Turgaus prekeiviai: kasos aparatai sužlugdys turgų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-22
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki šimto litų -  tikrai ne daugiau. Žmonės visuomet prašo nuolaidos, tai kaip mes jas pritaikysime turėdami kasos aparatus? Kuo skirsis parduotuvė nuo turgaus?“- piktinosi Palangos turguje Zita Norvilienė, prekiaujanti konditerijos gaminiais.

 

Iškart atsisakytų darbo

Tokiais valdžios svarstymais piktinasi be išimties visi Palangos turgavietės darbuotojai. „Mes mokame už vietą 33 litus per dieną ir net kartais tiek neužsidirbame. Jei įvestų kasos aparatus, iškart atsisakytumėme darbo, nes pelno išvis nebūtų“,- kalbėjo Adelė Lukienė, pardavinėjanti dėvėtus drabužius Palangos turguje.

Moteris sakė, kad net dabar būna dienų, kuomet neatsiperka net darbo vieta. O iš kur gaut pinigų kasos aparatams? „Matyt, kuris nors politikas prisipirko kasos aparatų ir bando juos „prastumti“ tokiems „durniukams“ kaip mes. Bet tegul nemano, kad mes tokie kvaili. Suvokiam, kad tai yra politiniai žaidimai. Ir jei jie taip žais, tiesiog turgus - bent jau mažų miestų turgelius tai tikrai sužlugdys“,- kalbėjo A. Lukienė.

Mėsos ir pieno gaminiais prekiaujanti Danutė Dvarionienė teigė, kad suprekiauti per 200 litų per dieną yra „didelė šventė“. „Mes vargstame prekiaudami, žmonės nori nuolaidų, tai kaip galima kalbėti apie didelį pelną? Jei prieš šventes užsidirbame apie du šimtus litų per dieną, būna didelė šventė. Tačiau po švenčių vėl nebus jokio pelno“,- pasakojo D. Dvarionienė.

 

Po švenčių nedirbs

Konditerijos gaminiais prekiaujanti Danutė Lukoševičienė sakė, kad po švenčių turbūt nedirbsianti bent savaitę, nes nebus darbo. „Prieš šventes žmonės visada yra labiau „sujudę“ -  daugiau perka ir nuotaikos optimistiškesnės, tačiau paprastomis dienomis pelno beveik nebūna. Po švenčių ateis apsipirkti retas žmogus. Kasos aparatai iškart mus sužlugdytų“,- įsitikinusi D. Lukoševičienė.

Palangos turgaus direktorius Eimutis Židanavičius mano, kad kasos aparatų įvedimas būtų bereikalingas vargas turgaus prekiautojams. „Žmonės dirba su verslo liudijimais ir verčiasi, kaip jiems išeina, o kasos aparatai tik sukeltų sumaištį ir pasipiktinimų. Kasos aparatas kainuotų apie tūkstantį litų, o prekybininkai tokių pinigų net neturi. Tai būtų keblu, ypač mažų miestų turguose“,- kalbėjo E. Židanavičius.

Turgaus darbuotoja Z. Norvilienė sakė bijanti net pagalvoti, kas būtų, jei įvestų kasos aparatus. „Manau, kad daugiau nei pusė turgaus darbuotojų išeitų iš darbo ir taptų bedarbiais, kadangi dirbti nuostolingai niekas nenorėtų. Vienas žmogus jau rinko turguje parašus, jog nebūtų pastatyti kasos aparatai“,- kalbėjo moteris.

 

Politiniai žaidimai?

Tarybos nario Šarūno Vaitkaus nuomone, kasos aparatai turguose - tik politiniai žaidimai. „Juk nėra priimta jokių teisės aktų, kuriuose būtų patvirtinta, kad kasos aparatai turguje turėtų būti. Toks sumanymas, spėju, net nebus įgyvendintas tokiuose mažuose turguose. Tai gali būti įgyvendinta nebent tik didmiesčių turguose, ypač tuose, kur prekiaujama naujais drabužiais“,- sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Suklaidino bilietų kasos adresas  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 10 | Rubrika: Miestas

Į redakciją užsukęs palangiškis atkreipė dėmesį į centrinėje miesto aikštėje esančiame stende pateiktą informaciją. „Didžiuliame stende reklamuojami renginiai, vyksiantys Palangos koncertų salėje, ir pateiktas neteisingas adresas, kur galima įsigyti bilietus. Kokį įspūdį tai sudaro atvykstantiems poilsiautojams, kai tokioje vietoje ir tokia informacija pateikiama...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


N uo 2012 metų gegužės 1 dienos Gariūnų ir visų kitų turgaviečių prekybininkai, prekiaujantys dengtose patalpose, Vyriausybės sprendimu, privalės naudoti kasos aparatus. Tokį ryžtingą žingsnį Vyriausybė žengė po kratų Gariūnuose, kuomet buvo išaiškinti milijonai turgaus prekeivių neapskaitytų pajamų. Toks sprendimas sujaudino ir Palangos turgaus „Klevas“...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 01 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki...


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Turguje – sumaištis

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Žemės ūkio ministerija, kartu su Finansų ministerija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba pasėjo nerimo sėklą tarp turgaus prekeivių. Bus siekiama, jog nuo vasario 1 d. turgaviečių prekeivių darbo vietose būtų įrengti kasos aparatai. Esą taip siekiama riboti prekybą įvežtine, daugiausia lenkiška produkcija: vietiniams ūkininkams turguje kasos aparatų nereikės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas