Valdžia atitolino naujų mokesčių naštą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-04
Peržiūrėta
1679
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį besirenkančius į posėdį Palangos politikus pasitiko grupė piketuojančių miestelėnų su plakatais. Juose valdžios vyrų buvo reikalaujama neskurdinti palangiškių bei vicemero Rimanto Garolio atsistatydinimo. Valdantieji, nuriję karčią piliulę, pasistengė nebekaitinti gyventojų aistrų ir nesiryžo kelti rankų už naujus mokesčius.

 

Pasveikino jubiliatę

Prasidėjus Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžiui, imtasi malonesnių dalykų. Didžiulėmis gėlių puokštėmis  ir atminimo dovanėlėmis jubiliejaus proga Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę pasveikino meras Vytautas Stalmokas, priminęs, kad tai daugiausiai dirbanti politikė, Tėvynės sąjungos frakcijos nariai, Švietimo skyriaus darbuotojai bei bičiuliai. 

 

Lekiama „galopom po Evrope“

Pasibaigus iškilmingajai daliai, posėdyje  leista pasisakyti aktyviesiems bendruomenės nariams. Vartotojų teisių gynėja palangiškė Rūta Ruzgutė vėl pažėrė valdančiųjų atžvilgiu priekaištų dėl numatomų tvirtinti UAB „Litesko“ investicijų į kurorto šilumos ūkį. Anot jos, norima tvirtinti neįsigilinus, kitaip tariant, „galopom po evrope“. Pasak R.Ruzgutės, Investicijų priežiūros komisijos pirmininkas vicemeras R.Garolis tvarkėsi su investicijomis lyg su savo kišene ir, jos nuomone, politikas turi atsistatydinti iš vicemero pareigų. Be to, ji priminė ir politinių partijų programų įsipareigojimus, kad bus įkurti bendruomenės namai, atidaryta pirtis bei iš ligoninės į polikliniką perkeltos fizioterapijos paslaugos.

 

Tarnauja verslo rykliams

Palangiškės pasisakymą papildęs Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Donatas Žuolys, sakė, kad miestelėnų netenkina UAB „Palangos butų ūkis“ veikla. Pasak jo, miesto valdžia vienašališkai padidino administravimo ir eksploatavimo mokesčius, tokiu būdu suteikusi įmonei turėti garantuotas pajamas, tačiau bendrovės teikiamų paslaugų kokybė negerėja ir jai nerūpi gyventojų reikalai. Taip pat, D.Žuolio teigimu, valdžia gyventojus „prirakino“ prie UAB „Litesko“ radiatorių, o kainos už šilumą yra vienos didžiausių šalyje. „Valdžia tendencingai skurdina žmones ir atsakomybę turi prisiimti visi. Dabar susiklostė tokia situacija, kad neginami miestelėnai, o tarnaujama verslo rykliams“, - sakė palangiškis, pasiūlęs iš pareigų atsistatydinti vicemerui R.Garoliui ir Savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui.

 

Konkrečiam tiekėjui

Posėdžio dalyviai, išklausę palangiškių priekaištus, pradėjo svarstyti klausimus dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų.

Sprendimo projekte už karšto vandens skaitiklius pasiūlyta mokėti po 3,92 Lt per mėnesį. Pasak sprendimo projektą pristačiusios savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Snieguolės Saltonienės, karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokestis nustatomas konkrečiam tiekėjui, t.y. UAB „Litesko“ filialui „Palangos šiluma“.


Kaina nukrito

Miesto tarybos narys Dainius Želvys sakė nesuprantąs, iš kur čia toks proveržis, nes per mėnesį kaina nukrito. Prieš mėnesį miesto savivaldybės Tarybai už karšto vandens skaitiklį buvo siūloma tvirtinti  4,77 Lt mokestį. Pasak politiko, kalbama apie distanciniu būdu nuskaitomus skaitiklius, tačiau, jo žiniomis, Lietuvoje šie prietaisai nesertifikuoti. Be to, daugelyje daugiabučių yra įrengti apskaitos prietaisai, kurie veikia, ir kyla klausimas – kas dengs gyventojams nuostolius išmontuojant esamus apskaitos prietaisus? Jam antrinusio Mindaugo Skritulsko teigimu, skaitikliai bus „Litesko“ nuosavybė, o gyventojai turės apmokėti už tai, kad įmonė prižiūri savo nuosavybę. Jo nuomone, bendrovė turėtų išpirkti savo prietaisus. M.Skritulskas sakė manąs, kad šis sprendimas reikalingas tam, kad UAB „Litesko“ galėtų bankams pateikti įrodymą, jog turės garantuotas pajamas, pridūręs, kad Tėvynės sąjungos frakcija už sprendimą nebalsuos. Bendrapartietis Šarūnas Vaitkus teigė, kad palangiškiai pavargo būti UAB „Litesko“ įkaitais. „Mokame už įmonės suvartotą elektros energiją, ir apskritai su „Litesko“ nėra aptarti šilumos punktų nuosavybės klausimai. Įmonės vadovų teigimu, šie šilumos punktai – jų nuosavybė, ir tai patvirtino vicemeras R.Garolis, tikinęs, kad punktai renovuoti bendrovės lėšomis. Taip pat neaiškus klausimas ir dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalių tarifų. Keista, kuomet šilumos punktas priklauso šilumos tiekėjui, tai siūlomas tvirtinti  tarifas lygus nuliui“, - stebėjosi tarifų nustatymo metodika Š.Vaitkus.

 

Nevertėtų tvirtinti

Tarybos nario Daniaus Puodžiaus teigimu, visi gyventojai turi įrengtus apskaitos prietaisus. Be to, niekur nėra pasakyta, kad privalu įrengti tokius prietaisus, kurie būtų nuskaitomi per nuotolį. Anot D.Puodžiaus, reikia apsispręsti, ir tų dokumentų, kurie parengti nerimtai, nevertėtų  tvirtinti.

Posėdžiavusieji priminė apie galiojantį ir neatšauktą Vyriausybės nutarimą Nr.1507, kuriame sakoma, jog apskaitos prietaisus įrengia šilumos tiekėjas savo lėšomis.

 

Privalo nustatyti

Padėtį suskato gelbėti Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitė, Pasak jos, klausimas sudėtingas ir privalu nustatyti karšto vandens apskaitos prietaiso mokestį bei daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifus. „Palangoje nebuvo užtikrintas Vyriausybės nutarimo Nr. 1507 įgyvendinimas, tad reikia ieškoti išeičių. Sprendimas neįsigalios nuo birželio 1 dienos ir miesto savivaldybės Taryba turi teisę grįžti bei, išanalizavusi kainą, priimti kitą sprendimą“, - apie būtinybę patvirtinti karšto vandens skaitiklio mokestį ir maksimalius šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifus aiškino Vyriausybės atstovė. Pasak jos, priešingu atveju tą padaryti gali įpareigoti teismas.

Deja, šis K.Vintilaitės pasisakymas neįtikino miesto politikų, tad sprendimas dėl naujų mokesčių už karšto vandens skaitiklius bei dėl maksimalių tarifų nustatymo nepriimtas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 128 žmonės, ketvirtadienį, spalio 7 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per trečiadienį Lietuvoje nustatyta per 800 naujų koronaviruso atvejų ir epidemiologinė situacija tik prastėja. Tądien Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šia liga serga 66 palangiškiai.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Valdžia atitolino naujų mokesčių naštą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį besirenkančius į posėdį Palangos politikus pasitiko grupė piketuojančių miestelėnų su plakatais. Juose valdžios vyrų buvo reikalaujama neskurdinti palangiškių bei vicemero Rimanto Garolio atsistatydinimo. Valdantieji, nuriję karčią piliulę, pasistengė nebekaitinti gyventojų aistrų ir nesiryžo kelti rankų už naujus mokesčius.


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Miesto valdžios neveiklumas ištuštino palangiškių kišenes

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, 2009 10 09 | Rubrika: Miestas

Palangos valdžia eilinį kartą nespėjo į traukinį. Tik šį kartą už vėlavimą mokės ne ji, bet beveik visi palangiškiai, t.y. tie, kuriems šildymo paslaugas teikia UAB „Litesko“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius