Šventosios seniūno kėdė – laisva, bet konkursas – tik po naujosios Tarybos rinkimų

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-25
Peržiūrėta
2001
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Eugenijus Čilinskas
Eugenijus Čilinskas

Ieškote darbo? Šventoji jau mėnesį gyvena be seniūno. Iki tol miesteliui dirigavęs Eugenijus Čilinskas rugpjūčio 21-ąją spjovė į dalies bendruomenės narių niurzgėjimą, kad jam trūksta aktyvumo, ir įteikė Savivaldybės administracijos direktorei pareiškimą leisti jam dirbti seniūno pavaduotoju. Šis etatas tapo laisvas rugpjūtį į pensiją išėjus buvusiai seniūno pavaduotojai Elenai Vigelienei.

 

Kiti turi daugiau nuobaudų

„Nusibodo viskas. Čia tos naujosios Šventosios bendruomenės kai kurie nariai varstė mano duris, vis teiravosi, kada sulauksiu pensijinio amžiaus, ar nesiruošiu pats anksčiau atsisakyti seniūnavimo.  Jaučiu, kad yra ne vienas norintis seniūnauti. Tegul pabando. Tegul naujoji Šventosios bendruomenė siūlo savo žmogų, jeigu turi, kas „patrauktų“ Šventąją. Kita vertus, seniūno pavaduotojo darbas – panašus, o alga – ta pati, apie 3000 litų neatskaičius mokesčių“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Čilinskas.

Jam iki pensijos liko dar trys metai.

Ne paslaptis, kad daliai šventojiškių humoro nestokojantis E. Čilinskas nepatiko: gyventojai skundėsi, kad seniūnas mažai bendrauja su mietelio gyventojais, kad yra pasyvus, kad nereaguoja į šventojiškių pageidavimus ir pastabas.

Jau buvęs seniūnas yra sulaukęs dviejų nuobaudų iš Savivaldybės administracijos, vieną jų jam pavyko panaikinti per teismą.

„Kiti savivaldybės darbuotojai turi gerokai daugiau nuobaudų nei aš, ir nieko – dirba sau“, – vakar sakė E. Čilinskas.

 

Išėjo dėl asmeninių priežasčių

Jis neigė, kad kuris nors iš savivaldybės vadovų jo prašęs atsisakyti seniūno pareigų. Anksčiau savivaldybės administracijos vadovai tikino „Palangos tiltą“, kad pakeisti seniūną neturį galimybių, nes jį gina Valstybės tarnybos įstatymas. „Rugpjūčio 21-ąją įteikiau pareiškimą Administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei, prašydamas leisti man dirbti Šventosios seniūno pavaduotoju. Nurodžiau, kad taip norėčiau dėl asmeninių priežasčių“, – sakė E. Čilinskas.

Paklaustas, ar matąs Šventosios bendruomenėje asmenį, galintį sėkmingai dirbti seniūnu, pašnekovas atsakė juokaudamas: „Matau daug norinčiųjų, bet nematau galinčiųjų“.

„Tik iš šono atrodo, kad būti seniūnu paprasta. O reikia žinoti labai daug: ir apie teisę, ir Viešąją tvarką, ir socialinius dalykus išmanyti, ir šypsotis mokėti, o gavus velnių, taip pat šypsotis, ir suktis, kad visiems geras būtum“, – šypsojosi E. Čilinskas.

Anot jo, konkursą turi paskelbti Valstybės tarnybos departamentas, nes seniūnas – valstybės tarnautojas.

 

Ne senjoras turi būti vėliavnešiu

Šventosios bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius sakė, kad ne tiek svarbu, iš kur bus būsimas seniūnas, bet svarbiausia, kad jis ar ji norėtų dirbti. „Bet idealu būtų, kad seniūnu taptų vietinis žmogus. Vieną kitą, galintį dalyvauti tokiame konkurse, matau“, – sakė D. Jurevičius.

Neoficialiai kalbama, kad neseniai susibūrusi jo vadovaujama bendruomenė puse lūpų aptaria Valdžio Skudikio ir Juliaus Macio kandidatūras.

Bet kai kurie kiti šaltiniai tvirtino, kad pirmasis „nutolęs“ nuo vietos bendruomenės, o antrasis laikinai gyvena Anglijoje ir nežinia, ar jį domintų galimybė dalyvauti konkurse į valstybės tarnybą.

Paklaustas, ar pats neketinąs dalyvauti konkurse, D. Jurevičius juokėsi: „Tikrai ne. Galima norėti į rojų, bet kas iš to noro, jeigu esi „sugriešijęs“. Rimtai kalbant, esu senjoras. Ne senjorui reikia būti Šventosios vėliavnešiu“.

Jis tikisi, kad naujasis seniūnas dirbs kartu ir tarsis su vietos bendruomene.

 

Konkursas – po Tarybos rinkimų

Savivaldybės Teisės ir juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas „Palangos tiltui“ sakė, kad konkursas Šventosios seniūno pareigoms kol kas nebus skelbiamas.

„Konkursas bus skelbiamas po savivaldos Tarybos rinkimų“, – jis perdavė Administracijos direktorės A. Kilijonienės, su kuria vakar „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti, žodžius.

Bet redakcijos šaltinis savivaldybėje sakė, kad tiesioginių mero ir Tarybos rinkimų laukiama ne šiaip sau.

Juo tikint, tiesiogiai išrinktas meras pats paskirs naująjį Šventosios seniūną, arba tą, jo paliepimu, padarys administracijos direktorius.

Beje, kaip pastebėjo D. Jurevičius, būtent taip- savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu- visai neseniai buvo paskirtas seniūnas Lazdijų rajone, Veisiejų seniūnijoje.

Jūsų komentaras:

bergždžias... 2014-09-30 06:04 (. / IP: 86.100.63.40)
Iš šito pelų maišo- nebus grūdų, kurioj kėdėj jis besisuptų, nes jam galvoj -vien tik "medūza"...

Taip pat skaitykite

Prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo naikinti šiaurės rytų Lietuvoje esančią Molėtų-Širvintų apygarda.


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Šventosios seniūno rinkimai pakvipo pigia režisūra

Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 25 | Rubrika: Miestas

Norą tapti Šventosios seniūnu pareiškė apie 20 kandidatų, bet miestelis šurmuliuoja, kad būsimasis seniūnas, tiksliau seniūnė, jau seniai šildosi gūžtą senokai tuščiame seniūno kabinete. Vos pusę metų Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialiste dirbanti Veronika Skeberdytė, viena iš kandidačių į pareigas, vis dažniau...


Ieškote darbo? Šventoji jau mėnesį gyvena be seniūno. Iki tol miesteliui dirigavęs Eugenijus Čilinskas rugpjūčio 21-ąją spjovė į dalies bendruomenės narių niurzgėjimą, kad jam trūksta aktyvumo, ir įteikė Savivaldybės administracijos direktorei pareiškimą leisti jam dirbti seniūno pavaduotoju. Šis etatas tapo laisvas rugpjūtį į pensiją išėjus buvusiai...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.   Iki  25  t ūkstančių litų Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo...


Praėjusią savaitę iš Briuselio, Prancūzijos, Čekijos ir Olandijos grįžęs Eimutis Židanavičius vis dar gyvena ten patirtais išgyvenimais. Turgui vadovaujantis palangiškis drauge su grupe gavusia teisę apsilankyti Europos Parlamente turėjo progą išvysti kaip dirba išrinktieji europarlamentarai, o ir kitose šalyse pastebėta tvarka, vyraujanti dėl ramaus žmonių būdo, kaip teigė E.Židanavičius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius