Alinantis karštis ir poilsiautojams nebeteikia džiaugsmo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-14
Peržiūrėta
750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasidėjęs alinantis karštis byloja apie tikrąją vasarą, tačiau niekas nepaneigtų, jog sekina jėgas greičiau nei norėtųsi, o ir gresiantis pavojus persikaitinti saulėje skatina ieškoti pavėsio arba esant galimybei slėptis namuose. Poilsiautojai atgaivą tikisi surasti po tiltu, po kuriuo jau kovojama dėl vietos, o kurorto gatvėse dienos metu – neabejotinai sumažėjęs judėjimas.

 

Sulindo į vandenį

Termometro stulpelis pastarąsias dienas rodo daugiau nei 30 laipsnių karščio, tad dirbti saulės atokaitoje – menkas malonumas. Skubantys į pavėsius žmonės įrodo, jog ištverti sunku, o dirbantieji būtent tokioje kaitroje bando įvairiais būdais gelbėtis. Gelbėtis tenka ir persikaitinusiems atostogautojams, padauginusiems „saulės vonių“.

Kaip pasakojo Palangos gelbėjimo stoties gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas, pastaruoju metu gelbėti tenka ne vandeny, o gulinčius ant smėlio. Dėl karščio žmones ištinka saulės ir šilumos smūgiai, epilepsijos priepuoliai.

„Nuolat informuojam žmones, jog nebūtų saulėje, geriau pavėsyje, namie, jog nekiltų sveikatos sutrikimų“, - perspėjo J.Pirožnikas. Anot jo, greičiausiai nuo saulės nukenčia širdies ligomis sergantys, turintys antsvorio žmonės.

 „Mes teikiame informaciją per visą paplūdimį, jog poilsiautojai būtų atsargūs, einant maudytis į jūrą sukaitus. Vandeny atšąlama, tuomet galima prarasti sąmonę ir žinoma, blogiausia – paskęsti“, - teigė gelbėtojas. Gelbėtojai todėl visuomet perspėja, jog neiti maudytis vieniems.

Gelbėtojai pirmadienio vakare turėjo progą įsitikinti, jog poilsiautojai jau nebedrįsta kaitintis saulėje, o ieškodami atgaivos visi sulindo į vandenį.

 „Daugiau žmonių buvo jūroje nei ant smėlio“, - matytą vaizdą apibūdino J.Pirožnikas.

 

Svarbiausi – skysčiai ir galvos apdangalai

Medikai taip pat turi daug darbo, gelbėdami persikaitinusius, per ilgai saulėje užsibuvusius poilsiautojus. Dėl saulės smūgių Greitoji medicinos pagalba sulaukia itin daug iškvietimų. Per pastarąsias dienas nukentėjo bemaž 30 žmonių. Geriausias jų patarimas, siekiant išvengti sveikatos sutrikimų yra kuo daugiau vartoti skysčių. Žinoma, jie patvirtino, jog kenkia ir maudynės persikaitinus saulėje – tuomet gresia ir peršalimas.

Vaikų gydytojas Alfredas Kerulis pastaruoju metu dažnai susiduria su vasaros kaitriąja saule susidūrusiais pacientais, tačiau jis nepaneigė, jog kreipiamasi ir dėl peršalimų.

 „Būtinai reikia nešioti galvos apdangalą, nesvarbu, jis gražus, ar ne, būtina saugotis“, - svarbią vasaros padiktuotą taisyklę išdėstė A.Kerulis. Jis akcentavo ir tai, jog būtina pasirinkti laiką, kuomet saugiau pasirodyti saulėje.

„Geriau eiti į lauką 5-6 valandą ryto, o 11 – neiti“, - teigė gydytojas. Kaip ir kiekvieną vasarą, susirgimų padaugėja, tai – neišvengiama.

Kavinėse lankomasi vakarais

Karščio bangos pakoregavo ir kurorto verslininkų veiklą. Nors itin daug pasikeitimų nei kitomis vėsesnėmis dienomis viešbučių ir restoranų savininkai teigė nepajutę, nes kaip ir kiekvieną dieną žmonės į kavines, restoranus ima plūsti saulei nusileidus, tačiau visgi tenka į pagalbą pasitelkti daugiau ventiliatorių, labiau prižiūrėti šaldymo įrangą. Juo labiau, jog ledai – perkamiausia prekė karštuoju laikotarpiu.

Verslininkas Edmundas Sakalauskas patikino, jog visi jau laukia lietaus. „Liūties nesinori, tačiau šiek tiek jau galėtų palyti. Kai užlis, tuomet ir restoranai atsigaus – lietus suvarys poilsiautojus į kavines“, - teigė verslininkas. Visgi ir valgyti nesinori, kai oro temperatūra įkaista iki 35 laipsnių karščio, populiariausiu maistu tampa lengvi patiekalai. Žinoma, maloniausia pasigardžiuoti įvairiais patiekalais, kai oras atvėsta.

 

Be didesnių nelaimių

Nors karščiu alsuoja gatvės, neatsigauna žmonės, tiesiog „traška“ žolė, kurios nebeįmanoma palaistyti, nes tuoj išgaruoja, gaisrų nekyla. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nesulaukia dėl karščio paūmėjusių staigių įvykių. Ėmęsi atsargumo priemonių žmonės, išvengia ir didesnių nelaimių.         

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Palangos meras Šarūnas Vaitkus prakalbo apie naujus kurorto planus: ko tikėtis poilsiautojams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 19 | Rubrika: Miestas

Prieš dešimtmetį Palangoje buvę žmonės dabar ją vargiai atpažintų: rekonstruotos gatvės, atsivėrė poilsio zonos, nauji pramogų objektai, poilsiautojų akis badančius griuvėsius pakeitė puošnūs pastatai. Šiuo metu Palanga neabejotinai yra vienas sparčiausiai augančių ir besikeičiančių Lietuvos miestų. Nuo 2011-ųjų prasidėję Palangos pokyčiai siejami su jos meru 45...


Seimo narys Antanas Vinkus, atstovaujantis Seime Palangai ir daliai Kretingos, šiandien „Palangos tiltui“, patvirtino, jog ketina dalyvauti rudenį vyksiančiuose naujojo Seimo rinkimuose.


Tropinių karščių banga visą birželį alina Lietuvą ir veja žmones prie vandens telkinių, ir taip pat Baltijos jūros. Tačiau Palanga kol kas nedūsta nuo poilsiautojų antplūdžio. „Dauguma lietuvių atostogas yra suplanavę liepai ar rugpjūčiui“, – aiškino keli kurorto verslininkai. Palangos gelbėtojų stoties viršininko pavaduotojas Ričardas Kurpius...


Nors už lango – gan niūru, ir, regis, jokių didelių darbų savivaldybės įmonės nevykdo, tačiau miesto vandens įmonė – UAB „Palangos vandenys“ – pluša iš peties: Būtingėje vykdo valymo įrenginių rekonstrukciją. UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis savo kompiuterio ekrane rodė vykstančių darbų nuotraukas. Vykdomų darbų...


Dar vakar valdžiažmogius lydėjo dėmesys, pagarba ir valdžios teikiamos galimybės. Po nesėkmingų rinkimų dažnai tenka gyvenimą dėlioti iš naujo. „Bendraujant tik su prezidente, premjerais ir ministrais yra didelis pavojus išpuikti. Kad to neatsitiktų, reikia neužmiršti, ir mūsų merui Šarūnui Vaitkui taip pat, kad valdžia – ne amžinas dalykas“...


Kurorto verslininkai keikia „baisią“ liepą, bet orų žinovai gūžčioja: liepa, net ir tokia- vėsi ir lietinga- gan artima „tradicinėms“ Lietuvos liepos mėnesiui. Koks vis tik kurorto verslininkams buvo praėjęs mėnuo? Saule nušvitusi rugpjūčio pradžia žada pragiedrinti ir niūriausias prognozes šiai vasarai .


Palangiškiai bei kurorto svečiai artėjant vasarai galės atsipūsti nuo kamščių pagrindinėse miesto gatvėse – vakar oficialiai atidarytas Palangos aplinkkelis. Nutiestas naujas Palangos aplinkkelio kelias ir modernizuota Vydmantų sankryža pagerins ne tik vairuotojų, vykstančių per Palangą tranzitu į Latviją, bet ir pačių palangiškių bei kurorto svečių situaciją....


Prasidėjęs alinantis karštis byloja apie tikrąją vasarą, tačiau niekas nepaneigtų, jog sekina jėgas greičiau nei norėtųsi, o ir gresiantis pavojus persikaitinti saulėje skatina ieškoti pavėsio arba esant galimybei slėptis namuose. Poilsiautojai atgaivą tikisi surasti po tiltu, po kuriuo jau kovojama dėl vietos, o kurorto gatvėse dienos metu – neabejotinai sumažėjęs judėjimas.


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius