Tarybos pusiaukelė: du metai atskleidė politikų svorį ir jų šansus kituose rinkimuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-04-15
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Tarybos pusiaukelė: du metai atskleidė politikų svorį ir jų šansus kituose rinkimuose

„Palangos tiltas“ pateikia Tarybos narių ir jų atstovaujamų partijų įvertinimą ir politines prognozes.

 

 

Palangos miesto Taryba jau šią savaitę gali iškelti šampano taures – kadencija jau įpusėta. Kokie bus likę du metai Tarybai? Bus sėkmingai užbaigta koalicinės daugumos programa? Ar partijos numos į ją ir sieks įsiteikti rinkėjams, jau dažniau mąstydamos apie 2015-ųjų savivaldos rinkimus? Kokio palangiškių rinkėjų verdikto dabartiniai Palangos politikai ir partijos gali tikėtis po šiek tiek daugiau kaip dvejų metų? Kaip galima įvertinti Tarybos narius ne vienus metus juos stebint Taryboje ir visuomeniniame gyvenime? „Palangos tiltas“ pateikia jų ir jų atstovaujamų partijų įvertinimą bei politines prognozes.

Šarūnas Vaitkus – 9,5
Už atgaivintą viltį, kad Palanga gali būti kitokia. Už darbus – nuo automobilių stovėjimo aikštelių padidinimo prie daugiabučių, Vaikų žaidimų parko iki Kurhauzo atstatymo. Už užsitarnautą Vilniaus valdinininkų Vyriausybėje, ministerijose ir departamentuose pagarbą ir didesnį nei iki šiol dėmesį Palangai. Už meilę palangiškiams ir miestui.
Jeigu šiandien įvyktų savivaldos rinkimai, Š. Vaitkus ir jo vadovaujami miesto konservatoriai susižertų 8-10 mandatų, o gal turėtų vienos partijos daugumą Taryboje.
Konservatorių galima nemėgti ir nuolat komentaruose rašyti „Konservatoriams – NE“, bet nė viena kita politinė jėga kurorte šiandien jiems neprilygsta komandos stiprumu, lyderiu ir intelektualiniu bei finansiniu potencialiu.
Kita vertus, iki rinkimų liko dar daug, ir rinkėjai balsuos pagal darbus, kurie bus užbaigti ar baigiami rinkimų karuselės finiše, o ne nuveiktus dviem metams iki rinkimų.
Kaip pasikeis rinkėjų nuotaikos dėl konservatorių ir jų mero, jeigu rinkimų dieną nebus baigti, pavyzdžiui, Kurhauzo restauracijos darbai? Arba, jau dabar įvykdžius apie 80 procentų koalicinės programos, pirmu smuiku griežiantys konservatoriai nesiryš likusiems metams valdžioje užsibrėžti naujų uždavinių ir jų įvykdyti, o „dreifuos“ iki rinkimų ?..
Neigiamai.
Vadinasi, Š. Vaitkaus dabar laukia bene didžiausi išbandymai: sutelkti vis dažniau „spalvingai“ balsuojančią Tarybą ir toliau minti valdžios koridorius Vilniuje bei „pramušti“ Palangai pinigus neleidžiant daugiau „atsiplėšti“ Druskininkams.
Jeigu kuri nors grandis „buksuotų“, geriausiai nei bet kurio iki šiol kito kurorto mero režisuojama viešų ryšių strategija gali kartais ir nesuveikti.
Š. Vaitkų dar neretai suerzina politinių oponentų „išsišokimai“ ir kritika žiniasklaidoje. Bet siekiant tapti kurorto meru, palikusiu įspaudą miesto istorijoje, teks išmokti sėkmingiau laviruoti tarp įvairių požiūrių ir nuomonių.
Vos keli kurorto merai yra išdirbę visą Tarybos kadenciją, bet neabejotinai tai pavyks šioje kadencijoje Š. Vaitkui.
Ypač užsitikrinus buvusio „tvarkiečio“ Gedimino Valinevičiaus ir vis dar liberalsąjūdiečio, bet besižvalgančio į konservatorius Tomo Žulkaus paramą.
Prognozė: konservatoriai turės 8 mandatus kitoje Tarybos kadencijoje, Š. Vaitkus bus ir naujos kadencijos meras.
 


Saulius Simė – 6,7
Ar likę prie suskilusios geldos liberalcentristai ir jų lyderis Palangoje pasieks savivaldos rinkimus 2015-aisiais?
Per du metus Taryboje S. Simė niekaip nesublizgėjo, nes savanoriškai pasirinko buvimą aktyvaus mero šešėlyje. Pasyvus S. Simė – patogus Š. Vaitkui: svarbiausia, kad nekaišioja pagalių į ratus kaip kai kurie kiti koalicijos nariai.
Kas paneigs, kad už ištikimybę S. Simei ateity bus atlyginta? Pavyzdžiui, postu kokioje nors naujoje įstaigoje?..
Vicemeras patologiškas kritikai: juokingai atrodo, kad merui palaiminus savo pavaduotojo keliones į bokso renginius Lietuvoje ir užsienyje už savivaldybės pinigus (tai atskleidė „Palangos tiltas“), S. Simė, užuot atsiprašęs rinkėjų ir grąžinęs pinigus į biudžetą, puola priekaištauti dėl kritikos ir savo bosui, merui, ir skandalą atskleidusiam laikraščiui.
Jeigu neįvyks didelių išorinių dalykų (pavyzdžiui, partijos susijungimas, pavadinimo keitimas ar panašiai) ir kurorto liberalcentristai „nusiirs“ iki rinkimų, gaus juose vieną ar du mandatus, nes dalis liberalių rinkėjų „iš inercijos“ balsuos už daug metų valdžioje, keičiantis su konservatoriais, pirmuoju smuiku grojusius liberalcentristus ir jų žinomus lyderius – R. A. Kirstuką, V. Stalmoką, S. Simę.
Jų gauti kiti mandatai 2015-aisiais gali būti „auksiniai“, nes šiandien labiausiai tikėtina, kad konservatoriams būtų parankiausia ir toliau eiti „obuoliauti“ su nuspėjamais centristais ir liberalcentristais, ypač S. Simei esant pastarųjų lyderiu, nei su bet kuria kita partija. Ypač Liberalų sąjūdžiu, kuris nestokoja didelio politinio apetito, nors neišsprendė vidinių ginčų ir lyderio klausimo.
Kažin ar verta laukti masinio vietos liberalcentristų perbėgimo į liberalsąjūdį, kol pastarųjų lyderiai viešai kalba, kad partijoje nenori matyti S. Simės, R. A. Kirstuko ir V. Stalmoko.
Prognozė: liberalcentristai gaus 1-2 mandatus būsimuose savivaldos rinkimuose, S. Simė išliks partijos pirmininku, nes skyriuje daugiau nėra norinčiųjų stoti prie beviltiškos partijos vairo.


Eimutis Židanavičius – 8,5
Turi gerą politiko uoslę, labai energingas, turi tūkstantį idėjų, bet jis – užkulisinių žaidimų meistras, o koalicijoje yra „sunkiai valdomas“, dėl to „nepatogus“.
Galvojant apie politinę ateitį, jau laikas išmokti pasiūlymus pateikti ir ginti viešai, formuluoti juos rišliai, žvelgti politiniams oponentams tiesiai į akis, o ne sunkiai ir neretai nerišliai lementi žodžius tarsi prasikaltusiam mokinukui.
Akivaizdu, kad teikdamas siūlymus dėl, pavyzdžiui, palangiškių atleidimo nuo mokesčio už automobilių parkavimą, E. Židanavičius labiau galvoja apie būsimus rinkimus nei apie liberalizmą. Bet rinkimų dar reikia sulaukti, o Tarybos valdančiai koalicijai jau pasiųstas blogas signalas, kad liberalsąjūdis yra nepatikimas koalicijos partneris – labiau mąsto apie savo interesus.
Turi įtaką kitiems – neretame jo sprendimo projekte, pasiūlyme guli ir konservatorės E. Kuznecovos parašas.
Ar E. Židanavičius partiją labiau skaldo ar jungia?
Su kriminaline praeitimi, tokia kaip E. Židanavičiaus, ir didesniu polinkiu „užkulisiniams žaidimams“ nei atvirai diskusijai, nesiverčia liežuvis šiandien sakyti, kad E. Židanavičius liberalsąjūdiečius vienija.
Kita vertus, blėstant T. Žulkaus ir B. Martinkaus, jų rėmėjų įtakai partijoje, E. Židanavičiaus pozicijos skyriuje stiprėja.
Akivaizdu, kad E. Židanavičius jau nusitaikė į partijos skyriaus pirmininko kėdę kitais metais, tam turi ir dabartinio pirmininko A. Dočkaus paramą.
Juo, aišku, taps, bet nebus tuo žmogumi, galinčiu suvienyti kurorto visus liberalus.
E. Židanavičius – Palangos meras?
Chm. Labai kontraversiškas, po nepriekaištingos reputacijos Š. Vaitkaus, dėl kriminalinės praeities (kita vertus, kiek galima dėl to žmogų kalti prie kryžiaus?) E. Židanavičiui durys sunkiai vertųsi Vilniuje.
Bet galima spėti, kad ties kiekviena „Maxima“ būtų pastatytas ne tik dubenėlis vandens šunukiams, bet galbūt ir Šventojoje atsirastų kvartalas svingerių ir erotikos mėgėjams, o liberalizmo idėjos kurorte „sužydėtų“, net labai netikėtomis formomis.
Ar palangiškiai tam pasiruošę?
Gal toks meras labiau tiktų Amsterdamui, o ne Palangai?
Prognozė: liberalsąjūdis gaus 5 mandatus kituose rinkimuose, E. Židanavičius bus partijos skyriaus pirmininkas, bet liberalsąjūdiečiai nedalyvaus būsimoje valdančiojoje koalicijoje, nes konservatorių ir kitų partijų lyderiai mieliau rinksis labiau nuspėjamus koalicijų partnerius ir jų lyderius. E. Židanavičius yra ir liks artimiausiu metu vienintelė svari alternatyva merui Š. Vaitkui, nesutinkantiems su jo politika kurorte.
 


Vytautas Stalmokas – 6,3
Ar neatsidūrė politikoje... atsitiktinai?
Užšokęs ant bangos ir „prasukęs biznį“ su nekilnojamuoju turtu, tikėjo, kad ir politikoje gali būti sėkmingai taikomi verslo modeliai ir taisyklės.
Pasirodo, kad ne.
Skaudžiai išgyvena liberalcentristų kritimą, jaučia daug patalogiškų nuoskaudų (neapykantos?) konservatoriams.
Jei galėtų, iš Kenijos atsivežtų būrį vietos bėgikų ne tik išaiškinti prekybos viešose vietose laimėtojų Palangoje, bet ir iš laidynių paleistų akmenukus į konservatorių pusę, ypač į „UAB4“, kad jų pozicijos Taryboje susvyruotų.
Bet kol S. Simė ištikimas Š. Vaitkui, revoliucijos Taryboje nebus, kad ir kaip V. Stalmokas norėtų.
Įspūdis, kad darbas Taryboje – nemaloni prievolė. Kaip paaiškinti, kad V. Stalmokas dažniau nei kiti politikai praleidžia Tarybos posėdžius, ir yra retas „svečias“ komiteto posėdžiuose, kuriems jis kaip pirmininkas turėtų vadovauti?
Prognozė: ateinant „Rimi“ į kurortą, „bizniukai“ „Iki“ gali rimtai nukentėti, bet gabus verslininkas V. Stalmokas ras padėtį iš išeities.
Sunkiau su padėtimi politikoje – vien nuo savo norų ji jau nepriklauso.


Tomas Julius Žulkus – 8
Priverstas palikti vietos liberalsąjūdiečių pirmininko kėdę, ėmė dar daugiau flirtuoti su konservatoriais.
Paseks G. Valinevičiumi ir jau artimoje ateityje paskelbs prisijungiąs prie konservatorių frakcijos Taryboje? O vėliau – ir apie prašymą konservatoriams priimti į jų gretas?
Tokių žingsnių sulaukti būtų logiška.
Turint omenyje bičiuliškus santykius su meru, toks sprendimas galbūt gali garantuoti aiškesnę politinę (ir nuosavo verslo) ateitį, bet teks nuolat kratytis nemalonių etikečių, „klijuojamų“ tiek buvusių bendrapartiečių Liberalų sąjūdyje, tiek kitų.
Neatmestina, kad ir kai kurie kiti liberalsąjūdiečiai gali pasekti buvusio pirmininko pėdomis ir ieškoti „prieglobsčio“ konservatorių sąraše.
Prognozė: vieta būsimo konservatorių partijos savivaldos rinkimų sąrašo pirmajame dešimtuke.
 


Arvydas Dočkus – 7,9
Vienas iš sąžiningiausių Tarybos politikų. Puikiai tiko perimti partijos skyriaus vairą, kai tarpusavyje riejosi E. Židanavičiaus ir T. J. Žulkaus bei B. Martinkaus pusės. Bet per „minkštas“ vesti liberalsąjūdiečius į didesnes pergales ateityje. Neslepia, kad palaiko E. Židanavičiaus kandidatūrą į skyriaus pirmininko postą kitais metais įvyksiančiuose skyriaus pirmininko rinkimuose, nors dalis liberalsąjūdiečių, net iš E. Židanavičiaus sparno, neoficialiai kalba, kad skyriui ir visiems liberalams būtų geriau, kad prie vairo stotų kitas žmogus. Įvardijamos R. Makausko, R. Gliožerio ir Mitkaus pavardės.
Bet šie žmonės galėtų būti Trojos arkliu liberalcentristų vedliams į Liberalų sąjūdį.
A. Dočkus turi didelę gyvenimišką patirtį, puikią reputaciją, bet sugadins savo kaip sąžiningo ir integralaus politiko įvaizdį, jeigu vis dažniau pasiduos E. Židanavičiaus įtakai ir trukdys valdančiai koalicijai priimti bendrus sprendimus.
Prognozė: nedalyvaus aktyviai politikoje išrinkus naują partijos skyriaus pirmininką.
 


Elena Kuznecova – 9,2
Atvira pasiūlymams ir idėjoms iš visų pusių. Ir ne tik: palaiko jas savo balsu, net jeigu tai erzina bendrapartiečius konservatorius Taryboje.
Didelė darbo savivaldybėje patirtis, integralumas, žodžio taupumas, mokėjimas išklausyti politinius oponentus, žmogiškas paprastumas – savybės, kurias turi E. Kuznecova, ir kurios leistų jai ateityje vadovauti ne tik partijos skyriui (jei Š. Vaitkus kada nors nuspręs eiti į Seimą), bet ir miestui.
Bet ar patys konservatorių lyderiai to norėtų?...
Prognozė: priklauso, ar pati E. Kuznecova panorės didesnio vaidmens partijos skyriuje...
 


Mindaugas Skritulskas – 9
Nepriklausomas ir nebijantis paprieštarauti merui, kai mano tai esant reikalinga.
Konservatorių „smegenys“, strategas ir skyriaus pirmininko Š. Vaitkaus „dešinioji ranka“.
Nekart demonstravo teisinį ir politinį įžvalgumą, pranokdamas net Š. Vaitkų.
Prognozė: ilgam partijos skyriaus vienas lyderių. Jei Š. Vaitkus sėkmingai ateity kandidatuotų į Seimą, vienas realiausių kandidatų stoti prie skyriaus konservatorių vairo. Žinoma, viliojantis darbo pasiūlymas Vilniuje gali pasirodyti patrauklesnis nei mero darbas...


Dainius Želvys – 7,5
Mėgaujasi vieta valdančiojoje koalicijoje ir naujomis pareigomis UAB „Palangos vandenys“. Vienas įtakingesnių kurorto konservatorių, bet tai pasiekė lojalumu partijos skyriaus buvusiems ir esamam vadovui.
Prognozė: lojalumas – didelis dalykas partinėje veikloje, todėl su ja „joti“ galima ilgai ir sėkmingai, žinoma, patogiai už lyderių nugarų...
 


Giedrius Šatkauskas – 8,4
Energingas, aktyvus, įžvalgus ir malonus. Politikoje tai reiškia daug. Kita vertus, užsitarnavęs „Litesko“ profesoriaus“ vardą praėjusioje Tarybos kadencijoje, kad palaikytų „sportinę formą“ ir brandintų palangiškiams įvaizdį kaip miesto reikalams pasišventęs politikas, net ir būdamas tarp valdančiųjų, galėjo išsirinkti sritį, į kurią įsigilinęs daugiau nei kiti, jau galėjo išsiskirti ir šioje Taryboje. To nepadarė, keldamas klausimą, ar ėmėsi „Litesko“ reikalų tik dėl to, kad jie buvo „patogus arkliukas“ atjoti į valdžią?..
Prognozė: dar daug darbo metų Taryboje.


Antanas Sebeckas – 6,7
Negi tylėjimas – vien dorybė ir gero politiko bruožas? Abejotina. Bet jei ne A. Sebeckas, V. Šimaitis Taryboje būtų konservatorių viršūnių skausmas...
Kita vertus, A. Sebeckas – Palangos sąžinė, o jos Tarybos darbe neretai niekam ir nereikia...
Prognozė: baigęs šią kadenciją, aktyvioje politikoje nedalyvaus.
 


Remigijus Kirstukas – 8,4

Solidus, įžvalgus, itin patyręs politikas. Kita vertus, labiau mėgaujasi didele Palangos ligoninės direktoriaus alga nei darbu Taryboje.
Būtų tinkamiausias perimti liberalcentristų vairą, bet rimtai svarsto palikti partiją, nes nemato joje ateities.
Jeigu vis tik pareikštų apie išėjimą iš jos, suduotų didelį smūgį jai.
Prognozė: panašu, kad ši Tarybos kadencija R. Kirstukui – paskutinė. Bet jo kaip patyrusio politiko potencialu gali pamėginti pasinaudoti kitos partijos, ypač naujadarai...
 


Gediminas Valinevičius – 7,7
Pareiškęs, kad palieka „tvarkiečių“ gretas ir Tarybos opoziciją, sudavė jai didelį smūgį. Galima narystė TS-LKD – labai reali. Meras ir skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus vertina G. Valinevičiaus mokėjimą dirbti komandoje, žmogiškąsias vertybes, jo pagalbą Tarybai dabar, kai jos ypač reikia.
Prognozė: jei papildys konservatorių gretas, turės vietą rinkiminio sąrašo pirmajame dešimtuke.
 


Aleksandras Jokūbauskas – 8,1
Ar Taryba – teismo salė ar ...? Ar būti opozicijoje reiškia vien oponuoti ir oponuojant balsuoti prieš ar susilaikyti, net kai kalbama apie strategiškai svarbių Palangai sprendimų priėmimą? Kai susilaikoma balsuojant dėl Kurhauzo atstatymo ir finansavimo jam skyrimo, negali nesistebėti politiko trumparegiškumu.
Kita vertus, būtent A. Jokūbauskas atskleidė S. Simės keliones už savivaldybės pinigus į bokso renginius šalyje ir užsienyje, aktyviai, bet nesėkmingai siekė, kad Antikorupcijos komisijos pirmininku būtų opozicijos atstovas. Tačiau akivaizdu, kad opozicijai trūksta „dantų“ įkąsti skaudžiau.
Prognozė: neoficialioje aplinkoje A. Jokūbauskas neslepia nusivylimo politika; dėl to tikėtina, kad ateityje jis dėmesį sutelks profesinei veiklai ginant klientų teisinius interesus, o ne laiką tuščiai leidžiant Tarybos komiteto posėdžiuose ir posėdžių salėje.


Danas Paluckas – 8,2
Gražu stebėti, kaip iš politikos naujoko – savotiško politikos „Lioleko“ – per du metus sugebėjo tapti jaunu, įdomiu, atidžiu ir, svarbiausia, gerai besimokančiu politiku.
Jeigu Tarybos darbo pradžioje, D. Palucko nemokšiškumas ir siekis laidyti „strėles“ vien dėl to, kad jos būtų laidomos, erzino ir kėlė šypsnį ne tik valdančiajai koalicijai, be ir patyrusiems politikams opozicijoje, po dvejų metų D. Paluckas labiau taupo žodį ir dažniau pataiko į taikinį.
Gal jau laikas leisti ne tik strėles, bet ir mąstyti apie šaudymą kulkomis?
O gal to nedaryti, o demonstruojant augantį politinį įžvalgumą, nusitaikyti į 4 mandatus kitoje Tarybos kadencijoje darbais ir idėjomis? Ir realiai tikėtis tapti konservatorių partneriu koalicijoje kitoje Tarybos kadencijoje?
Š. Vaitkus – meras, D. Paluckas – vicemeras? Kodėl gi ne!? Regis, ir konservatorių lyderiai tokios minties jau labai nesikrato.
Socialdemokratai pastebimai sutvirtėjo, bet senoji gvardija vis dar bamba, kad ji buvo nustumta į šoną.
Jeigu jaunieji socialdemokratai pasieks kurorto senjorų, tradicinių rinkėjų, širdis, rinkimų rezultatai gali būti maloniai netikėti. Ypač, jeigu Vyriausybėje seksis A. Butkevičiui.
D. Paluckui vertėtų mąstyti apie stiprios socialinės idėjos populiarinimą kurorte. Pavyzdžiui, socialinio namo statybos idėją, kurią jis yra iškėlęs.
Prognozė: 4 mandatai kitoje Tarybos kadencijoje, tikėtina, kad konservatoriai laviruos tarp liberalcentristų ir socialdemokratų rinkdamiesi koalicijos partnerius.


Artūras Sabaliauskas – 5,8
D. Paluckui reikia paramos Taryboje, bet iš partijos bičiulio jis retai jos sulaukia. Idealu būtų, kad ateityje socialdemokratai Taryboje turėtų atstovų iš savo „senosios gvardijos“.
Peršasi nuomonė, kad A. Sabaliauskas – atsitiktinis žmogus Taryboje. Klystu?
Prognozė: nepateisinant savo ir partijos skyriaus pirmininko lūkesčių, pasitraukimas iš aktyvios politikos tampa svarstytinas.
 


Genoveita ir Edmundas Krasauskai – 8,1
Žinomi palangiškiai ir politikai, nors daugelio vis dar siejami su išnykusiais iš politinio žemėlapio socialliberalais.
Jeigu įvyks „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ susijungimas, partijos apetitas ir svoris išaugs ir Palangoje.
Tik ar ne laikas, išrinkus naujadaro kurorto lyderį (juo taps G. Krasauskienė?), pradėti galvoti apie būsimų savivaldos rinkimų strategiją ir darbus jau dabar?
Kitaip kyla grėsmė, kad partija „neišsiryškins“ iki rinkimų ir bus užgožta socialdemokratų.
Ar G. Krasauskienė sugebės suderinti viceministrės darbą ir tikėtiną vadovavimą susijungusioms partijoms kurorte? Ar darbas Vilniuje neblogins partijos perspektyvų Palangoje?
Į šiuos klausimus dar anksti atsakyti.
Prognozė: tikėtini 3 mandatai, jeigu partija tinkamai dirbs ir išvengs rietenų viršūnėse.
 


Sondra Kulikauskienė – 6,6

Puiki ir gerbiama gydytoja, bet Taryboje – statistė.
Prognozė: ateityje nedalyvaus aktyvioje politikoje, nors verslo interesai reikalauja joje būti.


Albinas Stankus ir Nerijus Stasiulis – 8,6

Dėl „centristų“ fenomeno, sugebėjimo išlikti kurorto politikoje yra „kalti“ jie.
Inteligentiški, toliaregiški, paprasti žmonės ir politikai. Tai – labai daug paverčiant į mandatus Taryboje, kai šalyje Centro partija šimtą metų nėra parlamentinė partija.
Kodėl Palangoje nėra steigiamas NASA tyrimų centras ar Lietuvos mokslinių tyrimų centras, jei Palanga turi tokio kalibro mokslininką kaip A. Stankus?
Rimtai kalbant, gaila, kad kurortas nepasinaudoja jo moksline praktika ir stebėjimais paremtomis rekomendacijomis ir žiniomis.
Gal A. Stankui ir N. Stasiuliui retsykiais derėtų ne tik rodyti visišką lojalumą ir integralumą konservatoriams, bet ir priminti jiems apie save?
Prognozė: 2 mandatai kitoje Tarybos kadencijoje.

Jūsų komentaras:

Komentatoriui IP: 195.182.88.82 2013-04-30 17:54 (zose / IP: 86.100.11.141)
Kažkaip jau labai daug komentarų pasiųsta iš IP: 195.182.88.82 pasirašytas tai mokytojos, tai politologo atseit iš Vilniaus.....Smagu sau rašyti liaupses...nai nai nai

agaaa 2013-04-21 09:35 (IP: 109.128.44.142)
dar desetkas panasiu straipsni ir konsevatoriu arciau raseiniu n e b e r a

Mikas 2013-04-18 15:02 ([email protected],m / IP: 78.61.51.119)
Ponas Linas ankstokai pradėjo priešrinkiminę agitaciją, dar ne vienas politikas gali prisidirbti. Įdomu iš kur toks dėmesys Židanavičiui?

to politologas 2013-04-18 14:52 (IP: 78.61.104.50)
jei rasai tiesa, esi piktas komentatorius .Aciuuuuu uz pavadinima politiku, nors esu tik paprastas sekantis ivykius zmogutis ...

politoloui/wilna/ 2013-04-18 12:13 (IP: 109.128.44.142)
tas wilienskas politologas pamirso informuot tauta, kad baige PANEVEZIO universitieeTA/ A M E N/

Politologas 2013-04-18 10:51 (Vilnius / IP: 195.182.88.82)
Laikykitės mere. Jūsų reitingas palangiškių aukštumoje. Tai rodo ir pikti komentarai, kuriuos rašo ne žmonės , o tie patys politikai. Tai yra geras ženklas.

to konsrev Ne 2013-04-18 09:28 (IP: 78.61.104.50)
pilnai pritariu.Paziurekit, kaip konservatoriai papuole i valdzia - prisijunge sau partija, kad gautu daugiau balsu is tremtiniu, senu zmoniu, o kiek i rinkimu sarasa irase, dar ir i gala. Antra apgavyste- Valinsko partija, kad balsuotu jaunimas ir nusivylusieji, net auksciausia posta klounui suteike, kad neissilakstytu. Vien apgaules budu pateko i valdzia. O Palangoje rinkimai ka parode ?!? Ir Ruzgute uz gerus darbus miestelenams isitrauke, bet tik saraso gale...O Zeimys kad balsavo uz pensiju mazinima- nuskriaude savo rinkejus, jie ,vargsai net neturi pinigeliu spaudai nusipirkti, o kompiuteris - kitiems ir pagal amziu neikandamasgeris... Apgaule, apgaule, apgaule...

PROGNOZE 2013-04-18 08:00 (IP: 109.128.2.198)
dar siemet; WISI > uzKONSERWATORIUS/ a? SKAMBA?

jonas 2013-04-18 07:46 (IP: 109.128.2.198)
NO REJO KAIP GERIAU GAWOSI KAIP WISADA / B L O G A I /Ir leidiniui su perdem kryptingais WERTINIMAIS ir MERUI su NIMBU ir su PROGNOZEM, kurias PAGADINO sukramtytas ir zmonems i burna idetas patiekalas/ ,,zal, zal batiuska/LENIN// \

Konservams NE 2013-04-17 16:23 (IP: 194.176.60.225)
Įdomu sužinoti kaip redaktorius svėrė politikus, mat konservų įvertinimai geriausi? Paskirti balai, rašliava ir prognozės neatitinka realybės ir tikrovės... Sužvaigždėjusiam ŠV skirta net 9.5 ir kažin už ką??? Kitas pastebėjimas rinkėjams, kurie renkate ne konservatorius. Ar Jūs nematote, kad Jūsų rinkti atstovai dažniausiai parsiduoda konservams? Kiek jau perėjo ir kiek dar pereis parašyta straipsnyje, o kiek užsislėpusių konservų po svetimų partijų vėliavom? Atsakysiu paprastai, konservai valdo mulkindami, mus rinkėjus, perviliodami, verbuodami tarybos narius. Rinkėjas rinkdamasis alternatyvą konservams, o papuola į konservų žabangus, laikas parodys ar konservai tokie jau gudručiai, o gal mes rinkėjai už juos gudresni:)

2013-04-17 15:06 (IP: 78.61.239.66)
to senjorė. Matyt nesat patyrusi tokiu veikeju spadimo. paklauskit tu kurie tai isgyveno ir suprasit ar tokie zmones is vis gali sedeti valdzioje ir tvirtinti nutarimus. Tai valstybes istatymu spraga su teistumu is vis neturetu leisti i valdzia.

jonas 2013-04-17 11:59 (IP: 109.128.2.198)
uz ta NIMBA ,prikabinta MERUI ,fotografui ne aciu

Mokytojai 2013-04-17 11:53 (IP: 109.128.2.198)
MOKYTOJA, sovietiniais laikais JUS ,MOKYTOJAI,99% palaiket komunistus, tik 98% KONSERWATORIAMS? apsidraudzit?,nes zinot, kad 2% visuomenes lemia jos eiga, o konserwatoriai atliko sawo misija, be to idealiai atliko, bet ATEITIS artimiausius 20 METU NE JIMS SKIRTA/gali ilsetis ant lauru/nusipelne/

diewediewe 2013-04-17 11:42 (IP: 109.128.2.198)
PAKSAS irgi kaip vaitkus nuo NIMBO pradejo. USPACKIXAS irgi NIMBA uzsidejo,,,,analogijos: arba laikrastis tyciojasi is zmogaus, arba tai nepagydoma PARTINIU liga arba SWENTUJU atributas :

diewediewe 2013-04-17 11:16 (IP: 109.128.2.198)
PAKSAS irgi kaip vaitkus nuo NIMBO pradejo. USPACKIXAS irgi NIMBA uzsidejo,,,,analogijos: arba laikrastis tyciojasi is zmogaus, arba tai nepagydoma PARTINIU liga arba SWENTUJU atributas :

senjorė 2013-04-17 09:55 (IP: 78.61.56.200)
Šiaip ar taip-vieni sąžiningi, kiri-mažiau.Kokie rinkėjai,tokie ir išrinktieji.Esu įsitikinusi,kad į politiką einantys nori kažkokios naudos sau-vieni daugiau,kiti mažiau.Labai sąžiningi į politiką neina;užsiima sau mielu darbu ar pomėgiu.Sąžiningų tarybos narių, mano įsitikinimu yra geriausiu atveju 2o procentų,gal 30(?) ...Labai vertinu E.Kuznecovą,A.Dočkų,A.Stankų,Š,Vaitkų,M.Skritulską...,nes jie kažkaip" matomi" iš jų kalbų ir darbų.Yra ir labai energingų,pilnų idėjomis(pvz.E.židanavičius).Beje,nesutinku su tuo,kad jam vis primenama "kriminalinė" praeitis, nors tai buvo labai seniai,kai Į cypes buvo siunčiami draugų,kurie buvo naglesni .Juk jis nenužudė nieko, gal padarė finansinių nusikaltimų(?).Nesakau,kad tai geri darbai,bet žmogus buvo nubaustas,kaltę išpirko kalėjime, argi jums dar mažai?Žiūrint į šių laikų "kompinacijas", tai gal į tokius nusikaltimus net nebekreiptų dėmesio, dabar kombinacijų mastai išaugo, nebelaikoma net nusikaltimu, o sakoma,kad tai"politinis susidorojimas', arba koks nors "projektas'...Reziume: ką rinkome,tą ir turime,nes kiekvienas balsavome pagal savo sąžinės arba "sugedimo" laipsnį arba supratimą.

Irena.R 2013-04-17 09:05 (IP: 86.38.154.115)
Nepatinka man nei vieni nei kiti, bet vertinimas neadekvatus. Konservu laikrastis todel ir ju vertinimas geresnis. Natural.

juokis 2013-04-17 08:40 (IP: 86.38.154.115)
O tai G.Valineviciaus ir A.Sebecko ivertinimai geri vien todel kad jie konservatoriai ir turi aukstas pareigas ? Na tikrai nesueina galai. Pritariu "Teisingumas" komentarui.

To teisingumas 2013-04-17 08:09 (IP: 78.61.239.66)
Pritariu komentatoriui. Ir manau turėtų nors vienas laikraštis apklausti gyventojus ir jų nuomone skelbti. O ne vieną kažkurią nuomone.

nana 2013-04-16 23:50 (IP: 78.61.104.66)
dabar vyksta derinimo darbai del siu metu sezono ir as matau kaip sios savivaldybes biurokratai ir politikai DARO AKTYVIA POLITIKA... Geda!!!!!!! niekas nepasikeite, tik savigyra liko... o rasineti Jus galit ka norit, taciau provincialus mentalitetas liks provincialiu.. Sugebejimas spresti is esmes, o ne besikabinejant prie smulkmenu- neikandamas niekam. Ponas Vaitkus palinksi galva, pasako, kad spresim, o ponia Kiljoniene ir kompanija padaro savo.. Ir tada vel prasideda begiojimas nuo Judosiaus pas Kermosiu.

Juras 2013-04-16 22:06 (Kvepia / IP: 78.61.214.75)
GERAS komentaras "E.Židanavičius savo idėjomis, energija ir pasiūlymais seniai pralenkė ŠV (padėjėjus ir patarėjus kartu sudėjus), pravažiavo kaip pro stovintį..." pakartotinai tiesiai į cypę, nesustodamas.

Leiskit rasyt zmonems, o ne patys komentuokit 2013-04-16 22:04 (Jau / IP: 78.61.214.75)
Matosi politikai pradeda nervuotis. Patys rašo patys atsako. O to priežastis veiklus ir energingas meras.

Teisingumas 2013-04-16 21:48 ([email protected] / IP: 89.117.252.171)
Manau tai nesąžininga ir toli gražu negarbinga redaktoriui spręsti kas geras , o kas blogas, tikėtina , kad pats straipsnis gali būti užsakytas tam tikros politinės jėgos. Sekančiame Tarybos posėdyje bus tvirtinama Tarybos veiklos ataskaita , tai manau tik po jos galima duoti vertinimus, kai bus atskleista, kas kiek pasiūlymu pateikė,paklausimų,lankė posėdžius ir t.t. tik ataskaitoj yra visi tikslūs statistiniai duomenys, o dabar tikrai neteisinga vertinti.

2013-04-16 21:21 (IP: 78.61.239.66)
Tokia "mokyklą" praėjus, manau kiekvienas savo gudrumu būtų aukštesnis visa galva

2013-04-16 21:05 (IP: 78.61.18.188)
E.Židanavičius savo idėjomis, energija ir pasiūlymais seniai pralenkė ŠV (padėjėjus ir patarėjus kartu sudėjus), pravažiavo kaip pro stovintį...

palangiškė 2013-04-16 16:31 (IP: 78.61.239.66)
Norėtųsi ne nuomone apie juos sužinot. Gi visi žinom kaip ir kokiais keliais kai kurie atėjo į tarybą. O darbus konkrečius darbus visų alei vieno paskelbti. Ir būtent tuos kuriuos asmeniškai dirbo o ne rankutės pakėlimu tarybos posėdyje. Ačiū

Nezinojau 2013-04-16 16:19 (rita / IP: 195.182.88.82)
O tas Sabaliauskas ar jis tarybos narys? net nezinojau.

Stiprybės 2013-04-16 16:18 (Zita / IP: 195.182.88.82)
Turim gerą ir nuoširdų žmogų. Mere stiprybės Jums. Palangiškiai Jus palaiko.

muokytuoje 2013-04-16 16:00 (IP: 109.128.40.78)
paaskinkit vaikams api skaitymo ir dailyrascio reiksme intelekto ir veido bruozu formawimui/ virs puses tarybos nariu ir jiogioliowiciui tai nebuvo aiskinta, tai ir liko zielvie israiskos/

Sėkmės darbuose mere. 2013-04-16 13:55 (Merui / IP: 195.182.88.82)
Turime tikrą merą ir miesto šeimininką. Sėkmės darbuose.

Mokytoja 2013-04-16 13:52 (Mokytoja / IP: 195.182.88.82)
Kad galėtų tą normaliausią žmogų merą suėstų gyvą. Dibančių taip atsidavusiai miestui iki šiol nebuvo ir kažin ar bus. Palaikau merą ir 98 oprocentai ji paklaiko.

Janas 2013-04-16 11:57 (Rrrrrr / IP: 82.135.193.208)
Ir tikrai, trūksta politinio brandumo,tas pamazgu pilimas viens ant kito tik parodo tikrąjį mūsų politikų veidą !!!! Gėda jums visiems!!!!!

Skaitytojas 2013-04-16 10:06 (IP: 88.119.253.63)
Jūs ,mielieji politikai, vienas ant kito pilstydami pamazgas komentarų skiltyse, mums, paprastiems palangiškiams, suteikiate TOKIOS informacijos, kad kažin ar būtų galima daugiau iš kur nors apie jus sužinoti.Valio!!!!! Jau tikrai žinau, kad per kitus rinkimus tikrai nebalsuosiu už koservatorių UABĄ.

oRAKULAs 2013-04-16 10:04 (IP: 109.128.40.78)
palei visa rasklada/ sekspyras / pirmu bulwiu welawimas merui ir laikrasciui i nauda. a po to/ nostradamas / kortu namelis subyra ir iskyla naujas idiotiskos konstrukcijos statinys/ leidimas jau rasomas w WILNE/

niespodzianka 2013-04-16 09:47 (IP: 109.128.40.78)
wienas neproFISIONALUS autoriaus judesys/ mero foto su NIMBU/ ir ABIPUSIS NOKAUTAS jau galejo AUTORIUS su p.S.SIME pasitart/ profas, o ne saviveiklininkas kaip autorius/

Židanavičiui NE 2013-04-16 09:36 (Palangiskis / IP: 195.182.88.82)
Židanavičius meras - emigruočiau tą pašią dieną nuo tokių meru. Neliktų Palangoje net akmenų. Kas rinko šį žmogų i Tarybą tas nežino jo praeities. Galima suklysti, bet kada tai daroma samoningai ir buvo skriaudžiami zmones. Manau, kad reikia paviešinti jo darbelius, nes rinkejai turetu zinoti viska apie savo isrinktuosius. O gal tai padarys pats Tarybos narys ?

Štai koks turi būti tautos TARNAS!.. 2013-04-16 09:35 (IP: 86.100.60.112)
Tikras etalona, miesto Tarybos narys-tai ALBINAS STANKUS!Per eilę metų šis padorus žmogus nuveikė neginčytinai - daug!Jį stabdo gatvėj, skambina tiesioginiai į mob. tel.,ir t.t...,ir šis visapusiškai puikus žmogus- visada randa laiko, paaiškinimų -žmonėms rūpimu kl.,niekada nesigviežė ir neįgijo jokių turtų,neprisigrobė Palangos žemių, o tik daug kam patarė ir padėjo..Ačiū jam! Štai toks ir turi būti išrintas tautos TARNAS!

Tikra tiesa apsaugok nuo kriminalinio pasaulio Palanga 2013-04-16 09:25 (Zina / IP: 195.182.88.82)
Su kriminaline praeitimi, tokia kaip E. Židanavičiaus, ir didesniu polinkiu „užkulisiniams žaidimams“ nei atvirai diskusijai, nesiverčia liežuvis šiandien sakyti, kad E. Židanavičius liberalsąjūdiečius vienija.

Va cia geriausiiai apibudina turgaus mera 2013-04-16 09:23 (e / IP: 195.182.88.82)
Bet galima spėti, kad ties kiekviena „Maxima“ būtų pastatytas ne tik dubenėlis vandens šunukiams, bet galbūt ir Šventojoje atsirastų kvartalas svingerių ir erotikos mėgėjams, o liberalizmo idėjos kurorte „sužydėtų“, net labai netikėtomis formomis. Ar palangiškiai tam pasiruošę? Gal toks meras labiau tiktų Amsterdamui, o ne Palangai?

ZIDANAVICIUI NE 2013-04-16 09:22 (ewrf / IP: 195.182.88.82)
Neberasynek tu komentaru Zidanaviciau. Pats klausi pats atsakai. Energingas komentatorius.

Valio 2013-04-16 08:51 (IP: 78.61.104.50)
valio Zidanaviciui ! Taip ir toliau lauksim geru pasiulymu palangiskiu naudai . O del kriminalines praeities tegu rausta tie, kurie prikaisioja, vadinasi kanda todel, kad patys yra silpni, turi drebeti tie, kuriu dar laukia tokia ateitis...Zidanaviciaus niekada nekeisciau i mieganciaja net negrazuole Kulikauskiene, neteisetai rinkusia is visu ligoniu po tris litus.O rinkeju ISDAVIKAS valinevicius, o busimas isdavikas Zulkus ?!?!? Tie bet ka isduos, kad tik kede neatsaltu...O Stasiulis irgi tikras saunuolis,vertas buti Taryboje - sekmes gerieciams !!!

jonas 2013-04-16 08:29 (IP: 109.128.40.78)
tas pats, kur pas antana baranauska bande dirbt

tam okam 2013-04-16 08:22 (IP: 109.128.40.78)
nenusikalbek, ziur. fotkej dewintas nuo pradzios,/galZelwys/ skaito is lapuko,wadinasi mokintas

OKAMokam 2013-04-16 08:15 (IP: 109.128.40.78)
o kam merui NIMBAS wirs pakausio?ar REDAKTORIUS pasityciot norejo?/nuwalkiota priemone/ ar jau i SWENTUOSIUS? tragiska padetis/maziausiai DVYLIKA/ ir wadow/ matosi paskutine knyga mokykloj skaite/

jonas 2013-04-16 07:54 (IP: 109.128.40.78)
puiki fotke bendru plasnu ,,meras SAunas WAAITKUS irKOMPAS vadovauja tarybai/is auksto,nezinia kodel, bo p.SIMEI ugio uztenka/

rinkėja 2013-04-16 07:47 (IP: 78.61.56.200)
Šaunuolis redaktorius,valio.Kaip sakoma, pataikė į "dešimtuką", labai teisingai apibudino visus. O mano nuomonė tokia:kol kas nebuvo ir vargu ar atsiras GERESNIS meras už Š.Vaitkų, nes jame nėra tokių bjaurių žmogaus ir politiko bruožų,kaip pavydas ir neteisingas kito vertinimas.EŽidanavičius veiklus,energingas, bet jame aš įžiūriu paminėtus bruožus- tai jo nepuošia.Vis tik ,nors ,dabar ir "nemadinga", bet norėtųsi geranoriškų ir sąžiningų politikų, ne tik girdinčių save.

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Prieš kurį laiką „Palangos tiltas“ palangiškių teiravosi, ar jie patenkinti komunalinių paslaugų kokybe ir jų kaina. Į redakciją užsukęs palangiškis Antanas Butkevičius, šiuo metu jau besimėgaujantis užtarnautu poilsiu, pasidalino, kokios klaidos visgi bado akis ir ką būtų galima ištaisyti. Tiesa, pasak pašnekovo, jos nedidelės, pastangų...


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Palangos miesto Taryba jau šią savaitę gali iškelti šampano taures – kadencija jau įpusėta. Kokie bus likę du metai Tarybai? Bus sėkmingai užbaigta koalicinės daugumos programa? Ar partijos numos į ją ir sieks įsiteikti rinkėjams, jau dažniau mąstydamos apie 2015-ųjų savivaldos rinkimus? Kokio palangiškių rinkėjų verdikto dabartiniai Palangos politikai ir...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas