Rugsėjo 1-ąją mokiniai susilaukė gimnazijos direktoriaus pirmojo pamokymo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-01
Peržiūrėta
1130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjo 1-ąją mokiniai susilaukė gimnazijos direktoriaus pirmojo pamokymo

Vakar nuskambėjo mokyklų skambučiai, kviečiantys mokyklų mokytojus bei moksleivius grįžti į klasės suolus. Prasidėjo nauji mokslo metai: vieniems patys pirmieji, kitiems – paskutiniai.

 

„Palangos tilto“ žurnalistai apsilankė Palangos senosios gimnazijos rugsėjo pirmosios šventėje. Nuo per vasaros atostogas nesimačiusių moksleivių veidų nedingo šypsenos, nesiliovė kalbos – kas kiek paaugo, išgražėjo ar suvyriškėjo.

Puošniai atrodantys vyresniųjų klasių moksleiviai neslėpė jaudulio, jog tai patys paskutiniai metai mokykloje. Beveik kiekvienas moksleivis rankose laikė po puokštę gėlių, kurios buvo skirtos klasės auklėtojoms bei pačioms mylimiausioms ir rūpestingiausioms mokytojoms. Norisi tikėti, jog gražios, margaspalvės puokštės įrodo abipusę moksleivio bei mokytojo pagarbą, supratingumą bei norą tobulėti.

Prie mokyklos Rugsėjo 1-osios proga buvo pakelta Lietuvos trispalvė vėliava bei skambėjo Lietuvos himnas, kurį lydėjo moksleivių plojimai. Tai nepraslydo pro ausis mokyklos direktoriui Algirdui Karačionkai, kuris savo kalbą pradėjo pamokymu, jog po Lietuvos himno plojimų nereikia.

 „Sveiki sugrįžę į mokyklą! Džiugu, jog mūsų tiek daug. Senąją gimnaziją šiais mokslo metais lankys 642 moksleiviai. Tikiuosi, jog nauji mokslo metai bus kupini noro mokytis bei pažinti“, - savo kalboje sakė mokyklos direktorius A. Karačionka.

Šioje gražioje šventėje dalyvavo miesto mero pavaduotojas Saulius Simė, kuris savo kalboje paminėjo, jog ir pats kadaise yra baigęs šią mokyklą ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.

Garbės raštai buvo įteikti stropiausiems mokyklos mokiniams, pasiekusiems gerų rezultatų istorijos, informacinių technologijų, raiškiojo skaitymo, vokiečių kalbos ar sporto olimpiadose. Kiekvieną apdovanojimo atsiimti einantį moksleivį lydėjo gausūs plojimai bei džiaugsmingi šūksniai.

Pasibaigus oficialiajai daliai klasės auklėtojų lydimi, moksleiviai grįžo į savo mokyklų suolus.

Prasidedant mokslo metams į pirmas klases laukiama ateinant 31 tūkstančio šalies mokinukų. Mokyklas baigs 37 tūkstančiai abiturientų Lietuvos vidurinėse mokyklose ir gimnazijose. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, ketvirtadienį į šalies mokyklas susirinko 400 tūstančių moksleivių. Lyginant su pernai metais, tai yra 20 tūkstančių moksleivių mažiau.

Moksleiviai vakar dalyvavo ir nemokamame V. Baumilos koncerte Vasaros estradoje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalui „Reitingas“ analizuojant šalies pagrindinių mokyklų rezultatus, pastebėta, jog pasiekimų rezultatai skiriasi net penkis kartus. Pastaruoju metu vertintojų pliekiamos mokyklos sulaukia itin aštrios kritikos: kaip taip gali būti, jog mokiniai savo žiniomis atsilieka net dvejais metais. Kurorto pagrindinės mokyklos, paaiškėjo, nėra jau tokios prastos...


Penktadienį nuaidėjo pirmasis naujųjų mokslo metų skambutis, sukvietęs visus mokinukus sugrįžti į mokyklų suolus. Tądien visas dėmesys skiriamas švietimo bendruomenei – sveikinimai, puokštės gėlių, šypsenos... Džiugu, jog šiemet į pirmą klasę žengė daugiau pirmokėlių. Jiems tai neeilinė diena, atvėrusi duris į nepakartojamų įspūdžių kelionę....


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Kovo pabaigoje Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko tęstinio tarpmokyklinio projekto „Kuriu, nes myliu“ piešinių konkurso laureatų šventinė popietė. Šiame projekte dalyvauja Palangos pradinės mokyklos, „Baltijos“, Vlado Jurgučio bei Šventosios pagrindinių mokyklų pradinukai. Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, mokiniai...


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Storės mokyklų direktorių piniginės

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 23 | Rubrika: Miestas

Artimiausiame posėdyje, kuris įvyks sausio 26 dieną, Taryba rengiasi tvirtinti švietimo įstaigų direktorių priedų prie tarnybinių atlyginimų nustatymą 2012 metams. 20 procentų priedas bus skiriamas Sanatorinės mokyklos direktoriui, 15 procentų dydžio priedus gaus Senosios gimnazijos, Švietimo pagalbos tarnybos direktoriai, 10 procentų didės lopšelių-darželių...


Vakar nuskambėjo mokyklų skambučiai, kviečiantys mokyklų mokytojus bei moksleivius grįžti į klasės suolus. Prasidėjo nauji mokslo metai: vieniems patys pirmieji, kitiems – paskutiniai.


Nustatytos mokyklų aptarnavimo teritorijos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto taryba 2009-2010 mokslo metams nustatė bendrojo lavinimo mokyklų aptarnavimo teritorijas pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Nuspręsta, jog Senajai gimnazijai aptarnavimo teritorija nenustatoma.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius