„De Cuba“: skanu, bet brangu

Gurmanas Liežuvis, 2011-07-08
Peržiūrėta
766
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„De Cuba“: skanu, bet brangu

Kavinės „De Cuba“ kurorto svečiams pristatinėti nereikia. O tie, kurie niekada joje nesilankė, neabejotinai turėtų nors praeidami stabtelėti. Taip vilioja padaryti daugybė žydinčių gėlių ir Lietuvoje nematyti egzotiški augalai lauko terasoje ir patrauklus kavinės interjeras.

 

Per paskutinį mėnesį „De Cuboje“ pietavau dukart. Kavinės meniu siūlo itin didelį asortimentą, bet kainos jame – vienos didžiausios – o gal didžiausios? – J.Basanavičiaus gatvėje.

Padavėjo abejus kartus laukti neprireikė – priėjo iškart, beje, su natūralia šypsena veide.

Kai vidurdienį į kavinę užėjau suvalgyti dienos pietų (jie, beje, nepigūs – 12,99 Lt), padavėjo lauko terasoje nebuvo; padavėjas viduje, pastebėjęs mane mindžiukuojantį, išėjo ir šypsodamasis pasiūlė sėstis. Malonu! Kai užsisakiau bulvinių blynų, juos atnešė labai greitai. Jų kaina – 16 litų. Lėkštėje, deja, tebuvo greičiau ne blynai, o trys blyneliai. Brangu! Visai šalia esančiose kitose kavinėse bulvinius blynus galima suvalgyti pigiau ir už mažiau jų gauti daugiau. Bet blynai buvo skanūs, lašišos gabaliukai prie jų – taip pat. Supjaustyti keli citrinos gabaliukai buvo šalti – dvelkė šviežumu. Padavėjas, dar nebaigus valgyti, priėjo ir pasiteiravo, ar skanu. Malonus dėmesys! Pietaujant pradėjo lyti ir tapo vėsiau – ne tik aš, bet ir kiti lankytojai, griebė ant kėdžių patiestus sulankstytus užtiesalus ir siautėsi į juos. Tąkart kavinėje palikau beisbolo kepuraitę. Grįžau jos pasiteirauti po dienos. Administratorius, mano nuostabai, iš stalčiaus išraukė pamestų daiktų sąrašą (jis man pasirodė surašytas labai skrupulingai) ir po akimirkos grįžo nešinas mano kepuraite. Smulkmena, bet labai maloni.

Užsisakius pietų vakare, iškart gavau ne tik užsakytą buteliuką, bet, laukiant pagrindinio patiekalo, ir duonos lazdelių. Kai lankiausi „De Cuboje“ dienos pietų, gėrimą ir duonos – šiltą šviežią bandelę! – padavėja atnešė taip pat greitai. Labai mėgstu duoną, todėl jos įvairesnis asortimentas kavinėje nuteikia gerai.

Kopūstų sriuba, kurią gavau užsakęs dienos pietus, buvo tiršta, su keliais spirgučiais, po sriubos dubeniu ant lėkštelės buvo padėta servetėlė.

Tiesa, dienos pietų – kiaulienos troškinio – kainuojančio gan nepigiai – 12,99 Lt – teko gerokai palaukti. Pagalvojau, kad dienos pietūs pietų metu turėtų būti pateikti kur kas greičiau.

Troškinio porcija - maža, bet buvo skanu.

Be abejonių, kam rūpi aptarnavimo kokybė, interjeras ir maisto kokybė, „De Cuba“ – vienas pirmųjų pasirinkimų. Bet taupantys kavinę aplenks – maisto porcijos palyginus nedidelės ir gan brangios.

Sau galiu leisti į ją ne kiekvieną dieną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 4 d. buvo gautas 1993 m. gimusio vyro pareiškimas, kuriame nurodoma, kad tą pačią dieną, apie 9 val., Palangoje, J. Basanavičiaus g., baro lauko terasoje jį užpuolė 4 vyrai, sumušė ir į akis papurškė ašarinių dujų


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Klaipėdos apygardos teismas administracinio nusižengimo byloje šiandien priėmė nutartį, kurioje konstatavo, jog byloje yra surinkta pakankamai duomenų, kurie leidžia patikimai spręsti dėl vaikino kaltės. Jaunuolis buvo nubaustas 200 Eur bauda už tai, kad 2019 m. vasarą, dirbdamas bare Palangoje, po 1 val. nakties kontrolinio pirkimo metu policijos pareigūnui pardavė 0,5 l talpos...


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Tradicinis „Palangos tilto“ kavarytis šią savaitę kaip niekada atitiko savo pavadinimą, nes buvo kalbama būtent apie... kavą. Tiksliau kalbant, kad jos puodeliu nemokamai galėtų pasivaišinti neįgalintis jos kavinėje nusipirkti miesto senjoras ar bet kuris kitas miestelėnas, gyvenantis su susiveržtu diržu. Ar gali miesto kavinės parodyti, kad jos yra socialiai...


„De Cuba“: skanu, bet brangu

Gurmanas Liežuvis, 2011 07 08 | Rubrika: Verslas pinigai

Kavinės „De Cuba“ kurorto svečiams pristatinėti nereikia. O tie, kurie niekada joje nesilankė, neabejotinai turėtų nors praeidami stabtelėti. Taip vilioja padaryti daugybė žydinčių gėlių ir Lietuvoje nematyti egzotiški augalai lauko terasoje ir patrauklus kavinės interjeras.


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius