs debatams „puikiai pasirengęs“ ir negailėjo karčių žodžių sisteminėms partijoms. „Pasižiūrėkime: per 25 metus Lietuva jų buvo nustekenta, kad kažin ar blogiau jau gali būti. Per visus tuos metus Vyriausybių vadovais buvo arba TS-LKD arba LSDP atstovai. Gal jau laikas atėjo tai pakeisti?“ – klausė N. Stasiulis.

Anot jo, ne žmonės yra viskuo – ir politika – nusivylę, o buvo lig šiol valdžioje buvusių partijų ir jų atstovų nuvilti. „Apie tai ir kalbėsiu per debatus“, – atskleidė N. Stasiulis.

Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Jolita Vaickienė į „Palangos tilto“ skambučius šiandien neatsakė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tiesa nemėgsta daug žodžių. Pažvelkite į šias dvi nuotraukas – į TS-LKD Palangos skyriaus kandidatų bei jo artimiausių ketverių metų plano Palangai pristatymą Kurhauze antradienį, vasario 21 d., susirinko beveik pilna salė, į merų debatus Palangos senojoje gimnazijoje – vos saujelė.


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Prieš kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatus praėjusį pirmadienį, socialiniuose tinkluose neišvengta strėlių ir strėliukių jų organizatorių adresu: kodėl suplanuoti debatai Palangoje vėliau buvo perkelti į Kretingą? Kodėl „Facebook“ debatų reklaminiame makete puikuojasi keturi veidukai, nors juose ketino dalyvauti daugiau kandidatų.


Po neseniai palangiškius ir miesto svečius sukvietusio prisėsti „Palangos stalo“ pasigirdo nuomonių, kad šventei reikia naujų idėjų, naujo postūmio. O kas kitas, jei ne jaunimas gali pasiūlyti šaunių verslo idėjų?


Palangos jaunimą mokė saugiai elgtis vandenyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliams kurorto paplūdimyje primintos saugaus elgesio vandenyje taisyklės. Padėti skęstančiajam, suteikti pirmąją pagalbą bei užbėgti nelaimei už akių juos mokė profesionalūs gelbėtojai, budintys centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje.


„Mano viltys ir mano svajonės“

Alfredas PUMPULIS, 2012 04 26 | Rubrika: Jūros vaikai

Dienos iki pirmųjų abiturientų egzaminų skrieja kaip vėjas. Jau prieš kelerius metus „suaudę“ mintį kur nori studijuoti abiturientai kelia pavydą vis dar neapsisprendusiems. Kokios mintys, norai bei lūkesčiai „verda“ abiturientų galvoje?


Palangos oro uosto direktorės Jolantos Jucevičiūtės išvyką į užsienį praėjusios savaitės pradžioje gaubė paslaptis. Buvo spėliojama, kad direktorė, atstovaujanti Susisiekimo ministerijai, užsienyje veda derybas su keliomis oro bendrovėmis dėl skrydžių į Palangą.


Kasmet  Palangoje netenkama daug protingų žmonių, kurie neradę darbo ar dėl kitų priežasčių išvyksta gyventi ir dirbti į užsienį. Palangoje visiems yra skaudžiausia, jog masiškai išvyksta į užsienį jaunimas. Vieni jaunuoliai ieškosi darbo, kiti – išvyksta studijuoti, tačiau Palangos pedagogai baiminasi, jog išvykdamas jaunimas studijuoti į užsienį liks ten gyventi ir savo ateitį sies...


Papirkinėjo rinkėjus?

„Palangos tilto“ informacija, 2011 02 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį prie Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Gintaro g. 33 Tarybos narys Vaidas Šimaitis, besišnekučiuodamas su pažįstamais asmenimis, pastebėjo, kad į savivaldybės pastatą, kuriame įsikūrusi balsavimo apylinkė, vienas po kito užeina asocialūs asmenys. Kadangi jau prasidėjęs išankstinis balsavimas, vyrui kilo įtarimas, kad einančių iš anksto balsuoti...


Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 13 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį miesto savivaldybėje, vykusiame konkurse dėl nustatytų viešųjų vietų prekiauti ir teikti paslaugas Šventosios seniūnijoje bei vežti keleivius kinkomuoju transportu, nuomoti vandens dviračius ir valtis komisijai pateiktos net devyniasdešimt devynios paraiškos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius