Tarp penkių laimėtojų – ir Palangos senoji gimnazija su filmuku apie Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį

Palangos tiltas, 2021-09-19
Peržiūrėta
1065
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarp penkių laimėtojų – ir Palangos senoji gimnazija su filmuku apie Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį

Lietuvos moksleiviai apie šalies draustinius kūrė filmukus: nustebino kūrybiniais ir išmaniais sprendimais. Kad Lietuvoje yra daugiau nei 400 valstybinių ir per 100 savivaldybių įsteigtų draustinių turbūt pasakytų ne kiekvienas. O štai Lietuvos moksleiviai ryžosi jėgas išbandyti konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“. Visą vasarą jie plušo ir kūrė filmukus apie Lietuvos draustinius, o dabar net neabejoja: dalyvaus ir kitais metais

 Susipažinti su saugomomis teritorijomis iš savo mokyklų moksleiviai keliauja jau aštuntus metus. Anot vieno iš organizatorių – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus specialisto Gedimino Petkaus, tokia pažintis jaunuoliams – labai svarbi ir neįkainojama patirtis. 

„Taip mokiniai pažįsta nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus ne tik pamokose, o viską pamato gyvai, pakvėpuoja grynu oru, paklauso paukščių, išvysta augalus. O dar kai turi užduočių, pavyzdžiui, filmuoti, fotografuoti, pristatyti, imi geriau suprasti. Vaikai tuomet turi daugiau ir pasidomėti, paskaityti, susipažinti su regioninio parko direkcijos darbuotojais – tarkime, daug metų ten dirbančiais ekologais, kurie pasidalija žiniomis“, – sako jis. G. Petkus įsitikinęs – ne mažiau svarbu, kad moksleiviai pažintų ir apylinkes, kuriose gyvena: „Daug kas nežinojo, kad gyvena šalia draustinių. Vaikai neįsivaizduoja, kiek įdomių ir vertingų dalykų gamtoje yra visai šalia jų. 

Filmukai labai pasiteisino. Pernai vaikai kūrė filmukus apie saugomus gamtos paminklus, tokius kaip medžius senolius, akmenis, šaltinius. O šiemet tema – draustiniai“,- sako D. Rakauskaitė. 

Išrinkti penki laimėtojai. Jais tapo: Tauragės Šaltinio progimnazija (filmukas apie Jūros upės kraštovaizdžio draustinį), Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus (filmukas apie Ruškio kraštovaizdžio draustinį), Vytauto Didžiojo gimnazija (filmukas apie Spenglos hidrografinį draustinį), Kauno Milikonių progimnazija (filmukas apie Jiesios kraštovaizdžio draustinį) ir Palangos senoji gimnazija (filmukas apie Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinį).

 

Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Lietuvos moksleiviai apie šalies draustinius kūrė filmukus: nustebino kūrybiniais ir išmaniais sprendimais. Kad Lietuvoje yra daugiau nei 400 valstybinių ir per 100 savivaldybių įsteigtų draustinių turbūt pasakytų ne kiekvienas. O štai Lietuvos moksleiviai ryžosi jėgas išbandyti konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“. Visą vasarą jie plušo ir kūrė filmukus apie Lietuvos draustinius, o...


Palangos senoji gimnazija skelbia atranką socialinio specialiojo pedagogo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo laiko trukmė - 36 val. per savaitę, darbo apimtis -1 etatas. Darbo užmokestis – priklausomai nuo pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos (pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nuo5,89 iki 7,48. Pretendentas...


Visos Lietuvos švietimo kontekstą analizuojantys specialistai vėl turi gerų žinių Palangai: itin džiugina ką tik paskelbti žurnalo ,,Reitingai“ duomenys apie dalykinius Lietuvos gimnazijų pasiekimus. Palangos senoji gimnazija pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra 6 vietoje Lietuvoje. Šiais metais respublikinėse olimpiadose Palangos gimnazistai...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Gruodžio mėnesį žurnalas „Reitingai“ jau šeštą kartą pristatė dalykinį gimnazijų reitingą. Šiame sąraše aukštose pozicijose yra ir Palangos senoji gimnazija. Pagal brandos egzaminų rezultatus Palangos miesto savivaldybė yra ypatingai aukštoje – ketvirtoje vietoje – tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius