Reklamos skleidėjams – valdžios malonė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-13
Peržiūrėta
1713
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą sumažino vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje pagal patvirtintą įrangos schemą mokesčio dydžius. Reklamos skleidėjams itin ptraukliose vietose  nustatytas pradinis rinkliavos mokestis net perpus mažesnis nei skelbtas anksčiau. Už reklamą ant tūrinių reklaminių įrenginių, esančių Vytauto ir J.Basanavičiaus gatvėse, nustatytas rinkliavos dydis siekia 2 tūkst. 200 litų, o norintiems reklamuoti dvipusiuose įrenginiuose, kurie išmėtyti po visą centrinę miesto dalį ir pakraščiuose, mokesčio dydis siekia nuo 450 iki 800 litų.

 

Neperkama prekė?

Sprendimo projektą pristačiusio vicemero Rimanto Garolio teigimu, tenka vietinės rinkliavos dydį mažinti perpus, nes jau įvyko konkursai, tačiau norinčiųjų dalyvauti neatsirado. Jei, anot vicemero, prekė neperkama, reikia mažinti jos kainą, nes prarandami pinigai.

Su vicemeru nesutiko opozicijai atstovaujantis Giedrius Šatkauskas, kuris teigė, kad keista girdėti tokius vicemero žodžius, nes kai kurios reklamos agentūros domėjosi galimybe reklamuotis. Joms buvo atsakyta, jog esą nebėra reklamos plotų.

 

Plotai – be konkursų

Tarybos narys Mindaugas Skritulskas paprašė paaiškinti situaciją, nes kyla įtarimų, jog kai kurioms okupavusioms reklamos rinką mieste firmoms be jokių konkursų atiduoti skydai. Taip jis norėjo sužinoti, kodėl, nuskriaudžiant biudžetą, suteikiama galimybė šioms įmonėms gauti pelno ir kas su jomis juo dalijasi. Politikas taip pat paprašė atsakyti į klausimą, ar buvo šio projekto antikorupcinis įvertinimas bei kodėl vicemeras pristato klausimą, nes pagal naująjį Tarybos veiklos reglamentą pristatyti turi atsakingo už leidimų išdavimą Verslo ir turto skyriaus vadovas.

Vicemeras teisinosi, esą jam pavesta kuruoti šią sritį, pridūręs, jog kai kurių skyrių specialistai nesugeba atlikti šio darbo, todėl jam tenka stovėti tribūnoje.

 

Pratęsimai atgaline data

Tėvynės sąjungos frakcijos Taryboje narys Šarūnas Vaitkus, rodydamas savivaldybės Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymus apie sutarčių pratęsimą reklamą skleidžiančioms bendrovėms „JCDecaux LIETUVA“ ir „Apostera“, klausė, kodėl nenutraukiamos sutartys su šiomis įmonėmis ir kodėl įsakymai pasirašomi atgaline data. Pavyzdžiui, anot politiko, direktoriaus balandžio 10 dienos įsakyme nurodoma išduoti leidimus minėtoms reklamos agentūroms iki kovo 31 dienos. Padėtis, Š.Vaitkaus nuomone, skandalinga. „Suprantama, kad turint tokį užnugurį, dalyvauti skelbiamuose konkursuose nėra jokios prasmės, nes reikia tik susitarti... Su bendrove „JCDecaux LIETUVA“ sutartis sudaryta 2005 metais, o vėliau nurodomi sutarties priedai – susitarimai. Šiai bendrovei suteikiami išskirtiniai ir patraukliausiose miesto gatvėse esantys reklamos plotai, tad stebėtis, kodėl nedalyvaujama konkursuose, neverta“, - kalbėjo politikas.

 

Negali tapti sistema

Savivaldybės Administracijos direktorius V.Kuznecovas suskubo aiškinti, esą šios įmonės jau ne vienerius metus dirba kurorte, o kol bus skelbiamas konkursas, susitariama ir leidžiama skleisti reklamą, nes jos tvarkingai sumoka vietinės rinkliavos mokestį.

Vicemeras R.Garolis vis dėlto pripažino, kad tokia įsigalėjusi tvarka negali tapti sistema, tačiau dėl sutarčių nutraukimo su šiomis bendrovėmis komentarų nebuvo. Tarybos nariai, pasvarstę, gal rinkliavą kontroliuoti reikėtų patikėti įsteigtam Rinkliavų centrui, nusprendė dar kartą sumažinti rinkliavos dydį už reklamą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Į redakciją paskambinęs palangiškis pasiguodė, jog atėjusioje sąskaitoje už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą įrašyta, jog jie nuomojasi konteinerį už 8 eurus. „Jeigu taip, tuomet mes galime ir nenuomoti to konteinerio“, – sakė palangiškis, pabijojęs, jog atsirado naujas mokestis, kurio iki šiol nematęs.  


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Mobilios reklamos be leidimo kaina – tūkstantis litų

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą skirti 1 tūkst. Lt baudą UAB „Srava“ direktoriui Robertui Draskiniui už tai, kad jis, neturėdamas Savivaldybės administracijos leidimo, miesto teritorijoje skelbė mobilią išorinę reklamą „spalva dažų centras“ ant automobilio, stovėjusio Bangų g. 11A, priekabos tento.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.


Reklamos skleidėjams – valdžios malonė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą sumažino vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje pagal patvirtintą įrangos schemą mokesčio dydžius. Reklamos skleidėjams itin ptraukliose vietose  nustatytas pradinis rinkliavos mokestis net perpus mažesnis nei skelbtas anksčiau. Už reklamą ant tūrinių reklaminių įrenginių, esančių Vytauto ir...


Reklamos skleidėjams teks kovoti konkursuose

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 17 | Rubrika: Miestas

Pernai įsigaliojus Lietuvos Respublikos Rinkliavų įstatymo pataisoms, reglamentuojančioms naują tvarką dėl leidimų išdavimo įrengti išorinę reklamą ne tik ant Savivaldybei priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų, bet ir visoje kurorto teritorijoje, sausio pabaigoje miesto Tarybos sprendimu patvirtinta nauja nuostatų redakcija bei vietinės rinkliavos dydžiai pagal teritorijų...


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 13 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius