Reklamos skleidėjams teks kovoti konkursuose

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-18
Peržiūrėta
423
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sudarė komisiją

Vasaros sezonas ne už kalnų, tad valdžia suskubo tvarkyti miesto reklamos ūkį. Šiomis dienomis savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas patvirtino komisiją, kuriai pavesta organizuoti konkursus bei išaiškinti nugalėtojus, pasiūliusius didžiausią rinkliavos mokesčio dydį už leidimą reklamuotis ant savivaldybės teritorijoje esančios reklaminės įrangos, išdėstytos pagal patvirtintą schemą.

 

Mokestis pagal zonas

Naujojoje tvarkoje numatyta, jog leidimas reklamuotis kurorte išduodamas metams, o trumpalaikei išorinei reklamai – mėnesiui. Už vieno mėnesio reklamą nustatyti rinkliavos dydžiai pagal zonas. Jei reklaminio įrenginio plotas iki 2 kv. m, pirmojoje zonoje, aprėpiančioje teritoriją nuo Vytauto gatvės iki paplūdimio, vienam mėnesiui kainuos 50 litų, antrojoje zonoje nuo Vytauto gatvės iki Klaipėdos plento – 30 litų, o trečiojoje zonoje, kuriai priklauso visos likusios Palangos ir Šventosios miesto dalys, – 15 litų. Jei reklaminis plotas daugiau nei 2 kv. m ir daugiau nei 10 kv. m, tai atitinkamai, kurioje zonoje yra reklama, didėja ir rinkliavos mokestis. Didžiausia suma, kurią teks pakloti reklamos skleidėjui už daugiau nei 10 kv. m plotą patraukliausioje kurorto dalyje siekia 120 litų.

 

Leidimai atgaline data

Kad buvo pamiršta ir nesirūpinta, kaip surinkti mokesčius už išorinę reklamą, akivaizdžiai įrodo Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo šių metų balandžio 10 dienos įsakymas, kuriuo  bendrovėms „Apostera“ ir „JCDecaux LIETUVA“ be jokių konkursų išduoti leidimai reklamuoti produktus. Įmonei, kuri  kurorto reklamos rinkoje dirba nuo 2005 metų, „JCDecaux LIETUVA“ leista įrengti reklamą nuo praėjusių metų gruodžio 14 d. iki šių metų kovo 14 d.  mieste esančiose įrengtose vitrinose  Kretingos ir Ganyklų, Plytų ir Ronžės, Kęstučio ir S.Daukanto, J.Basanavičiaus ir Meilės alėjos, Vytauto ir Senojo turgaus, Jūratės ir J.Biliūno, S.Dariaus ir S.Girėno, S.Daukanto ir Vytauto gatvių sankirtose bei ant kolonų, kurios stūkso Virbališkės tako ir Klaipėdos plento sankirtoje, ir skydų prie miesto ligoninės bei kitose patraukliose miesto vietose. Tas pats pasakytina ir apie dar anksčiau, net 1998 metais, Palangoje įsitvirtinusią bendrovę „Apostera“, kuriai suteikta galimybė teikti reklamos paslaugas nuo šių metų sausio 1 d. iki kovo 31 d. ant transporto laukimo paviljonų, kurių yra keturi, bei ant trijų reklaminių stendų, esančių centrinėje miesto dalyje.

 

Rinkliava pateks į biudžetą

Pasak Verslo ir turto skyriaus vyriausiosios specialistės Žanetos Žulkuvienės, leidimai ir mokestis bus paskaičiuotas nustatyta tvarka. „Jei nebuvo sutvarkyti dokumentai, dar nereiškia, kad reklamos nebuvo. Šios dvi įmonės paduodavo prašymus, bet kol nebuvo skelbtas konkursas, tol joms suteikta galimybė reklamuotis. Bet kuriuo atveju, reklamos skleidėjai, vystantys veiklą kurorte ne vienerius metus, dirba tvarkingai ir paskaičiuotą rinkliavos mokestį sumoka. Tad rinkliava už reklamą į savivaldybės biudžetą pateks “, - aiškino specialistė.

 

Konkursai artimiausiu metu

Verslo ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Ž.Žulkuvienė patikino, kad netrukus bus skelbiamas konkursas dėl leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje pagal patvirtintą išdėstymo schemą. Iš viso miesto centrinę dalį apimančioje teritorijoje yra nustatytos 33 vietos reklamai ant dvipusių ir tūrinių reklaminių įrenginių bei paplūdimyje ant 99 persirengimo kabinų. Konkursinės vietos išorinei reklamai skelbiamos metams ir pradiniai rinkliavos dydžiai svyruoja nuo 900 litų iki 4 tūkst. 400 litų. Už paplūdimyje nuo Birutės kalno iki Kunigiškių ant persirengimo kabinų reklamą nustatytas rinkliavos dydis trims mėnesiams, o mokesčio pradinis dydis – 70 tūkst. litų.

Skyriaus specialistės teigimu, leidimai išduodami ir trumpalaikiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos miesto vadovams kilus įtarimų dėl statybos leidimo, išduoto vienbučiam gyvenamajam namui Užkanavės g. 28 A, teisėtumo, Savivaldybės administracija dar birželį kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei paprašė atlikti patikrinimą ir informuoti apie jo rezultatus. Šią savaitę gauta minėtos institucijos išvada patvirtino, kad...


Paskutiniojo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu politikai susirėmė dėl bendrovės „Vasaros vėjas“ prašymo suteikti jiems rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatą. Vieni politikai teigė, jog dera suteikti 90 proc. lengvatą – ko ir prašė bendrovė – kiti sutiko su pasiūlytąja 50 proc. lengvata, treti abejojo, ar verta...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


„Sodra“ patvirtino naują tvarką

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 30 | Rubrika: Miestas

Prieš šv. Kalėdas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba patvirtino naują tvarką, kurioje numatyta, kad draudėjai pranešimus apie apdraustuosius ir socialinio draudimo įmokas turės pateikti kiekvieną mėnesį.


Reklamos skleidėjams – valdžios malonė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą sumažino vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje pagal patvirtintą įrangos schemą mokesčio dydžius. Reklamos skleidėjams itin ptraukliose vietose  nustatytas pradinis rinkliavos mokestis net perpus mažesnis nei skelbtas anksčiau. Už reklamą ant tūrinių reklaminių įrenginių, esančių Vytauto ir...


Reklamos skleidėjams teks kovoti konkursuose

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 18 | Rubrika: Miestas

Pernai įsigaliojus Lietuvos Respublikos Rinkliavų įstatymo pataisoms, reglamentuojančioms naują tvarką dėl leidimų išdavimo įrengti išorinę reklamą ne tik ant Savivaldybei priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų, bet ir visoje kurorto teritorijoje, sausio pabaigoje miesto Tarybos sprendimu patvirtinta nauja nuostatų redakcija bei vietinės rinkliavos dydžiai pagal teritorijų...


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius