Šventojoje savivaldybės desantas žadėjo jaunesnės sesės neužmiršti

"Palangos tilto" informacija, 2015-01-26
Peržiūrėta
1618
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje savivaldybės desantas žadėjo jaunesnės sesės neužmiršti

Tęsdami jau tradicija tapusius Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Šventosios seniūnijos bendruomenės darbinius susitikimus, mėnesio viduryje susirinkę bendruomenės atstovai išklausė Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatyto Palangos miesto strateginės veiklos plano, apimančio 2015–2017 metų laikotarpį, metmenis. Didžiausias dėmesys skirtas toms vienuolikos planą sudarančių programų dalims, kuriose kalba eina apie Šventojoje numatomų vykdyti priemonių finansavimą.

Šventajai – ne tik šios seniūnijos programa
Prieš pradėdama daugiau nei valandą trukusią apžvalgą Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė akcentavo, jog finansavimas Šventajai skiriamas ne tik programoje, kuri taip ir įvardijama: Šventosios seniūnijos programos prioritetinės priemonės. Tam tikra lėšų dalis numatoma praktiškai visose programose, ir kartais konkrečius Šventajai tenkančius skaičius sunku išskirti.
Kalbėdama apie lėšų „imliausius“ projektus, A. Kilijonienė atkreipė dėmesį, jog išskiriami du prioritetiniai projektai, kurių koofinansavimui teikiamos paraiškos. Tai – Šventosios kultūros centro rekonstrukcija, pritaikant jį kultūrinėms bei miestelio bendruomenės reikmėms, bei Palangos sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija. Beje, pastarasis rūpinasi ir Šventosios gyventojų sveikatos priežiūra, o gyventojai turi priekaištų: čia dirba tik viena šeimos gydytoja, be to, miestelyje šiuo metu neteikiamos elementariausios paslaugos, ir, tarkim, „pastatyti lašelinę“ tenka vykti į Palangą. Dėl šių problemų direktorė patarė bendruomenei susitikti su Palangos SPC vyriausiąja gydytoja.
Kalbėdama apie Bendrosios programos prioritetines priemones, direktorė akcentavo, jog nuo šių metų vienas iš Viešosios tvarkos skyriuje dirbančių specialistų keturias dienas per savaitę skirs darbui Šventojoje.
Ūkio ir turto programoje numatoma tiek Palangoje, tiek Šventoje tvarkyti daugiabučių kiemus. Taip pat numatoma įrengti Šventojoje dar vieną vaikų žaidimų aikštelę ir bendruomenės paprašyta parinkti jai vietą. Bendruomenės nuomonės bus klausiama ir dėl papildomų treniruoklių įrengimo. Kol kas šventojiškiai, kurių nuomonę palaikė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, linkę treniruoklius „įkurdinti“ ne kur nors prie daugiabučių, o plėsti jų aikštelę prie Šventosios pagrindinės mokyklos.

Dėl aikštės dar tarsis
Perėjus konkrečiai prie Šventosios seniūnijos programos metmenų, akcentuota, jog, kaip ir pernai, miesteliui bus skirta 250 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei 100 tūkst. Lt iš Savivaldybės biudžeto infrastruktūros projektams rengti bei jiems įgyvendinti. Ir, kaip pernai, skirstant šias lėšas bei nustatinėjant darbų prioritetus bus sudaroma bendra bendruomenės ir savivaldybės administracijos atstovų komisija.
Pasak direktorės, bus numatyta lėšų pagrindinei miestelio aikštei rekonstruoti – jau turima ir galimos rekonstrukcijos vizualizacija. Bendruomenės atstovams paprieštaravus, jog minėtieji vizualizacijoje papaišyti siūlymai neatitinka jų lūkesčių – gyventojai tikrai nepageidauja, kad ten atsirastų didelė aikštelė automobiliams statyti, A. Kilijonienė sakė, jog projekto sprendiniai gali keistis, ir su bendruomene bus tariamasi.
Kalbėta ir apie vangokai sprendžiamą viešųjų tualetų problemą. Yra skirta lėšų dar vienam konteineriniam tualetui, kuris veiktų vasaros sezonu, ir tartasi, ar jį pirkti, ar nuomotis. Tačiau bendruomenei aktualesnis buvo stacionarių tualetų remonto klausimas, nes, pavyzdžiui, į centrinį miestelio tualetą vasarą vykstančių švenčių metu įbristi būna sudėtinga. K. Skierui pritarus, jog remontas tiesiog būtinas, A. Kilijonienė pasižymėjo, kad šiam tikslui būtų numatyta lėšų.
Pristatant ekonominės plėtros programą minėta, jog reorganizuotas Turizmo informacijos centras, bus atnaujinama Palangoje bei Šventojoje esanti vizuali informacija bei informacija elektroninėje erdvėje, tad šventojiškiai kviečiami teikti informaciją apie viešbučius, restoranus, kavines, apgyvendinimo paslaugas bei kt.

Uostas – ne vien Palangos galvos skausmas
Dar kartą priminta, jog ieškoma finansavimo Šventosios kultūros centrui renovuoti bei dviems vandens parkams Palangoje ir Šventojoje statyti. Nors tebesvarstoma, gal vandens parkas turėtų iškilti tik Šventojoje.
Priartėjus prie su vandeniu susijusių klausimų, bendruomenės atstovai teiravosi: o kokia situacija dėl Šventosios uosto? Ar Savivaldybė padarė visus namų darbus, kad jis pagaliau būtų statomas?
A. Kilijonienė patikino, jog visa, kas priklauso nuo Savivaldybės, padaryta. Ir net daugiau: derinant projektą Vyriausybėje, kur dabar peržiūrima finansavimo dalis, norėta išbraukti vadinamąją rekreacinę projekto dalį – Palanga išreikalavo, kad ji liktų. Beje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJU) atstovai nėra patenkinti Palanga, kuri dėl Šventosios uosto reikalų kalba ne su KVJU direkcija, o kreipiasi tiesiai į Vyriausybę. Manoma, jog uostas mielai Šventosios projektą „numarintų“. Dabar gi vyksta rimta kova dėl itin didelių investicijų, ir tikrai neaišku, kas nugalės – uostas ar geležinkeliai...
Nemaža dalis lėšų iš Aplinkos apsaugos programos taip pat turėtų tekti Šventajai: planuojama tvarkyti kopas, tiesti naujus takus. Didžiausias dėmesys bus skirtas paplūdimiams link Būtingės.
Kalbant apie Statybos programos prioritetus, Šventojoje bus tęsiama Jūros g. rekonstrukcija, bus rengiami visų gatvių, dėl kurių kreipėsi Šventosios bendruomenė, rekonstrukcijos projektai bei toliau tiesiami Mokyklos g. šaligatviai bei Šventosios g. rekonstrukcija. Be to, planuojama teikti paraišką ES fondams dėl Palangos ir Šventosios dviračių ir pėsčiųjų takų tinklo rekonstrukcijos bei plėtros.

Keisis kultūrinės veiklos prioritetai
Kalbant apie kultūrinio gyvenimo bei kultūrinės veiklos organizavimą, į pokalbį įsijungęs Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis priminė, jog pernai „neliko“ Šventosios kultūros centro, o rūpintis šia veikla Šventojoje paskirta vadybininkei Monikai Jarulytei. Pasidžiaugęs, jog finansavimas kultūrai grįžo į Kultūros sostinės lygį, t.y., lėšų šiems metams numatyta dvigubai daugiau, N. Stasiulis sakė, jog keisis kultūrinės veiklos prioritetai – daugiau dėmesio bei lėšų bus skiriama projektams ne iš „centro“, o sumanytiems vietos bendruomenių. Ketinama kuo daugiau paraiškų teikti Kultūros rėmimo fondui, taip pat remti privačias iniciatyvas.
„Prie Kultūros centro bus steigiama visuomeninė Kultūros taryba, kviečiu pagalvoti, ką į ją deleguosite iš Šventosios“, – sakė N. Stasiulis.
Jis nudžiugino ansamblio „Eldija“ narius, paminėjęs, jog kai tik bus patvirtintas biudžetas bei lėšos kultūrai, kaip mat bus skirta pinigų „Eldijos“ aprangai.
Tiek N. Stasiulis, tiek M. Jarulytė akcentavo, jog didelę dalį laiko jie skirs projektų bei paraiškų rengimui ir padės bendruomenei tai daryti. Kalbėta ir apie konkrečius projektus, pradedant Šventosios įsijungimu į Palangos dienas bei Žemaičių Alkos sutvarkymą ir naują tęstinį projektą šioje neeilinėje vietovėje.

Ragino tvarkytis kartu
Į susitikimą buvo pakviestas ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, pirmas klausimas jam buvo, kas bus daroma siekiant išnaikinti nuodinguosius Sosnovskio barščius. Juolab, kad iš vadinamųjų „melioracijos“ pinigų jų nupjovimo finansavimą galima užtikrinti tik porą kartų. K. Skierus, pažadėjęs daryti tai, kas jo vadovaujamų komunalininkų galioje, patarė kreiptis į Savivaldybę, kad kovai su nuodingu augalu būtų skirta lėšų iš Aplinkosaugos programos.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ komanda Jūratės ir Kastyčio skvere Palangoje teikia konsultacijas čia atostogaujantiems ir sugrįžti į Lietuvą nuolat gyventi svarstantiems užsienio lietuviams.


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Ar tikrai šiandien mums visiems, mažiems ir dideliems, moderniems ir seno „sukirpimo“ atstovams, jau nereikia laikraščių (spausdintų ir kvepiančių spaustuvės dažais!), knygos – spausdinto žodžio? Ex-palangiškis, žinomas vaikų knygų autorius Tomas Dirgėla šypteli, paprašytas atsakyti į klausimą, ar šiais laikais kas nors skaito...


Aš su šeima Palangoje, Saulėtekio take, apsigyvenome 1985 m. spalio mėnesį. Redaktorinių darbų čia nebuvo, o „Lietuvos jūreivis“ tik žadėjo, žadėjo, žadėjo... Bet pažadai – dar ne grūdai. Redaktorius melavo. Visiems. Net sau. Iki Naujųjų 1986 metų padirbėjau Lietuvos jūrų laivininkystės sukarintoje apsaugoje („VOCHRE“) naktiniu sargybiniu Melnragėje...


Tęsdami jau tradicija tapusius Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Šventosios seniūnijos bendruomenės darbinius susitikimus, mėnesio viduryje susirinkę bendruomenės atstovai išklausė Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatyto Palangos miesto strateginės veiklos plano, apimančio 2015–2017 metų laikotarpį, metmenis. Didžiausias...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Ar Jono Basanavičiaus alėjoje nelegaliai – tai yra nesuderinus nei su miesto savivaldybės architektūra, nei su Statybų inspekcija – suręstos pašiūrės, kioskai ir užeigos yra statiniai ar įrenginiai? Jei statiniai, tai kokie – stacionarūs, nesudėtingi ar laikini? Jeigu statinys nelegalus, kas pažeidėjus turi tramdyti – Statybų inspekcija, Paveldo departamento padaliniai ar Palangos...


Trečiadienį miesto meras Šarūnas Vaitkus turėjo atsakyti, ko gero, į kol kas sunkiausius klausimus jam dirbant meru – kiek pasaulyje yra gyventojų, kodėl meras turi tiek daug darbo ir iš kur atsiranda lopšelių-darželių auklėtojos.


Praėjusį šeštadienį valstybinės įmonės poilsio namų „Baltija“ viešbutyje „Žilvinas“ įvyko Palangos miesto mero inauguracija. Puošnių balinių suknelių, smokingų, ne vieną šimtą litų kainuojančių šukuosenų ir pompastikos, kurios lauktume tokiame renginyje, nebuvo. Mero inauguracija buvo kukli (meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad ji miestui kainavo 1200 litų), tarsi galvojant...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti 5 klausimai. Vicemero Sauliaus Simės siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta klausimu dėl Palangos savivaldybės atstovo delegavimo į regiono plėtros Tarybą. Žinoma, svarbiausias klausimas buvo dėl savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius