Skambutis vėl pakvietė į mokyklas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-02
Skambutis vėl pakvietė į mokyklas

„O mes vaikai, o mes – pasaulis“, – nepaisydami už lango žliaugte žliaugiančio rudens lietaus šiltoje, jaukioje gėlėmis ir šypsenomis pražydusioje Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – kaip, ko gero, visose Palangos ir ne tik Palangos mokyklose – pirmosios naujų mokslo metų dienos proga dainavo tiek moksleiviai, tiek mokytojai, tiek tėveliai, tiek svečiai. Išklausę sveikinimo kalbų skambant niekada nepasensiančio mokyklinio varpelio trelėms bei aplodismentams išsiskirstė į savąsias klases, kad vėl pradėtų iki vasaros truksiančią kelionę po mokslo bei žinių pasaulį.

Pirmokėliai labai
jaudinosi

Labiausiai šventės laukė ir labiausiai jaudinosi tie, kurie pirmą kartą žengia pro mokyklos duris. Šventojoje šiais metais – septyni pirmokai, o be jų pirmąkart mokyklinio varpelio skambesį išgirdo penkiasdešimt Palangos pradinės, keturiasdešimt aštuoni „Baltijos“ bei keturiasdešimt penki Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų pirmokėliai. Jaudulio neišvengė ir per šimtą Senosios gimnazijos pirmokų – tegu jie jau devintą kartą girdi rugsėjo pirmąją skambantį į pirmą pamoką kviečiantį skambutį, bet pirmąkart jis skamba pirmojoje gimnazijos klasėje.
Iš viso Rugsėjo pirmąją į Palangos mokyklas atėjo 1 tūkst. 822 moksleiviai: 85 jų mokysis Šventosios pagrindinėje, 192 – Pradinėje, 466 – „Baltijos“, 512 – V. Jurgučio pagrindinėse mokyklose ir 567 – Senojoje gimnazijoje.
Šventosios pagrindinės mokyklos salėje rugsėjo pirmąją vos tilpo susirinkusieji į pirmąją pamoką. Direktorės pavaduotojos ugdymui Danutės Petkienės gražiai pasveikinti su labu rytu – o jis esąs labas net ir tada, kai nešviečia saulė – svarbu, kad visi būtų susirinkę draugėn, – mokiniai, mokytojai, moksleivius atlydėję tėveliai ir svečiai su malonumu klausėsi mergaičių dueto atliekamos dainos ir tyliai pritarė prasmingiems jos žodžiams „Telaimina Dievas mums kelią, te skamba vaikystės daina“.
Pirmojo skambučio lydimi į salę žengė svarbiausi šio ryto dalyviai – pirmokai ir devintokai. Skambant Lietuvos himnui, suplevėsavo devintokų Gabijos Petrauskaitės ir Dovydo Rekašiaus pakelta mūsų valstybės vėliava.

Pasveikino su Mokslo ir žinių diena
Pirmąją pamoką pradėjo Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė, pasveikinusi visus su pačia gražiausia ir prasmingiausia švente – Mokslo ir žinių diena. Diena, kuria prasideda nauji mokslo metai, nauji darbai, diena, kuri atneša naujas mintis, ieškojimus ir atradimus, besitęsiančius visus mokslo metus. Ir naujus pažadus patiems sau: stropiai mokytis, būti pakantiems – tiek mokiniams mokytojų atžvilgiu, tiek mokytojams – mokinių. Diena, su kuria siejamos ir naujų pasiekimų ne tik moksluose viltys.
„Nuoširdžiai linkiu visiems mums didžiulės sėkmės, laimės ir gero starto – nes juk gera pradžia – pusė darbo“, – linkėjo visai mokyklos bendruomenei direktorė.
Daug gražių žodžių Mokslo ir žinių dienos proga šventojiškiams tarė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
„Kiekvienas rugsėjis, svetingai atverdamas mokymosi įstaigų duris, įneša į mūsų gyvenimą ne tik šventinį jaudulį, bet ir naujų žinių troškimą. Kartu su Mokslo ir žinių diena prasideda mūsų ar mūsų vaikų kelias į žinių pasaulį. Nelengvas kelias, tačiau kartu dovanojantis ir daugybę atradimo akimirkų bei pažinimo džiaugsmą. Nuoširdžiai linkiu, kad kiekvieno iš jūsų startas į šią pažinimo kelionę būtų sėkmingas ir prasmingas. Te visus mokslo metus pedagogus bei jų auklėtinius lydi abipusė pagarba, supratimas, noras dalintis savo atradimais ir žiniomis. Te netrukus prasidėsiantis rugsėjis atvers jums naujas galimybes, te maži jūsų atradimai virsta dideliais“, – kalbėjo miesto meras, pridūręs, jog jis turi vilties, kad ir tie, kurie šiandien paskutinį kartą girdės skambantį pirmąjį skambutį, ir tie, kurių kelionė į mokslo ir žinių šalį šiandien tik prasideda, per visus mokslo metus sugebės pasisemti žinių tiek, kad galėtų teisingai pasirinkti tolesnį gyvenimo kelią ir pratęsti savo tėvelių darbus, skirtus Šventajai ir Palangai.

Sveikino ir seniūnas, ir meras
Moksleivius, jų tėvelius bei mokytojus sveikino ir Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas, išreiškęs viltį, kad auganti karta iš vyresniųjų semsis ne tik mokslo žinių, bet ir išmoks atskirti, kas yra gerai, o kas – blogai. „Linkiu pasiekti visko, apie ką svajojate“, – sakė E. Čilinskas.
Visų lūkesčių ir svajonių išsipildymo buvo linkėta patiems mažiesiems – Šventosios pagrindinės mokyklos pirmokams, kuriems pirmoko pasus įteikė Palangos meras Š. Vaitkus.
O kad mažieji būtų pastebimi ir mokykloje, ir gatvėje, įmonės „Saugi pradžia“ vardu Arūnas Šeižys įteikė knygelių ir atšvaitus.
Ypatingų sveikinimo žodžių bei padėkos miesto Tarybos vardu iš mero Šarūno Vaitkaus bei mokyklos vardu iš direktorės Valdos Šarkienės sulaukė trylikametė Gabija Petrauskaitė. Šios, mokytojos Nijolės Šauklienės ugdytinės sukurtas laiškas pirmą kartą šalies istorijoje pateko tarp trijų geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso darbų. Lietuvos atstovei atiteko bronza. Šių metų epistolinio rašinio konkurso tema – „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“. Šventojiškė G. Petrauskaitė savo laiške krikštamotei aprašė tiek lietaus lašelių muziką, tiek vandens stokojančių planetos gyventojų patiriamus sunkumus.     
Beje, kaip pabrėžė V. Šarkienė, 42-ą kartą rengtame epistolinio rašinio konkurse šiemet dalyvavo apie 1,5 milijono moksleivių iš 60 šalių. Lietuvoje nacionaliniame konkurso etape dalyvavo per šimtas šalies mokyklų, kurios pateikė 120 darbų. Tad Gabijos bronza – lyg dovana tiek Šventajai, tiek Palangai, tiek visai Lietuvai.
„Būkime geri vieni kitiems. Ir silpnesniems, ir stipresniems, piktesniems – gal pajutę mūsų gerumą, ir jie pasidarys geresni. Nepamirškime, kad visada vieni kitų galime paprašyti pagalbos“, – tokiais žodžiais D. Petkienė, skambant Šventosios pagrindinės mokyklos himnui, palydėjo moksleivius į savo klases.

Jūsų komentaras:

Graži šventė ! 2013-09-03 08:59 (. / IP: 86.100.60.112)
-Te nepailsta sparnai...Sekmės visiems !

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien esame laisvi skaityti, mąstyti, keliauti, mokytis. Atvirose ir šviesiose bibliotekose sudėta knygų, žurnalų, vyksta įvairūs renginiai, kuriuose dalinamasi žiniomis, patirtimis ar tiesiog gerai leidžiamas laikas.Knygos, žinių kelias pas skaitytoją į namus ne visada buvo paprastas. Lietuviška knyga, periodinė spauda ištisą keturiasdešimtmetį brendo ir...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Prie Palangos „BC Palanga“ komandos vairo – naujas strategas. Nuo 2016–2017 metų sezono ekipą treniruos 36 metų kretingiškis Povilas Šakinis. Nors trenerio pareigos buvusiam krepšininkui yra naujas iššūkis, tačiau P. Šakinis – gerai Palangoje pažįstamas veidas. 2014–2016 metų sezonais lietuvis rungtyniavo būtent...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Skambutis vėl pakvietė į mokyklas  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 02 | Rubrika: Miestas

„O mes vaikai, o mes – pasaulis“, – nepaisydami už lango žliaugte žliaugiančio rudens lietaus šiltoje, jaukioje gėlėmis ir šypsenomis pražydusioje Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – kaip, ko gero, visose Palangos ir ne tik Palangos mokyklose – pirmosios naujų mokslo metų dienos proga dainavo tiek moksleiviai, tiek mokytojai...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas