Ištraukus vyrą iš mirties spąstų – padėka kurorto medikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-10-05
Peržiūrėta
2194
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ištraukus vyrą iš mirties spąstų – padėka kurorto medikams

Palangiškiai dar puikiai pamena, kaip dar visai neseniai – rugsėjo pabaigoje – mieste šurmuliavo greitosios medicinos pagalbos medikai, slaugytojos bei paramedikai. Po greitosios medicinos pagalbos žaidynių, vertinusiems atvykusių medikų gebėjimus nekilo abejonių, jog žmonių gyvybė – saugiose rankose. Susidūrę su realiu pavojumi žmonės regi, kaip medikai traukia iš mirties spąstų jų artimuosius. Taip nutiko ir kauniečių šeimai, kuri dabar dėkinga kurorto medikams už suteiktą svarbią pagalbą.

Kaip padėkoti?
Į redakciją kreipusis kaunietė Iveta Kazlauskienė papasakojo apie Palangoje rugsėjo pabaigoje įvykusią kraupią nelaimę – jos vyrą J. Basanavičiaus gatvėje perdūrė. Už operatyvią, profesionalią pagalbą moteris norėjo padėkoti Palangos greitosios medicinos pagalbos medikams. „Patarkite, kaip tai padaryti“, – rašė ji.
Kalbinti medikai tik purtė galvomis. „Nereikia mums dėkoti, mes tik dirbame savo darbą“, – sakė jie.
Nors daug detalių atskleisti nei viena pusė – nei nukentėję, nei suteikę pagalbą, nei tiriantieji įvykį – negali, visgi šiek tiek, kas nutiko tą naktį, išsiaiškinome.

Byla tiriama
Rugsėjo 23 dienos naktį, pusvalandį prieš vidurnaktį, Palangos greitosios medicinos pagalbos medikai skubėjo pagal iškvietimą į J. Basanavičiaus gatvę, pranešta, jog sužalotas žmogus prie vienos iš šioje gatvėje esančių kavinių.
Paaiškėjo, jog pagalbos reikia vyrui su durtine žaizda krūtinėje. „Šie medikai išgelbėjo mano vyro gyvybę“, – konstatavo I. Kazlauskienė.
Pasiteiravus daugiau detalių, moteris pasakojo, žmogui buvo perdurta krūtinės ląsta ir sužeista širdis. „Vyrą buvo ištikusi klinikinė mirtis, tačiau atvykę medikai jį atgaivino ir išvežė į Palangos ligoninę, vėliau iškart į Klaipėdos universitetinę ligoninę“, – papasakojo nukentėjusiojo žmona.
Ji patikino, kad daugiau nieko negalinti pasakoti, kokiomis aplinkybėmis buvo sužeistas jos vyras, nes vyksta tyrimas.
Kaip vyksta tyrimas, pakomentuoti negalėjo ir Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus. „Ikiteisminis tyrimas dėl vyriškio sužalojimo yra perduotas Klaipėdos AVPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai. Pakomentuoti galiu tik tiek, kad mūsų pareigūnai įvykio vietoje sulaikė įtariamąjį, atliko pirminius tyrimo veiksmus ir bylą toliau tirti perdavė kitam padaliniui“, – sakė Veiklos skyriaus viršininkas.

Padėję medikai
Moteris prisipažino, jog norinti padėkoti suteikusiems pagalbą Palangos medikams, tačiau nežinanti jų pavardžių. VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė padėjo sužinoti, kurie medikai tąnakt suteikė pagalbą nukentėjusiam vyrui: greitosios medicinos pagalbos felčerė Aurelija Zubienė, gydytojas Stasys Anužis, slaugytoja Valentina Kryževičienė.
„Apie pacientą mes nieko negalime pasakyti. Faktas, jog tą vakarą sužeistam žmogui prireikė pagalbos, tačiau jokių detalių apie sveikatos būklę negalime suteikti. O ir dėkoti mums nereikia, mes gi tik dirbome savo darbą“, – teigė gydytojas S. Anužis, prisiminęs šį nelaimingą įvykį.
Medikai išties dirba savo darbą, tačiau tai, ką jie padaro, žmonėms kai kada prilygsta stebuklui, suteikiamas antras šansas gyventi, kurį galima tinkamai išnaudoti. Padėka ir skiriama už padovanotą antrąjį gyvenimą ne tik sužeistajam, bet ir artimiesiems.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį paryčiais Palangoje vyrą naktiniame klube sumušė nepažįstamasis. Po konflikto nukentėjusysis pasigedo asmeninių daiktų.


Balandžio 27 d. Palangoje, Kurhauzo koncertų salėje, paminėta Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Su profesine švente susirinkusius medicinos darbuotojus pasveikino Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Trečiadienio, gegužės 12 d., vakarą Palangoje per kilusį konfliktą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą.


Mirtis 79 metų vyrą ištiko Baltijos jūroje Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį, apie 14.56 val., Palangoje, S. Dariaus ir S. Girėno g., gelbėtojas pastebėjo vandenyje sukniubusį žmogų. Ištraukus, jis prarado sąmonę. Atvykę medikai vyrą gaivino, tačiau 1941 m.gim. vyrui konstatuota mirtis.


Palangos policija prašo pagalbos plėšimo tyrime: kas pažįsta šį vyrą?

„Palangos tilto“, Palangos PK inf., 2019 04 05 | Rubrika: Kriminalai

Palangos m. PK pradėtas ikiteisminis plėšimo tyrimas. Pažįstantys vyrą nuotraukoje maloniai prašomi susisiekti su tyrėja el.paštu [email protected], tel. nr. 8 686 13809


Palangiškiai dar puikiai pamena, kaip dar visai neseniai – rugsėjo pabaigoje – mieste šurmuliavo greitosios medicinos pagalbos medikai, slaugytojos bei paramedikai. Po greitosios medicinos pagalbos žaidynių, vertinusiems atvykusių medikų gebėjimus nekilo abejonių, jog žmonių gyvybė – saugiose rankose. Susidūrę su realiu pavojumi žmonės regi, kaip medikai traukia...


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Metų šeima išrinktiems palangiškiams Stonkams – kurorto vadovų padėka

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Miestas

Daugiavaikių šeimų asociacijos Metų šeima išrinktą palangiškių pedagogų Daivos ir Audriaus Stonkų šeimą trečiadienį pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. „Džiaugiuosi, kad būtent palangiškiai iškovojo šį titulą. Ačiū, kad garsinate mūsų miesto vardą“...


Europos vyrų krepšinio vicečempionas Renaldas Seibutis trečiadienį lankėsi Palangos miesto savivaldybėje, kur kurorto meras Šarūnas Vaitkus jam įteikė jubiliejinį Palangos miesto 760-mečio medalį. Ši išskirtinė dovana – visų palangiškių padėka šventojiškiui krepšininkui už itin aukštus jo sportinius pasiekimus bei...


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius