Priimti sprendimus trukdė... lyginis politikų skaičius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-01-29
Politikai nepritarė trims V. Dantos pristatytiems sprendimų projektams dėl sklypų detaliųjų planų.

Politikai nepritarė trims V. Dantos pristatytiems sprendimų projektams dėl sklypų detaliųjų planų.

52-ajame septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, kurio darbotvarkėje buvo numatyti 37 klausimai, iš 21 išrinktojo politiko dalyvavo 16. Šis lyginis skaičius porą kartų „pakišo koją“ balsuojant: balsams pasiskirsčius 8 prieš 8, kai pirmininkavęs posėdžiui vicemeras Saulius Simė „susilaikydavo“, gautas rezultatas glumino ir pačius Tarybos narius.

A. Karačionkai teks dar padirbėti
Pirmąjį kartą tokio rezultato pasiekta balsuojant dėl pačios dienotvarkės. Tarybos narys Edmundas Krasauskas pasiūlė išbraukti iš jos klausimą dėl Kontrolės komiteto sudarymo. Bediskutuodami tarpusavyje dėl E. Krasausko išsakytų motyvų, Tarybos nariai taip suspaudė mygtukus, kad paskui patys ilgai skaičiavo: kai rezultatas 8:8, klausimas išbrauktas, ar ne? Suskaičiuota, kad neišbrauktas.
Antrą kartą panaši situacija susidarė svarstant klausimą dėl Palangos senosios gimnazijos direktoriaus. Nuo 1983-ųjų Senajai gimnazijai vadovavęs Algirdas Karačionka prašė nuo sausio 31-osios atleisti jį šalių susitarimu iš užimamų pareigų. Savivaldybės administracijoje buvo parengtas ne tik atitinkamas sprendimo projektas, bet ir nupirkta gėlių bei pasirengta padėkoti ilgamečiam gimnazijos direktoriui už jo darbą.
Tačiau A. Karačionkai teks dar mėnesį padirbėti iki kito Tarybos posėdžio. Balsavimo rezultatai susidėliojo taip: aštuoni politikai balsavo „už“, vienas „prieš“ ir septyni susilaikė. Rezultatas ir vėl 8:8, o kadangi posėdžiui pirmininkavęs S. Simė (pirmininkaujančio balsas tokiu atveju yra lemiamas) taip pat susilaikė, sprendimas nebuvo priimtas.
Tiesa, kitu klausimu, balsuojant dėl Palangos rinkliavų centro direktoriaus Gintaro Žukevičiaus atleidimo iš darbo, nesusipratimų nebūta ir gėlės įteiktos. Nuo 2009-ųjų vasario Rinkliavų centrui vadovavusio G. Žukevičiaus darbo sutartis nutraukta jam pačiam prašant.

Vis dėlto atidėjo
O štai klausimą dėl Kontrolės komiteto sudarymo vis dėlto teko atidėti.
Sprendimo projekte buvo numatyta sudaryti Kontrolės komitetą iš 6 Tarybos narių: Juliaus Tomo Žulkaus, Mindaugo Skritulsko, Edmundo Krasausko, Albino Stankaus, Vytauto Stalmoko, Sauliaus Simės. Mero siūlymu Kontrolės komiteto pirmininku buvo numatyta paskirti E. Krasauską, jo pavaduotoju – J. T. Žulkų.
E. Krasauskas dar kartą – kaip ir prieš svarstant dienotvarkę – perskaitė savo pareiškimą, kuriame jis atsisako būti paskirtas Kontrolės komiteto pirmininku, nes, jo teigimu, šis sprendimo projektas parengtas pažeidžiant Vietos savivaldos įstatymo 14 straipsnio 2 dalį.
„Kontrolės komitetas turi būti sudarytas iš opozicijos atstovų, taip, kaip yra ir kitose savivaldybėse, ir Seime. Pasakykite man, kas iš kitų siūlomų komiteto narių, be manęs, yra opozicijoje? Ir kaip jūs įsivaizduojate tokio komiteto darbą, jei aš vienas kokiu nors klausimu būsiu „prieš“, o visi kiti – „už“? Vėjai kažkokie, o ne komitetas“, – piktinosi E. Krasauskas.
M. Skritulsko teigimu, nei įstatymai, nei reglamentai šiuo atveju pažeidžiami nėra. Opozicijai vienareikšmiškai priklauso Kontrolės komiteto pirmininko postas, kiti nariai deleguojami proporcingai Taryboje esančioms frakcijoms. Beje, trys iš opozicijoje esančių Tarybos narių atsisakė pasiūlymo dirbti Kontrolės komitete – tai kas belieka?
E. Krasauskui pusiau rimtai, pusiau juokais pasakius, kad jo juk negalima prievarta skirti Kontrolės komiteto pirmininku, dar kartą balsuota dėl šio klausimo atidėjimo. Šįkart balsai pasiskirstė taip, kad klausimas buvo atidėtas.

Atmetė tris detaliuosius planus
O apskritai vienas iš paskutiniųjų šios kadencijos Tarybos posėdžių vyko gan sklandžiai ir greitai – beveik apsieita be jokių priešrinkiminių šou ar kalbėjimo dėl kalbėjimo. Na, neskaitant jau tradicija tapusių Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus pasisakymų posėdžio pradžioje. Politikas teiravosi, kodėl vis „neužkuriamas“ biokuro katilas bei išsakė priekaištus atsakymus į jo paklausimus rengiantiems valdininkams, kurie vėluoja šiuos atsakymus pateikti. O savo kalbos pabaigoje jis vicemerui S. Simei įteikė idant pastarasis merui Šarūnui Vaitkui perduotų į polietileninį maišelį susuktą baltą pirštinę ir pakvietė, kad „rinkimų kompanija būtų balta ir švari“.
Iš kitų svarstytų sprendimų projektų buvo pritarta beveik visiems, išskyrus tris su teritorijų planavimu susijusius klausimus.
Nepritarta žemės sklypo Žilvičių g. 11 detaliajam planui. Kaip kolegoms priminė Tarybos narys Remigijus Kirstukas, šis sklypas yra Kunigiškėse ir patenka į teritoriją, kuriai dar užpernai rugpjūtį Tarybos sprendimu nutarta rengti specialųjį planą. Politikai sutarė, kad, nepatvirtinus šio dar teberengiamo dokumento, nelogiška būtų tvirtinti smulkesnius teritorijų planavimo dokumentus.
Taip pat nepatvirtinti detalieji sklypų Užkanavės g. 31 ir Ošupio takas 9 bei 9A planai. Pirmu atveju abejonių kilo dėl pastatų, patenkančių į griežčiausią pakrantės apsaugos zoną, rekonstrukcijos, antru atveju, išklausius Viliaus Gedgaudo pateiktą informaciją, suabejota dėl minėtų sklypų žemės nuosa
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantino laikotarpiu sumažėjus keleivių srautui, nuo balandžio 1 d. iki karantino pabaigos sumažinamas reguliaraus susisiekimo maršrutų skaičius mieste. Kai kurie reisai nutraukiami.


Facebook/Palangostiltas sekėjų skaičius perkopė 3 000

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

"Palangos tilto" paskyra socialiniame tinkle Facebook žymi malonų pasiekimą - mūsų sekėjų skaičius šiandien, spalio 26-ąją, perkopė 3 tūkstančius. Vadinasi, tiek žmonių visoje Lietuvoje ir už jos pasiekia "Palangos tilto" žinutės.


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Palangoje auga gyventojų skaičius  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Gyventojų registro duomenimis, Palangoje šiuo metu gyvena (yra deklaravę savo gyvenamąją vietą) viso 17 543 žmonės: 9 649 moterys ir 7894 vyrai. Beje, Palanga yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojų skaičius per metus, nors ir nežymiai, bet išaugo.


Priimti sprendimus trukdė... lyginis politikų skaičius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 29 | Rubrika: Miestas

52-ajame septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, kurio darbotvarkėje buvo numatyti 37 klausimai, iš 21 išrinktojo politiko dalyvavo 16. Šis lyginis skaičius porą kartų „pakišo koją“ balsuojant: balsams pasiskirsčius 8 prieš 8, kai pirmininkavęs posėdžiui vicemeras Saulius Simė „susilaikydavo“, gautas...


Už gražesnio ir tvarkingesnio miesto – įžvalgūs, kelis ėjimus į priekį numatantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus ir jo devynių padalinių vadybininkų protai ir virš šimto mieste ir Šventojoje triūsiančių komunalininkų rankos. Bet miesto komunalinio ūkio bendrovė jau baigia išsemti savo žmogiškuosius ir...


Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas