Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Palangos tiltas, 2022-02-24
Peržiūrėta
1906
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinė gimtosios kalbos diena

,,Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti,“ - šiais prasmingais Jono Jablonskio žodžiais vasario 21 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo viktorina  ,,Esu lietuvis (-ė) ir kalbu lietuviškai”, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. 

Pradinių klasių mokiniai, susibūrę į mišrias komandas, įrodė puikiai pažįstantys savo šalį ir išmanantys lietuvių kalbą. Sugalvoti komandų pavadinimai byloja apie patriotiškus moksleivių jausmus Lietuvai (,,Lietuvaitės”, ,,Partizanai”, ,,Žemaitukai”). Viktorinos metu moksleiviai atliko ir proto, ir kūno mankštą - kūno judesiais demonstravo sudėtingus lietuviškus žodžius bei atsakinėjo į painius testo klausimus. Trečiojo etapo metu ,,švarinome” gimtąją kalbą, netaisyklingus žodžius keisdami gražiais lietuviškais atitikmenimis. Pradinukų viktoriną užbaigėme atverdami smulkiosios tautosakos lobių skrynią.

Vyresnieji mokyklos ugdytiniai (5-7 kl.) taip pat entuziastingai tądien dalyvavo viktorinoje - iš nuotraukų bandė atpažinti mūsų kalbos ir kultūros herojus, Lietuvos lankytinas vietoves. Lietuviškų žodžių tarimas paraidžiui priminė, jog lietuvių kalba – tai išties kietas riešutėlis, kurį išgliaudyti reikia pastangų. Gramatikos, kalbos istorijos ir literatūros žinios dar kartą jaunimui  patvirtino visiems žinomą lietuvių liaudies posakį: ,,Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.”

Gimtosios kalbos dieną vieningai ir smagiai įprasminome lietuvių kalbos svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime, didžiuodamiesi prisiminėme, jog kalbame viena iš seniausių ir archajiškiausių gyvųjų pasaulio kalbų. Sveikiname visus lietuvius Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga – saugokime, branginkime ir puoselėkime savo gimtąją kalbą, nes tik nuo mūsų pačių priklauso jos likimas!

Lietuvių kalbos mokytoja Aistė Viskontė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ši diena skirta atkreipti tėvų ir gydytojų bendruomenės dėmesį į kūdikių galvytės deformacijas.


Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – tiesiog nenaudojamas, dar nedidelė dalis jų – sugedę.


,,Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti,“ - šiais prasmingais Jono Jablonskio žodžiais vasario 21 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo viktorina  ,,Esu lietuvis (-ė) ir kalbu lietuviškai”, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. 


Tradicinė konferencija ,,Lengvi gimtosios kalbos sparnai“

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 25 | Rubrika: Miestas

Konferencija ,,Lengvi gimtosios kalbos sparnai“, kurioje dalyvavo Palangos senosios gimnazijos I klasių mokiniai, vyko vasario 23 dieną nuotoliniu būdu. Šis renginys, organizuojamas jau penkti metai, yra skirtas gimtosios kalbos dienai – Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Idėja organizuoti tokią konferenciją...


Ar kai kurie Palangos miesto politikai Tarybos posėdžiuose kalba itin darkyta gimtąja kalba? Paklausta apie tai Aušra Laurinavičienė, Palangos miesto savivaldybės kalbininkė, Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė, diplomatiškai nutylėjo, tačiau ji pasiryžusi naujaisiais metais kovoti su lietuvių kalbos vartosenos negerovėmis Palangoje. A....


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Lietuviškos kalbos galia

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 30 | Rubrika: Miestas

Pradžiuginti žmones, net ir šiais sudėtingais laikais, būna lengva, ypač, kai atrandamas būdas, kaip tai padaryti. Būtent su tokia misija ir nuvyko V.Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai į Karaliaučiaus kraštą, nudžiugindami ten gyvenančius ir pasiilgusius lietuviškos kalbos žmones. Optimizmą skleidžiantys vaikai nestokojo gerų emocijų, atvėrė savo širdis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius