„Vivattur“ paroda šiemet buvo silpnesnė, bet dėmesio Palangai – ne mažiau

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-08
Peržiūrėta
2106
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Vivattur“ paroda šiemet buvo silpnesnė, bet dėmesio Palangai – ne mažiau

 Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje dalyvavo ir vietos turizmo verslo atstovai.

 

Paroda buvo silpnesnė

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė „Palangos tiltui“ prisipažino, kad palyginti su praėjusiais metais, šįmet paroda buvo silpnesnė: „Galbūt renginiui trūko daugiau reklamos, o gal koją „pakišo“ tą patį savaitgalį sostinėje šurmuliavusi „Kaziuko mugė“.

Parodos metu lankytojai gavo daug naudingos medžiagos apie mūsų kurortą: informaciją apie Palangoje teikiamas SPA paslaugas, sanatorijų, sveikatingumo centrų, konferencijų rengimo galimybes. Taip pat buvo pristatytas išsamus šiais metais kurorte planuojamų renginių kalendorius. 

„Nors parodoje be Lietuvos centrų dalyvavo Čekijos Respublikos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Jungtinių Arabų Emyratų, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Nepalo, Tailando, Turkijos bei Ukrainos atstovai, didžioji dauguma lankytojų buvo mūsų tautiečiai. Lankytojai tradiciškai domėjosi šios vasaros kurorto naujovėmis, naujais turistiniais maršrutais, viešbučių kainomis. Informaciją apie Palangoje siūlomas pramogas bei sveikatinimo paslaugas taip pat teikė poilsio namų „Baltija“, „Auksinės kopos“, „Medūza“, „Energetikas“, reabilitacijos centro „Linas“, viešbučių „Palanga“ ir „Palangos vėtra“ atstovai. SPA paslaugas pristatė kurorto viešbutis „Žilvinas“. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas su stintų ordinu žiūrovus vaišino kvapnia stinta.

Mus aplankė miesto meras Šarūnas Vaitkus, kiti miesto Tarybos nariai, Palangos orkestras, Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, Seimo narys Pranas Žeimys. Nuoširdžiai norime jiems padėkoti, kaip ir Savivaldybės kultūros skyriaus vedėjui Vygantui Rekašiui. Parodoje paminėjome kurortų asociacijos penkerių metų sukaktį, taip pat dalyvavome susitikimuose su kempingų asociacija. Taigi šia prestižine paroda nenusivylėme, tačiau sulig kiekvienais metais dalyvavimas joje brangsta, o kokybė prastėja. Galbūt „Vivattur“ organizatoriams vertėtų paieškoti kitos salės“.


 Lankėsi Osle

Tuo pat metu, kaip ir Vilniuje, kita turizmo paroda bei verslo misija vyko ir Norvegijos sostinėje Osle. Jame viešėjo Palangos TIC direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė.

„Ankstesniais metais ši paroda vykdavo sausio mėnesį, tačiau šiemet ji sutapo su „Vivattur 2012”. Be Palangos ir Klaipėdos TIC, mūsų pajūrį pristatė „Palangos vėtra“, „Palanga“, „Vanagupė“, „Palangos oro uostas“, kuris Norvegijos turistus nuo birželio 24 dienos į Palangą skraidins 6 kartus per savaitę. Parodoje Osle apsilankė per 32 tūkst. lankytojų. Norėdami kuo geriau pristatyti Palangą, norvegams surengėme viktoriną, kurios metu tikrinome jų žinias apie Lietuvą, jos pajūrį. Norvegai Palangą įsivaizdavo esant Latvijoje. Į šią parodą vykstam jau ketvirtą kartą, tad sulaukėm turistų, kurie yra jau viešėję mūsų gintariniame pajūryje. Jiems įdomios mūsų mieste siūlomos naujienos, nauji turistiniai maršrutai, viešbučių paketai, taip pat domėjosi galimybe iš Oslo į Palangą atvykti automobiliu“, – pasakojo E. Smilingienė.

Palangos TIC kolektyvas snausti neketina bei aktyviai rengiasi kurorto naujienų pristatymui Rusijos sostinėje Maskvoje vyksiančioje verslo misijoje, taip pat mūsų kurortas bus populiarinamas Švedijoje, Geteborge vyksiančioje turizmo parodoje. Balandžio mėnesį TIC atstovai planuoja apsilankyti Minske, Kaliningrade bei Varšuvoje rengiamose parodose, gegužę kurortas bus pristatytas Maskvoje.


 Ruošiasi vasarai

Vis dažniau pasirodanti saulė primena – vasara nebe už kalnų. Kurorto viešbučių bei kavinių savininkai ieško sezoninių darbuotojų, o poilsiautojai kurorto viešbučiuose jau rezervuojasi kambarius. „Su nekantrumu laukiame vasaros sezono ir tikime, kad jis bus ne blogesnis nei pernykštis. Savo pastangas neapleisti kaimynų įrodome dalyvaudami parodose, tad tikimės, kad norvegai, suomiai, švedai, lenkai, rusai, latviai vasarą mūsų nepamirš bei atvyks poilsiauti. Juk geresnio kurorto už Palangą Lietuvoje nėra. Palanga verta to, kad ja didžiuotumeisi. Metai iš metų jaučiu didelį žavesį šiam miestui. Kuomet pavargstu, žvilgteliu į mano kabinete ant sienos kabantį paveikslą, kuriame užfiksuotas Botanikos parkas. Pagerėja iš karto, įvairūs prisiminimai atgyja“, – šypsosi TIC vadovė.

 

Neprieštarautų mokesčiui

AValužienė neprieštarautų ir vadinamajam įvažiavimo į kurortą mokesčiui. Pasak pašnekovės, tokius turi ir kiti žinomi Europos kurortai: „Pavyzdžiui įvažiavimas į Jūrmalą kainuoja 1 latą, į Sopotą apie 5 zlotus. „Pagalvės“ mokestį turi ir Druskininkai. Tad kodėl Palanga turi būti išimtis? Juk čia ne šiukšlių dėžė. Tačiau viskas priklauso nuo kainos. Jeigu įvažiavimo mokestis siektų 10 litų, būtų per daug. O ir surinktos lėšos, kurios be abejo papildytų miesto biudžetą, leistų miestą dar labiau gražinti. Aš už įvažiavimo mokestį“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. 


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Palangos pristatymu Maskvoje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje MITF baigtas kurorto Turizmo informacijos centro (TIC) pavasarinis tarptautinių parodų „maratonas“.


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius