„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013-09-26
Peržiūrėta
171
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.
Programa suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymosi galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys programoje skiriamas jaunų žmonių, turinčių mažiau galimybių nei jų bendraamžiai, dalyvavimui bei iniciatyvoms. Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“ tęsia ankstesnių Bendrijos programų jaunimui „Jaunimas Europai“ (1989-1999), Europos Savanorių Tarnybos bei „Jaunimas“ (2000-2006) patirtį. Naujoji programa prasidėjo 2007 m. sausį, jos reikmėms septyneriems metams skirta 885 mln. eurų. Šioje programoje Palangos senosios gimnazijos mokiniai – ne naujokai. „Veiklus jaunimas“ programoje aktyviai dalyvavo miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė.
Šiemet paraišką-programą jaunimo iniciatyvai Lietuvos Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai pateikė Palangos senosios gimnazijos gimnazistas Marius Negreckis... ir gavo finansavimą.  
Kas yra jaunimo iniciatyva ir kodėl ji reikalinga?
Jaunimo iniciatyva – tai ilgalaikis projektas, kurio metu jauni žmonės tiesiogiai ir aktyviai dalyvauja veikloje, kurią jie patys sukūrė, suplanavo ir įgyvendina. Jauni žmonės, patys įgyvendindami iniciatyvas, įgyja įgūdžių ir patirties ne tik pasirinktoje teminėje srityje, bet ir darbo komandoje, veiklų planavimo ir organizavimo.
Palangos senosios gimnazijos jaunimo iniciatyvai skirti 1017 eurų. Tai pinigai, kurie bus skirti sportinių varžybų, popiečių, vakaronių organizavimui, nugalėtojų apdovanojimui, informacijos pateikimui visuomenei, bei veiklos skatinimui.
Palangos senosios gimnazijos jaunimo grupė: Marius Negreckis – iniciatyvos vadovas, futbolo varžybų organizatorius, Gytis Šleinius – krepšinio varžybų organizatorius, Monika Kleinaitė – tinklinio varžybų organizatorė, Rokas Mažionis – krepšinio varžybų organizatorius, Matas Jurkšas – tinklinio varžybų organizatorius, Mindaugas Jakevičius – dviračių žygio organizatorius, Mantas Valčiukas – futbolo varžybų organizatorius, pasivadinusi „Sportuojantys moksliukai“,  koordinuojama kūno kultūros mokytojos ekspertės Dalios Rakauskienės, rugsėjo 24 dieną pradėjo savo iniciatyvos „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui“ veiklą. Mantas Jakevičius kartu su savo draugais organizavo žygį dviračiais „Kuršių keliu“ iki Karklės pasienio posto. Susipažinome su pasienio tarnybų darbu, studijų galimybėmis, apdovanojimais, augintiniais, ginklais, bendravome su karininkais puikioje kamerinėje aplinkoje. Grįžome į mokslus pilni įspūdžių ir lydimi minčių apie tolesnius susitikimus iniciatyvoje „Sportas netrukdo mokslui – mokslas netrukdo sportui“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą, kuriame gausu renginių, koncertų, parodų bei įvairioms sukaktims skirtų leidinių, originaliai įsiliejo kurorto jaunimas. „Palangos stalo 2013“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatytas jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistas laikraštis...


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus 7 nariai penktadienį grįžo iš Šiaulių. Saulės mieste vyko kasmetinis Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forumas „Jaunimo laisvalaikis, užimtumas ir galimybės“ kuriame jaunimas iš visos Lietuvos susirinko ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasimokyti bei įgauti naujų žinių, pasisemti idėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius