Kurorto vagių taikinyje – užsieniečiai, miesto policijos vadas tyli

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-08
Peržiūrėta
2133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto vagių taikinyje – užsieniečiai, miesto policijos vadas tyli

Nesaugiai, be priežiūros palikti daiktai, nuolat vilioja ilgapirščius. Atrodo, nusisuki tik sekundei – o rankinės, kuri buvo padėta šalia – nebėra. Vasarą nuo vagišių vis daugiau nukenčia užsieniečių. Kartais dėl neapdairumo, o kartais ir dėl naivumo. Sveiki atvykę į Palangą!

 

Populiariausias grobis – rankinės

 

Liepos 31-ąją Palangos miesto policijos komisariatas gavo piliečio P. B. skundą, iš kurio nuomojamo gyvenamojo vagonėlio, esančio Jūros gatvėje poilsio namų „Vienybė“ teritorijoje, neužrakinus durų, buvo patekta į vidų, pavogta rankinė su asmeniniais daiktais: mobilaus ryšio telefonas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas, fotoaparatas. Padaryta žala įvertinta 870 litų. Taip pat pavogti pilietei V.B. priklausantys daiktai: rankinė, mobilaus ryšio telefonas „Nokia“, vairuotojo pažymėjimas bei automobilio „Audi A6“ registracijos liudijimas. Nuostolis – 570 litų.

Tos pačios dienos popietę, apie16 valandą į miesto policijos komisariatą kreipėsi Danijos pilietė K. Š. pranešdama, kad Nemirsetoje nudistų pliažo teritorijoje, iš jos buvo pavogta rankinė, kurioje buvo piniginė su penkiasdešimčia litų, „Nordea“ bei „SVED“ banko kortelės, vairuotojo pažymėjimas, Danijos asmens tapatybės kortelė, mobilaus ryšio telefonas „HTC Nokia“, akiniai nuo saulės, automobilio rakteliai bei namų raktai. Vagys Danijos pilietei žalos padarė už 2500 litų.

Rugpjūčio 4-osios rytmetį, apie 5.30 valandą, pilietė K. V. policijai pranešė apie vagystę iš jos nuomojamo namelio Palangoje, Pušyno gatvėje. Ilgapirščiai pavogė rankinę su joje buvusia pinigine, kurioje buvo 200 litų bei 1400 Norvegijos kronų, asmens tapatybės kortelė, banko mokėjimo kortelė, mobiliojo ryšio telefonai „Samsung“ bei „Nokia“. Padaryta turtinė žala siekia 2545 litus.

Rugpjūčio 8-osios vakarą, apie vidurnaktį, į miesto policijos komisariatą kreipėsi pilietė K. I., pranešdama, kad J. Basanavičiaus g. įsikūrusioje kavinės „Piano“ lauko terasoje, po staliuku paliko rankinę, kurioje buvo LR asmens pasas, tapatybės kortelė, išduoti K. Išnarauskaitės vardu, piniginė su 160 litų, fotoaparatas. Grįžusi mergina savo daiktų neberado. Padaryta 1440 litų materialinė žala.

 

Vagiami ir automobiliai

 

Užsienio turistai, Palangoje turėtų labiau saugoti savo automobilius. Liepos 31-ąją, į miesto komisariatą kreipėsi Vokietijos Federacinės Respublikos pilietis T. F., pranešdamas apie jam priklausančio automobilio, 2000 metų laidos, mėlynos spalvos „VW Golf Variant“ vokiškais valstybiniais numeriais, vagystę. Vokietijos pilietis ilsėjosi Nemirsetoje, automobilį palikęs Pajūrio regioninio parko automobilių stovėjimo aikštelėje. Automobilyje liko automobilio registracijos liudijimas. Padarytas 15735 litų materialinis nuostolis.

Šeštadienį, rugpjūčio 6-ąją Palangos policijos komisariatas užregistravo Baltarusijos Respublikos piliečio Y. L. pareiškimą apie tai, kad tą pačią dieną, laikotarpyje nuo 1.45 iki 8.30 valandos, Palangoje, iš Gulbių gatvėje esančio kotedžo, į kurį įsibrauta pro neužrakintas duris, iš miegamojo kambario pavogti automobilio „Mazda CX9“, baltarusiškais valstybiniais numeriais, registracijos liudijimas, automobilio raktelis-kortelė, vairuotojo pažymėjimas, o iš kiemo pagrobtas 2009 metų laidos, juodos spalvos automobilis „Mazda CX9“, kurio vertė 114000 litų. Automobilis draustas „Kasko“ draudimu bei jame įrengta gamyklinė signalizacija, kuri buvo įjungta. Vagystės materialinis nuostolis siekia 115620 litų.

Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas, paklaustas ar yra juntamas vagysčių mieste padidėjimas, bendrauti su „Palangos tilto“ žurnaliste sakė „neturįs laiko“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kurie poilsiautojai piktindamiesi sako, kad Palangos paplūdimyje beveik visada iškelta raudona vėliava. 


Pasak Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkės Editos Kontenytės, vasaromis viešajai tvarkai ir poilsiautojų saugumui užtikrinti Palangoje nuolat skiriamas itin didelis dėmesys.


Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė sako, kad tapti pareigūne svajojo nuo vaikystės, tačiau vis abejojo, ar atitiks itin aukštus sveikatai ir fiziniam pasirengimui keliamus kriterijus. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Miesto Taryboje mandato atsisakius Vaidotui Bacevičiui, jį joje pakeitė verslininkė ir žinoma pajūrio tinklinio trenerė Irena Švanienė. Tapusi politike, žodžio kišenėje neieškanti palangiškė pokalby su „Palangos tilto“ redaktoriumi žodžius rinkosi atsargiau, bet keliskart pabrėžė, kad Palangoje ir visoje Lietuvoje vis labiau pasigendanti demokratijos....


Eimučio Židanavičiaus pristatyti seniai niekam nereikia. Prieštaringai vertinimas miesto politikas, Tarybos narys vis dar laukia teisėsaugos verdikto dėl savo vaidmens buvusioje darbovietėje UAB „Palangos klevas“. Jau dvejus metus nedirbantis palangiškis užsimena, kad jau netrukus gali pradėti „naują karjerą“, bet skuba pridurti, kad ne Palangoje, o...


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Nesaugiai, be priežiūros palikti daiktai, nuolat vilioja ilgapirščius. Atrodo, nusisuki tik sekundei – o rankinės, kuri buvo padėta šalia – nebėra. Vasarą nuo vagišių vis daugiau nukenčia užsieniečių. Kartais dėl neapdairumo, o kartais ir dėl naivumo. Sveiki atvykę į Palangą !


Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su...


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius