Talentingiausi jaunieji palangiškiai paskatinti naujiems kūrybiniams ieškojimams

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-18
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė G.Kvedaravičienė paskelbė nominantus.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė G.Kvedaravičienė paskelbė nominantus.

Penktadienio pavakare muzikinis klubas „Vandenis“ aidėjo nuo aplodismentų, skirtų talentingiausiems jauniesiems palangiškiams. Čia buvo įteiktos Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos stipendijos, skirtos paskatinti vaikus naujiems kūrybiniams ieškojimams ir pasiekimams, garsinant Palangos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o nominuotieji – tie, kurie muzikuoja ar šoka – atsidėkojo puikiu koncertu.

Parama šešiolikai gabiausiųjų
„Labai malonu jus visus čia matyti ir suvokti, kad Palanga turtinga ne tik jūra, bet ir nuostabiais talentingais vaikais“, – į „Vandenio“ salėn susirinkusius vaikus ir jaunuolius, jų tėvelius bei mokytojus prabilo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Giedrė Kvedaravičienė.
Asociacija, tęsdama gražią tradiciją remti talentingus Palangos vaikus, šiemet sulaukė net šešiolikos paraiškų iš Palangos formalaus ir užklasinio ugdymo įstaigų, iš kurių keturios buvo pateiktos projektams remti, o likusios dvylika gabiems Palangos Vlado Jurgučio, „Baltijos“, Šventosios pagrindinių mokyklų, Palangos pradinės mokyklos, Palangos sporto mokyklos ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos moksleiviams paskatinti.
Kadangi visos paraiškos buvo išties argumentuotos, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos valdyba priėmė sprendimą paskatinti visus paraišką pateikusius moksleivius ir kolektyvus, skiriant nuo 500 iki 5000 litų paramas.
„Nuoširdžiai viliamės, kad šie mažesni ar didesni indėliai paskatins vaikus naujiems kūrybiniams ieškojimams ir pasiekimams, garsinant Palangos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sakė G. Kvedaravičienė.

Jaunieji mokslininkai
Šiais metais Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos stipendijų nominantais tapo šie moksleiviai:
Justina Macijauskaitė, Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos 10-os klasės mokinė. Ji šoka, groja, dainuoja, organizuoja ir veda renginius, fotografuoja. Be to, dalyvauja įvairiuose moksliniuose projektuose. Vienas iš jų – Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas. Du metus iš eilės J. Macijauskaitės darbas „Katalazės aktyvumo slopinimo in vitro testo, kaip biotestavimo metodo, panaudojimo galimybė aplinkos užterštumui įvertinti” ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape buvo įvertinas Pirmo laipsnio diplomais.
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 10-os klasės auklėtinį Vytenį Šalkauskį pedagogai apibūdina kaip išskirtinį mokinį, gebantį realizuoti savo talentus įvairiose veiklose. Jis – daugkartinis visų mokslo šakų Palangos miesto ir nacionalinių olimpiadų dalyvis ir prizininkas, aktyvus moksleivių turizmo būrelio narys, dalyvavęs daugybėje pažintinių ir edukacinių projektų moksleiviams, su pagyrimu baigęs Stasio Vainiūno muzikos mokyklą akordeono specialybę, domisi fotografija ir gautą paramą skirs kokybiško fotoaparato įsigijimui.

Gabūs ir visuomeniški
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 9-os klasės mokinė Ona Labžentytė – Dramos sambūrio M3 dalyvė, mokinių tarybos pirmininkė, aktyviai dalyvaujanti mokinių savivaldos veikloje Lietuvos moksleivių sąjungoje, Lietuvos mokinių parlamente ir Palangos „Sniego gniūžtės“ skyriuje. Jos iniciatyva suorganizuoti ir tradiciniais spėję tapti renginiai – „De šimtadienis“, „Mokyklos talentai“. Ona dalyvavo tarptautiniuose projektuose „Lietuviais esame mes gimę“ , „Su Lietuva širdy“, „Gimtasis žodis – tiltas, saugantis tautiškumą“.
Justė Dumčiūtė – Palangos pradinės mokyklos 3-ios „Šilo“ klasės mokinė. Lanko muzikos mokyklą, dailės ir dramos studijų užsiėmimus, vokalo pamokas. Ugdančių pedagogių nuomone, Justė yra draugiška, kūrybinga, paslaugi, drausminga, pareiginga, stropi, atkakli, ypač gabi muzikai ir dailei. Mergaitė aktyviai dalyvauja miesto, mokyklos renginiuose ir konkursuose, bei garsina Palangą ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose konkursuose.
Augustė Stonkutė – Palangos pradinės mokyklos ketvirtos klasės mokinukė, pedagogų apibūdinama kaip labai gabi mergaitė. Augustė groja fortepijonu ir smuiku, dainuoja, šoka, nuolat dalyvauja meninio skaitymo konkursuose. Nuolatos besišypsanti mergaitė – tikras klasės ir mokyklos pasididžiavimas.
Kasparas Japertas – Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinys, nuo pirmos klasės besimokantis tik labai gerai ir puikiai. Metinis jo įvertinimų vidurkis – 10 balų. Kasparas jau penkerius metus lanko sportinių šokių užsiėmimus Palangos moksleivių klube (vadovė D. Sangavičienė) ir yra daugelio prizų bei taurių laimėtojas, be to, S. Vainiūno meno mokykloje antri metai mokosi groti gitara. Jis – tarptautinio anglų kalbos konkurso „Kalbų Kengūra” dalyvis ir sidabrinio diplomo laimėtojas bei lietuvių kalbos „Kalbų kengūros” auksinis diplomantas, ne kartą dalyvavo miesto matematikos olimpiadose.

Šturmuoja sporto aukštumas
Paskatinti buvo ir trys jaunieji sportininkai. Boksininkas Ąžuolas Zubė – 2012 m. Lietuvos moksleivių jaunių pirmenybių nugalėtojas, 2012 m. Lietuvos jaunučių čempionas, 2012 m. Lietuvos Jaunučių sporto žaidynių čempionas, Lietuvos jaunių, jaunimo čempionatų rajonų tarpe nugalėtojas, 2012 m. Europos moksleivių čempionato dalyvis. Lietuvos jaunučių rinktinės narys. Palangos senosios gimnazijos mokinys. Treneriai Saulius Simė, Mantas Tarvydas.
Karolis Ščiglo – lengvaatletis, šuolininkas į aukštį; 2013 m. Lietuvos rajonų jaunių pirmenybių nugalėtojas (1,95 m), 2012 m. Lietuvos žiemos jaunimo pirmenybių III vietos laimėtojas, 2012 m. Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo pirmenybių nugalėtojas. Lietuvos jaunių rinktinės narys. Palangos senosios gimnazijos mokinys. Treneriai Romaldas Kazlauskas, Irena Apanavičiūtė.
Matas Budrys – krepšininkas, Lietuvos jaunučių U-16 rinktinės narys, 2012 m. Europos jaunučių čempionato dalyvis (11 vieta), LKL komandos „Palanga“ žaidėjas, 2012 m. Moksleivių krepšinio lygos jaunučių čempionato 7 vietos laimėtojas, rezultatyviausias komandos žaidėjas. Kretingos J. Pabrėžos gimnazijos mokinys. Treneris Regimantas Juška, fizinio rengimo treneris Arvydas Dočkus.

Muzikalieji talentai
Talentingiausiems jauniesiems palangiškiams muzikos srityje aplodismentai skambėjo dukart: pirmą kartą, kai jie kilo į sceną iš G. Kvedaravičienės rankų atsiimti sertifikatų, antrąjį – kai savo talentu užbūrė klausytojus.
Paulina Skrabytė – V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šeštos klasės mokinė. Paulinos pasiekimai įvairiuose tarptautiniuose konkursuose byloja patys už save: 2012 metų jaunųjų talentų konkurso „vunderkindai“ nugalėtoja, Dainų dainelės laureatė, tarptautinių jaunųjų atlikėjų konkursų Latvijoje, Baltarusijoje ir Armėnijoje dalyvė ir laureatė, pernai už pasiekimus apdovanota Lietuvos respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės.
Kita gabi ir talentinga V. Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleivė – septintokė Gabija Paulikaitė. Aktyvi įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų ir renginių dalyvė ir laureatė. Įspūdingi skaičiai: per dvejus metus Gabija dalyvavo net 69 renginiuose ir konkursuose, garsinančiuose Palangą, žemaitišką dainą ir tradicijas.
Algirdas Benetis – S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinis, akordeonu grojantis nuo 6 metų. 2011 m. vien puikiais įvertinimais baigė meno mokyklos akordeono klasę, šiuo metu toliau gilinasi į akordeono muzikos paslaptis išplėstinio ugdymo antroje klasėje. Per 7 metus solo, duetu, trio, kameriniame ansamblyje bei orkestre grojo apie 100 koncertų. Sėkmingai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose muzikos konkursuose, garsindamas miesto ir mokyklos vardą šalyje bei pasaulyje. Už savo pasiekimus apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka.

Kolektyvai bei projektai
G. Kvedaravičienės minėtųjų keturių projektų sąrašą pradėjo S. Vainiūno meno mokyklos jaunių choras bei liaudies instrumentų ansamblis. Choras – nuolatinis respublikinių ir moksleivių Dainų švenčių, respublikinių chorų festivalių, miesto švenčių ir įvairių renginių dalyvis. Šiais metais drauge su liaudies instrumentų ansambliu dalyvausiąs festivalyje – konkurse „Slovakia cantat“. Į šį konkursą atstovauti Palangai ir Lietuvai ruošiasi važiuoti 37 dainininkai. Liaudies instrumentų ansamblis – nuolatinis respublikinių ir moksleivių Dainų švenčių, respublikinių festivalių, miesto švenčių ir įvairių renginių dalyvis. Festivalyje – konkurse „Slovakia cantat“ ruošiasi dalyvauti 7 instrumentalistai – birbynininkai ir kanklininkės. Ansamblis akompanuos chorui konkurse ir pristatys savo koncertinę programą festivalyje.
Palangos V. Jurgučio mokykloje veikiantis Mokyklinis teatras ir Visuomeninė organizacija Dramos sambūris „M” – 3-oji karta vienija apie 25 antrų-dešimtų klasių mokinius. Jaunieji aktoriai nuolat dalyvauja kaip skaitovai miesto renginiuose, apskrities ir respublikiniuose meninio skaitymo konkursuose, kur užima prizines vietas bei tampa laureatais. Mokinių teatrinė ir kino veikla pristatoma Palangoje per įvairiausias šventes, koncertus.
Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleivių šokių studija „Vėtrungė“ – vienintelis moksleivių šokių kolektyvas mieste, nuolatinis įvairių konkursų ir renginių dalyvis, miesto švenčių dalyvis, garsinantis Palangą televizijos Išsipildymo akcijose, šokių projektuose ir kitur. Entuziastingos ir kūrybingos šio kolektyvo vadovės Birutės Gikarienės sukurtas ir įgyvendintas šokių konkursas „Ant bangos“ kasmet sulaukia daugybės dalyvių iš visos Lietuvos.
Šventosios pagrindinės mokyklos projektas – Jaunųjų talentų festivalis „Žuvėdros skrydis“ – penkerius metus gyvuojančio projekto tęsinys, pritraukiantis daug dalyvių iš Lietuvos bei svečių iš Latvijos. Jis skirtas mokyklų meno kolektyvams ir suteikia galimybę pristatyti savo gebėjimus, mokyklą, kraštą bei yra viena iš mokinių saviraiškos, kūrybiškumo ugdymo, krašto tradicijų puoselėjimo, tautiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo ugdymo formų. Ilgametė patirtis parodė, kad festivalis populiarus, sulaukiantis iki 300 dalyvių bei visų nepaprastai laukiamas.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Petras iš Šilalės 2013-03-28 21:00 ([email protected] / IP: 78.61.213.230)
Simonai, pasiimk savo olimpiadas ir išsiklijuok diplomais sienas, nei jos ką nors reiškia gyvenime, nei ką. Nesišakok, čia gi pasakyta: kūrybiškiausi palangiškiai, kūrybiniai ieškojimai. Prie ko čia mokslininkai, ramybės.

Rimantas 2013-03-24 11:49 ([email protected] / IP: 78.63.236.185)
nieko verti šie apdovanojimai, jei tikrai daug pasiekęs Simonas Balkaitis net nepaminėtas.

pasipiktinęs 2013-03-23 12:36 (IP: 46.251.57.7)
Keista, kad tokie žmonės kaip Simonas negauna nė kiek pripažinimo, jo darbų sąrašas toks įspūdingas, kad negalėčiau Palangoje rasti kažko bent panašaus į jo pasiekimus. Vien už chemijos olimpiadas apdovanoti galima, o čia apdovanojama už pasiekimus įvairiose olimpiadose, o net nenurodoma faktais. Simonas tikrai kur kas geresnis, ir šitas renginys yra visiškas farsas

blah 2013-03-23 00:46 (IP: 92.237.198.246)
O tai paraiшką siuntei nors?

Taip pat skaitykite

Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Penktadienio pavakare muzikinis klubas „Vandenis“ aidėjo nuo aplodismentų, skirtų talentingiausiems jauniesiems palangiškiams. Čia buvo įteiktos Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos stipendijos, skirtos paskatinti vaikus naujiems kūrybiniams ieškojimams ir pasiekimams, garsinant Palangos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o nominuotieji –...


Pagerbti Palangos vardą garsinantys jaunieji sportininkai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 21 | Rubrika: Sportas

Vakar kurorto vadovai pagerbė keturis jaunuosius Palangos sporto centro auklėtinius už tai, kad, pasiekę puikių rezultatų aukšto lygio varžybose, jie garsina mūsų miesto vardą šalyje ir už jos ribų.


Visi tik skubam, lekiam, o po darbų poilsį randam tik prie televizoriaus. Žinoma, daugelis kritikuoja tokį gyvenimo būdą, tai supranta ir tokiame gyvenimo verpete besisukantys žmonės. Kaip pasakytų jauna, aktyvi, aerobikos trenerė Šarūnė Libonaitė, judėjimas yra gyvenimas, tereikia prisiversti pajudėti, o tuomet ir savijauta pagerės, matyt, sumažėtų ir dejonių.


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas