„Turgininkai“ baiminasi, kad reikalavimas įsigyti kasos aparatus juos sužlugdys

Alfredas PUMPULIS, 2011-11-08
Peržiūrėta
1469
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Turgininkai“  baiminasi, kad reikalavimas įsigyti kasos aparatus juos sužlugdys

 

Nuo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“ prekeivius, nors iki gegužės dar – marios laiko.


 

Vyriausybė reagavo greitai

„Nuo kitų metų gegužės 1 dienos numatome įvesti prievolę naudoti kasos aparatus apskaitai. Dirbant dengtose patalpose bet kokios prekybos apskaita turėtų būti suvienodinta“, – po teisėsaugininkų reido Gariūnuose sakė A. Kubilius. Premjeras tikino, jog žmonės nepagrįstai baiminasi, jog kasos aparatų įvedimas sužlugdys prekeivius. „Realus gyvenimas paneigė ir kai kurių smulkiųjų verslininkų asociacijų vadovų teiginius, kad prekyba turguose yra visiškai skaidri“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

„Sprendimas yra ir jį reikės vykdyti. Taip, jis galios ir mūsų turguje. Žinoma, dauguma prekybininkų nuogąstauja, kad toks reikalavimas gali sužlugdyti jų verslą, nes vien kasos aparatų kaina gali siekti tūkstantį litų“, – sakė „Klevas“ vyr. buhalteris, buvęs turgaus direktorius Eimutis Židanavičius.


 

Gal patikslins sąvoką?

Rūbais prekiaujanti ponia Laima viliasi, kad patikslinus „dengtos turgavietės“ sąvoką, reikalavimas įsigyti kasos aparatą lauke, nors ir po danga prekiaujantiems prekeiviams nebus taikomas.

„Tokiose prekyvietėse kaip Gariūnai, ar kitose panašiose, tokia įstatymo nuostata gal ir reikalinga, bet ne Palangos turgelyje. Jau ir taip daug investavau į savo prekybos vietą – savomis lėšomis įsirengėme sienas ir stogą... Gal tie kasos aparatai nebus įvesti“, – dvejojo moteris. „Patys dar tiksliai nežinome, koks tikslus sąvokos „dengtos turgavietės“ apibrėžimas. Juk čia yra taip: „noriu dedu sienas, noriu nededu“, – kalbėjo prekybininkė.

Kita kalbinta turgaus prekybininkė, prekiaujanti šviežiomis daržovėmis, apie sumanymą įvesti kasos aparatus visiems dengtose prekyvietėse dirbantiems pardavėjams, tikino „kažką apie tai girdėjusi...“

„Tik nemanau, jog tai mums Palangoje aktualu. Mano supratimu, toks reikalavimas turėtų būti keliamas tiems, kurie dirba uždarose patalpose, o ne mums, dirbantiems lauke. Kažkoks absurdas būtų, jeigu reikės ir mums pirkti kasos aparatus“, – teigė moteris.

Panašu, jog Palangos turgaus prekeiviams kol kas dar nėra aišku, ar iš tikrųjų teks pirkti kasos aparatus, neretai kainuojančius 1000 litų.


 

Pasipiktinusi reikalavimu

Danutė, nepanorusi atskleisti savo pavardės prekybininkė, buvo tiesiog pasipiktinusi: „Kieno pajamos neviršija 10 tūkst. litų, tas kasos aparato ir neprivalėtų turėti. Absurdas būtų, jeigu reikės ir kasos aparatą įsigyti, ir įsteigti įmonę“, – širdo ponia Danutė.

Ji įsitikinusi, kad įvedus kasos aparatus, kainų kilimas gali tapti neišvengiamas. Ir, svarbiausia, pašnekovės teigimu, nebebus galima derėtis.

Dar viena pašnekovė, prekiaujanti rūbais Irena, taip pat nepanorusi atskleisti savo pavardės, apie kainų kėlimą kalbėjo pesimistiškai: „Prekių įsigijimas brangsta, tačiau mes, turgaus prekeiviai, kainų kelti negalime. Žmonės nebeturi pinigų už ką pirkti. Dažnai pasitaiko, jog derėdamiesi klientai „kerta“ kainą per pusę ar net daugiau. Su mielu noru nuleisčiau pirkėjui tą kainą, tačiau negaliu – kitaip pati greitai bankrutuočiau. Bijau, kad dalis žmonių, įvedus reikalavimą dėl kasos aparatų naudojimo dengtose turgavietėse, tiesiog paliks turgų, ieškos kitų darbų“, – sakė prekeivė.

Anot jos, paklausiausios ir labiausiai „derybininkų“ akį viliojančios prekės šiuo metu – batai, striukės bei šalikai.

Ponia Janina tikino nekelianti kainų, nors dolerio kursas ir auga.

„Nors doleris ir brangsta, mes stengiamės savo kainų nekelti. Žiūrime, jog ne tik mums, bet ir žmogui kitapus prekystalio būtų gerai“, – sakė moteris.

Palangiškė Irena Ūsienė „Palangos tiltui“ sakė užsukanti į turgų kiekvieną šeštadienį.

„Ateinu čia kartą į savaitę, turiu savo mėgstamiausius pardavėjus, kurie tiekia šviežias daržoves. Į kainą aš kreipiu mažai dėmesio, svarbu, kad produktas būtų kokybiškas ir sveikas“, – teigė I. Ūsienė.

Jūsų komentaras:

romeo 2012-07-20 10:49 ([email protected] / IP: 78.62.123.244)
zveriskos ten uogu kainos jau dabar,turbut greit turgaus nebeliks.

Taip pat skaitykite

Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus.


Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


N uo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius