Verslininkų skundas: pigiomis kelionėmis į pajūrį gundosi vis mažiau vilniečių

Palangos tiltas, 2017-05-04
Peržiūrėta
1828
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkų skundas: pigiomis kelionėmis į pajūrį gundosi vis mažiau vilniečių

Ligita SINUŠIENĖ

Keliautojų į Palangą iš šalies sostinės mažėja. Arba tiesiog keliaujama autobusais, traukiniais arba nuosavu transportu, nesirenkant pigesnių kelionių, nes pigūs vežėjai skundžiasi, kad teksią net verslą uždaryti.

Važiuodavo jau Velykoms
Dvidešimt vienerius metus pigių kelionių paslaugas teikiančios vienos Vilniaus įmonės savininkė, nenorėjusi viešai prisistatyti, pasakojo, kad jau priešvelykiniu laikotarpiu sulaukdavo klientų ir pradėdavo organizuoti keliones į pajūrį. „Tačiau šiemet nesulaukėme nė vieno skambučio. Niekas neskambino ir iš kitų įmonių, nes mes nukreipiame klientus vieni pas kitus, jeigu tuo metu nevykdome reiso, o žinome, kad kiti organizuoja, – pasakojo moteris. – Dar tokių metų nėra buvę, kad niekas nepaskambintų. Aišku, įtakos turi ir orai, bet, manau, daugiausiai – pigios kelionės į užsienį. Kodėl žmonėms važiuoti į Palangą, jeigu galima į tolimesnę šalį?“
Verslininkė kalbėjo, kad po dviejų dešimtmečių veiklos visai rimtai svarsto įmonę uždaryti.

Šiuo metu nekeliauja
Atsidarius svetainės „Keliauk pigiau“ puslapį ant lentelės, skelbiančios autobusų tvarkaraštį į ir iš Palangos, žymi raudonas antspaudas su užrašu: „Šiuo metu nevažiuojame, pradėsime 2017-ais“. Nors jau 4 mėnesiai, kaip 2017-ieji, bet ir paskambinus nurodytu telefonu atsiliepia autoatsakiklis: „Šiuo metu reisų Vilnius-Palanga nevykdome“. Ir nukreipia kitu numeriu, jeigu pageidaujame išsinuomoti autobusą.
Tačiau kitu numeriu atsiliepęs vyriškis „Palangos tiltui“ tvirtino, kad pigesnes keliones į kurortą pradės organizuoti tik nuo gegužės mėnesio, todėl palyginti –susidomėjimas pajūriu atslūgęs ar ne –negalįs.

Sumažėjo vilniečių
„Daugiau nei dešimt metų poilsiautojus į Palangą vežiojusi UAB „F-Travel“ šiemet svarsto netgi apskritai atsisakyti šios paslaugos, – laikraščiui atvirauja bendrovės direktorė Elena Čivinskienė. – Nebent vasarą bus tikrai geri orai. Nes pernai patyrėme netgi nuostolį, o jeigu paleisime reklamą, turėsime žmones vežti. Tačiau tam, kad reklama bent jau atsipirktų, 50-ies vietų autobuse turi būti išpirktos bent 30 vietų. Veiklos pradžioje – 2006, 2007 m., dar ir iki 2012 m. – autobusai būdavo pilni, netgi ir dviaukščiai, tekdavo daryti net ir kelis reisus. Keleivių netrūko dar ir 2013 m. Tačiau jei geru sezonu su mūsų įmone į pajūrį išvykdavo apie 10 tūkstančių žmonių, tai pernai nesurinkome nė 3 tūkstančių“.
Šios įmonės autobusai į Palangą ir Šventąją keleivius veža du kartus per savaitę nuo liepos vidurio iki rugpjūčio. Svetainėje skelbiama bilieto kaina iš Vilniaus iki Palangos – 12,50 Eur, iki Šventosios – 14 Eur. Laikraščio pašnekovė prasitarė, kad būta bandymų organizuoti keliones į pajūrį ir ne vasaros metu, per šventes, bet tai nepasiteisinę.
„Vilniuje žmonių sumažėjo, žmonės pinigų mažiau turi, – sumažėjusio susidomėjimo kelionėmis į kurortą priežastis vardijo moteris. – Ir tie patys mūsų klientai, kurie iki šiol vykdavo į Palangą, dabar per mūsų įmonę jau perka bilietus į Graikiją, Turkiją. Juk trijų dienų poilsis Palangoje kainuoja tiek pat, kiek septynių dienų Graikijoje ar Turkijoje, jeigu kalbame apie gyvenimą viešbutyje. Gal iš tiesų kažkiek poilsiautojai sutaupo, jeigu apsigyvena privačiame sektoriuje, patys gaminasi. Be to, kas labai svarbu, mūsų pajūryje niekada negali būti tikras dėl gero oro, o Turkijoje ir Graikijoje geras oras garantuotas“.

Sumažėjo perpus
Dar vienos įmonės vadovas, nenorėjęs viešai skelbti savo pavardės nei įmonės pavadinimo, irgi nusiteikęs niūriai. Nors jo organizuojamos kelionės prasideda tik nuo gegužės vidurio, bet prisimindamas pernykščius metus vyras netrykšta optimizmu: „Keleivių susidomėjimas yra žiauriai kritęs, beveik per pusę. Tikrai jau kyla minčių atisakyti to, nes sezoninis darbas neišlaiko įmonės visus metus. Brangu, brangu, brangu – taip šneka žmonės. Ir ne apie transporto paslaugas, o apie Palangos kainas. Labai pabrango nakvynė, kavinės“.
Laikraščio pašnekovas tvirtina, kad poilsiautojai nuolat lygina mūsų pajūrio kainas su Turkijos. „Kai eurą įvedė, pirmais metais dar buvo normalu, bet po metų padėtis pasikeitė, – kalba vežėjas. – Žmonės vieni kitiems pasakoja, kiek kas kainuoja Palangoje, kiek – Turkijoje, ir pasirenka pastarąją. Į Palangą dabar važiuoja dėl to, „kad reikia savo jūrą aplankyti“ – dažniausiai savaitgaliui, trims dienoms, o nebe savaitei“.
Kelionė iš Vilniaus autobusų stoties į Palangą kainuoja nuo 17,10 Eur iki 21 Eur, o pigesnes keliones siūlančiu transportu – nuo 10 Eur iki 14 Eur.

Su Turkija negalime lygintis
Jeigu keliautojų iš Vilniaus į pajūrį ir mažėja, to visiškai nejaučia Palangos turizmo informacijos centras (TIC), kaip laikraščiui tvirtino vyriausioji specialistė turizmui Alma Slaboševičienė. Netgi priešingai – čia kasmet turistų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio tik daugėja. „Net ir šiuo metu turime lankytojų, – „Palangos tiltui“ sakė specialistė. –Aišku, mes skaičiuojame apsilankančius žmones ir negalime garantuoti, kad tas pats žmogus neužėjo kelis kartus. Tačiau nebūtinas net tikslus lankytojų skaičius, plika akimi labai gerai matome, kad žmonių vis daugiau. Galbūt tam reikšmės turi ir tai, kad mūsų įstaiga įsikūrusi patogioje vietoje“.
Paprašyta pakomentuoti vežėjų „Palangos tiltui“ perduotus poilsiautojų skundus dėl aukštų kainų kurorte, A. Slaboševičienė atkreipė dėmesį, kad ta žinia nėra nauja: „Niekas nesikeičia, taip jau yra metai iš metų. Matyt, verslininkai žino, kiek kas kainuoja, ir kodėl jų paslaugos įvertintos tiek, kiek įvertintos. Visi visada nori žemesnių kainų, bet neteisinga lyginti Palangos kainas su Turkijos. O vežėjas visada suinteresuotas klientą nukreipti ten, kur jam pačiam labiau apsimoka. Ir čia dažnai Palanga pralaimi. Tačiau aš ir pati esu mačiusi Turkijos pasiūlymų, kurie, negalėčiau pasakyti, kad labai patrauklūs savo kaina. Žmonės turi pasirinkimo laisvę ir kainų įvairovę. Mes galbūt galime iš verslininkų reikalauti nebent kelti aptarnavimo kokybę kavinėse ir gerinti interjerą. Kita vertus, būkime sąžiningi – Palangoje yra kur papietauti ir už 3 eurus, ir už 10 eurų. Kiekvienas renkasi, kas jam priimtiniausia“.

Priežastis – ne paslaugų kainos
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė kategoriškai nesutinka su vežėjų teiginiais esą poilsiautojų kurorte mažėja dėl aukštų paslaugų kainų: „Tikrai ne ta priežastis. Galiu pasakyti, kad tokio paslaugų pasirinkimo, kokį mes dabar turime Palangoje, tikrai neturi nė vienas Lietuvos kurortas. Apgyvendinimo paslaugų yra didžiulė įvairovė: ir su uždaru kiemeliu, ir be kiemelio, ir su baseinu, ir be jo, ir kotedžai, ir viešbučių kambariai nuo trijų iki penkių žvaigždučių. Taigi, kainų įvairovė lygiai taip pat yra. Su daugiau privalumų – brangiau, kitur – pigiau“.
Todėl, kaip tvirtina I. Valaitienė, vežėjai keleivių į Palangą pasigendantys tikrai dėl kitų priežasčių: „Gal žmonės renkasi kitą transporto priemonę? Gal keliauja automobiliu, kooperuojasi kartu su kitais? Nes apskritai poilsiautojų Palangoje kasmet vis daugėja“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tris miestus jau aplankęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį. 


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Plačiai užsimojusi, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian liko mažai pešusi: ji savo skundu neįtikino Vyriausiosios Rinkimų Komisijos (VRK), kad  miesto mero Šarūno Vaitkaus įrašai socialiniame tinkle „Facebook“ („Meta“) yra politinė reklama ir agitacija. 


Šią vasarą Palanga sulaukė ne ką mažiau poilsiautojų nei praėjusiais metais, tačiau verslininkų pelną tarytum vienu karvės lyžtelėjimu nubraukė į neregėtas aukštumas pakilusios energijos kainos.


Šią vasarą poilsiautojų srautas Lietuvos pajūryje buvo panašus į praėjusios vasaros, tačiau tai verslininkų pernelyg nedžiugina – rezultatai prastesni nei pernai.


Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Palanga jau senokai pranešė, kad poilsiautojai karantino metu nepageidaujami, tačiau naktį iš šeštadienio į sekmadienį į pajūrį vis tiek brovėsi girta kompanija iš sostinės.


Keliautojų į Palangą iš šalies sostinės mažėja. Arba tiesiog keliaujama autobusais, traukiniais arba nuosavu transportu, nesirenkant pigesnių kelionių, nes pigūs vežėjai skundžiasi, kad teksią net verslą uždaryti.  


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar vienbalsiai dar kartą pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami Palangos bendruomenės interesus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius