Saugus greitis – išsaugotos gyvybės

Palangos tiltas, 2017-06-26
Peržiūrėta
395
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saugus greitis – išsaugotos gyvybės

Šešiamečio Iževsko (Rusija) gyventojo Aliošos žūtis po automobilio ratais, kur berniuko kraujyje buvo surastas alkoholis (2,7 promilės),šokiravo ir visko mačiusius teisėsaugos organus. Visuomenė ir pakartotiniam tyrimui (ekshumacijai) pasirengę tėvai laukia nepriklausomos ekspertizės išvadų. Šis pretendento neturintis įvykis įvyko svetimoje šalyje,o kokia padėtis mūsų mažoje Lietuvėlėje.

Truputį statistikos
Paskutiniais duomenimis, per avarijas Lietuvos keliuose žūsta tris kartus daugiau žmonių nei Europoje. 5-7 proc. Lietuvos vairuotojų važinėja išgėrę. Per 13 metų (1990–2003) Lietuvos keliuose žuvo 11 tūks.127 žmonės. Pagal keliuose žūvančių vaikų skaičių Lietuva Europoje atsilieka tik nuo Rusijos. Ar galėtume šiandieną ranką pridėję prie širdies ‚pasidžiaugti“, jog iš 212 įvykių, įvykusių praėjusiais metais,kuriuose nukentėjo vaikai, žuvo tik dešimt. Kiti liko invalidais, arba,duok Dieve, „išsisuko“tik lengvu išgąsčiu. Prisiminus, kiek Lietuvoje gyventojų,kraupus nutikimas Rusijoje yra tik lašas dideliame vandenyne. Ar mažametis Alioša tapo įkaitu sufabrikuotoje byloje, parodys laikas. Tačiau jau šiandien yra aišku: jauno žmogaus gyvenimas sudužo į šukes.

Vaikus reikia saugoti
Ilgus metus gyvendama Anglijoje žinojau,jog čia vaikams gyventi gera. Jais rūpinasi valstybė ir tėvai. Šalia mano namų buvo pradinukų mokyklėlė. Taip paprastai į jos teritoriją niekas negali patekti,o po užsiėmimų griežtai vaikas yra atiduodamas tėvams į rankas. Pasibaigus pamokoms, specialia apranga apsivilkusi jauna ir visada besišypsanti mergina su specialiu STOP ženklu rankoje kiekvieną dieną stovėdavo perėjoje ir saugiai praleisdavo vaikus. Ne kartą ir aš pasinaudojau jos paslaugomis. Anglijoje galioja taisyklės:jei ėjai ne per perėją ir tave partrenkė mašina – pats kaltas. Gatvėse ar automagistralėse nepamatysi iš po krūmų lindinčių policijos patrulio mašinų.Tam nėra reikalo.Jeigu viršijai leistiną greitį – pašto dėžutėje surasi pranešimą dėl baudos mokėjimo.Tas pats galioja vairuotojams,kurie transporto priemonę palieka netinkamoje vietoje. Mieste apstu mokamų stovėjimo aikštelių.

Girtam prie vairo – kalėjimas
Baudas moka ir lietuvaičiai. Tačiau autoavarijų,kurios įvyko dėl girto vairuotojo kaltės, nemažėja.Teko bendrauti su lietuve,kuri pagauta išgėrusi prie vairo UK,buvo atsidūrusi kalėjime.Negaliu pasakyti, kiek truko jos įkalinimas,tačiau gerai žinau,jog kelis mėnesius iš eilės ji privalėjo praeiti savotišką „vairavimo“ mokyklą iš naujo. Su ja kasdien bendravo psichologai. Šiandien moteris tapo abstinente ir toliau sėkmingai vairuoja automobilį.
Anglijoje transporto priemonėmis naudojasi tiek jaunas,tiek senas.Amžiaus cenzo nėra. Vairavimo mokyklų instruktoriai savo darbą atlieka ypatingai gerai.

Sugriežtintos baudos
Palangiškis, Anglijoje dirbantis „Stagecoach UK Bus“ autobusų kompanijoje pasakojo apie sugriežtintas baudas visiems eismo dalyviams.Taigi,jeigu greičio ruožas yra 20 mylių per valandą, o važiavai 30 m/val. greičiu, teks pakloti pusę uždirbtų pinigų (jei per savaitę gauni 400 sv.ster., teks sumokėti 200) ir dar gausi 3 baudos taškus.Didesnis nusižengimas –didesnės baudos: piniginės baudos,vairavimo teisių ir laisvės atėmimas. „Štai tokios baudos turėtų būti.Tada Lietuvoje žmonės nebebandytų policininkus papirkti. Juk saugus greitis –mažesnė avarijų ir žūčių tikimybė“, – įsitikinęs jau dešimtmetį svetimoje šalyje dirbantis vairuotojas.

Irena VALUŽĖ

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.


Šešiamečio Iževsko (Rusija) gyventojo Aliošos žūtis po automobilio ratais, kur berniuko kraujyje buvo surastas alkoholis (2,7 promilės),šokiravo ir visko mačiusius teisėsaugos organus. Visuomenė ir pakartotiniam tyrimui (ekshumacijai) pasirengę tėvai laukia nepriklausomos ekspertizės išvadų. Šis pretendento neturintis įvykis įvyko svetimoje...


Kaip ir kasmet, spalio mėnesį vyko prevencinė akcija „Būk saugus, moksleivi“, kurios tikslas – pateikti pradinių klasių moksleiviams gaisrų prevencijos ir saugaus elgesio buityje žinias, supažindinti su taisyklėmis, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, su bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paskirtimi.


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Šimtai   emigruojančių ir prieš Lietuvą bambančių žmonių, vargu, ar susimąsto, dėl ko tūkstantinės minios rinkosi ginti Lietuvos nepriklausomybės 1991-ųjų sauso 13-ąją. Ką dabartiniams paaugliams reiškia ši tautai juodu kaspinu perrišta data? Koks jaunųjų pašnekovų požiūris į sausio 13-tąją?


Kaip sustabdyti klimato kaitą? Kaip tinkamai naudotis gamtos resursus, kad jų nepritrūktų mūsų vaikams? Ar užteks ateinančioms kartoms svarbiausio žemėje gyvybės šaltinio – vandens?


Palangos policijos rūpestis – saugus miestas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 23 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos policijos komisaras Jurgis Kažys atsiskaitė už praėjusiųju metų veiklą. Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo vicemeras Rimantas Garolis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vytautas Kazlauskas, Palangos miesto apylinkės vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė, Palangos parapijos klebonas Algis Genutis, Visuomeninės tarybos...


Klaidžiojant po turtingąją Palangos praeitį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Niekas nepaneigs, kad sparčiai metams bėgant keitėsi Palangos miestas. Kilo rūmai ir nyko, vietoj jų išdygo nauji, tradicines miesto šventes keitė dar išradingesnės, kūrėsi aktyvūs kolektyvai, kai kurie sugebėdami išlaikyti savo dvasią iki šių dienų, keisdami tik pasitraukusius žmones... Visais laikais nesikeitė tik nuolatinis vasaros sambrūzdis, sukeltas čia atvykstančių poilsiautojų, o...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius