Kitokio Tarybos nario kitokia politika: risnojant ir spėriai žengiant „Labryčiu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-01-28
Peržiūrėta
417
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto Tarybos narys Arvydas Dočkus
Palangos miesto Tarybos narys Arvydas Dočkus

Politika, kaip ir kitur, Palangoje daroma įvairiai, bet miesto Tarybos narys Arvydas Dočkus ją „daro“ „Labryčio“ bėgimo trasoje.
„Beveik kiekvieną dieną bėgioju. Pastebėjau, kad pastaraisiais metais joje žymiai daugiau sportuojančių atsirado. Ir man tenka vis dažniau ranką sveikinantis kilnoti, delnais sumušti. Kartais ranką ir nuleisti nėra kada – tiek daug pažįstamų veidų matau trasoje. Kitų ir nepažįstu“, – šypsojosi Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės pavaduotojas.

Nors jau 64-eri, bet sąnarių dar neskauda
Jaunatviškas 64 metų vyras nurisnoja keturis kilometrus: „Turiu savo techniką: 100 metrų bėgu, o kitą 100 metrų spėriai einu, ir vėl viskas iš naujo“.
Jis įsitikinęs, kad sveikatai gerai ir bėgimas, ir greitasis ėjimas, ypač naudojantis šiaurietiškomis lazdomis. „Kiti, dar jaunesni už mane, sako, kad sąnarius skauda, negali bėgioti. Man, laimei, neskauda. Bėgiojimas – džiaugsmas“, – sakė mokytojas, tapęs politiku.
Sportiškas palangiškis teigė, kad niekada neatliko testų savo biologiniam amžiui nustatyti, bet praėjusiais metais, atlikęs Kuperio testą, maloniai nustebo: rezultatai buvo būdingi kur kas jaunesnio amžiaus vyrui.
Paklaustas, kiek kitų Tarybos narių galėtų pavadinti „draugiškais sportui“, A. Dočkus susimąstė: „Nuolat sportuojančių, matyt, ne itin daug. Daugeliui sunku rasti laiko. Bronius Vaitkus, pavyzdžiui, nuolat krepšinį žaidžia. Bet rasti laiko sau – ir sveikatai gerinti – reikia“.
„Labrytyje“ sveiką gyvenseną propaguojančiam Arvydui tenka ir neretai stabtelėti: risnojantiems miestelėnams rūpi iš pirmų lūpų sužinoti apie miesto reikalus, tenka išklausyti ir pageidavimų dėl „Labryčio“.
„Vasarą dažniau važinėju dviračiu. Nemažai sutiktų žmonių skundžiasi, kad medžių gumbai, pūpsantys iš dangos, kelia pavojų. Kaip ir išsivertusios medžių šaknys „Labryčio“ trasoje. Kartą bėgdamas pastebėjau išverstą „Labryčio“ rodyklę – stvėriau telefoną, paskambinau dar buvusiam komunalinio ūkio vadui, o jau kitądien žiūriu rodyklė tvarkingai stovi savo vietoje“, – prisiminė A. Dočkus.

Miesto plaukimo baseinas – labai gerai
Bet daugiausiai skundų politikas išgirsta dėl apšvietimo.
„Labryčiui“ labai reikėtų apšvietimo. Norėjau, kad kolegos partijos skyriuje į „žalią“ knygutę įrašytų, kad apšvietimas bus įrengtas, bet pažadėjo, kad tai bus padaryta kartu su kitais miesto infrastruktūros gerinimo darbais, – viliasi A. Dočkus. – Kitus, neslėpsiu, erzina šunys kartu su šeimininkais risnojantys trasa“.
Palangiškis įsitikinęs, kad miesto sporto infrastruktūra žengs dar vieną didelį žingsnį į priekį, kai bus palangiškiams pastatytas baseinas. Jis turėtų atsirasti prie Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos. „Kaip ir dera, bus aštuoni plaukimo takeliai. Planuojami ir atviri lauko teniso kortai prie universalios sporto salės. Tai, ką Palanga padarė per paskutinius kelis metus, vystydama savo sporto infrastruktūrą, yra labai daug“, – pabrėžė pašnekovas.
Jis norėtų, kad viena Vytauto gatvės pusė būtų „atiduota“ dviratininkams sezono metu. Apie tai pirmiausia buvo prašnekta jau pernai.
„Kai vasarą dviračiu važiuoju link dviračių tako, tenka laviruoti tarp daugybės žmonių einančių šaligatviais. Po teisybei, dviratininkams važiuoti šaligatviais neleidžia ir miesto tvarkymo, ir švaros taisyklės, bet važiuoti gatve nėra itin saugu“, – pastebi redakcijos svečias.

Kur Palangoje sveikai pasimaitinti?
Kaip ir dauguma sveikos gyvensenos propaguotojų, A. Dočkus mieste pasigenda maitinimo įstaigų, kurios siūlytų mažai kaloringų, sveikos mitybos receptais pagrįstų patiekalų.
„Cepelinai ir kaloringi mėsos gaminiai – gerai, jie neša pelną kavinėms, bet būtų smagu, jeigu mūsų kurorte atsirastų ir tokia kavinukė, kuri orientuotųsi į sveikos gyvensenos puoselėtojus, – sakė A. Dočkus. – Įvairovė tik į naudą išeitų“.
Pajuokavus, kad sveiku maistu viliojančios kavinės verslo idėją galėtų pasiūlyti savo įžymiam mokiniui Renaldui Seibučiui, A. Dočkus juokėsi: „Kodėl gi ne? Kai pakabins batelius ant vinies ir grįš į Palangą. Jis stengiasi labai sveikai maitintis. Yra gan išrankus, žiūri, ką į skrandį įdėti“.
Prieš naujus metus R. Seibučio vardo fondas už tūkstantį eurų iš gyventojų pajamų mokesčio dviejų procentų 70 jaunųjų Palangos krepšininkų nupirko kuprines. Perspektyviam kurorto krepšininkui, 16-mečiui Eimantui Maksvyčiui prieš naujus metus R. Seibutis per pirmąjį savo trenerį A. Dočkų perdavė savo dovaną – sportinius batelius.
„Kaip ir kiekvienais metais, Renaldas ir man įteikė kalėdinę dovaną. Jis – toks žmogus: neužmirš, paskambins ir pasveikins, įteiks dovanų...“, – prisipažino A. Dočkus.

Be veiklos negali nusėdėti
Kažin ar yra daug palangiškių, kurie turėtų tiek daug įsipareigojimų darbdaviams – miesto Tarybos narys yra ir krepšinio klubo „Palanga“ fizinio parengimo treneris, taip pat darbuojasi „Baltijos“ pagrindinės mokyklos fizinio lavinimo mokytoju-metodininku bei Sporto centre krepšinio treneriu.
Energija trykštantis pašnekovas teigia, kad būtent aktyvus sportas ir sveika gyvensena leidžia jam jaustis energingu. „Žinote, man sunku be darbo būti. Būna, kad esu savaitgalį laisvesnis, o mintys jau apie darbus kirba. Rankos pačios kokią nors knygą čiumpa. Štai neseniai perskaičiau knygą apie Šarūną Jasikevičių“, – pasakojo vyras.
Į spėliojimus, kas pakeis Sporto centro direktorių Romaldą Kazlauską, kai šis nuspręs išeiti į pensiją, A. Dočkus atsakė juokais: „O kam jam eiti į pensiją? Jis puikiai dirba, viską žino kaip savo penkis pirštus. Be to, yra sportiškas“.

Palangiškiai, palaikykite savo krepšinio komandą
Kalbai pasisukus apie krepšinio klubą „Palanga“, kuriame A. Dočkus darbuojasi fizinio rengimo treneriu, svečias sakė, kad norėtųsi, jog daugiau palangiškių ateitų palaikyti miesto komandos. „Gal kitiems tie keturi eurai ar trys eurai pensininkams yra šiek tiek per daug? Nors komandos išlaikymas nepigiai kainuoja. Įsigijus rungtynių abonementus, būtų pigu lankytis rungtynėse. Bet „išjudinti“ palangiškius iš namų išeiti, nėra visiems paprasta“, – pastebėjo A. Dočkus.
Į pastabą, kad galbūt miestas galėtų patvirtinti daugiau įvairių kultūrinių ir sporto programų miestelėnams „išjudinti“, politikas abejoja, ar to pakaktų.
„Arūnas (Vaitulionis – „Palanga“ direktorius) labai stengiasi, daug investuoja, bet net nemaža dalis jaunimo mieliau sėdi namuose, nei kur nors eina“, – sakė pašnekovas.

Mokyklos stadione – daug ištižusių moksleivių
„Baltijos“ pagrindinės mokyklos fizinio lavinimo mokytojas apgailestaudamas pastebi, kad dabartiniai moksleiviai yra itin pasiligoję. „Labai smarkiai skiriasi jaunimo prieš, tarkime, 20 metų požiūris į sportą ir fizinio lavinimo pamokas nuo to, ką dabar stebime mokyklose. Dabar, žiūrėk, moksleiviai apibėga ratą stadione ir jau griebiasi šono: „Aš pavargau“, – sako. Kiti bėga tikrindami trumpąsias žinute mobiliuosiuose telefonuose – liepiu savo telefonus palikti rūbinėje, kol vyksta pamoka“, – šyptelėjo A. Dočkus.
Anot mokytojo, mieste – ir šalyje – nebeliko kiemo fizinės kultūros. „Po pamokų dabar visi sėdi namuose prie televizoriaus ar kompiuterių – nuo darželinukų iki jaunimo“, – sako A. Dočkus.
Jis gerai mena laikus, kai masinis sportas buvo labai populiarus mieste. „Vykdavo sveikuolių bėgimai, rudenį dviratininkai būdavo kviečiami dalyvauti labai pamėgtame palangiškių renginyje – apvažiuoti Palangą. Vykdavo profesionalių dviratininkų lenktynių etapai. Seniai tai buvo – bene prieš 30 ar 40 metų, – prisiminė pašnekovas. – Būtų gerai atgaivinti geras senąsias tradicijas“.

Kretingiškių 5000 parašų netapo peticija
Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės pavaduotojas pasakojo, kad komitete vyksta „rutininis darbas“. A. Dočkus taip pat yra Etikos komisijos pirmininkas ir Peticijų komisijos narys.
„Pastarojoje turėjome nemažai darbo, kai kretingiškiai surinko daugiau kaip 5000 parašų dėl planuojamo įvažiavimo į Palangą apmokestinimo. Sukvietėme posėdį, nusprendėme parašų nepripažinti kreipimusi-peticija, – atskleidė A. Dočkus. – Nebuvo teisiškai pagrįsti reikalavimai“.
A. Dočkus įsitikinęs, kad vis tik klausimas dėl įvažiavimo į kurortą apmokestinimo niekur nedingo: „Neabejoju, kad prie jo sugrįšime po dviejų metų. Nebent surinktumėme daug „pagalvės“ mokesčio miesto infrastruktūrai gerinti. Visi nori gražesnės Palangos, ar net daugiau tualetų paplūdimyje, bet dalis pyksta, kai prašome prisidėti prie Palangos vietinės rinkliavos“.
Politikas neslėpė, kad jam įdomu dirbti miesto Taryboje, o absoliuti konservatorių dauguma valdančiojoje koalicijoje tik pagreitina sprendimus.
„Atvirai sakau, kad niekada netikėjau, jog kada nors turėsime tokią daugumą, – prisipažino A. Dočkus. – Džiaugiuosi, kad tokiais žingsniais Palanga eina į priekį ir kad galiu būti to vyksmo dalis“.
Jam į Tėvynės sąjungą-LKD pavyko privilioti kelis krepšininkus, kuo vyras didžiuojasi.

Rinkėjai turi žinoti Seimo narių biologinį amžių
Būsimų Seimo rinkimų kampanijos dalyvių programose, A. Dočkus teigė, pirmiausia ieškos sveikatingumą, sveiką gyvenseną propaguojančių tezių.
„Ką matau dabar, mūsų partijos kandidatui Vaidotui Bacevičiui bus labai sunku kovoti su socialdemokratų kandidatu Antanu Vinkumi. Bet pamatysime, kaip viskas klostysis“, – sakė A. Dočkus.
Jo įsitikinimu, visi kandidatai į Seimą turėtų rinkėjams pateikti tam tikrą deklaraciją apie savo sveikatos būklę.
„Kad visi žinotumėme kandidatų biologinį amžių. Jeigu bus problemos su sveikata, tai ir pareigos Seime nebus atliekamos“, – pastebėjo Tarybos narys.
Pokalbiui pakrypus apie naująjį sezoną, A. Dočkus teigė norįs matyti kuo daugiau aktyviam laisvalaikiui ir sportui naujų įrengimų paplūdimyje. „Kad būtų ne viena ir tokia brangi atletinės gimnastikos salė po atviru dangumi kaip pernai, o daug jų. Prieinamų kiekvienam. Čia – mintis verslui“, – sakė politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, lapkričio 3 d., Vilniuje naujos kadencijos parlamentarams buvo įteikti Seimo nario pažymėjimai. Dėl COVID-19 grėsmės pažymėjimų teikimo ceremonija rengta ne Seimo rūmuose, o lauke. Seimo nario pažymėjimą gavo ir palangiškis Mindaugas Skritulskas, kuris laimėjo rinkimus į Seimą Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje. „Jaučiuosi gerai (gavęs Seimo nario...


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Politika, kaip ir kitur, Palangoje daroma įvairiai, bet miesto Tarybos narys Arvydas Dočkus ją „daro“ „Labryčio“ bėgimo trasoje. „Beveik kiekvieną dieną bėgioju. Pastebėjau, kad pastaraisiais metais joje žymiai daugiau sportuojančių atsirado. Ir man tenka vis dažniau ranką sveikinantis kilnoti, delnais sumušti. Kartais ranką ir nuleisti nėra kada...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius