Socialdemokratų Palangos skyriuje – demokratijos deficitas

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-10-24
Peržiūrėta
194
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialdemokratų Palangos skyriuje – demokratijos deficitas

 

 

 

 

 

 

Už viešą kritiką Socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkui Danui Paluckui, iš partijos pašalinti Viktoras Gecas ir Justinas Masalskas, pasiskundę LSDP Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) Vilniuje dėl, jų manymu, nepelnyto pašalinimo, sulaukė EPK palankaus sprendimo. Bet, regis, taškas istorijoje dar nepadėtas.

Nesuderinamas su LSDP statuto nuostatomis

Komisija šių metų rugsėjo 10-ąją nustatė, kad toks partijos bendražygių pašalinimas yra „nesuderinamas su LSDP statute įtvirtintomis nuostatomis“.

Buvo konstatuota, kad J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo klausimas turėjo būti sprendžiamas jiems dalyvaujant, tokiu būdu suteikiant jiems teisę apginti savo poziciją.

Komisija pastebėjo, kad abiems socialdemokratams nebuvo išdėstytos „aiškios“ jų pašalinimo iš LSDP partijos narių sąrašo priežastys.

Partijos Etikos ir procedūrų komisija nutarė pripažinti negaliojančiu LSDP Palangos skyriaus Tarybos šiais metais liepos 17-ąją bei skyriaus Etikos ir procedūrų komisijos liepos 4-ąją protokolu priimtą sprendimą dėl J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo iš LSDP narių.

Taip pat įpareigoti partijos Palangos skyriaus tarybą iš naujo nagrinėti klausimą dėl abiejų palangiškių pašalinimo iš partijos narių.

Komisija taip pat įpareigojo partijos Palangos skyriaus tarybą raštiškai informuoti J. Masalską ir V. Gecą apie posėdžio datą – suteikti teisę abiems dalyvauti svarstyme.


 Pašalino už akių

Priminsime, kad „Palangos tilto“ straipsniuose „Ant raudonos socialdemokratų rožės jojančiam D. Paluckui partija – kaip savo ūkis“ ir „LSDP Palangos skyrių purto skandalai“ rašėme, kad J. Masalskas ir V. Gecas viešai suabejojo, ar teisingai elgėsi skyriaus pirmininkas D. Paluckas, kuris, taikydamasis į direktoriaus vietą valstybinėje kurorto įmonėje „Baltija“, mynė kelius pas jau atsistatydinusią ūkio ministrę Birutę Vėsaitę, valdžiusią poilsio namus „Baltija“.

Abu partijos bičiuliai taip pat atkreipė dėmesį, kad partijos skyriaus sąraše – daugiausiai yra ne palangiškiai, o kituose rajonuose registruoti asmenys.

Už kalbėjimąsi su žiniasklaida J. Masalskui ir V. Gecui buvo parodytos partijos durys.

Dar vasarą, liepos 17-ąją, įvykusiame partijos skyriaus tarybos posėdyje, jie buvo pašalinti iš LSDP narių. Į posėdį abu net nebuvo pakviesti.

Kurorto socialdemokratų lyderis D. Paluckas neigė, kad V. Gecą ir J. Masalską iš partijos išgrūdo dėl bendravimo su vietos žiniasklaida.

„Buvo abu pašalinti už Socialdemokratų partijos ir bendražygių žeminimą, – „Palangos tiltui“ teigė D. Paluckas, bet išsamiau nekomentavo. – Tai – partijos skyriaus vidaus reikalas“.

Tokį skyriaus tarybos sprendimą – iš partijos išvaryti – vyrai apskundė LSDP Etikos ir procedūrų komisijai.

 

Džiaugiasi, kad komisija įvertino objektyviai

Tačiau Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos nutarimą dėl J. Masalsko ir V. Geco skundo, J. Masalskas ir V. Gecas bei D. Paluckas interpretuoja skirtingai.

Abu skyriaus pirmininko nemalonę užsitraukę palangiškiai mano, kad tokiu nutarimu komisija nurodo, kad jų narystė partijoje turėtų būti atstatyta.

„Manau, kad Etikos ir procedūrų komisija tinkamai įvertino mūsų pašalinimo aplinkybes ir todėl mums priėmė palankų sprendimą. Kadangi LSDP komisija panaikino Palangos skyriaus tarybos liepos 17-osios sprendimą dėl mūsų pašalinimo, vadinasi, teisiškai mūsų teisinė padėtis yra iki to sprendimo – tai yra mes esame Lietuvos Socialdemokratų partijos narių sąraše. Kadangi skyriaus nutarimai buvo pripažinti neteisėtais, skyrius net neturi imtis kokių nors procedūrinių veiksmų“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Gecas.

„Niekada nesijaučiau kaltas – kaip nors pamynęs partijos įstatus ar pažeminęs partijos vardą, todėl tokio komisijos sprendimo širdyje ir laukiau“, – sakė J. Masalskas.

Nors į LSDP EPK posėdį buvo kviestas tik D. Paluckas, jame dalyvavo ir skyriaus pirmininko pavaduotojas A. Vadeika bei V. Kesminas.

„Buvo keista LSDP būstinės Vilniuje koridoriuje matyti energingai vaikščiojantį kitą LSDP narį Gintautą Palucką, kuris galbūt atėjo palaikyti jaunesniojo brolio Dano Palucko, bet jis į komisijos darbą nesikišo. Vis tik tai pasirodė keistas sutapimas, juolab, kad susirinkimas vyko po darbo valandų“, – pastebėjo socialdemokratai V. Gecas ir J. Masalskas.

 

Užuomina skyriaus pirmininkui „susiprotėti“?

Nors po Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo jau praėjo daugiau kaip mėnuo, nei vienam pareiškėjui D. Paluckas nepranešė, kaip jis vykdysiąs komisijos nutarimą.

„Iš D. Palucko – jokio skambučio ar laiškelio. Būtų gražu ir vyriška buvę iš jo sulaukti atsiprašymo ar nors apgailestavimo, bet – nieko panašaus. Mes į jį kreipėmės raštu, kad jis viešai paneigtų kitame miesto laikraštyje paskelbtą mūsų orumą žeminančią informaciją, bet iš jo kol kas jokio atsakymo negavome“, – sakė V. Gecas.

J. Masalskas mano, kad skyriaus taryba, „jau kartą suklydusi“, neturi teisės nepaklusti LSDP EPK komisijos išvadoms.

„Mums ir LSDP komisijos pirmininkas (Kęstutis Virbickas – aut.) akcentavo, kad sprendžiant klausimą dėl asmenų pašalinimo iš partijos yra būtina griežtai laikytis LSDP statuto reikalavimų, kuriuos Palangos skyriaus taryba liepos 17-ąją grubiai pamynė, nes V. Gecą ir J. Masalską iš partijos pašalino jiems nedalyvaujant, t.y. už akių. Taip pat ne vienas komisijos Vilniuje narys draugiškai mums užsiminė, kad komisijos išvadų turi užtekti skyriaus pirmininkui D. Paluckui „susiprotėti“ ir netaikyti vienpusiško – „patinka-nepatinka“ – vertinimo skyriaus nariams“, – sakė J. Masalskas.

Priminsime, kad partijos Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas A. Vadeika, įtariamas partinių dokumentų pasisavinimu, atsipirko papeikimu. Posėdyje, kuriame buvo priimtas toks sprendimas, jis dalyvavo pats, pateikė paaiškinimus ir net balsavo už J. Masalsko ir V. Geco pašalinimą iš partijos, nors pastarieji du net nebuvo pakviesti į posėdį.

V. Gecas teigė, kad komisijos nariai prasitarė, kad juos jau yra pasiekusi informacija apie kai kuriuos abejotinus ir kitus Palangos skyriaus vadovų sprendimus.

 

Sieks įsteigti grupę „Palangiškiai socialdemokratai“

Ketinantys vėl skyriaus veikloje dalyvauti vyrai teigia, kad sieks skyriuje įsteigti grupę „Palangiškiai socialdemokratai“.

„Tokiai grupei užtenka trijų žmonių. Sieksime, kad LSDP Palangos skyriuje būtų daugiausiai palangiškiai, o ne nariai, kurie gyvenamąją vietą yra deklaravę Panevėžyje, Kretingoje ar dar kur nors“, – teigė V. Gecas.

Jis teigė, kad tokia grupė, jei bus įsteigta, nekaišios pagalių D. Paluckui į ratus. „Jis – jaunas, „karštas“, daro klaidų, bet ant jo tulžies neliejame. Juk sprendimas dėl mūsų skyriaus taryboje buvo kolegialus. Žinoma, nemalonu, kad D. Paluckas laiku nesuvokė ir nestabdė tokio sprendimo priėmimo“, – pastebėjo pašnekovas.

Anot jo, D. Paluckas yra kurčias jo prašymams pateikti visą partijos Palangos skyriaus sąrašą, kurio nepateikia susipažinimui jau beveik 3 mėnesius.

„Partijos įstatai garantuoja partijos veiklos viešumą. Jeigu ir toliau būsiu ignoruojamas, neatmetu galimybės, kad kreipsiuosi į partijos pirmininką A. Butkevičių ar tą pačią komisiją“, – sakė V. Gecas.


 

Neteisingai suprato

D. Paluckas „Palangos tiltui“ sakė, kad LSDP Etikos ir procedūrų komisijos nutarimus J. Masalskas ir V. Gecas neteisingai supratę. „Juk aiškiai komisija parašė: iš naujo nagrinėti klausimą dėl judviejų. Įteikę raštišką kvietimą J. Masalskui atvykti į partijos skyriaus tarybos posėdį, jo jame nesulaukėme. Todėl sprendimą priėmėme jam nedalyvaujant. Taryba vėl balsavo už jo pašalinimą. V. Gecas nepriėmė registruoto laiško, todėl dėl jo sprendimas bus priimtas tuomet, kai pavyks tai padaryti“, – sakė Palangos socialdemokratų vadas.

Tik iš žurnalisto sužinojęs apie skyriaus vėl tą patį sprendimą, J. Masalskas teigė: „Pusantro mėnesio gydausi. Niekas man jokio kvietimo atvykti į posėdį neįteikė. Jeigu tai tiesa, graudu, kad skyriaus taryba neįvykdė LSDP Etikos ir procedūrų komisijos nutarimo suteikti ir mums teisę dalyvauti posėdyje – sprendimą vėl priėmė už akių“.

LSDP EPK pirmininkas K. Virbickas nusistebėjo, kad partijos Palangos skyriaus pirmininkas galėjo nevykdyti partijos Etikos ir procedūrų komisijos nutarimo. „Ko gero, tai būtų pirmasis atvejis, jeigu tai tiesa. Mūsų komisija konstatavo, kad skyrius rimtai pažeidė partijos nuostatas, nesuteikdamas teisės abiems asmenims dalyvauti skyriaus tarybos posėdyje, kuriame buvo sprendžiamas jų narystės partijoje klausimas. Tokiais atvejais žmonės turi būti išklausomi“, – sakė K. Virbickas.

Tiek J. Masalskas, tiek V. Gecas neatmetė galimybės pakartotinai kreiptis į komisiją Vilniuje ir į teismą.

Jūsų komentaras:

hmmm 2013-12-18 19:01 (IP: 78.61.104.50)
tebesala

hmmm 2013-12-01 20:12 (IP: 78.61.104.50)
kazko uzzalo laikrastis su naujienomis, panasu i kita palangiski leidinuka, kur straipsniai vos ne metu senumo...

stebetyojui 2013-11-06 13:42 (IP: 78.61.104.50)
blogas tamstos ispudis....Uzsidek stipresnius aaaakinius

to msk 2013-10-27 18:48 (IP: 78.61.104.50)
na ir neskubek, pasiskaityk komentarus apie J.Masalska, nes nesinori kartotis...Buvo apie ji rasyta po keliu straipsniu

Na, 2013-10-26 20:02 (xxx / IP: 84.15.186.39)
O kam čia įdomu ? Na išmetė ,kaip muses iš barščių tai išmetė . Vadinasi taip reikėjo . Ko čia skalaminti ant viso miesto ? Galvoja turbūt ,kad palangiškiams labai rūpi partijų vidaus reikalai ? Naivuoliai ...DDD

Stebėtojas 2013-10-25 12:36 (IP: 78.61.175.229)
Susidaro įspūdis, kad D.Paluckui sudėtinga susiorentuoti tiek Taryboje, ties partijoje, tiek šiaip gyvenime, kadangi visiškai nesimato jo konkrečių darbų. Straipsniai laikraščiuose ar nuotrauka su ministru pirmininku A.Butkevičium dar nėra puikios veiklos požymis.

msk 2013-10-25 02:15 (nxmkk / IP: 79.132.183.50)
kadangi palucko nepazistu, visada stengiausi ji vertinti atsargiai, bet si istorija nemanau, kad atrodo graziai... manau, kad tai tik pozymiai, kad sis vyrukas visgi nera stipri asmenybe... na dar neskubekim..

Taip pat skaitykite

Vakar, ketvirtadienį, vasario 4 d., „Palangos tiltas“ skelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian sakė „Palangos tiltui“, jai...


Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja. 


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisijai priėmus palankų sprendimą iš Palangos skyriaus pašalintiems partijos bičiuliams Justinui Masalskui ir Viktorui Gecui, šie suskubo kurorto socialdemokratų skyriuje įsteigti grupę „LSDP Palangos skyriaus Centro grupė“. Be jų grupėje – ir palangiškis Linas Levickas, nors J....


Priešinęsis partijos nurodymams LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas kartojo burtažodį: „Pas mus – demokratija“, bet jos nesuprato partijos vadovybė: už tai, kad pašalino, o vėliau, Socialdemokratų prezidiumui nurodžius, nesugrąžino partijoje Justino Masalsko ir Viktoro Geco narystės, D. Paluckas praėjusią savaitę sulaukė partijos Etikos ir...


Už viešą kritiką Socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkui Danui Paluckui, iš partijos pašalinti Viktoras Gecas ir Justinas Masalskas, pasiskundę LSDP Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) Vilniuje dėl, jų manymu, nepelnyto pašalinimo, sulaukė EPK palankaus sprendimo. Bet, regis, taškas istorijoje dar nepadėtas.


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius